Čo môžem jesť pri dojčení?

mirkazra
8. mar 2012

Vedeli by ste mi poradit co by som mala jest pri dojcení?Co je dobre na tvorbu mlika z coho nenafukuje?vsade pisu len comu sa vyhybat a ja by som chcela vediet ze co jest 🙂 Dakujem...

zuzidr
8. mar 2012

@mirkazra ja som pri prvej dcérke hned od začiatku po troške začala jesť všetko, samozrejme že nie hned prvý týžden plný tanier fazulovej polievky, ale skúšala som a kojila som 13mes. nikdy jej nič nevadilo....po čase som jedla aj citrusy, jahody, nikdy sa nevyhádzala.... 😉
teraz mám doma dvoj týždnový poklad, a tiež nejako nerozmýšlam nad obmedzovaní, trošku ho bolieva bruško, ale napr. včera na obed som mala len kur. mäso na šťave a ryžu a bruško ho večer bolelo...je to velmi individuálne, pomaličky papaj čo uznáš za vhodné, je zbytočné teraz celý čas obmedzovať sa, ked ani nevieš, či by to bábätku škodilo alebo nie 😉

kvetinka211
8. mar 2012

@mirkazra ahoj, postupne zacni pridavat vsetko na co si bola zvyknuta (teda okrem vyslovene nezdravych fastfooodov a jedal na ktore si pripadne alergicka). Vsetko ovocie, po sestonedeli postupne aj citrusy, vsetku zeleninu, pockaj zopar tyzdnov a skus aj kalerab, brokolicu, kapustu, tofu, strukoviny ... nepocuvaj okolie a kasli na niektore knizky ktore taketo veci zakazuju .. ked bude mat babo z niecoho problem, tak to na chvilu este vynechaj. Ja som bola zufala z toho ze co vlastne mozem ... je to blbost vsetky tie pravidla, jedna z absurdnosti asi ako zehlenie ponoziek 😉 Kazde babatko je sice trosku ine, ale tvoja strava musi byt pestra a babatka tak ci tak mavaju obddobie ked ti placu vecer aj dve hodiny v kuse ... a je to skor nezrelostou nervovej sustavy nez tym co si zjedla, ludia to potom hodia na stravu, ale casto to tak nie je. Na tvorbu mlieka je hlavne dobre byt v klude a pohode, pit vela tekutin - cista voda, caje na kojenie a vela spat, kludne aj cez den s babatkom (uzivaj si to kym mas len jedno 🙂 )

danu
8. mar 2012

@mirkazra pozri, pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dala link grettka