Dali by ste ochutnať materské mlieko z prsníka staršiemu dieťaťu?

zlamama77
21. aug 2015

Ahojte maminky,
troška úsmevne....Môj starší syn 10r keď videl, ako kojím bábo, neustále prosíka, že chce ochutnať, ako chutí mliečko z prsníka....to som mu vyhovorila, že už má dosť ročkov...Stretla som sa však s názorom kamarátky, vraj prečo nie? (má rovnako staré deti).

čo si o tom myslíte? čo by ste robili vy? a, ako by ste reagovali, keby napr. k vám príde návšteva a ich syn či dcéra sa vám pochváli, že ochutnala -neochutnala mlečko z prsníka? ak, by ste dali ochutnať, tak do max akého veku? Ďakujem za názory...

xfenix
21. aug 2015

a preco nie? ved mu odstriehnite nech ochutna.

cannella
21. aug 2015

Jasne, tiez nevidim dovod na to, preco nie

fra
21. aug 2015

však nech ochutná keď chce ... inak pochybujem že by teenager nad 12 rokov mal na niečo také chuť.... čo, veď aj mužovi by som dala, keby veľmi chcel skúsiť 😀 😀 😀 (v skutočnosti mu to rozhodne nikdy ani nenapadlo 😀 )

dzejn80
21. aug 2015

@fra Haha, tak mm chcel okostovat, aj okostoval, jedenkrat a stacilo 🙂
@zlamama77 ved mu daj ochutnat, ale ja by som teda nie priamo z prsnika, ale odstiekala by som, priamo by mi to bolo uz neprijemne

peneloppe
21. aug 2015

Jezisi nie, to sa vobec nehodi, ved to je velky chlapec, nemoze len tak ocuciavat mamin prsnik. Babatko je babatko, to mu vysvetli a ked chce ochutnat tak si vytlac trochu a daj mu na lyzicku.
My sme tiez s manzelom ochutnali, sme boli zvedavi ale normalne po vytlaceni. 😀

magic08
21. aug 2015

Dala by som. Co by nie, ak chce. Ved moje dieta. Nemyslim, ze by pytal znova 🙂

liebling98
21. aug 2015

Ak by silou mocou chcel, odstriekala by som mu na lyžičku alebo do malého pohárika. Len hlt na ochutnanie. Ale určite nie z pôvodného obalu 😀

sardinka333
21. aug 2015

Sak ,,ako chutí mliečko z prsníka,, nemusí nutne znamenať že ho budeš ,,prikladať,,...ved mu odstriekaj do poharika a nech ochutna. Ako ,,kojenie,, 10 ročného mi už pride divné...ak by sa jednalo o nejake ochutnanie tak prečo nie ale kojiť 10 ročné by som odmietla.
Nedožaduje sa syn skor viac pozornosti ako mliečka? Predsa len doma male babo, možno sa mu venuje viac pozornosti (čo je bežne že malinké dieťatko predsa len potrebuje trošku viac pozornosti) a chlapec žiarli....a možno nie, možno naozaj len chce ochutnať.

adelusha
21. aug 2015

Ja som dala ochutnať aj z prsníka prostrednemu synovi (mal necelých 5 rokov), ale bolo mi smiešne, ze ked som mu to dovolila, tak on sa začal hanbiť, v podstate sa bradavky len dotkol a ani nič nepotiahol. Potom mi najstarší syn (7 rokov) aj párkrát vyčítal, ze jemu som nedala, takze ked som mala uz mlieka veľa a tieklo zo mna, tak som zo dva razy nakvapkala do pohárika a tak som mu dala ochutnať. Je normalne ze deti su zvedavé a to ked boli oni kojení si nepamätajú 🙂

moniciak
21. aug 2015

Ja som mala 6 keď sa mi narodila sestra a mamka mi dala trochu na prste 😀 Aspoň som mala tú možnosť ako sunárové dieťa 😀

sheila72
21. aug 2015

Ja som za nie....neviem si to predstaviť, tak veľkému decku.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamutka
21. aug 2015

dala by som ochutnat, odstriekane, z lyzicky. Aj ja som svoje ochutnala kedysi :D urcite je normalnejsie, ked sa dieta nauci od teba realne fakty o svete a ziada sa mu realnych dojmov, chuti a zazitkov ako ked mu rodic povie "nie" chod zistit pred telku nieco o zivote. Chcem tym povedat jednoznacne ano, o tomto je ucenie sa. Dnes vsak zial vsetko ludia riesia formou 2 skusenosti pred obrazovkou. Gratulujem k zvedavemu vnimavemu juniorovi, ktory sa od teba chce ucit co je realita ;)

kliara
21. aug 2015

Trošku odstriekaj a daj mu ochutnať. Čo je na tom?

maslenka47
22. aug 2015

@zlamama77 nechapem zeny, za kazdu cenu riesit nejaku kravinu. Vsak ho skuste trochu pochopit nez urobite zaver.

Ublizi tym snad niekomu, ked ochutna MM? Alebo pohorsi? Nikde nie je napisane, ze to musite robit na verejnosti v parku 🤐

A ze do akeho veku? WTF? Ja som ochutnavala MM dakedy v 30tke, dokonca vlastne. Doteraz nechapem, ako to tym malym babatkam moze chutit 😀

barboritta
22. aug 2015

Mňa sa dcéra nepýtala nič a kým som sa šla oplaknut po odstriekavani mi to rovno z pohárika vypila,druhá do nej že nabudúce ona chce. Dali si obe, no a čo. Dokonca im chutilo

bianca
22. aug 2015

ochutnat ano ale nie z prsnika kriste.To je nie ze divne ale priam ...........odstriekane v pohariku,no nech sa paci

sense
22. aug 2015

Preco nie v3d n8kde nie je napisane ze mu mas dat rovno prsnik...

tajka1986
22. aug 2015

Ja tiez vravim nie. Nic sa mu nestane ked odmietnes. Je tolko chuti co neochutnal a neochutna,prezije to. Normalne by som mu vysvetlila ze to je pre babatka a jemu by to aj tak nechutilo a bodka. Je uz dost velky na to aby to pochopil.

biama
22. aug 2015

Vytlac si trosku a daj mu ochutnat, nevidim na tom nic zle.. 😀moje mliecko tiez ochutnali doma, par kvapiek z flasky 😊

mirkave
22. aug 2015

Dcera,6 rocna, chcela ochutnat,tak som trochu mlieka odstriekala do poharika a ochutnala. Tramtaradá.....ziadna veda.

xlenkaxx
22. aug 2015

Z poharika ano, z niecoho ineho urcite nie 🙂))

cmulinko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kadan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cerez
22. aug 2015

Bez ohľadu na vek nevidím dôvod nedať ochutnať. Zvedavosť je veľká. Odstriekaj do pohára a nech okoštuje. Neskôr napíš aké bolo hodnotenie syna! 🙂

elusive
22. aug 2015

Dala by som ochutnať keď aj dvadsaťročnému, ale určite nie tak, že by sa mi nacucol na prso. Odstriekať keď aj ručne do pohára a nech chutná 🙂

adka31
22. aug 2015

Ja som sa na taketo nikoho nepytala. Zo zaciatku ked som este co to odsavala, moja 10 r. dcera hned bola nastupena aj s grankom, nasypala, vypila a ja som mala dobry pocit, ze konzumuje nieco zdrave 😃

hori
22. aug 2015

xi, som si pri tomto spomenula na jednu znamu, ktora si odstriekala mlieko a dala do chladnicky... a nic netusiaci muz otvoril chladnicku, zbadal mlieko v pohari, tak vypil... a ze ake dobre bolo... 😉
alebo na situaciu, kedy som jedno rano doma marne hladala mlieko do kavy, ale v prsnikch ho bolo dost... 🙂

siska53
22. aug 2015

No.jedine odstriekane v pohari..preco nie? Aj ja som svoje ochutnala. Navyse ak uz deti sa odstavia,stratia schopnost sat..takze ani nas.ked mal cxa 2,5-3r.,chxel.ochutnat sat mu uz neslo. Ale odstriekane vypil.

lucinkaboz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz