20 mesačné dieťa je závislé na kojení. Ja už nevládzem

sofijana
27. júl 2015

Pekne vas pozdravujem zaroven som si prisla po rady od mamiciek, ktoré pochopia moju situaciu...Proste už nevládzem! Moja dcerka sa mi hned po narodení krásne prisala na prsník, zaspavala len pri nom, v podstate dodnes... má skoro 20 mesiacov. Cumle u nas nehrozili, umele mlieko odmietala, Pije len MM, caje a vodu. Za noc sa zobudí na kojenie od 5- do 10 krat... preto nespí v postielke... Je to normalne, že kojene deti v podstate nemajú nepretrhnutý a hlboký spánok, tým že sú vlastne asi zvykom skoro každu hodinu hore? Som pernamentne nevyspataá, pretože aj moj spanok je narusený...Som prvorodicka a teraz neviem ako mam prestat kojit, dcerka je hotova zavislacka... dokonca skriabe, dozaduje sa hysterickým spravanim, ak odmietnem tak si bucha hlavou o co príde, aj o podlahu.... neviem ako mam odstavit, je možne este v tomto veku prejst na umele mlieko? ci už rovno na kravske? nechce mi nic z toho papat... Už cítim, že je čas ale ako na to? Máte nieco overene.? Odíst y domu a nechat niekomu dieta nechcem, ked sa vcitim do detskej do detskej duse, musí to byt trauma... DAKUJEM za odpovede.

peny33
27. júl 2015

Som na tom s malym presne tak isto a je rovnako stary a tiez uz rozmyslam ,ako prestat ,ale ked onnje taky zavisly na tom :/

margarita
27. júl 2015

ahoj,
ja som prave v procese odstavovania 3.dietata. 🙂
mne sa osvedcilo pevne sa rozhodnut, ze skratka oddnes uz nie a hotovo...prva dcerka plakala asi dve noci a potom to prijala a ked sa zobudila dostala vodu a spala dalej.
druhy syn sa odstavil prakticky sam, jeden vecer zaspal pri prezliekani do pyzamka este pred kojenim a dalsi vecer uz ani nepytal a moja dalsia zavislacka, co ma tiez tahala za tricko a pytala hamhamaham aj 3x pred spanim, kym zaspala, mi akurat dnes asi 5 min. pomrncala, este 2x na mna zautocila odboku, ze ci predsa len nepopustim, ale ja som ju, ako aj jej surodencov, len hladila, sepkala jej, ako ju lubim a ze je uzasna a skvela, ale teraz uz mliecko nebude a nech spinka....

a ver tomu, ze obe starsie si ani nepamataju, ze som ich dojcila, a uz vobec to, ako sme s tym prestali, ziadna trauma, nic 😉

drzim palce, vsetko je to len v Tvojej hlave, ked bude citit, ze je stale rovnako milovana, nezalezi na tom, kolko mesiacov bola dojcena.... 😉

moni244
27. júl 2015

@sofijana ja som moju začala odstavovať v 14 mesiacoch, robila presne to, čo tvoja, len nerobila hysáky, kojila som ju ráno, po zobudení a uspávala som ju a v noci každých 1,5 hodiny hore. Nechcela UM, fľaše, nič, tak sme prešli na kravské, raz za čas, veľa syrov, mliečnych jedál a podobne, začala som odstavovať v noci, manžela som vyhnala do druhej izby, ja som sa nastavila na to, že sa pár dní nevyspím, ale nechcela som popustiť, začala som pozvoľna, najprv som nakojila, keď sa zobudila po 1,5 hodine, ľahla som si na chrbát, ju položila na hrudník a jemne hojdala a hladkala, až kým nezaspala, takto som to striedala celú noc. Na počudovanie, nejačala, nedožadovala sa, proste to bol zvyk. Na druhú noc sa budila každé 2,5 hodiny, postup som dala ten istý, na 4 noc sa zobudila len raz a učičíkala som ju bez prsníka, potom odmietla sama od seba aj dennú dávku

jeennyv
27. júl 2015

@sofijana ako mala papa cez den, myslim klasicke papanie ci ako ma rezim? spanie poobede atd., a kedy ide spat...ak je to zavislacenie cize len sa hra s cicikom alebo skutocne taha?....u nas v rodine to tak nebolo ja ako mala, kojena som prespala celu noc, raz som sa budila no ja som poobede a cez den vela nespala a celkovo deti v rodine u nas maju taky vlastny rezim, ze v noci spia a cez den su hore, cize to vstavanie v noci zalezi na dietati...kazde odvykanie stoji, trochu nervov niekedy aj dost..cize na tvojom mieste by som povedala nie, dala cajik, vodicku a utisila a koniec...ja by som jej zas mlieko ci umele alebo ine nedavala, lebo zas nebudes spat nie kvoli prsniku ale kvoli flastickovaniu s mliekom

mamulka211
27. júl 2015

Boze to musi byt zlate, viem, ze to je iste unavne, ale je to najkrajsie obdobie a ta zavislost na tom najdrahsom, co jej mozes dat je uzasna...uprimne zavidim a prajem vsetko naj.

iwet7
27. júl 2015

ja som odstavila mojho v 14m zo dna na den, prva noc zla - plakal vkuse asi 3 h, druhu to uz bolo menej a tretiu uz v pohode. Od odstavenia vsak nechce mlieko sem-tam kakao do flase, v noci cajikujeme, ale lepsie ako byt kazdu hodinku na prse - u nas to tak bolo a zial, ja uz som v tom case nastupila do prace a po nocnej s malym som byvala k.o.

eri150
27. júl 2015

@sofijana ahoj, ja mam 2 dcerky. Jedna sa mi dostavila sama v 9.mesiaci, mladšia má 1a pol roka, tiez zavislacka, ale pomaly oducam. Ako prvé by som ti chcela poradiť, aby si ju prestala kojit cez deň. Nech vie, že mliecko teraz nie je. U nas bol problém, ked som ju isla uspavat poobede, tak ale postavila som si hlavu, ze ju naučím zaspavat bez kojenia. Nebolo to inak nic hrozné, lebo som vystihla práve ten čas, keď prestavala spat 2krát cez deň, čiže poobede byvala dosť unavená a okrem chvilkoveho mrncania sme to zvládli. Večer vsak zaspavala na cicke, lebo flasu odmietala a tak isto akékoľvek mlieko. Až kým sme nešli na dovolenku pred pár týždňami na dovolenku. Celý týždeň málo papala, tak som jej zo zúfalstva na raňajky spravila do fľaši kakao a pila!!🙂 inokedy ju dobre, že nenaplo z mlieka a odrazu jem zachutilo. Takže mozno aj tvoja malá si nakoniec zvykne. Začala som jej dávať fľašu aj večer do postele a nemusím kojit 🙂 akurat sa zvykne 1/2krát zobudiť v noci a ja, lenivá, jej dam prsnik, aby sa rychlo ukludnila a mohli sme spať. To sme este nedoriesili.

eri150
27. júl 2015

Píšem na tablete, tak preto tie otrasné chyby, sa ospravedlňujem 😅

trajamusketiery
27. júl 2015

Tiez som mala doma zavistlaka ked mal 18 mesiacov zacala som odstavovat ale nic nezabralo, nakoniec pomohlo to ze som si cici zviazala aby sa knim nevedel dostat a nedala som mu len som ho hladkala, prva noc bola hrozna skoro celu preplakal, druha bola lepsia a po tretej noci uz ani cici nehladal 🙂 my sme presli vtedy na kravske mlieko

katarinamarkova
27. júl 2015

@sofijana 5-10krat? v noci? skoro 2r. dieta?
kazde, aj kojene dieta, ktore je spokojne ma kludny niekolko hodinovy spanok.
ked boli moje deti kojene spali cca takto:
- najstarsi - ano ten v noci bol kazde dve hodky prve mesiace hore 🙂 ale spal pocas dna kludne aj 5-6 hodin vkuse.....po cca 2och mesiacoch sa nam podarilo naucit ho na nase casove pasmo 🙂 a tych 6-7 h prespal v noci 🙂
- stredna - ta uz prve dni spavala cca 5h. vkuse v noci....najedla a spala dalsie 4...
- najmladsia - cca ako stredna

teraz prosim hyperkojace mamicky dalej necitajte 🙂 nikdy nebudem suhlasit s vasim nazorom kojit do x rokov a umelo riesit tzv dojcenske strajky.

akosi uplne prirodzene, popri zavadzani prvych prikrmov sme zacali na pitie davat aj vodu, umele mliecko....stale nebol problem - ani pri jednom striedat - flasu, dudel, prsnik.......tak ako deti postupne viac jedli normalne jedlo a pili aj ine ako len materske mlieko....som postupne pri vsetkych troch ku spokojnosti deti, ktore boli spokojne, stastne, vyspikane, zdrave...tak ako aj k mojej, lebo som bola spokojna, stastna, vyspata, zdrava......kojenie cca v nejakych 6-8 mes. zrusila uplne.

ja si myslim, ze tvoja dcerka sa vobec ale absolutne nedozaduje materskeho mlieka......ale dozaduje sa toho vasho ritualu cicikovania sa miesto spania, ktory ste si spolu vytvorili. ak sa chces vyspat a mat doma stastne spiace dieta, zmen ritual nezmyselneho nespania na ritual nocneho spania 🙂......jednoduche to nebude....urcite popisti....ved doteraz bola zvyknuta na nieco uplne ine, tak jej chvilku potrva pochopit, ze v noci sa da aj spat 🙂
na tvojom mieste by som dojcenie mozno nie uplne zrusila, ale urcite obmedzila tak mozno na vecer a rano....ci mozno aj poobede.
to ze jedno umele mlieko odmieta, neznamena, ze umele mlieko nechce....mozno mu len to dane vobec nechutilo...tebe tiez rovnako nechutia vsetky jogurty, ci kazde ovocie....skus ine.....inu flasu....iny cumel....

spokojne dieta = spokojna mama
a
spokojna mama = spokojne dieta

moni244
27. júl 2015

@katarinamarkova klobúk dole, konečne moja krvná skupina 🙂 len ja som vyskúšala 5 fliaš, 6 UM, čo som pozháňala po známych, rastlinné mlieka, nič, len cez slamku kravské mlieko, tak v noci nedostávala nič na pitie, počas dňa voda, čaj, sem tam na raňajky mlieko do hrnčeka

shmoulinka1
27. júl 2015

no ja mam taktiez zavislaka a nespaca od narodenia, ale rozhodla som sa pre samoodstavenie...teda minimalne do 3 rokov a uvidi sa... teraz ma 2r 3mes. a stale sa budi aj 10x za noc na dojcenie, inak nezaspi len so mnou, samozrejme spi na manzelskej. Velakrat som uz vybuchla, ze nevladzem a koncim, ale par pokusov na odstavenie dobre nedopadlo. Inak motivacia a dalsia sila sa da najst v skupinke Dlhodobe dojcenie a prirodzene odstavenie 🙂

katarinamarkova
27. júl 2015

@moni244 ja som zas az tak moc neskusala 🙂 ale najstarsi chcel len ten plosky dudel, tak ako na cumli, tak aj na flasi, z inych ho doslova nadrapovalo.....mliecko sme nechtiac trafili na 1.krat, prve co som v lekarni zbadala 🙂
stredna chcela zas len gulate cumle a dudle na flasi museli byt zas len ploche....mliecko som pri nej to iste nenasla...tak sme skusili 3 a nic :( nakonieco som obvolala lekarne a zohanala to nase vyskusane 🙂 - juuuj ako hltala
najmladsia - tej bolo uplne jedno aky dudel a kde...a mliecko jej tiez nastastie sadlo take iste ako pri prvych dvoch.

kakika123
27. júl 2015

Moju malu som kojila presne 2 roky a 4 mesiace. Teraz to je tyzden co nekojim.Bola tiez zavislacka 🙂 zaspala len na didke a v noci sa stale budila. Uz som bola z toho na nervy. Az som povedala zo dna na den, koniec. Prvy vecer plakala hodinu a zaspala . bol u nejmanzel. Druhy vecer uz som s nou bola ja a trochu mrncala, ale v pohode. Akurat sa svagrovej narodil syncek a tak som jej ukazala jeho fotky, a povdala, ze didku uz pije male miminko. A asi to uz pochodila, ze ona ke uz velka 🙂)))

hela_tn
27. júl 2015

u nas sa mala po druhom roku zrazu prestala budit a to sa budila par krat za noc a teraz pohoda prespi noc, vobec sa nebudi..takze mozno za chvilu je to aj u vas🙂

sofijana
autor
27. júl 2015

@katarinamarkova Ano suhlasim, že dcerke ide o ritual... a niesom zastankyna dlhodobeho dojcenia, POKIAL mama je pernamentne nevyspata.... som skor makkýš(ka) a neviem sa k tomu odhodlat... cez den pospí 2 hodiny v kuse v postielke bez zobudenia.
Moja otazka vsak znie,a ko uspat dieta, ktoré vyse rok a pol zaspavalo na prsniku? tým, že sa ho bude stale dozadovat...

qtinka29
27. júl 2015

v 20tich mesiacoch je odnaúčanie už dosť náročné....ja som deti odstavila už v 12tich....skúšala som všetky možné náhradné mlieka a nič....nakoniec som skúsila plnotučné kravské s grankom.....a BINGO....chytili sa obaja....So synom to bolo zložitejšie,ale každý deň som mu večer ponúkla fľašu-trošku vypil-každý deň viac a ráno som ho ešte nakojila......až sám zistil-asi po týždni-dvoch,že kakavko je lepšie.U neho som mala potom problém,že raz v noci si pýtal kakao.....to sa odnaučil 20mesačný,keď sme boli v nemocnici a mal prísnu dietu-žiadne mlieko.....nepýtal si potom už ani doma....Mám pocit,že tvoja malá už vôbec nepotrebuje mliečko,len sa mojkať....skús jej ponúkať náhradné mlieko a kľudne aj kakao.....a kúp jej nejakú veľkú mojkaciu hračku,ktorú si vyberie ako odmenu,že už bude pekne spinkať sama..... 🙂 Držím palce 🙂

siska53
27. júl 2015

@sofijana ahoj,ja som postupne odstavovala dcerku tiez od toho cca 20.m.,lebo bola zavislacka,ale denna. Dobehla aj 15-20x. V noci mi deti spali,takze to som riesit nemusela,no cez ten den..uz nam.to narusalo hry,ale hlavne mna to bolelo,ked si prisla takto casto cucat..
Mne pomohlo si naoctovat prsia. Ale len cez den,rano a pred spinkanim nie,to este mohla. Rovnako,aj ked mala sopel,tak tych par dni mohla na poziadanie a nasledne sme sa opat vratili len k rannemu a vecernemu. Cca o mesiac som jej zrusila vecerne(opat octom) a este skoro do 2r.sme sa dojcili uz len rano. A nakonoec som.vyuzila,ze som rano sla prec este pred jej zobudenim sa a nejak som jej uz prsnin neponukla.
Teraz si vravim,ze ved sme sa este mohli,lebo asi moja horsia imunita nesuvisela s dojcenim,ale asi skor s plesnami v byte..no uz ma cez 3r.
Neviem,ci to pomoze vam,lebo vraj su deti,co im ocot neprekaza,ale nam.pomohol. Naoctovanu vatu som si dala.do podprdy a ked chcela cucat,tak som jej ponukla,no take kysle jej to nechutilo.

sofijana
autor
27. júl 2015

@jeennyv dcerka papa vsetko, i ked poslednu dobu uprednostnuje MM, pred tuhou stravou... premzslam, ci existuju nejake kvapky na chut do jedla.... zrazu jedlneska stolicka nie, tak som ju posadila za maly stolcek, jedlo vypluva a chce prsnik... schudla, aj to je dovod odstavenia... spí poobede pravidelne po 2 hodiny nepretžite...

sofijana
autor
27. júl 2015

@siska53 presne dnes som to pocula, to s octom... takže si nukala a už nechceli? no vyskusam urcite, neprekvapilo bz ma, kebyže moje bejby je prave to octove 🙂)

katarinamarkova
27. júl 2015

@sofijana vecer ho kludne uspi kojenim.....ked sa v noci zobudi po chvilocke, nestrkaj hned prsnik.....skus len pomojkat, ulozit, nechat par sekund poplakat, skus cumel ( nauc ho nan ale pocas dna, nie razom v noci mu ho supnut)
ale to najpodstatnejsie je to, co pisala @moni244 - pripravit sa na to, rozhodnut sa a nepolavit!
mozo skus vecerne kojenie nahradit umelym mlieckom......lebo ak nespi pre hlad....tak plne napapana, ale pozor nie prejedena ti presi omnoho viac.

jeennyv
27. júl 2015

@sofijana kojene deti maju niekedy problem s klasickym papani resp.s klasickym jedlom...ak sa takto stavia k jedlu, uz by som nevahala odstavit, lebo potom nebude chciet nic papat a tazsie sa jej bude nabehavat napr. na papkanie v skolke, skole...

sofijana
autor
27. júl 2015

@moni244 ked si ju hojdala na hrudniku, netahalo sa dietatko k prsniku? no zacinam naberat inspiraciu ako na to.. dakujem,

moni244
27. júl 2015

@sofijana bola som prekvapená, ale nie

sofijana
autor
27. júl 2015

@mamulka211 absolutne si t užívam a snažímsa už teraz si vtesnat do mozgových závitov ten pocit, ked taha mliecko z mojho tela a divame sa sebe cez očí do vnutra... je to magicke... a užívam si to po duskach... dovody su vsak už na mne poznatelne... ziadny normalny spanok, odmieta mi jest tuhu stravu, uprednostnuje MM, nemožem sa od nej pohnut dlhsie ako na hodinu a tahnie tricka na verejnosti, mi nie je prijemne... inak je to moj poklad.

kimberly7
27. júl 2015

Ahoj, to iste ako ty som prezivala s mojim druhym synom. Od narodenia zaspaval na prsniku, cumle odmietol. Najprv som si to uzivala, dojcit bola priorita. Po roku som si uvedomila, ze s dojcenim to nema nic spolocne, prsnik bol jeho uspavaci prostriedok. Najhorsie boli tie nepochopene a opakovane nocne budenia, aspon 5-6x za noc a to hned reval, vychadzal z postielky, mamoval. Viem, je krasne dojcit svoje dieta a ono pocituje tu lasku, bezpecie, domov, svoju maminku 🙂 Uz to bolo na mna privela, stale nervozna, nevyspata, tak po 17mesiacoch som si povedala dost. Spociatku som syncekovi vravela ze maminka ma pokazene mliecko, ze uz neni a podstrkovala som mu flasticku. Tej sa vsak nechcel ani dotknut, z postielky mi ju placky odhadzoval. V mojom pripade nakoniec zakrocil manzel (urcite by som sa neskor aj ja cez city premohla). Lahol si do mojej postele, prihovaral sa k synovi, podstrkoval mu flasticku a po 3 hodinach plakania ( skoro o pol noci) zaspal s flaskou v ustach ( mal ju ako prsnik). Na druhy den sme si k nemu lahli spolu, on ale bol v postielke, plakal, mamoval, vysiel z nej, vosiel opat dnu, odstrcil flasku, opat si ju vzal, ja som sa mu neprihovarala, iba hladila a zaspal. Treti den som uz bola sama s nim a do pol hodiny s flaskou zaspal. Odvtedy pekne spi kazdu noc, zobudi sa mi 1-2x na mliecko z flasticky a hned snou zaspi. Uspavanie, je uz pohoda, uz ma caka v postielke, dostane flasticku, ked ju dopije, mi ju este poda, pomrvi sa, pohladkam ho a uz len prikryjem... 🙂

katrinka8
27. júl 2015

Ženy sorry, že sa Vám pletiem do diskusie, ale nechápem, načo chcete učiť takmer 2-ročné deti na fľašku? Veď nie je lepšie ich učiť piť rovno z pohára?
Inak ja som prvú odstavila v 2 rokoch - jednu noc mrnčala asi 10 minút. Potom pohoda. Ale ona sa len raz v noci budila na mlieko. Dlho odmietala mlieko - hneď som jej dávala kravské rovno. Ale po pár mesiaoch na syre a mliečnych výrobkoch sa chytila na "kakauko" 🙂
Synček má 20 mesiacov a budí sa tiež cca 1x. Chcem to potiahnúť tiež do tých 2 rokov, uvidíme, ako to bude. Kojí sa len večer pred spaním (ale nezaspáva na prsníku), 1x v noci a niekedy aj ráno, keď sa zobudí (posledné dni akosi zabúda a upaľuje sa hrať s legom). Výnimočne sa aj viackrát zobudí v noci, keď boli tieto horúčavy napr.
Čo sa jedenia týka, dcérka bola a je slabý jedák, synček je jedák dobrý. Čiže to asi s kojením nesúvisí.

ichbinich
28. júl 2015

Ja som mojho syna, tiez tazkeho zavislaka, odstavila postupne v 2,5 roku tak, ze som pila salviu na znizenie produkcie mliecka a zaroven som muv vysetlila, ze mliecka je uz malo. Ze si moze cucnut, ale musi prestat, ked mu poviem, lebo ma to boli. Iba povedat, ze je malo, nestacilo, to reval. Takto sa sam presvedcil o tom, ze je mliecka naozaj malo, par krat cucol, pustil ma a bolo. Po tyzdni bolo po dojceni, bez slz, bez boja.
Na dceru chystam to iste, uz ma pusti, ked jej poviem, ale musim pit viac salvie. Jedna salka nestaci 😉 😀
Navyse casto v noci zaspim skor, ako jej poviem, nech prestane 😅 Sama sa oducila od cumla aj od plienok, ale na odstavenie z jej strany uz nechcem cakat. Trosku pomozem, ako synovi 😉

katarina644
28. júl 2015

@sofijana ahoj, viem co to je. sedemnast mesiacov dcera nic nejedla iba moje mlieko, nic ine nechcela. tak ma budila ako teba v noci, bola som na prasky. nevyspata, nervozna. hrozne obdobie. na silu som ju v sestnastich mesiacoch odstavovala postupne, najprv cez den a potom v noci. bila, kopala, vrieskala, po mesiaci si ani na moje mlieko nespomenula. odvtedy mlieko poriadne ani do ust neda. neviem ci ti bude chciet kravske mlieko, ale s nasou to bola do troch rokov morda, nechcela ani caje, ani vodu, len hnusne jupiky, nastupila do skolky a vsetko bolo ok, teraz uz ide do druhej triedy. poradim pevne nervy a nedat sa odradit od dietata pri revani. da sa to zvladnut, ale treba mat pevne ale doslova pevne neobmakcitelne nervy.

luba41
28. júl 2015

a pozeráš na seba alebo na dieťa? pre mna je vždy prvoradé spokojné dieťa...skús trocha vypnúť, prestať riešiť dojčenie, v tomto veku sa dá s dieťaťom ako tak už dohodnúť, teraz máte také obdobie a ono sa to po čase ukludní...ak to skončíš, už to nikdy nevrátiš..ak privela riešiš kolkrát bude piť, kolkokrát sa zobudí, či bude jesť aj iné a pod-dieťa cíti stres, je nepokojné a bojuje o pozornosť matky cez prsník..dojčenie nie je len jedenie..
skús pozrieť skupinu https://www.modrykonik.sk/group/4722/ tam Ti poradia ako pochopiť dojčenie a ako k tomu pristupovať, aby si aj Ty bola spokojná aj ono.. 😉