Čím kŕmiť 11 dňové bábätko?

zuzkarobko
29. jún 2012

maly sa nechce prisat a nemam uz ani vela mlieka ked ho nepije davala som mu nutrilon ale zevraj moc pribral tak co mu mam davat aby tak rapidne nepriberal nemam mu davat radsej sunar neviem ako dalej ked ma len 11 dni

bodka13
29. jún 2012

@zuzkarobko jedna otázka nestačí 😕

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

nie som zufala nechcem aby maly hladoval tak co mu mam dat

betina1984
29. jún 2012

Babatko netreba obmedzovat v jedeni, prvy mesiac ti moze pribrat aj 1,5 kg. Ci radsej ho nechat hladne nech vresti? Ked ti znasa Nutrilon, tak davaj Nutrilon. Ked ti vypije 100 ml na jeden sup, tak mu to daj, ked viacej, daj viacej. Uz si druha mamicka behom dvoch dni, ktora pise, ze jej dieta rapidne pribera, ze ci ma davat menej? Co ste padnute na hlavu? To ma babo drzat dietu este sa len narodilo? Ved sa vyvija, ine nepapa, len to mlieko, potrebuje ho tolko, kolko si vypyta.

bodka13
29. jún 2012

skús si nájs na nete tabuľky,ako by malo dieťatko priberať ...ja som našla toto :
Hmotnostné prírastky:
1.-3. mesiac 200 g za týždeň (25-30 g denne)
4.-6. mesiac 150 g za týždeň
7.-9. mesiac 100 g za týždeň
10.-12. mesiac 75 g za týždeň

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

dakujem za radu len som nevedela ze ako mam postupovat ked doktorka povedala ze nutrilon nieje zdravy

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

@bodka13 presne maly pribral 200 gramov za 7 dni a doktorka vybehla ze je to vela

betina1984
29. jún 2012

Bezne deti priberaju 1-1,5 kg prvy mesiac, potom sa to znizuje. Kazdy doktor Nutrilon chvali, len tvoja doktorka nie?

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

@betina1984 ona je asi mimo trochu

bodka13
29. jún 2012

@zuzkarobko všetky umelé mlieka sú OK,len každému bábätku sadne iné ...staršiemu som dávala sunar,mladší bol 15 mesiacov dojčený a bratova dcérka papá Bebu, susedin malý francúzske mlieko ...takže pokecaj aj v lekárni a rozhodneš sa-uvidiš reakciu drobca
...inak ma napadlo,že ten prudký prírastok na váhe a to že veľa teraz zje môže znamenať,že sa potrebuje dosýtiť,myslím že o pár týždňov sa to upraví a bude jesť normálne ,teda dávku primeranú k jeho veku...staršiemu sme ako 3 týždňovému dali sunar,mal začínať s 50ml,ale to bolo pre neho málo,takže vypil 100-120ml,po pár dňoch sa zasýtil a dávka klesla 🙂

bodka13
29. jún 2012

@zuzkarobko pani doktorka asi zabudla pozrieť do tabuľky....naber odvahu,a nabudúce jej povedz že si si preštudovala ako majú bábätká priberať,že malinký je v norme 🙂

betina1984
29. jún 2012

@zuzkarobko asi. Aj ja mala vsetky na Nutrilone, prva z neho zacala v 5.mesiaci grcat, isla na Sunar a pila ho az do 4 rokov. Syn pije Sunar od 2.mesiaca a Paula je na Nutrilone AR kvoli refluxu.

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

@bodka13 dakujem moc maly pil najskor 50 ml nutrilonu ale teraz si pyta viac ale ked vypije viac tak mi aj dlhsie spinka pri 50 ml spinkal 2 hodiny a pri vyssej davke vydrzi aj 4 hodiny spinkat

bodka13
29. jún 2012

@zuzkarobko podľa mňa je to OK ,nenechaj sa odradiť doktorkou ....prípadne ak nesúhlasíš s viacerými jej názormi,nájdi si inú 🙂
...je ešte malinký,ono sa to všetko časom upraví-drobček si vytvorí systém a ty sa mu prispôsobíš ,predĺži sa doba medzi krmeniami a tým aj jeho spánok ...držím palce...napíš ako sa vám bude dariť 🙂

zuzkarobko
autor
29. jún 2012

@bodka13 ano urcite napisem moc dakujem uz mi je lepsie ked ste mi poradili lebo som vazne nevedela ako dalej

ewisam
29. jún 2012

@zuzkarobko No ja ak mozem poradit, urcite v najvacsej nutnosti sunar, najmenej zatazuje zaludok....podla rad doktorky, ak nie si spokojna s doktorkou vymen ju a vela sa pytaj na poradniach.
mlieka budes mat iste dost, drobcek je este maly, nevie sa tak dobre napapat, chce to len trpezlivost, ja som zo zaciatku dojcila kazdych 15 min. Samozrejme sa to upravi casom. Zalezi na tom, co ti vyhovuje...

canama
29. jún 2012

tvoje babatko ma este len 11 dni a ty uz si vzdala dojcenie alebo aspon krmenie odsatym MM? dojcenie sa treba naucit, aj ty aj babatko, dopraj vam trosku viac casu...ja som prvy krat normalne nakojila svoje dieta ked malo 3 tyzdne. moja rada - kontaktuj laktacnu poradkynu. 🙂

evka4
29. jún 2012

@zuzkarobko daj mu papat, kolko potrebuje. nie vsetky deti priberaju podla tabuliek, kebyze kojis, tak netusis, kolko dietatko zjedlo a nik by neriesil to, ze viac pribralo. Ja by som take malicke dieta urcite nenechala plakat od hladu.

lalinko2010
29. jún 2012

@zuzkarobko na MK nepíš že nekojíš, lebo budeš zlá matka!!!!! lebo si to rýchlo vzdala!!!! a nepíš, že nemáš mlieko, lebo zase budeš zlá, lebo si nevydržala a je to výhovorka!!!! keď malému chutí NUTRILON tak mu ho daj, prípadne ak nejaký problém bude, mlieko vymeníš na týždeň a uvidíš ako bude malý reagovať!!!! nestresuj, malý papá, priberá, spinká, čo viac si priať???? hlavne že ste obaja spokojní, ty si kľudná a nestresuj!!!!! a nereaguj na také čo ti napíšu že si tak rýchlo vzdala kojenie, to ani nečítaj. HLAVNE BUĎ V POHODE A MALÝ BUDE NAJSPOKOJNEJŠIE DIEŤA NA SVETE, lebo má super mamu!!!!!

lalinko2010
29. jún 2012

@canama nechce kontakt na laktačnú poradkyňu ani rady ohľadne MM, pýta sa niečo iné, tak to treba riešiť, nie to že nekojí.

pink_lady
29. jún 2012

😕 😕 😕 ze CO mu mam davat? 😕 No, poznam mamicku co dala 6 tyzdnovemu dietatu džús, mesačnému slepačiu polievku, banan a trojmesačnému pivo 😝 😝 Dufam ze nejde tvoj aotazka takymto smerom 😕
Tak malemu babu len mliecko, ak sa nevie prisat skusaj odsavat, odsavat, odsavat, - (najlepsia odsavacka je ruka, trochu mi trvalo kym som na to prisla 😀 ) a tak odsate mliecko davaj z flasky. 🙂 My sme takto cca 2,5 mesiaca fungovali, vedela som aspon kolko vypije. Potom som po hospitalizacii stratila mlieko a museli sme byt na UM - trosku bol z neho baculka ale uz to vybehal 😉 Nechutilo kazde - niektore navyse zapekali, vzdy sme nakonec skoncili pri nutrilone...

happy3
29. jún 2012

@zuzkarobko my sme po "kojeni"(do roka pil moje odstriekane mlieko) presli na sunar,ale ak malemu nutrilon chuti,tak naco mu to menit 😉 .Nas drobec bol do roka,kym zacal bezkat ako gula a nikomu to nevadilo 😀 .Ak nema z nutrilonu ziadne tazkosti,tak by som mu ho davala aj nadalej 🙂

magali
29. jún 2012

treba odsavat aby bolo viac mlieka a davat mu ho z flase, kontaktovat laktacnu poradkynu, a ak chces davat UM, tak davaj aj ten Nutrilon ked mu chuti, mozes byt rada ze pribera.. moj maly pribral prvy mesiac cca 2 kg a Dr nam veru nepovedala ze moc pribral.. akurat svokra mi povedala ze je tucny a tej som to hned z voleja vysvetlila a odvtedy si dava pozor co povie o malom..

anjelicek26
29. jún 2012

@zuzkarobko - vela pribral? Jezkovi oci, deti priberaju individualne, rastu individualne, sorry ale kolko pribral za 11 dni, ked je to tak strasne vela? Nas zdvojnasobil porodnu hmotnost v 6 tyzdnoch. A kazdy ho chvalil priserku malu. Nepriberanie - ano to je dovod na starosti - ale nie, ked dieta pribera. Ak uz krmis umelym mliekom, zakladom je nestriedat kazdu chvilu. Dieta potrebuje aj mesiac, aby si privyklo. A v prvych troch mesiacoch aj tak nemozes robit zavery, kedze detske travenie je vseobecne nezrele.

canama
29. jún 2012

@lalinko2010 @zuzkarobko polozila otazku: "cim krmit 11 dnove babo?" moja odpoved je: materskym mliekom.

ano, spomina ze ma problemy s prisatim, a prave preto nemam z jej uvod. prispevku jednoznacny pocit ze kojit nechce. ved ked nechcem kojit, tak neprikladam. netreba sa hned rozculovat 😉 len preto ze tebe sa to zrejme nepodarilo.

@zuzkarobko cimkolvek budes krmit svoje babatko, davaj mu podla jeho potrieb a neriad sa tabulkami. 🙂

miggi83
29. jún 2012

Ahoj, no neviem, asi by som vymenila dr. ak je možnosť... pretože zo všetkých mliek je podla mna nutrilon tej najlepší a najkvalitnejší. A že ti dieťa veľa priberá? v prvých týždňoch je to normálne mne malá pribrala za 10 dní 600g a dr minič nepovedal... vraj dobre priberá... no a čo som jj mala odtrhať jedinú poživeň? Nedala by som na doktorku ale riadila by som sa svojim dieťaťom,ked ti znáša mlieko nešpekuluj ako Beta skôr mu ublížiš. A presne ako napísala anjelicek26 ked priberá dobre je, zle je až ked ide váha dole..... A ako to tu bolo napísané spokojné dieťa, aj ty budeš spokojnejšia... Dieťa vycíti ked si v strese a nervozna.... a to je fakt pravda..... viem to podla mojich krpcov

atreyu
29. jún 2012

náš malý sa narodil ako 4kg, zajtra má 3 mesiace a má 7,5kg...tak si to prepočítaj..

micicka
29. jún 2012

asi by som ako prvé zmenila doktorku!!! za prvé nechápem ako môže povedať, že 200g za týždeň je veľa, a za druhé, ona ti predsa mala povedať, čo dávať namiesto nutrilonu! 😠 ako fakt by som neváhala a išla k inej!
moja malá priberala cca 1,2 kg za mesiac, potom 1kg až 5.mesiaca je to len 500g za mesiac. od týchto mliek sa jednoducho priberá.
písala si tu, že vypije 50ml ale vypil by viac. daj mu určite viac, 50ml je málo. toľko by malo vypiť 4 dňové bábo, moja keď vypila 80ml tuším ako 3 týždňová, tak sa čudovali, či mi priberá.
čo sa týka nutrilonu, nie som veľký fanúšik, my sme pri ňom dosť grckali a neskôr sme prešli na sunar a ten nám super zapasoval. ale každé dieťatko je iné a vyhovuje mu niečo iné. len bacha, tak malým detičkám sa nesmie mliečko meniť veľmi často, takže dobre si to premysli. ak máte v rodine alergie, malo by to byť HA mliečko.

zuzin78
29. jún 2012

ahoj, ak sa neviem spisat tak davaj Um .ked ma rado Nutrilon tak nutrilon, a vobec nepribralo tvoje babo vela. moja Zara kojena pribrala za mesiac 1,5kg a doktorka sa ma pytala ci jej davam uz aj prikrmy. ze tak pribrala a v roku ledva mala 8600g a ani nestrojnasobila vahu ako udavaju super tabulky 😀 😀 😀

doktorka asi preferuje dilerov UM co jej nieco donesu a potom zavrhuje vsetko ostatne 😉 😀 🙂 😅

gdadag
29. jún 2012

Bola by som radšej, keby som riešila tento problém, že dieťa "vela" pribralo (keby bolo prejedené, tak by grckalo a nechcelo viac) ako to, čo som riešila ja, že mi dcérka priberala velmi málo a ani prikrmovať UM popri dojčení nepomáhalo. Prestala som počúvať Dr. a riadila som sa svojími pocitmi - kojila som na požiadanie kedy chcela a ako dlho chcela a postupne sa to samo upravilo a bolo všetko ok. Hlavne, že Dr. ma presviedčala, že nemám mlieko. To len pre príklad. Riaď sa tým ,ako reaguje bábo a ked priberá bud rada, vždy lepšie ako keby nepriberalo. Ked je spokojné tak to robíš dobre, tak ako to robíš. 🙂

minewka
29. jún 2012

@zuzkarobko ahoj, ihneď sa vybodni na dr a nájdi si druhú - lebo keď lekár povie, že umelé mlieko je nezdravé alebo že dieťa veľa pribralo - je to debil. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Najlepšie je dojčiť, keď to nejde a ak ty chceš - kontaktuj laktačnú s tým prisatím.

Ak nechceš a chceš UM - kľudne dávaj Nutrilon - ak nemá iné problémy (zápcha, bolesti bruška) - sú to plnohodnotné náhrady materského mlieka, nič sa neboj, dieťaťu sa nič nestane

Ak mu dáš 50ml a po dopití neplače a je spokojný, dávaj zatiaľ 50 ml (aj ja som to tak robila pri malej...najprv mala 50, potom, keĎ už nestačilo - že bol po dopití plač, 80ml atď, postupne som zvyšovala...a ani dnes nedostáva "plnú" dávku ).

Ak má problémy typu bruško, atď - skús Nutrilon zameniť za iné mlieko.

A priberanie nerieš - deti nemajú čo držať diéty - toto je fanatizmus a hlúposť najhrubšieho zrna - kojené dieťa môže pribrať koľko chce - je to OK, fajnotka, smotankové mliečko - ale ak dieťa viac priberie na umelom mlieku - už je hnus, humus, nadváha a podobne...hlúposti, hlúposti 😠 😠 😠 Jedným uchom dnu a druhým von 🙂