Ako pasterizovať odsaté materské mlieko?

barborkam
28. nov 2011

Ahojte. Viete mi poradit, ako sa da po domacky pasterizovat odsate materske mliecko?

nibiru
28. nov 2011

prevaris ho vo vyzivovej flaske v hrnci s vodou ako zavaraninu aspon tak to robili v porodnicic ale vraj MM by sa prevarat nemalo...ja som mrazila do tesco sackou na mrazenie mlieka dobre sa to skladovalo.

jarunka111
28. nov 2011

@barborkam tiež si myslím, že preváranie nie je to najvhodnejšie. Ja som si tiež MM dávala do mrazničky

veronikam
28. nov 2011

Materske mlieko sa nesmie varit, znicis v nom vsetko dobre co obsahuje. Normalne mrazit do sackov na materske mlieko, v mraznicke Ti vydrzi 6 mesiacov. 😉

veronikam
28. nov 2011

@nibiru Prosim Ta tie Tesco sacky este predavaju? Lebo ja kupujem za 9,90 25 ks, cez internet, v Tescu som veru ziadne nevidela.

titkovamiriam
28. nov 2011

tiež som za zmrazovanie MM ja som mrazila vo flasiach od detskej vyživy a aj v nemocnici mrazili do skla
a uz len tak na okraj-pasterizacia nieje prevaranie 😉 ale rychly ohrev do 70-80 a nasledne ochladenie 😉

nibiru
28. nov 2011

@veronikam nebola som dlho v tescu ale mavali ich tam kde tampony do podprsenky v deckom oddeleni 40ks za 3.99€ my baby inak v mrazaku nesmie bit dlhsie ako 3m.aspon na to nas upozornovali v nemocnici laktačne.p.ja neodsavam uz 10m. len kojim.ale treba pozeraz zvikli ich mat aj v akcii za 2.99 vtedy som ich nakupovala do zasoby zmestilo sa do jedneho sacka 300-350ml.

barborkam
autor
28. nov 2011

@nibiru mam par poharov zamrazenych a ked som jeden rozmrazila a skusila to mliecko dat malej, tak jej moc nechutilo..malo taku zvlasnu mydlovu chut tak som premyslala, ze ho zacnem pasterizovat, koli tej chuti..tvojmu dietatku to chutilo? nemali ste bolenie bruska alebo nejake problemy?

kukulienka_
28. nov 2011

@barborkam ta mydlova chut po rozmrazeni je normalna, ale mlieko je dobre, plnohodnotne. Moj syn nemal ziadne problemy z toho, ze pil rozmrazene mliecko, velmi mu chutilo (tiez divne vonalo). Myslis,ze ked mlieko pasterizujes a potom zamrazis, ze po rozmrazeni nebude mat taku mydlovu chut?

nibiru
28. nov 2011

@barborkam nie nemali ma to sice inu chut ani mne to nechutilo ale na kvalite to nemeni.kamoska vravela ze presne tak chuti nutrilon:o(no podla mna teda nic moc 😖 inak cim bude vätcia tym bude aj smotana na mlieku vätcia a v ladnice sa bude oddelovat od vody vizera to divne ale mliecko je ok.

veronikam
28. nov 2011

@nibiru Super, dakujem, skusim pozriet. To u nas laktacne mozno hovoria, ze 3, ale vsade vo svete je uvadzane 6 mesiacov ze vydrzi. 😉

strapco13
28. nov 2011

odsate mliecko moze byt zmrazene aj pol roka.pri dodrzani vsetkych zasad http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

pasterizacia nie je prevarenie..ale ako pise @titkovamiriam prudke ohriatie na 70-80 stupnov a nasledne schladenie..cize ak to chces kvoli hygiene..tak nedostatocne ☹ ale aj tak sa ti podari znicit to dobre co mliecko obsahuje ☹ a navyse bud to zuzitkujes hned alebo to zmrazis..a to si tam kde si bola, len znocis hodnotu MM a mas navyse robotu
ta vona rozmrazeneho MM je normalna...je to z rozstieenych tukov pocas mrazenia..hodnotu mliecka to neznizuje, vacsine deti to nevadi..a nyvse odsate mliecko by sa nemalo podavat dietatku flaskou, ale ked treba dokrm /napriek dojceniu na poziadanie/ tak sa ma podat cievkou na prsniku, tak ide spolu s mlieckom z prsnika a ta chut sa straca..alebo sa ma podat do prikrmu ..nie je to riesenie laktacnej krizy..myslim podavanie flaskou

sumzpien
27. aug 2014

Akonahle mlieko ohrejete nad 42 stupnov znehodnotite vsetko pozitivne v nom.