Chcem prestať kojiť

cikra
13. jan 2015

Ahojte mamicky. Poradte mi ako mam prestat kojit a naucit dieta na flasu. Mala ma 12 mesiacov a ked jej skusam dat flasu tak je to boj... ani len skusit pit s flase nechce, skusala som si aj potriet horcicou prsniky, ale ani to ju neodradilo. 🙂 ako nato? poradte nejaky zaruceny grif , aby som ju naucila na flasu. dakujem

luciao2
13. jan 2015

Ahoj, mozno Ti pomoze ako som to urobila ja. Prvu dceru som odnaucila tak, kojila som ju do cca 1.5 roka, ze som si zalepila bradavky s leukoplastom a ked chcela tak som jej povedala, ze dudka uz nie je, trvalo to asi 4-5 dni. A syna, ma 14mesiacov , som prestala pred 3 dnami, ked som videla, ze chce dudku dala som mu napit zo skleneneho pohara, alebo nejakeho obrazkoveho pohara, alebo ma stale flasu s vodou a ked je smadny tak sa napije aj sam. Uz len v noci mu davam, lebo v noci mi flasu nechce, a to iba 1-2 krat, aj to len kratko, skor sa potrebuje uistit, ze som pri nom. A s tou flasou, skus vymenit cumel, mozno je pre nu tvrdy, alebo skus urobit akoze flasa je lietadielko a sup flasa do ust. Dufam, ze aspon nejak som Ti pomohla. 🙂

luba41
13. jan 2015

a prečo chceš prestať, ked mlieko máš? ved vidíš, že dieťa uprednostnuje to "lepšie" pred fľašou? a čo bude piť z flaše, kravské mlieko? ja si nemyslím, že kravské je lepšie ako MM..
http://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/ako-dlho-...
a ked už nebude dojčené, žiadne iné mlieko už v tomto veku nepotrebuje..
@cikra

gretocka
13. jan 2015

a ako ti pije ine napoje (vodu, caj)? skus jej dat aj mliecko do toho uciaceho hrnceka alebo jej napr. na veceru sprav mliecnu kasu a davaj lyzickou.
Nejdem ta posudzovat, asi mas nejaky dovod na to, ze chces ukoncit kojenie, ale pokial tie dovody nie su nejak vazne, tak by som kojenie az tak moc nasilu nekoncila.
Mne sa deti postupne odstavili same cca v jeden a pol roku

katarina644
13. jan 2015

@cikra ahoj, ten isty problem som mala aj ja. odstavovala som krpatu mesiac a postupne, najprv obednajsie kojenie tyzden som ju oducala a tak postupne. ale bol to tvrdy boj, kedze uz mala sestnast mesiacov, bila, nic jej nevadilo. nic nechcela pit, z flase nehrozilo. naucili sme ju na sprosty jupik, ktory pila do troch rokov, kym nesla do skolky, potom uz bolo pokoj, naucila sa aj na caj aj vodicku, ale doteraz ju musim kontrolovat, ci pije alebo nepije a to ma sest a pol roka. a krpec pije stvorrocny uplne bez problemov.

tetapetra
13. jan 2015

@cikra kojila som do 2,5 r. Flasu nikdy nemal ani cumel. Vlastne z flase ani pit nevie. Odnaucit ho od prsa bol boj. Pomohla mi mama, ktora ho uspavala jeden den poobede a vecer. Odvtedy nekojim

zena77
13. jan 2015

dobrá téma , beriem si ponaučenie, tiež budem odstavovať malý bude mať o dva týždne rok , nechcem kojiť do osemnástky 🙂🙂🙂🙂

jamelia
13. jan 2015

Ja som starsiu dcerku odstavila, ked mala 20 mesiacov. Pila uz len v noci, aj to viac menej len cumlikala, kedze sme zahodili cumel, ale dcerka bola naucena pit caje, cistu vodu z flase s naustkom, nie cumlom. Mladsieho syna som odstavila pred 12 -stimi dnami. O par dni bude mat 2 roky. Bol zavislak, zaspaval iba pri mlieku aj naobed, aj vecer. V noci sa casto budil. Jednoducho som mu vysvetlovala, ze uz je velky, ze mliecko piju iba babatka a jedneho dna som mu mlieko nedala. Prve dve noci sa este budil, pomrnkal a spinkal dalej. Teraz uz prespi celu noc. Cumlik od polroka nepozna, pije cistu vodu a caj z flase s naustkom a nema problem sa napit z normalneho pohara. Obe moje deti po skonceni dojcenia uz mlieko nepiju. Kravske im nechuti. Dcera este sem tam vypije kakao. Ale maju radi jogurty a syry. Tiez by som skusila ponukat pit z flase s naustkom, resp. naucneho hrnceka, stylom, ze uz je velka slecna, tak bude pit z takeho pohárika, povzbudzovat ju a vela chvalit, aby sa jej to pacilo a citila vasu podporu. 🙂

rose32
13. jan 2015

Citron?😀

katarina644
13. jan 2015

@jamelia presne ani moja dcera nevypije doma mlieko, v skole hej, ale doma nehrozi. a syn aj ked bol na umelom a inych mliekach na lekarsky predpis, odkedy ich nepije, nevypije ani deci mlieka nic.

siska53
13. jan 2015

@cikra vie co robi.. Moja sa naucila az v roku pit z flase,dlho som hladala flasku ktora by jej sadla lebo z pohara sa nevedela naucit,to bola vecne mokra.
Ale ja som nechcela odstavovat,len som chcela,aby pila aj vodicku,kedze papala uz i prikrmy. No napriek tomu sa stale dojcila na poziadanie.
Neviem,aky mas dovod na odstavenie,ale ja by som to este nerobila. Lutujem,ze som syna odstavila v 11.m,lebo som mala podliatiny a dojcenie ma bolelo,no tetaz si vravim,ze som to mohla len nechat obmedzene len na 1denne.(on zas nejak mal radsej normalne jedlo ako prikrmy,skor ja som sa mu vnucovala..)
Dcerku som skoro dva roky,no doteraz mi to chyba,lutujem,ze som si napriek hucaniu 4lekarov nenechala aspon to ranne dojcenie..

Pre malu je tvoje mliecko este stale to naj..
A ja som redukovala pocet dojceni u dcery octovanim prs,mne pomohlo to,no niektorym mozno pomoze asi len nejake zalepenie prs leukoplastom..aj ked neviem,do akej miery to pochopi rocne dieta..skor mozno take 20mesacne...

kika2111
13. jan 2015

mne mamina stiahla prsia obvazom a ked mala chcela pit(kojila som do 18mes),tak som povedala,ze mami ma bobinko a mliecko uz netecie.Potom som zmizla z dohladu na par hodin a niekto iny ju zabavil a po 3dnoch bolo dobre🙂

tatiana1985
14. jan 2015

dobra tema, moja ma polroka a chcem ju oídstavit...no nechce mi pit z flase, neviem ako to spravit 😒

cikra
autor
14. jan 2015

Dakujem Vam mamicky za vase nazory , rady, a vsetko. A ked ste niektore poburene , ze chcem prestat kojit svoju rocnu dceru tak prepacte, ale moj osobny nazor je , ze rok je celkom pekna doba a za ten rok som svojej dcere dala urcite zaklad. Som uplny zastanca kojenia a kazdej buducej mamicke to odporucam, uz len z pohodlnosti ake kojenie ponuka a pri prvych zubkoch mi pomohlo kojenie velmi, ale ozaj uz necitim potrebu dalej kojit moju dcerku, i ked pri takom tempe odnaucovania neviem neviem 😀 😀 😀 😀 kedze cumel v ziadnom pripade, flasu len ak sama si ju musi drzat aj to je po piatich minutach mokra, kedze flasa s cajom sluzi skor ako hracka :D no uvidim. Pri synovi to bolo jednoduche kedze od mala som ho ucila aj na flasku s cajom. Takze este raz Vam dakujem a urcite skusim vsetko co sa da