Ako prestať kojiť?

kapka270600
18. feb 2013

prosim poradte ako mam prestat kojit dceru 14 mesacnu ,na odporucanie nasej ortopedicky ,pretoze vraj mala to uz nutne nepotrebuje a mne sa zhoruse zdr.stav.problem je ze kojim 2krat cez den vzdy len pred spanim a potom vecer a v noci.ked v noci ponuknem dudku tak to mozno zaberie na 10 minut a zas je hore a nezaspi ...co a ako na to?a nechce pit mliecko s flase ani s pohara.co mam robit?

alena0305
18. feb 2013

@kapka270600 To,že nepije mlieko - nevadí. Stačí nahradiť jogurtami, kašami, syrom a podobne. S tým odstavením bude asi trošku problém - lebo sa tým malá ukľudnuje a bez pár preplakaných nocí sa to asi nezaobíde. Skús najprv vynechať denné dojčenie - vyskúšať ináč uspať, ukľudniť a potom nočné. Odporúča sa na 2 noci nechať tatinovi alebo babke ale sama neviem,či by som to dokázala.

lacikagr
18. feb 2013

Moja malá má 15 mesiacov a po zime tiež plánujem odstaviť kojenie. Ale ako... to si neviem predstaviť. Malá mi pri kojení zaspáva a teraz ked jej idú zúbky, tak v noci sa na didke ukľudňuje, takže nebude to jednoduché.

zaira13
18. feb 2013

ja som kojila 13mes. a moja nebola naucena na cumel a nechcela ani flasku.. Ja som ju odstavila zo dna na den... a dost dlho pila len v malych mnozstvach oproti iným detom/iba 30-60ml/ .. ale vecer som jej davala aj kasu... Chce to len veela trpezlivosti.. 😉 Drzim palce

bambola
18. feb 2013

@kapka270600 ja som odstavila v 15m. zo dna na den, tiez som kojila len pred spankami (ak teda neratam, ze celu noc bola na mne pricucnuta 😔 )
prvy vecer to bolo s velkym placom ale bola som cely cas pri nej, druhy vecer s malym placom a zaspala do 20 minut , a potom to zobrala ako fakt, a nikdy mi uz ani neliezla pod tricko 😉
tiez nikdy nepila z flasky a nikdy nemala cumel 🙂 mlieko dodnes nepije ziadne, ale jedava dost jogurty, a este niekedy vecer kasu.

ak mas odstavit tak naraz, nesla by som do odstavenia pred jednym spankom , a potom pred druhym.

kapka270600
autor
19. feb 2013

joj dakujem , bude dost tvrde lebo mala je tiez celu noc pricucnuta a este aby to nestacilo tak ako si dava mliecko tak ma cely cas hladka po bruchu chrbte a prsiach tak a to robi az kym nezaspi.

lencika
20. feb 2013

ja som malu prestala kojit tyzden po jej prvych narodeninach zo dna na den, 3 dni plac ale myslela som si ze to bude horsie

nicca000
22. feb 2013

zaira13, ahoj chcela by som sa opytat ci uz tvoja mala vypije viac mliecka lebo mame podobny problem,dakujem

actimelka
26. aug 2013

ahojte ako mam prestat kojit aby sa mi nezapalili prsniky? odporuca sa prestat naraz ale neviem si to predstavit. dakujem

lubikan
26. aug 2013

@actimelka ja som konecne malu oducila presne v 3 rokoch tak,ze natvrdo (po inych skusaniach) som si ich natrela chili pastou zacitila stipanie,tak to sama uzavrela,ze aha,uz som velka,mliecko sa pokazilo...chodila este nazerat 1-2 dni..a to som ich mala take naliate,ze az..tak teda nechala som ju este odsat ten zvysok a potom uz sa mi nenalievali...asi psychika zauradovala...

neviem ale,ako mas stare babo ty

actimelka
26. aug 2013

@lubikan 9 mesacne

nik.a
26. aug 2013

Ahoj, mi sme bez kojenia už mesiac a celkom dobre sme to zvládli. Ja som malú kojila 2 roky a 1 mesiac. Noc bez kojenia síce preplakaná, nakoniec sa vždy upokojila a zaspala, a to sa budila 4-5 krát za noc, treba byť trpezlivá. A cez deň som si dala do podprsenky na tampóniky kečup akože krv a to zabralo ( maminka má bo) a ešte som si to aj prelepovala lebo ten kečup to sa nedalo mať stále. Trvalo nám to tak dva dni, čo ešte kontrolovala. 😉 Ale poviem ti dlho som nad tým premýšľala ako odstaviť, lebo závisláčka bola veľká.

extrate
26. aug 2013

@actimelka práveže prestať postupne, nie naraz. vynechaj kojenie, nahraď niečim iným. ak je to poobede tak napr.jogurt, alebo doobeda tak kašičku alebo na raňajky syr atď. postupne nahrádzaj materské mlieko, môžes skúsiť ponúkať aj umelé mlieko, možno sa chytí.

hamca
26. aug 2013

@actimelka mne sa vobec nenaliali prsniky, ked som malu odstavila. Mala vtedy rok a v podstate uz vela toho nepila, len pred spanim si parkrat potiahla a tak som si povedala, ze to uz nema vyznam. Par dni som jej nedala prsnik cez den ked sla spat a potom som to zrusila i vecer i v noci. A bolo to fakt bez problemov.
No ak tvoje babo pije este vela, tak to asi az take lahke nebude. Fakt postupne uberaj jedno kojenie kazdych par dni a snad to takto pojde.

actimelka
27. aug 2013

no ale mne sa nalievaju aj ked vynecham jednu davku takze to bude asi prolem ☹

monika120
18. nov 2013

Ahojte. Potrebujem radu ako prestat kojit. Mala ma rok a ja som zistila,ze som znovu tehotna. Lekar mi povedal aby som postupne prestala kojit. Cez den uz nekojim tak casto ale v noci je to naopak a rano je pisata niekedy aj hodinu a pol az kym sa nezobudi. Uz ma zacali boliet aj bradavky.Cumel nechce a s flase mi pije len vodu nic ine nechce

luba41
18. nov 2013

@monika120 a chceš aj Ty sama skončiť ? http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/tehot... skús prečítať..ak nemáš zdravotné problemy, tak myslím, že nie je to nutné...skús sa opýtať aj v tejto skupine, je tam viacej takých mamín..
https://www.modrykonik.sk/group/2015/

sandrika237
25. nov 2013

Ahoj maminy ako prestat kojit ked sa mi nalieva len jeden prsnik? Kojenie uz vynechavam kojim asi len 2-3x za den ale prsi sa mi stale nalieva a newem ako skoncit.....chcela by dom tak neako prirodzene keby to slo....mate neake typy ako nato??okrem zvezovania prs??dakujem

kapka270600
autor
7. feb 2014

podarilo sa nam po 20 mesiacoch som prestala kojit,po 21 mesiacoch odplienkovane a po 2rokoch a 1 mesiaci oddudkovane

erickam
8. feb 2014

ahoj práve som čítala tvoju tému, lebo by som rada prestala kojiť 14 mes. dcéru a vídím , že tebe sa podarilo prestať kojiť až teda v 20 mes. môžem sa spýtať prečo? nič v zlom , asi to bolo ťažké, Ja sa bojím že jej nakoniec podlahnem pri plakaní. Inak blahoželám, že už to máte zasebou.

kapka270600
autor
8. feb 2014

@erickam ja som pockala na obdobie ,kzm chapala ze ked nieco boli treba pomastit alebo zalepit,tak som si s cervenou fixou 😀 pokreslila bradavky a mala som bibinku,tak dajako to prekusila,pomastila mi ich,pohladkala a bolo,trosicku plakala prvu noc ale zvladli sme to

nika1020
9. feb 2014

@kapka270600
Ahojte..rada by som sa zapojila..
Aj ja pomaly odstavujem..mala ma 10 mesiacov...tiez len zaspava Tiez na prsniku..vecer a v noci sa mi to dari uz eliminovat..ale neviem si dat rady cez den..
Mne nezaspi ani v kociku...pyta sa na ruky...
cez tyzden to nemam kym nahradit...aby ma nevidela...
Neviem si dat rady ani ziadnym rezimom ... Ani si s nou lahnut...hneva sa..zúri..nezaspi...a nemame cumel ...flasu po vypití zahodí.....Ake mate skusenosti vy.
Ked si ju prilozim, tak zaspinká okamžite za 5 minút...

saxxxana
16. feb 2015

@nika1020 Ja mam to iste, akurat z flase mi vypije troska cajika ale iba cez den. V noci neexistuje ani dudlik ani flaska...8-12x v noci kojim a rano sa nevladzem ani postavit....musime to skusit asi z dna na den, lebo postupne sa to neda, vyzaduje stale viac

iju
5. mar 2015

Ahojte.. Prosím Vás poraďte mi ako uspať malého v noci bez kojenia. Musím zo zdravotných dôvodov odstaviť kojenie. Skúšala som dať mu niečo iné na noc ale bez toho aby bol aspoň na pár minút prisatý mi nezaspi

marissenka
5. mar 2015

@iju ja som odstavila vked mal maly rovnako ako tvoj,...hovorila som mu,ze ma to boli a na noc bude cajik...a to on bol ako pijavica,x krat hore a len na mne...zobudil sa.povedala som mu..mamku to boli a dala cucnut cajiku,nesladeneho,trosku,nie celu flasku.to by bola dalsia zavislost.pohladkala po chrbatiku a bolo.pae krat za noc,ale netrvalo ani tt a zacal spavat pekne.a tak strasne som sa toho odstavenia bala...

luba41
5. mar 2015

@iju zdravotné problémy len málokedy musia byť dôvodom pre ukončenie dojčenia..dojčiť sa dá pri dlhodobom užívaní väčšiny liekov/ pri ATB,, dojčia diabetičky, s ochorením srdca,s psychick. problemami , po absolvovaní zákrokov, anestez, rontgenov/..a pod....prečítaj tu diskusie-baby tu popri dojčení absolvovali už rôzne liečby a neprestali dojčiť....
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy... 😉

iju
6. mar 2015

@luba41.. Malý berie zo mňa veľa vitamínov A moje telo nestíha dopĺňať. Prednedávnom som skončila na pohotovosti čo som nemohla dýchať. Zistili že mi chýba draslík.

iju
6. mar 2015

@marissenka no môj čaj málokedy vypije A už vôbec nie cez fľašu. Skúšala som ale keď som mu dala fľašu tak spustil plac. Jedine cez slamku A to musí sedieť to by ho zobudilo A potom by mi už nezaspal najmenej hodinu. Môj malý keď plače tak niekedy ma problém sa nadýchnuť.

luba41
6. mar 2015

@iju dlhodobé dojčenie je prirodzené ženskému pohlaviu dané prírodou, takže problem je niekde inde ako v dojčení..lekári každý zdravotný problem / mýty o odvápnovaní organizmu a pod/,ktorý sa vyskytne, takmer vždy pripisujú dojčeniu.. hlavne ak žena dojčí viac ako 6 mesiacov, tak ich jediná rada je odstaviť dieťa od dojčenia..treba skúsiť popátrať po inej príčine/ stravovací porblém, psychický problem a pod./a neuspokojiť sa len záverom nejakých lekárov.. 😉

iju
7. mar 2015

@luba41 len či je ešte moje mlieko natoľko výživné.

iju
7. mar 2015

Každopádne ďakujem že dobrú stránku.