Ako odnaučiť dieťa od dojčenia?

yravas
23. apr 2009

Maminky, prosím o hocijaký typ, ako odnaučiť od cici ☹ cez deň je to v poho, ale keď príde večer a treba ísť spinkať - hneď si pýta .... keď s ním chodí spať manžel, je to v pohode, ale manžel nie je stále doma a keď si k nemu ľahnem ja, tak hneď si pýta, plače, kričí ... nepomáha ani vysvetľovanie, že ma bolí, že je pokazená a tak .... už neviem ako ďalej ...
syn mal nedávno 2 rôčky a už by bolo načase ho odnaučiť ....

veľmi pekne ďakujem každej mamine za tip alebo radu
krásny dník :o)

amatula
23. apr 2009

mozno nie rada aku by si cakala,ale proste nedat!!!nechat aj vyplakat....mne to povedal aj gyndos...plakali sme tyzden,hlavne vecer a hrozny plac,ale uz sa viac ako mesiac nekojime 😉

sestra tiez prestla nedavno.neter ma po dvoch rokoch a tak isto ako ja.....proste musite vydrzat.. 😒 😉

emogeon
23. apr 2009

nemyslim ze je spravne riesit nieco tak ze necham dieta vyplakat a budeme spokojni 😨

yravas
autor
23. apr 2009

.... to si myslím aj ja ... bez plaču to asi nepôjde .... najhoršie na tom je, že malý sa mi budí aj v noci ... ale čo už, nejak vydržíme 😎

martao
23. apr 2009

No bez plaču to asi nepojde. My sme sa trápili týždeň. Niektoré maminy prelepujú bradavky a dieťa si myslí, že má mama bobo, tak prestanú pýtať.

lienocka235
23. apr 2009

no tiez sa pridavam k tomu ze bez placu to nepojde... maly to uz vnima skor ako citovu potrebu ni ejedlo.. /my sme koncili v 18 mesiacov.. a to ked boal so mnou pila aj 6 krat za den.. ked som bola mimo a bola sa mamou tak nepytala cely den/
mne radili dat si lekvar alebo niecim tmavym si natriet bradavky a okolie .. chvilu to zaberalo.. potoms em to riesili tak ze ja som spala v inej izbe a mala s tatom a ked sa prebrala tak jej on dal caj.. a cez den s nou tiez bol viac... a tak.. a ked isla po cicke tak som rychlo enajku cinnost navrhla.. a tak..

miresta
23. apr 2009

yravas - no ja si myslím, že netreba si k nemu ľahnúť. Neviem či ste ho už tak naučili, že ho uspávate, ale myslím, že by to bol najlepší spôsob. Odvykol by si od kojenia, ale aj od uspávania. A prinajhoršom mu dať fľašu s čajíkom. Ovšem ak ešte oužívate fľašu. Neviem inak poradiť. Ale každé dieťa je iné, a treba mať trpezlivosť. Ale aj tak obdivujem za také dlhé kojenie, myslím, že mu to určite prospelo. 🙂

yravas
autor
23. apr 2009

martao .... prelepovali sme, previazovali - nepomohlo ... použili sme aj čierne korenie - a vôôôbec sme nešetrili - som myslela, že ho to bude štípať - ale on si iba pocmuľal, pekne "vyčistil", poradoval sa a bolo .....

lusinda2000
23. apr 2009

milá yravas, moja dcérka bude mať dva roky o mesiac, v januári som prestala kojiť,nakoľko som kojila celý čas len z jedného prsníka a fakt ma to už bolelo, pretože malá to už nepotrebovala od hladu,ale zo zvyku. vyskúšala som čokoľvek...fakt nič nepomohlo,jedine nedať. je to kruté a naša malá prvý deň cez deň nespala, večer zaspala bez cici a od únavy,hoci na rukách po hodinovom chodení,lebo stále chcela. nepoddala som sa a vydržali sme tak. potom som sa rozhodla,že v noci ešte vydržím kojiť ale cez deň nie.tak sme išli na to postupne, cez deň pekne zaspala po chvíľke bez cicíku a potom, keď to bolo cez deň už dobré,začali sme s nocou. jednoducho som jej nedala, mala som prelepené bradavky vyše mesiaca,čo jej to nedalo. je to veľmi ťažké obdobie,ja sama som kvôli tomu plakala,lebo som mala veľké bolesti a musela som prestať kojiť. dieťa v tomto veku nepotrebuje cecík kvôli hladu,je to už o zvyku. musíš si stáť za svojím a nedať,lebo ak sa necháš obmäkčiť plačom,dieťa to cíti,že si si neni istá a nakoniec mu dáš. jednoducho nie a hotovo. je to troška voči nim kruté,ale môžem povedať,že nám to netrvalo ani týždeň,čo malá už neplakala. chodila mi síce pod tričko pozerať "bo",ale už sama si vraví,že je bo a nie mňam. a musím povedať,že ešte dodnes deň mi chodí pod tričko,ale už vie,že nič nie je. a samozrejme som pred svojím rozhodnutím prestať kojiť brala homeopatiká na ukončenie laktácie,no ale to závisí od teba,koľko máš mliečka a podobne.

yravas
autor
23. apr 2009

miresta .... ani fľašu ani cumlík sme nikdy nepoužívali ...... malý odmietal od začiatku 😉 ... cici je už iba zvyk - také ukľudňovadlo a mojkanie sa ....

ivec79
23. apr 2009

ahojte,
yravas - mam presne ten isty problem a uz som myslela, ze tiez zalozim taku temu...
o chvilu idem volat dr. ci sa to neda nejako zastavit. velmi rada by som mojho Kubka kojila dalej, ale len v prvom polroku som odsala 60 litrov mlieka pre nemocnicu a Kubka som kojila plne 6,5 mesiaca. Nikdy neprestaneme kym si dieta neprestane pytat a pre pokojnu noc mu prsnik vzdy vytiahneme. A tak isto flasky s cumlom sme nikdy nemali, lebo sme ich odmietali a taktiez "praskove" mliecko u nas nema uspech. Takze fakt dakujem za kazdu radu ako s tym skoncovat. 😖

barborenka
23. apr 2009

presny problem mame aj my,skusali sme hocico ale chyba je asi vo mne lebo ja ju nedokazem nechat plakat,zaspavame s cecikom,kazde rano je na mne aj 2hodiny vylezena,uz som pomaly z toho na nervy.

lusinda2000
23. apr 2009

kočky presne ako som vám napísala, akoby som videla seba a moju malú. máme to už za sebou,lebo som jednoducho nemala už ani mliečko nakoľko som brala homeopatiká. je to ťažké,ale inak to nejde. musíte proste "nedať". keď som kojila,malá sa mi budila na cecík asi 4-5 krát za noc a to nepapkala,iba podudkala a zaspala. ale to tak ďalej jednoducho nesšlo,povedala som si dosť a trvalo to necelý týždeň a je spokojná. v noci mi krásne spinká, cecík nepotrebuje a ani po ukončení dojčenia nechcela v noci iné mliečko ani čaj,takže v noci nič nepije. krásne spinká. zobudí sa mi síce raz,ale akonáhle si ju z postieľky zoberiem k nám do postele,hneď zaspinká,takže ju už môžem znova premiestniť do jej postieľky a krásne spinká do rána. je to o tom,že potrebuje cítiť blízkosť matky,ale už nepotrebuje mať cecík.

ivec79
23. apr 2009

lusinda, akoby si mi vzala slova z ust... 🙂 Prave som dohovorila s DR. idem za nou na bud. tyzden nech nevyzeram ako "mrcha" mama, ktora nedopraje dietatku...a tiez vravela, ze sa pobavime o homeopatikach... 😖

fifinna
23. apr 2009

ja som maleho odstavila tak, ze som si na bradavky dala klubucik na kojenie, nejak sa mu to nepozdavalo a nechcel si prsnik chytit do ust aj ked som ho nahanala po byte, bola to sranda 😀 . No, ale isli sme na to postupne, cele odstavovanie nam trvalo pol roka. Niektore bolo s placom, ine so srandou. Len treba byt rozhodnuty na 100 percent a nepolavit, lebo dieta vyciti aj najmensie zavahanie. Mne maly nepije ziadne ine mlieko. V noci sa uspokoji s vodou s flasky so sosaka, a nad ranom mu dam jogurt a spi dalej. Ale v batolatach su podobne temy, tak kuknite tam. 😉

lusinda2000
23. apr 2009

mňe homeopatiká pomohli moc,malá už potom sama vedela,že už nemám toľko mliečka,aby mohla piť a preto ma to bolí. a ja som brala veľmi "chutné" homeopatiká,takže nie je sa čoho báť. fakt netreba povoliť,dieťa to cíti.

amatula
23. apr 2009

nebojte sa ked aj budu deticky plakat..nie je to od bolesti 😉 v ich veku je to len truc,lebo chcu prsnik...treba len vydrzat!!!myslim ze viac ako tyzden nebude trvat az sa dieta odstavi!!!!!
horsie je to potom so zastavenim laktacie 😒

inak mne homeopatika nezabrali.....mlieko sa mi pomali prestava tvorit..odstavila som postupne ako mi poradila annag!!teraz mám este trochu problem,bola som aj u gyndosa,lebo mám este dost mliecka..tak uvidim idem na sono prsnikov,co mi tam povie 😒 ci je to problem...po prvom som mala podobne a vtedy mi povedala ze to nevadí......
na uplne zastavenie su lieky,ale tie som mala po prvom a je to riadny hnus!!tak som ich teraz odmietla

miska_mina
25. aug 2011

ahoj ja mam tiez dvojrocneho chlapceka a vzdy ked ho idem uspat tak mi hovori mami i da ja chcem tak mu dam o pol desiatej a o 22hej haja lenze potom okolo jednej rano sa zobidi a zase a spi do rana a rano zase.a tak isto ked ho poobede uspavam uz ma to fakt nebavi a najhorsie je natom to ze ceca iba s jedneho prsniku.aj moj priatek my hovoril ze nedaj mu nehaj ho vyplakat ale ja to akosi nedokazem lebo tak zufalo place som rozmyslala ze si tam dam korenie co urobi no neviem som stoho zufala.poradte niekto ako by to bolo najlepsie.dakuje,

fifinini
23. mar 2012

ahojte mam tiez problem s oducanim hruza neviem ako si poradit.prosim napiste mi ako sa volaju tie homeopatika lebo som o nićh pocula aj som sa pytala v lekarni a to presne musim mat nazov a nejake cislo za tym ze je tak poradte mi vyskusame to lebo plakat neviem ci by som to vydrzala ja.dakujem zatial

digirat2
3. máj 2012

ahojte.....doktorka mi poradila,ženajlepšie ako odnaučiť od kojenia je,dať dieťa na dva dni niekomu koho dobre pozná napr. babke ,lebo ako dieťa vidí matku ,tak automaticky si žiada ,,cici"....ja tiež prcka kojím a má už 22 mesiacov a idem to vyskúšať,lebo sa nemôžem odneho pohnúť nakrok ☹

lusianka
14. sep 2012

AHOJTE,moja dcerka ma uz 15 mesiacov a nic ine okrem cici nechce.Poradte mi prosim ako ju prinutit nieco spapat ,ona nechce ani flasu,polievocku len sem tam ale to len par lyziciek, a ja by som ju uz aj chcela odstavit od kojenia lebo kojim len z jedneho prsnika,uz vopred vam dakujem za rady...

jasminka0701
16. jan 2013

@lusianka ,,,,,,,,,,,,ahoj neviem ci ti pomozem ale mymame ten isty problem malinka ma 12 mesiacov as ties nechjce papkat len DIDI si ziada :(,,,,,,ale asi skusime ten trik ze ju dame k babke na dva dni a nuvidime aklo to dopadne 🙂

extrate
16. jan 2013

ja by som potrebovala poradiť ako prestať kojiť postupne...mám ešte na to 3 mesiace, potom idem do práce. nechcem jej to zobrať zo dňa na deň aby nemala šok :( aj mlieko nech mi nezostane moc....
moja dcérka papá 4 príkrmy teraz, ale kojím medzitým hocikedy chce...a v noci niekedy aj 5, 6 x
nechce práškové mlieko, z flaše nevie piť. pije trošku vody z pohárika, pri jedle. ináč len to moje mlieko, tak neviem čím ho nahradiť 😝

angel28
17. jan 2013

Ahojte, moja dcérka má 2roky 5 mesiacov a už pár dní sa pokúšam odnaučiť ju od kojenia,lebo je to čistá katastrofa,ako je na mne závislá..čakáme druhé bábo, som opäť tehotná, ale gynekológ mi navyše zakázal kojiť,aby to nespôsobilo potrat. Avšak malá je taká závislá, že je to už neúnosné. V noci je veľmi nekľudná,často sa budí (lebo jej idú posledné stoličky) a tak hodlá aj celú noc predudlať, to je neúnosné. Nad ránom sa tiež často budí a vykrikuje,že maminka mliečko..a mňa môže aj poraziť,keď sa kvôly tomu nevyspím. Keď sa úplne prebudí ráno,je citlivá a vyžaduje aj pol hodinové dudlanie,kým sa riadne preberie a ukľudní a je schopná vstať.Potom sa ju snažím zabaviť až do 14,00h,kým ide spať,aby nepýtala aj medzitým,no nie vždy sa mi to podarí.Potom pri uspávaní večer zase dudlať aj vyše hodiny-dve,kým zaspí,ako kedy. Ale teraz,pri tom tehotenstve to nie je možné, už mi to neskutočne vadí.Dnes robila strašné scény,keď som sa jej snažila vysvetliť,že už nemôže,nezaberá ani prelepovanie,vôbec nič,rozumie už všetkému,ale nedokáže zaspať,nevie svojvoľne zatvoriť oči a zaspať bez problémov.Len s dudlom.Je veľmi naviazaná a nedokáže s tým prestať.Sestra malého v rovnakom veku ako moja odstavila z jednej minuty na druhú,lebo to inak nešlo.Mesiac trvalo,kým si odvykol a stále sa jej dotýkal pŕs,aby sa ukľudnil. Moju malú budem tiež musieť razantne odstaviť,iné riešenie nie je.Ešte som rozmýšľala nad tým,že ju dám niekde do materského centra,aby sa aspoň cez deň naučila zaspávať sama,ale ako ju poznám,nezaspala by vôbec.Ani sestrin malý nevedel veľakrát cez deň kvôly tomu zaspať a dodnes má prehodený režim a veľakrát nevedel zaspať ani v noci,často chodí spávať aj o 3 ráno..je to na nervy, také dlhé kojenie síce dieťaťu prospeje,ale treba sa obrniť extrémnou trpezlivosťou.

lusianka
17. jan 2013

@jasminka0701 ahoj,no my sme uz 2 mesiace bez cici ,islo to az nad ocakavanie len jednu noc sme plakali , mala hned zacala vsetko papat a konecne sa v noci mozeme obe vyspat,je to moja mala hrdinka .Drzim palce.

lusianka
17. jan 2013

@extrate ahoj,moja dcerka tiez nechce flasu ,ale naucila sa pit krasne z poharika,zaciatky boli sice krute,mliecko nechce vobec,drzim palce 🙂

jasminka0701
19. jan 2013

@lusianka dakujeme za radu ale nam to akosi njede mala velmi place a ziada si furt didi :(,,, uvidime ale dakujeme za radu 🙂

mataklinec
29. jan 2013

ja mám ten istý problém, mala mi má 3 roky jeden mesiac a nedokážem ju odučit, ked nechcem dat plače, kriči, vyzlieka sa. Velmi málo papá a myslím že je to kôli cici.....
stále pýta mama ja si len kusok cucnem, daj prosim....
od narodenia nemala ani cumel ani flasu. Tiež sme skusali korenie, horčicu atd... a jej to ani nevadilo cucala dalej

tina2222
18. mar 2013

@lusinda2000 ahoj a pila ti potom z flasky? lebo moj maly flasku nechce ani vidiet a tiez sa budi kazdu hodinu v noci a uz som z toho vycerpana ☹

siska14
6. júl 2013

ja mam tiez takyto proble...mame 22 mesiacov a uz by som chcela syna oducit od didi...ale sa nam nedari....skusala som uz aj nechat vyplakat...no neuspesne....lebo place az dovtedy kym sa nevygrcka...a to zakazdym ked mu nechcem dat...skusala som aj potierat bradavku jedlim olejom....octom...citronom a ani to nepomohlo....Tiez sa v noci budi aj 4-5krat....pomooooooooooooooc 🙂 😵 😢