Ako odučiť dieťa od prsníka?

hruska86
23. máj 2015

Ahoj baby ako mam odstavit malu od prsa.. Mame rok a ona by bola stale na prse.. Len sa na mne mojko.. Som zufala.. Dakujem

helenanovakova
23. máj 2015

ja som odučila tak, že som prestala kojiť cez deň, dávala som UM namiesto kojení, kojila som len v noci a potom už ani v noci, úplne sme prešli na UM. a potom sme prešli z UM na Sinlac.

hruska86
autor
23. máj 2015

Ona umele vypije ale len ona sa chce mojkat na prse.. V noci bol 2,5 hodinovy plac a nechcela zaspat kym som jej nedala prso.. Ked mame ist spinkat a nedam jej prso su revy a jedovanie..

sardinka333
23. máj 2015

@hruska86 proste tie revy a jedovanie musíš nejaku dobu vydržať., nebude to trvať večne..ak ustupiš (v pripade že si 100% rozhodnutá už prso nedavať) tak cele to budeš musieť absolvovať znova a znova - revy, vresky .Bud ju ukladaj spať ty s tým že sa jej budeš prihovarať, hladkať aby ten kontakt ostal, a to mojkanie si nejako nahradila aby citila tvoju lasku a bezpečie, čitaj rozpravku a snaž sa zachovať pokoj, ale neustup alebo pošli manžela uspavať..tam prso nehrozí. Celé je to o zvyku...

voskovaeva
23. máj 2015

ja som si ho posolila 😉

hruska86
autor
23. máj 2015

Dakujem.. Tesim sa zasa co bude v noci... Uz sme 2 noci poriadne nespali tak som zvedava.

luba41
24. máj 2015

a prečo ju chceš odstaviť? ked mlieko stále máš.. lebo má už rok? ked dieťa sa dožaduje, prečo jej nedáš? 😒 ako budeš v noci uspávať?a Tebe sa nepáči, že sa chce mojkať na prsníku?ved ten prsník nato je..

natalka13
24. máj 2015

@luba41 ako by uspavala? Normalne,dieta dostane veceru, rocne uz normalnu, kupel, rozpravka a dobru noc.

luba41
24. máj 2015

@natalka13 a zabudla si : zhasnúť svetlo a zavrieť devre a už ani muk.. a spať celú noc až do rána samé v izbe 😒 aj Ty tak spávaš?

mattilde
24. máj 2015

A predstav si, že exitujú deti, ktoré takto spia 🙂 Napr. môj 4 ročný syn už od roka a 8 mesačná tiež. Prsník nie je hračka, ale slúži na nasýtenie.
@luba41

luba41
24. máj 2015

@mattilde no tak to s tým prsníkom si úplne mimo.. 😒

mattilde
24. máj 2015

@luba41 Neviem, podla mna si mimo ty 🙂 Syna som dojcila do dvoch rokov a dceru dojcim stale, ale nikdy sa mi s prsiami nehrali, najedli sa a tym to haslo. Mala ani nema tu potrebu, ona si prso pyta len vtedy, ked je hladna.

luba41
24. máj 2015

@mattilde Ty si nazvala prsník hračkou..mmožno Tvoje dieti ho nepotrebovali..ale zakladatelka píše, že jej dieťa ho potrebuje a vyžaduje na uspatie a pomojkanie, ukludnenie..tak prečo mu ho nedať? ten prsník je aj na to, to nie je len jedlo..

sardinka333
24. máj 2015

Ak to zakladatelke temy vadí tak čo narobí, nie každej matke je to prijemne...a nemusi sa koli tomu hned citit zle. Dieťaťu sa dá to mojkanie, láskanie a pocit bezpečia odkomunikovať roznymi sposobmi - pohladením, pritomnostou pred spaním, čítamím večer pred spaním pri malom svetielku aj takto dieťa ziskava pocit pokoja a bezpečia a postupne aj samostatnosti.
Inak aj moj syn skoro 9 ročný ,,chce prso,, ochytavať niekedy ked ležíme spolu na posteli...mám mu ho dať lebo chce sa mojkať? Ja fakt neviem čo ten bude robiť ked sa nám to tretie dieťa narodí...vraj chce skusiť piť...Ako beriem to z nadhaldom, mužov asi tie prsia naozaj fascinuju, dceru to ani nenapadne...

mattilde
24. máj 2015

@luba41 Ja neviem, osobne by som neodstavovala dieta, kym mam mlieko, ale mne sa nepaci, ked sa dieta hrabe vo vystrihu, doslova trha tricko z mamy. Ano, male dieta potrebuje prsnik aj na ukludnenie, ale rocne by uz malo mat urcite limity. Podla mna vsetko ma svoje hranice, ktore ked sa prekrocia, tazko je potom ich skracovat...

mattilde
24. máj 2015

@sardinka333 To chcel aj moj - pit 😀 Mal uz podelene - ze prava dida bude pre mna a lava pre sestricku, ale rychlo ho to preslo, ked sa sestricka narodila 🙂

moll
24. máj 2015

@luba41 presne ako pises .... pravda ... mala by kojit asn kym mala nepojde na vysku !

luba41
24. máj 2015

@mattilde nevidela som, aby dieťa trhalo matke trričko / nehovorím že nie sú /, vždy sa dajú určiť nejaké hranice aby to obom vyhovovalo..a ročné dieťa je pre mna stále malinké, nesamostatné, odkázané na matku..

luba41
24. máj 2015

@moll napíš k veci, nie kecy..

zutomad
24. máj 2015

Mne moje deti tricka netrhali, ked som videla, ze potrebuju prsnik, jednoducho som im ho dala, takze tak daleko, ze by sa dozadovali prsnika trhanim to nikdy nezaslo...a tak to ma podla mna byt....ja by som riesila ako dosiahnem to, aby bolo aj dieta spokojne aj matka- cize nosenie, spolocne spanie... a to sa mnohym mamam nechce/nepaci/nemozu?....

deinad
24. máj 2015

@hruska86 @luba41 suhlasim s tebou, ze prsnik je aj na mojkanie, utisenie, uspatie a nielen na nakrmenie. Ja si napr.tieto chvile velmi uzivam a doprajem mu to tak dlho, ako bude chciet, teda nepocitam, ze to bude do 5tich rokov, no minimalne rok urcite a potom sa uvidi. Niektore deti celu noc neprespia ani v 3 rokoch. Raz sa to vsak vsetky naucia, spinkat same bez nas a celu noc. Na druhej strane to vsak musi vyhovovat aj maminke. Ak to nechce, vadi jej to z roznych pricin potom naozaj len odstavit a neustupit. Par noci sa potrapite, no dietatko si zvykne. Daj flasku a mojkaj, hojdaj, co zaberie. ..hoci osobne si myslim, ze prsnik je na uspatie to najjednoduchsie.