Ako ukončiť nočné dojčenie?

bellugia
28. nov 2011

Ahojte. Ako ste zvládali odstavovanie bábätka od nočného dojčenia? Myslím 6-12m+ ? Moja sa budí niekedy 2x niekedy 4 za noc /má 8 mes./ a je to dosť vyčerpávajúce, tak by ma zaujímalo, keď ste prešli na metódu nedať piť a nechať plakať, ako to prebiehalo a kedy ste docielili úspech? Vďaka za postrehy. 😕

anika11
28. nov 2011

aj my mame 8 mesiacov a kojime sa v noci tiez tak 2 az 4 krat..ako kedy.len mne maly nechce ziadne kasicky vecer,takze asi bude ozaj hladny.vacsinou ho nakojim ked idem spat..tak okolo 22.-23.00 a potom este dvakrat.Takze aj mna by zaujimalo,ci je mozne,aby uz taketo male babo vydrzalo spat celu noc..

tinki
28. nov 2011

@bellugia ohľadne odstavovania je tu mnoho tém a čo sa týka nočného vstávania, tak tiež. Ale dojčené deti sa od nočného krmenia odstaviť nedajú nasilu. Moja má 9 mesiacov a vstáva tiež veľmi často. Už to ani nepočítam. Prestane to, keď na to príde čas. Ja viem, že je to vyčerpávajúce. Ale dá sa zvyknúť. Ja spím v noci tak max. 4 hodiny dokopy. Lebo mám ešte 4 ročnú dcéru a tá sa tiež ešte v noci budí, či už cikať, alebo zlý sen. 😉

agathokleous
28. nov 2011

@bellugia Ahoj no moja sa momentalne budi aj 10 x v noci tiez by ma to zaujimalo, len nam asi idu zubky tak to bude tym, predtym sa mi stalo ze prespala aj noc, alebo sa maximalne raz zobudila, ale teraz to je horor fakt, uz neviem ako dalej. A zase na druhej strane nechcem nechat malu vyplakat kedze jej idu tie zubky a bolia ju dasienka. tak sme v zacarovanom kruhu, mala je na mne prakticky celu noc nalepena ☹

xlucia
28. nov 2011

@bellugia nuz takto skoro som neodstavovala ani jedneho a sa budili podstatne castejsie, plus mladsi bol v tom case uz aj na UM ciastocne. je to priskoro

bellugia
autor
28. nov 2011

@tinki no mňa zaujíma téma metódy odvykania... To skôr. Veru, nemáš to teda ľahké. Ja som si už tiež privykla, ale zaujíma ma, ako sa deti odúčali.
@agathokleous naša má tiež horšie noci asi v závislosti od zúbkov, ale myslím, že je to aj tým, ž ekeď sa trošku prebudí,automaticky pýta prsník a to je niekedy na škodu....

agathokleous
28. nov 2011

@bellugia ja som to predtym skusila tak ze ked sa zobudila a neplakala len bola trosku umrnkana, tak som k nej nesla a ona sama zaspala, tak som to robila celu noc, a ona na dalsiou noc prespala celu🙂 ale teraz tymi zubkami s nam to opat pokazilo je to strasne, skus vynechat najprv jedno kojenie. nechod k nej nechaj ju ci sa sama neukludni.alebo si skus prestudovat knizhu kazde dieta sa vie naucit spat , tam toho je vela popisane🙂

bellugia
autor
28. nov 2011

@agathokleous tú knihu mám 🙂 preto sa aj na túto metódu pýtam tu 🙂 chi... skúsim. Raz mi mrnkala, vstala som a otočila ju na chrbátik ale to hneď plač, že čo ju neberiem cicnúť 😀

anjelicek26
28. nov 2011

@bellugia - no mne to v 8 mesiacoch prijde skoro, aby spalo povinne celu noc, idu im zuby, boli ich to, motoricke pokroky sposobuju nepokojne sny, je to prave to najnekludnejsie obdobie. My sa chystame na toho nasho nespavca "zautocit" teraz v 1,5 roku, uz neni dovod, aby v noci tu flasu dostaval.

kukucg
28. nov 2011

@bellugia tu knihu fakt neodporucam je skor na skou nez na uzitok 😒 tvoja mala je este dost mala na to aby mohla mohla kludne papat aj v noci, neviem ci spolu spite v posteli ale je to najlepsie riesenie teba nebude nocne dojcenie vobec vycerpavat a casom si to sama ureguluje ale napriklad moj syn prestal v noci pytat tak v roku a pol, asi tri mesiace na to sa odstavil uplne.. je lepsie to nechat na dieta, ked sa budes pokusat nasilu, dieta moze reagovat uzkostne a este viac zacne na dojceni lipnut, pripadne podla spominanej knihy casom rezignuje, no rezignovane dieta je dieta sklamane...

luciferkax
28. nov 2011

Tú knihu by som zakázala, ved to malé bábo tak jedine vystresuješ, nie naučíš spať... podľa mna je to blbosť....Tak isto ako nasilu odúčať tak malé dieťa od nočného dojčenia. Chápem, aj ja som unavená, mám 9 mesačné "strašidielko", kotré v noci nerado spinká 🙂 resp. rado sa dojčí.. Niekedy len dvakrát, to som šťastná.. Inokedy viac, nerátam, nepozerám na hodinky, dám papať, spíme dalej.... spať budem, ked vyrastie 🙂 naučila som sa nočné dojčenie brať ako radosť. Jedine vtedy sme "len my dvaja", nikto po nás neskáče, nikto nás neruší 🙂 aj on je otlnený, unavený, neobzerôá sa, nevystrája, ako cez den 🙂 súhlasím s kukucg@ 🙂 rezignované dieťa je sklamané dieťa....

hoogy
28. nov 2011

@bellugia podla mna je to este velmi skoro aby si si nenarobila viac skody ako uzitku. moj mal sa do roka budil 4 krat od roka a pol do 2 rokov len raz a odvtedy spi celu noc. nechala som to na nom a v pohode sa to naucil sam. ziadne vyplakanie. je pravda ze asi od roka zaspaval uplne sam(ale tiez som ho to neucila). podla mna sa ty len velmi natrapis vystresujes dieta zbytocnym placom a ked na to nie je pripravene aj tak sa casom vratite do starych kolaji.

bellugia
autor
28. nov 2011

@luciferkax mne tá kniha pomohla s tým, aby sa malá naučila zaspávať sama, resp. keď ju položím do postieľky, aby nevrieskala ale vedela, že sa ide spinkať - nemusela som ju kolísať poviazanú v perinke a iné návyky, ktoré ma okrádali o fyzické sily - mala 5 mes. Nočné dojčenie ma unavuje niekedy viac, niekedy menej. Je pravda, čo píšeš, s tým súhlasím - vkľude sa aspoň poriadne napije 5 a5 min. Uvidíme, preto sa pýtam na postrehy.
@hoogy dík za postreh, zvažujem, chcela som vedieť názory a pre a proti.

anika11
29. nov 2011

@anjelicek26 asi tak,ja som tiez prveho oducala az tak okolo jedenapol rocka.myslim,ze aj pri tomto druhom este vydrzim,lebo ozaj mu idu zubky a mozno sa ani nebudi pre hlad,ale pre bolest a to kojenie ho ukludni a uspi..

ajca123
29. nov 2011

@bellugia ahoj cez iPad ti neviem preposla link otazka:ako naucit zaspavat rocne babo same?
To si najdi a tam je jedna mamicka co naucia svoje deti zaspavat.... Ja som to robila trocha inac a sama 🙂 u nas muz zaraba korunky 🙂

lili777
29. nov 2011

Moja malá má o pár dní rok a my práve odstavujeme. Viac ako polročné nočné nespanie u nás všetkých už urobilo svoje. Hore bola viac ako jedenkrát za hodinu! Bolo to neúnosné, chcela som to vzdať už v cca 8. mesiacoch, ale vydržala som do roka. Túto noc ako tretiu spala s ocinkom v inej izbe a už bola hore len dvakrát. Raz jej dal len dudlík a druhýkrát si trikrát cucla čajíku a spala celých 12 hodín. Nočné vreskoty /to nebol plač/ sa skončili. Ja som si odsávala a dávala som jej to do včera z fľaše, ale ochorela som a potrebujem sa liečiť, dnes dostala prvýkrát UM ráno a vysmiata je. Myslím, že ju to nijako nepoznačilo, že nevisí celú noc na prsníku a o pár dní ani nebude vedieť. Môj syn tiež do týždňa prespával celú noc. Príde mi to lepšie riešenie, ako keby sme naďalej všetci mali byť nevyspatí a nervózni. Pri tom 8. mesačnom by som asi skúšala ešte vydržať.

bellugia
autor
29. nov 2011

@lili777 Ďakujem za reakciu. Moja vstáva každé 4 hodiny, v horšom prípade každé 2. Dá sa to vydržať, človek si zvykne, hlavne, nech je spokojná. Aký čajík ste používali? A robila si aj nejaké šťavy ovocné alebo tak?

stvura
29. nov 2011

@bellugia no pride mi to skoro (kvoli rastu zubkov, vyvoju, rastovemu spurtu), ale ty vies (mne sa zda vase budenie uplne genialne, moje dieta sa budilo aj kazdu hodinu 🙂 ...ja som postupne znizovala frekvenciu jedenia v noci ked sme zacali ucit maleho spinkat sameho a v roku a pol mi maly prespal celu noc a tym padom sme klesli z 8-10x za noc na "spanie cez noc". Vobec nie nasilu, uplne pozvolne...a dojcila som ho asi do dva a pol roka stale. Moja dcerka ma 14m a u nej, kedze je inej povahy ako syn este nic neurychlujem (je velmi citovo na mna naviazana), dojci sa asi 4x za noc. 😎

babul83
29. nov 2011

@bellugia starší syn sa odstavil sám v 11 mesiacoch. Ale to neznamená, že prespal celú noc. Kojenie nahradila fľaša s čajom a to až do 2 a pol roka. (prestal sa budiť až vtedy, keĎ mu fľašu začal dávať ocko, lebo ja som vstávala na kojenie k mladšiemu, keby som to bola vedela, tak to vyskúšame už skôr, že ocko ho bude obsluhovať a nie ja.) A mladšieho som odstavila od kojenia v takmer 16 mesiacoch. Najprv som prestala cez deň kojiť, potom som vypustila uspávanie na prsníku a nakoniec aj nočné kojenie (namiesto toho som ho zobrala na ruky, hľadkala a keď zaspal položila naspäť do postieľky, teraz sa zvykne raz zobudiť je tomu len niečo cez mesiac, pomojkám ho a spí ďalej). Podotýkam, že u staršieho mi to nefungovalo až ocko zafungoval, náhodou. :D Takže každé dieťa iné a to nočné budenie bude ešte trvať...

lili777
30. nov 2011

@bellugia Teraz v roku už pije aj normálny ovocný čo robím aj pre nás, odlejem nesladený. Ale kupujeme len kvalitné Teekane alebo Mistral atď. Do toho roka som dávala detské čaje, ale ja som vždy kupovala sáčkové, lebo granulované sú sladené a to nie je vôbec dobre, nie to ešte na noc. pokazili by sa bábu zúbky. Malinkej nevadí nesladený čajík, hlavne kvalitné ovocné majú dobrú chuť. Keď sa ti budí takto ako píšeš, tak by som ešte vydržala. Ináč ja som si myslela, keď mala tých 9-10 mesiacov a budila sa tak každú hodinu a pol, že sa to bude zlepšovať a ono sa to len zhoršovalo. Neraz sa stalo, že už aj manžel zahlásil, že už je tretí krát behom hodiny hore. Všetci už po pol roku unavení, nevyspatí, stále chorľaví. Nevieme sa zbaviť už mesiac a pol rôznych soplov, bolesti hrdla, kašlu....a nevyspatosť hrá poriadnu rolu v tomto.

babulka82
4. dec 2013

poradte ako ukončit u 7 mesačneho nočne dojčenie alebo aspon predlžit.Papa cca každe 2 hodky. Dakujem

mdurickova
15. dec 2013

@lili777 tak tak..treba zapojit ocinka. Raz mi jedna kamaratka povedala, ze babo je ako maly psik, ktory ked zaciti mliecko, chce ho. Mozno to niekomu pride smiesne, ale je to ozaj tak. Ked som sa na par dni odstahovala z izby, prestal sa budit. Ocinko sa trapil len prvu noc, postupne to bolo len lepsie a do tyzdna to prestalo uplne. Teraz ma to caka pri druhom synovi, tiez sa mi do toho nechce, je mi to luto, ale ked si predstavim, ze zas budem spat celu noc....hmmm 😎 😎 😎

luba28
15. dec 2013

@mdurickova aj mne sa uz stalo,ze ked som nebola v izbe tak maly spal,ale akonahle som prisla uz bol hore,...ja som si myslela,ze ma take dobre usi aj v noci,ze ma pocuje,ale asi to bude tak ako pises,... 🙂

mirrinka
15. dec 2013

Baby,môj malý je ešte kojený (má 2 roky a 8 mesiacov)... zo začiatku to bolo v noci kruté- ako tu niektoré písali,aj 10x za noc som bola hore....ale potom sme si našli spôsob a ten funguje doteraz...a neobmedzuje ma....malý zaspáva v postielke,a po cca štyroch hodinách prelezie ku mne na posteľ a obslúži sa 🙂 nájde si čo potrebuje a je to....a to asi tak tri krát za noc....ked sú lepšie noci tak 2x 😅 dokonca niekedy spím tak tvrdo,že neviem ani kedy priliezol ani kedy pil.....takže u nás funguje samoobsluha 😀 ale už s tým plánujem prestať - bude úplná odstávka 🙂 len neviem jak 😀 asi sa na pár dní vytratím z domu 😀

luba28
15. dec 2013

@mirrinka 🙂 super ,....

cliuska
15. dec 2013

Nam tiez pomohlo prestahovanie do inej izby. Mala mala 15 mesiacov vstavanie k nej uz bolo neunosne, budila sa hocikedy aj 5 krat. Tak som sa prestahovala do obyvacky a k malej vstaval manzel. Ked sa zobudila a pytala mliecko, mm ju zobral k sebe na postel a ukludnoval ju, spievanim, mojkanim. Velmi ma to trhalo ist k nej, ked zacala plakat a volat MAMAAAAA HAM, ale vydrali sme, vedela som, ze je v poriedku pri muzovi, tak sme to nejak zvladli. Trvalo to asi tyzden, ked som sa vratila naspat do spalne, mala nam uz prespi celu noc, ak sa nahodou zobudi, uz mliecko nepyta, kludne zaspi aj pri mne. Cez den ju este stale kojim, 3-4 krat, aj vecer pred spanim. Cize treba mat trpezliveho manzela a bude vsetko ok 🙂

luciahromadkova
15. dec 2013

@mirrinka jaj musim to tu citat... moj ma 3 roky uz do skolky chodi, ja v januari uz nastupujem do prace a este dojcim... mam strach ako to zvladneme, kedze budeme v praci spolu- som ucitelka MS, a teda moj tiez skor nad ranom 2 krat niekedy 3, ale ja uz mam toho dost, lenze on moc reve a vrieska a to teda ide na nervy mojmu manzelovi, kedze skoro vstava...
to ze sme tak dlho nelutujem, len teda uz by som rada skoncit, lebo aj ja by som rada sa vyspat... a teda u nas v noci funguje voda, takze on mi povie mliecko a voda, napije sa a spi...
ale cez prazdniny urcite skusim spat v druhej izbe, lenze ja niekdy v noci cosi robim a on pride za mnou... takze mozno aj tak bude priliezat.... 😲

lubka1983
15. dec 2013

Casom .......urcite by som nasilu neodstavovala,ked si pyta a potrebuje treba dat.

hamca
15. dec 2013

@bellugia ja som kojila do roka, mala sa mi v noci budila v priemere 5-6krat na kojenie, ale vacsinou aj castejsie. Myslela som, ze vecerne kase pomozu, nepomohli. Skusala som po odstaveni dat na noc UM, vraj to viac zasyti...dcera UM uplne odmietla. Skusili sme aj knihu kazde diete sa vie naucit spat....bez uspechu. Momentalne ma dcerka 18 mes a neprespala ani jednu noc od narodenia. Min zobudeni je 2 a casto v noci po zobudeni nevie zaspat a sme hore aj 2 hodky ;) takze som sa vzdala a zmierila s tym, ze mame doma nespavca, pretoze aj cez den toho vela nepospi.

salome_82
15. dec 2013

Ja už tiež nejaký čas uvažujem nad odstavením a trápi ma jedna vec. Ako potom deťom dávate mlieko? Naša už vie piť z pohárika, ale že by vypila naraz povedzme dve deci, tak to nehrozí. Začínať s fľašou sa mi zdá blbé. Ako to robíte vy?
A inak s tým zapojením manžela, to sa mi páči, ale obávam sa, že u nás to nebude fungovať. Niekedy sa stane, že malá sa v noci zobudí a ja sa akurát chystám v kúpeľni na spánok, tak si ju vtedy vezme na ruky manžel a nič. Srdcervúci plač pokračuje. Zatiaľ celkom dobre funguje, keď si ju vezmem k sebe do postele, ale to funguje max. raz za noc, ostatné budenia musím dať prsník a ona fakt pije, nie je to len dudlanie bradavky. A to pritom cez deň papá dosť.

mdurickova
15. dec 2013

a vy sa v noci budite na to ze ste hladne?nie..podla mna je to len zvyk a hlavne, dietatko potrebuje ukludnit, mozno mu je smutno a najlepsie je to pri mamicke na prsniku. to ze z neho nieco fajne tecie, je len bonus 😎 ale ked ma pekny vztah aj s ockom a ten je "ochotny pomoct"preco nie..treba to len skusit