Dojčenie trápením

avionka
2. jún 2014

Ahojte,
Ani neviem co ocakavam od tejto diskusie ale som uz hrozne unavena frustrovana a najma psychicky vycerpana...mam 4 mesacneho chlapčeka a od zaciatku sa trapime s kojenim-teda prvych 6 tyzdnov to boli len take ,,hluposti"( ragady zltacka vela mlieka malo mlieka vela vela vela mlieka..poznate;) ale v podstate to bolo super obdobie-maly priberal paradne,tahal ako blazon...ale potom nastalo uplne psycho, ked mal ledva 6 tyzdnov zacal odmietat dojcenie, bol schopny aj 7 hodin nepit, reval pri prsniku ako blazon a nic- odvtedy mam oocit ze zijeme v jednom neustalom dojciacom strajku prerusovanom obcasnym bezproblemovym tyzdnom-skusali sme uz VSETKO (vsetky polohy,dojcenie v spanku, pocas chodze, skin-to-skin, kupanie, co sleeping, spievanie, hudba, pritmie, striekacka, lyzicka,poharik, dokonca som 5 dni odstriekavala....precitala som stovky clankov, zacala som mamilou a presla na angl.kellymom, LLL..., bola u nas jedna laktacna dvakrat potom to vzdala a druha ma len odpisala ze strajk treba preckat....) mam pocit ze som prerevala uz cele fontany (hlavne prvy mesiac-ale obcas sa este stale citim ako v hormonalnom lunaparku)
A tvrdohlavo si opakujem ze aspon 6 mesiaciv aspon 6!
Ach maly aktualne pije bud len v spanku alebo pri zaspavani ak ho nosim (ano minuly tyzden ma seklo z toho- to bola parada , som fakt myslela ze uz skoncim ale..) alebo ani tak nie ( dnes dal 7 hodin trucu)...museli sme prestat kocikovat (zaspal v kociku a ked sa zobudil uz bol nenakojitelny), a tak cez den sedime doma a on kazdu 1,5 hod zaspi na 40 minut kedy to musim nejako dat...uz som sa vela krat snazila nchat to na nom ale vzdy som z toho maala akurat stres ked viac ako 5 hodin nepil aj 3hodiny necural a nakoniec zostal z toho taky nervny ze reval reval a nemohol ani zaspat...
Kedze pije a dve hodiny cca a v spanku nemozeme skoro nikde ist , manzel byva dlho v praci tak tu mame uz ponorku...tesila som sa na masaze babetiek a na plavanie---ale neviem si predstavit ako by sme mohli ist ked sa tam nenakojime a ak po ceste zaspi...
Som uz hrozne frustrovana, niekedy uz stracam trpezlivost aj s malym, musim ho nechat v postielke a ist sa ukludnit, na manzela rovno navrieskam -tam sa ani nejdem ukludnovat🙂 , vsetci mi hovoria nech sa na to uz vykaslem..vsetci okrem pediatra ktory nechape aky mam problem, maly pribera sice menej ale tak nejako este primerane- neviem preco mi prave na tom nazore vpodstate cudzieho cloveka tak velmi zalezi...
Dneska poobede chytil uplny blok- uz ani pri zaspavani sa mi nedarilo (vzdy sa prebral a hrozne rozplakal) a trvalo to az doteraz-boze v noci sa kojime v pohode v spanku , cely cas su nase nocne kojenia jedine bez problemov,
Mala by som uz prestat? Aj ja citim ze som uz uplne posadnuta... Ale co ked to s flaskou nebude lepsie? A uz len dva mesjace...aj ked cele tehotenstvo som sa tesila ako budeme v lete vonku...Neviem sa s tym zmierit...vzdy ked je taketo pekelne obdobie nahovaram si ze este den este dva a mozno to prejde a napapa sa...pravdupovediac ma niekedy velmi mrzi ze kvoli konstatntemu rieseniu kojenia si poriadne neuzivam babo a MD...
Dakujem vsetkym ktory to docitali🙂mal niekto podobne utrpne dojcenie?prestali ste/vytrvali?

warholette
2. jún 2014

presne tak, kvoli kojeniu si babatko poriadne neuzivas. nestoji na tom svet a svet sa nezruti, ked prejdes na flasu. ja osobne by som sa uz davno vzdala, ked z toho nemas ziadne benefity a kazi ti to zivot, tak naco pokracovat? vytrpela si si uz dost, je na case si oddychnut 🙂

dannizeta
2. jún 2014

A neskúsila si UM? Či by po ňom nebol kľudnejší.Ja by som rozhodne skúsila.Moja sestra mala ten problém s malou.Po mesiaci revu jej kúpila Nutrilon, v noci ešte dojčila a odvtedy pohoda...Vieš, nie je dobré dojčiť za každú cenu.Hlavne keď vidíš, čo to robí s bábom a s tebou.V takom trápení nevidím zmysel.Psychicky sa deptáte...Prepáč, môj názor iba... ☹

gampanka
2. jún 2014

Trapis tymto babatko a najma seba, si podrazdena a tvoj syncek to vyciti... nema to zmysel... nic nie je krajsi pocit ako vonavucke spokojne babetko, stoji ti za to vecny plac tvojho syna?? Ja myslim ze nie....

krprtka
2. jún 2014

Si úplne úžasná mamina, že si to doteraz kvôli malému nevzdala 😉 ja som aj lekár a aj mama a ja odporúčam neprestat kojit, ved vnoci to ide super, tak skús vnoci kojit, kým bude drobec chcieť a cez den mu dat odstriekane mlieko, pripadne onedlho prikrmy...a ty si cez den este odstriekaj,aby sa mlieko tvorilo...
Hlavne babo potrebuje kľudnu mamu. Začnite si spolu užívať, veď iba na kojeni svet nestojí predsa. 😉

bellss
2. jún 2014

Je mi jasne, ze sa mi to lahko vravi a ze ak by to slo, tak to spravis, ale skus sa ukludnit. Mi z toho vychadza, ze si v neustalom strese z toho. Kojenie by malo byt o radosti, ze davas papat babätku, ze si uzivate spolocne hvile🙂 ale zas ak kojit nemozes, je jedno kvoli comu, no tak nemozes
das flasu. To nie je o tom, ze si preto nic nespravila. Prosto to z nejakeho dovodu nejde a stredujes sa a babätko to citi. Ja to viem podla seba. Ked som v strese, mam malo mlieka a dcera je nervozna. To mas ako ked sa pokusa par o babätko. Ked su nervozni a nemyslia na nic ine len ako sa im nedari a co vsetko musia este skusit tak sa im ani nepodari. No a ked na to nemyslia tak sa podari. Nechcem zo seba robit nejaku moc mudru, len...uvolni sa, nestresuj sa tym, ze aspon 6 mesiacov a podobne🙂 moja mamka mna kojila len cca 3 tyzdne a potom stratila mlieko. Viem, ze u Teba je iny problem, len Ti tym chcem povedat, ze sa svet nezruti a ani Ty nebudes o nic horsia mamka🙂 a ktovie...mozno sa to upravi ked to budes najmenej cakat🙂

usacek79
2. jún 2014

@avionka aj ja som mala dost mizerne stavy pri kojeni, moje predcasniatko proste nechcelo poriadne cucat, co sa po mesiaci v inkubatore a krmeni cez sondu a neskor cumel dalo cakat 🙄 bojovala som s nou asi 3 mesiace, no aj tak to zvacsa skoncilo flaskou, ale POZOR - naplnenou mojim mliekom 🙂
odsavala som si poctivo 6x denne, vzdy som najprv prilozila, to nam slo tak 5minut max a nasledne dokrmila.
bola som z toho nestastna, strasne som sa tesila na kojenie aj do 3 rokov pokojne (aj ja som tak bola kojena 😉 )
ale z toho stresu a nestastia som zacala stracat mlieko, aj na dva dni sa mi raz stalo, ze ani kvapka (mala som nastastia zamrazene)
tak som si jedneho pekneho dna objednala elektricku odsavacku, lebo som si povedala, ze tri roky to s manualnou nezmaknem 😀
a to je ZAZRAK! manualnou tak 60-80ml maximalne slo, s elektrickou pod sto nikdy, zvacsa 150ml, niekedy aj 200 a viac dam 😵
no a v tom momente, ako som sa rozhodla, ze kaslem na to, ci je to z prsa alebo z flase, hlavne ze je to materske mlieko, uz nemam problem, mlieka je dost, ja som v pohode a odsavam 5-6x denne po 20 minut a teda to pre mna nie je nijaka obeta (ako niektore zeny reaguju - vzdy ma prekvapi, ze maju take plytke hranice toho, co su ochotne urobit pre svoje dieta, tu kratku etapu zivota...)
spokojna je dcerka aj ja - takze za mna odporucam proste kupit dobru elektricku odsavacku (ja mam medela swing, da sa aj cez bazar kupit, je uuuzasnaaa) a aj ovca je cela, aj vlk (babo) syty 😵 😉

usacek79
2. jún 2014

@avionka jaj a co sa tyka tej hranice, ze "aspon" - tak ja som si dala tiez najpr 6m, ze to je nutne minimum, teraz som to vsak uz posunula odvazne na rok a tajne dufam, ze vydrzime rok a pol - dva 😵
proste kym mam mlieko je UM totalne no go, aj keby som mala materske z paty dolovat 😉 🙂

zuzi0110
2. jún 2014

@avionka Moje tiež niekedy nejedli cez deň aj 7 hodín a v pohode. Keď priberá a dočí sa ešte aj v noci tak čo. Treba sa ho skôr naučiť utišovať aby mal hlbší a kvalitnejší spanok a lepšiu náladu. Ja som moju v takom veku veľa nosila v šatke a veľa sme sa spolu rozpávali. Nikdy nezabudnem na to jej "guuu" 🙂 juj to boli časy 🙂 Dieťa sa nemusí napchávať celý deň....

suge
3. jún 2014

@avionka naozaj všetky palčeky hore za to, ako veľmi sa snažíš. A ešte klobúk dole 🙂 . Ja vlastné detičky nemám, no moja mamina mi rozprávala, že ja som do jedného roka bežne prespala aj 9 - 10 hodín bez akéhokoľvek budenia na dojčenie. Zato moja drahá sestra, tá by bola papkala aj v jednom kuse 😀 . Tým chcem povedať, že každé bábätko je iné a ak ti priberá, netreba sa stresovať. Prajem všetko dobré 🙂.

marcelatje
3. jún 2014

@avionka moja malá cca do pol roka plakávala veľmi veľa a často. Spala iba na mne cca 30-40 minutovky. V noci bežne hore do druhej/štvrtej. Z pôrodnice sme prišli s fľašou. Očko mi tikalo statočne, nervy v kýbli, pri každom prisatí som videla všetkých svätých a keď sa blížil čas už som bola v strese. Skoro nikam sme nechodili lebo keď začala plakať vonku bolo to pre mňa horšie ako doma. Ale ustála som to, po pár týždňoch som dojčila na 100% a dojčíme sa dodnes 😉

map0007
3. jún 2014

@avionka tak ako píšu mamičky,stop nestresuj sa kľudne sadnite najedzte sa napiťe sa.Vaše dieťatko cili z Vás stres -vy ste vystresovana z neho a on to cíti-skúste sa fakt uvoľniť napapat a potom ponúknuť malému prsník.Stres robí veľa a deti to cítia .Moja mala buďe mať už rok a stale vycítil že som nervozna a aj ona ma iné správanie vtedy.Skúste prikrmovať cez deň-nech Vám predpise doktorka UM.Vyskúšajte uvidíte,ale tiež by som neprestavala dojcit.Časom si na to zvyknete obaja a buďe to lepšie a bez stresu.Ja osobne som stresovala nejedla plakala pri dojčeni lebo mala sa nechcela prichytiť bol to tiež boj.Držím palce aby ste to zvládli🙂

nini1010
3. jún 2014

Kojenie je sice to najlepsie co mu mozes dat,ale mne by taketo trapenie za to nestalo.Ty si na nervy,babatko je v strese a komu to prospieva?skusila by som UM a hotovo.absolutne to neznamena ze si mu nedala dost,dala 🙂

monicm
3. jún 2014

@avionka vyskúšak ako @usacek79 odsávaj a skús dávať fľaškou.a ak ani to nepomôže,skús dávať UM.ja som síce veľký zástanca kojenia,ale nie za cenu toho,že mamička sa ide nervovo zrútiť.to má aký zmysel?dieťa potrebuje v prvom rade lásku a pohodovú mamičku a nie materské mlieko ale mamičku na pokraji zrútenia.spravila si viac,ako niektoré ženy.a zabudni na pediatra.on nie je pri tebe,on to nevidí,myslí to v dobrom,lebo vidí,že dieťatko priberá a je vlastne spokojné,ale čo vy doma prežívate o tom nemá ani šajnu,lebo si tým neprešiel a neprechádza.určite to zvládnete či už s fľaškou,alebo na UM 🙂 🙂 🙂

tatalin
3. jún 2014

Moje kojenie bolo tiezriadne trapenie... a najhorsie boli tie tlaky(kojis este?-lebo treba do pol roka;neze prestanes kojit sak um je drahe...) no a tak som sa pol roka trapila. Ale v 4 mesiaci som postupne zacala davatum... ano bolo to drahe ale nie drahsieako moje nervy a citila som sa spokojnejsia, maly mi zacal spat v noci (od kedy sme prisliz porodnice spal 8h, v stvrtom mes sa zacal budit) nehovorim ze moje riesenie bolo idealne lebo mi je teraz luto, to kojenie je predsa takaspecificka laska,alemna to do posledneho cucu bolelo(do 6mes) a nemam len dieta ale aj manzela ktoreho som nemienila zanedbat, a ked som bola podrazdena tak sme vela konsenzovnenarobili...co som chcela povedat?nenechaj sa ovplyvnit, bud trochu aj egoista, predstav si situaciu ze ho uz nebudes kojit a potom sit ked budes kojit dalej...

brady1
3. jún 2014

skonči kojenie nema zmysel kojit takto 6 mes.,hovori sa že dieta ziskava lepšiu imunitu do 5 rokov ak je kojene, suseda kojila skoro do dvoch rokov a maly je často chory, kamoška ma dvojičky kojila mesiac a male nebyvaju chore ja som si odsavala tri mesiace(tri mesiace trapenia) a mala by va tak chora jeden dvakrat za zimu chora, chcem tym povedat,že zaleži aky organizmus ma dieta.aku odolnost. a ozaj um su dobre obsahuju všetko čo dieta potrebuje všetky vitaminy, možno niekedy viac ako mater.ml. lebo ak sa nestravuješ vyvážene tak... Kašli na to uživaj si babeno a ono bude štastnejšie 😉

piacere
3. jún 2014

Jednoznačne vyskúšaj UM, ak bude chcieť, tak mu dojčenie cez deň nahraď UM (veď toto, čo prežívaš, je doslova trápenie a neprospieva to ani tebe ani dieťatku). Ak v noci prsník neodmieta, nechala by som mu len nočné dojčenie do odstavenia.
Držím palce. Hlavne, aby prijal fľašu a UM, lebo aj s týmto dojčené deti neskutočne štrajkujú.... Môj má 9,5m, bolo nedávno obdobie, že bol nonstop hladný, hľadal prsník, trhal na mne tričko a po dopití, keď už fakt netieklo reval a furt hľadal. Inú stravu odmietal, tak sme skúšali UM a teda.... dodnes mi nedá fľašu do pusy. Má 9,5 mesiaca a vôbec nepije vodu/čaj, len moje mlieko.... Takže ešte aj s týmto možno budete bojovať 😔 ale na tvojom mieste jednoznačne vyskúšaj cez deň aspoň UM....

kity79
3. jún 2014

Ja by som to tiež tak riešila ako piacere. Cez deň skús UM a v noci dojči. Tak neprestaneš ani dojčiť. Si dobrá mamina a nezabúdaj aj na seba. Dieťa vycíti všetko. Držím palce.

seahorse27
3. jún 2014

Ja som to mala s dcerkou podobne, este som som to mala vylepsene neustalymi zapalmi prsnikov, upchatymi mliekovodmi a nakoniec abscesom a naslednou operaciou v celkovej anesteze. Prve 4 mesiace som prezila ako tranze, ziadne vychutnavanie materstva, nic...:/ Nakoniec som prestala kojit a zacala som len odsavat. Mala pila v pohode z flase moje mlieko (mala som ho vela) a krasne priberala. Bol to sice jeden kolotoc odsavania a krmenia, ale urcite to bolo lepsie ako predtym, ked len revala na prsniku. Vydrzala som takto do jej 7. mesiaca, potom bez problemov presla Nutrilon. Nema cenu sa takto tyrat, treba hladat jednoduchsiu cestu. Drzim palce, aby ste to zvladli k spokojnosti vas oboch 🙂

januliku
3. jún 2014

@avionka Keď malá takto začala vystrájať na prsníku, povedala som si dosť. Začala som odsávať a dávala jej odsaté z flašky. Takto sme vydržali do 9. mesiaca. Možno aj to je cesta pre teba.

avionka
autor
3. jún 2014

Dobre rano dievcata!dakujem vsetkym-v podstate vsetko co hovorite mam v hlave ako taku zmesku: od ,,daj flasku bude pokoj" po ,,s flaskou to bude to iste a bude to skoda!" (Svokra mi stale hovori ze manzel bol taketo nejedle dieta od babetka do puberty - ano aj na to sa tesim-ale oni flaskovali tak tazko povedat)
Lebo zase nie som krkavcia -maly je spokojne babo, v noci pokojne spi len v spanku papa odo mna aj kazde dve hodiny (ale on ked papa tak max 5minut), aj ked niekedy mam pocit ze ani ma tak nezobudil mlaskanim on ako som uz ja nastavena ze ,,boze mal by papat a v spanku on neprotestuje. On vlastne ani moc neplace, iba ked tak raz za tyzden/dva mame taky horor ako vcera ked chcem vyskusat ako si sam vypyta-no vzdy skoncime tym ze nevypyta akurat sa ten interval natiahne rovnako ako moje nervy...a potom uz aj on reve chuda. lebo ani ja nie som nonstop psychicna, akurat mam uz malu rezervu a pri naznaku ze ,uz to tu je zase ´ sa dostanem rychlo do spiraly...
Kocky co odsavate-respekt, ja mam medelu swing a odsavala som 5 dni, ale hrozne som sa bala ze som ten typ zeny co odsavanim neudrzi mlieko, tak som odsavala a dve-tri hodky co spolu s krmenim z flasky a umyvanim/sterilizovanim bolo narocne (nehovoriac o tej uzasnej skusenosti odsavania u svokrovcov v spalni zatial co sa ostatni vytesovali nad babetkom vedla)-ale ved dalo sa to a ja to mam stale ako taku poslednu moznost (hovorim si ze napr este mesiac vydrzim takto a mesiac budem odsavat;)...ale potom si poviem ze sice hovorim 6 mesiacov ale je dobre kojit pocas zavadzania novych potravin ako prevencia alergii (ja som alergicka) tak by som mala vydrzat aj 8, ale zase este 4 mesjace tu byt uvretaaaaaa
Praveze babo je spokojne len ja zlyhavam: ked sme tu taky zavreti, ach ako som lubila nase kocikovanie, aj kontakt s ludmi mi chyba, aj to ze to musim riesit kazde dve hodiny (on tak priblizne dve tri hodiny spava t.j ak vynecham jedno spanie preskocime aj 6 hodin) ...to mi pride take sebecke ze ved co je to dva mesiace este vyckat.
No v noci papal pekne, skoro kazde dve (ano tomu ja hovorim dobra noc ked som kazde dve hodky hore;) a teraz sa napil uplne bez placu ked som ho postojacky kolisala a spievala a on zaspal...tak je to vacsinou
Este raz vam dakujem-ono je fajn aspon ked takto virtualne citam ze aj ostatne maminy sa snazili/trapili a vlastne je to blbost mam zdrave babetko a ako ste napisali niekolko rieseni
Ach jaj ideme sa snazit resp.snazit sa mozno menej snazit a troska aj zit aby mamina toho tatina raz neprizabía v kupelke za nevyvratene spinave ponozky na zemi (podla skutocnej udalosti;)

cikyta
3. jún 2014

@avionka Skús sa opýtať tu....lakt.poradk., ktorá chodila jeden čas aj sem na mk (dokial ju zbor nekojacich matiek nevyštval...rovako, ako iné mudr.ktore sa tu snažili mamičkam pomáhať ) Mne táto milá žienka velmi pomohla. V začiatkoch nemať ju, tak končím 😒 Takto som získavala opačný problém....nedarilo sa mi skončiť a ťahala som do 3 rokov 😀 https://www.facebook.com/katarina.glavova?fref=...

siska53
3. jún 2014

@avionka mne este napadlo..nema reflux? Ze by ste to dali vysetrit...niektore deti vraj aj kvoli tomu su taketo..
ked mu das svoje mliecko z flase,je to lepsie?
citala som,ze mnohe maminy nekoja priamo,ale odstriekavaju,odsavaju si a krmia materskym mliekom z flase..


ja len,tolko- moja skusenost: moja dcerka vela plakavala,mala koliky,tiez mala casti dna,ci dni,kedy som mala pocit,ze malo pije,pila kratko,potom chcela o 20-30minut opat,strasne nariekala,tiez malo priberala,ale smerom k 4.m. sa to ustalilo,koliky ustupili,konecne,prestali aj nocne hodinove ci dvojhodinove place,pocas ktorych sme sa nosili,dojcili,prebalovali,odvetrikovavali,tiez casto na,prsniku plakavala.
po 4.m. to uz ale bolo ok,plakala len,preto,ze ccela,vidiet,cize sme sa nosili az dokial nemohla byt vo vyvysenej polohe v kociku..
a boli situacie,kedy tahala strasne zle-na novych miestach -bola strasne zvedava,stale otacala,hlavku od prsnika,lebo si vsetko chcela obzriet. Tak prve sva dni na dovolenke to bolo horsie s tym kojenim,ale zvladli sme to. Nastatsie plienky pocikane mala dost.

lucinka144
3. jún 2014

Ahoj..aj ja som mala ten problem... V noci presne tak isto v pohode sa nakojil..a cez den,...trosku cucol a bol plac. V noci sme teda kojili a cez den som odsavala. Vzdy sme ale skusali cez den...ci sa nelapi sam. Potom som ho dokrmila flasou odstriekanym mlieckom. Trvalo to takto 10 mesiacov !!!!!! A potomsi z nicoho nic zmyslel ze didička je lepsia. 🙂 flasusme viac nepotrebovali... Uz sme len kojili a neodstrekovasla. Uzivali sme si to obaja... Bolo to uuuuzasne a kojili sme 1, 5 roka !! Chcem ta povzbudit ze sa to daaaaaa a zvladnes to. Ako pisu maminky... Mne bolo jedno ci pije z prsnika ci z flase.. Hlavne ze pil MM.. Ale zo zacviatku sme ajdokrmovali UM.. Bol valibuk..hlados. Najdi si takz system.. Aby steboliobaja ok.

quaxi
3. jún 2014

@avionka nechces svoj problem napisat na forum.dojcenie.eu ? chodia tam laktacne poradkyne, aj zeny ktore kojili s podobnymi problemami, urcite ta povzbudia 🙂
Ked ti dietatko v noci pekne pije, to sa snaz zachovat. Aj kvoli alergiam, imunite - staci ak bude kojene hoc len 1-2x denne, ale uz dostava uzitocne latky z MM. Ak by sa ti to darilo zachovat aspon v spanku, nevadilo by, ak to cez den nepojde. Kvoli tomu by vsak mohlo byt rizikom, ak by si dala flasu - pokazi sa mu prisatie a nepojde to ani v noci. Neexistuje nejaky pre teba prijatelny sposob, ako podavat odstriekane MM cez den mimo flase?
Dietatko ma uz 4 mesiace, mozete kludne zacat s prikrmami - ovocie, zeleninka, moze uz byt aj masko. Mozno aj on sa skludni, ked zostane po prikrme dlhsie syty, aj ty sa ukludnis, lebo uvidis, ze ma dostatok jedla. Cez den by sa najedol hlavne z toho + z odsateho MM alebo UM ak sa ti nepodari dost odsat, mozno cez niektory denny spanok by sa ti podarilo aj nakojit. V noci by sa este kojil, aby mal podporu imunity.
Mas nejaku satku alebo nosic? Pri problemoch tohto typu to dost pomaha. Nechas na sebe zaspat dietatko a potom v spanku ho nakojis priamo v nosici. Potom nemusis sediet stale doma. Casto praveze deti prekvapia a ked ides mimo domu, je menej problemov - lahsie sa nakoji, alebo vydrzi dlhsie kludny... Vyskusaj, prinajhorsom si trochu poplace, ale bude stale pri mame, tak z toho nebude mat ziadnu traumu.

luba41
3. jún 2014

Skús sa ukludniť a vyrovnať so situáciou..povedz si, že je to tak ako má byť..nepozeraj a neporovnávaj s inými detmi a maminami...je isté, že ak si Ty nervozna, dieťa to cíti a podla toho aj správa..viem podla dcéry-ked chcem rýchlo odbiť dojčenie, "naschvál" robí prieky...ten dojčenský štrajk niečo spôsobilo /štrajk sám od seba nevznikne/, spätne asi ťažko vypátraš príčinu..to čo jednému dieťaťku nevadí, môže druhé "spracovať" inak..píšeš, že si mala problémy s prisatím, potom haprovala aj tvorba mliečka..pre také malé dieťa môže byť problém hocičo- spanie samotné v postielke /mama ma odložila/, spanie v kočíku..moje deti do polroka nenávideli ležanie v kočíku, tak sme sa väčšinou nosili, až kým nesedeli a mohli pozerať z kočíka..odporúčam tiež nosič, šatku a malého "nasadiť na seba" hned ráno /vyťahovať len na prebalenie/-proste všetko robiť s ním v náručí /ponúkať dojčiť za jazdy, spať v nosiči, robiť domáce práce, chodiť na prechádzky../..proste stále intenzívny kontakt...
dosť veľa detičiek má problém s trávením kravského mlieka aj cez MM matky, skús vylúčiť mlieko a mliečne výrobky ..niektoré deti dokoknca vedome odmietajú prsník, pretože si to spájajú s problémom, ktorý majú.. 😉

dobromila1111
3. jún 2014

@avionka
Vykašli sa už na to a začni si bábo užívať🙂
Ja som sa s kojenim trápila 6 týždňov, potom som to vzdala. Každé budúce papanie mi vopred spôsobovalo stres,malý plakal..prestala som, dodnes strašne ľutujem, že to nevyšlo, no čo už kojenie nie je všetko. Bábo je všetko, musí byť v pohode a to si pri zúfalej mamičke ťažko predstaviť. Dala si mu dosť, no sama už asi cítiš, že stačilo. Tak načo ísť hlavou proti múru. Môj názor. Držte sa🙂

sante81
3. jún 2014

@avionka viem o com pises a co prezivas, dcera strajkovala krasne 3mes, a bola som na pokraji nervoveho zrutenia, asi mesiac trvalo pokym som prišla na to co jej vlastne je. Ja som tie 3mes vydrzala, a do dnes to nelutujem, stalo ma to velmi vela trpezlivosti, ziadne prechadzky, lebo som kojila len počas spanku, cize malu najprv uspat na rukach a po stojačky nakojit, noha na parapetnej doske. Dnes sa tomu smejem, dcera ma uz 2r, ale kto si tym neprešiel, tak sa do tvojej koze tazko citi. Mne dcera flašu uplne odmietala. Odstriekavala som, nechcela, tiez sme vyskušali všetko a musis len vydržat. Držim palce, aby ste to dotiahli až do konca, nie si sama a zvladli sme to všetky. Zvladneš aj ty

katkakovac
3. jún 2014

Moj maly sa takto jedoval a nakoniec stacila jedina vec, nechat ho poriadne sa vyspat a nebudit ho na krmenie. Tiez som mala stresy ale sam vie, co potrebuje;)

eri150
3. jún 2014

@avionka A tvoj pediater co na to hovori? Inak kolko ti maly vazi, ja mam 4. mesacnu dcerku, zajtra akurat ideme do poradni. Inak mne sa takto mala jeduje, ked je ospala, vtedy ju nenakrmim, pred spanim neje, len ked sa zobudi. Inak, ked uz fakt nic nepomaha, daj flasu, netrap sa, teda podla mna. Kamoska sa tiez tak trapila hned po porode, nakoniec to vzdala a su obaja spokojni. Inak, ja som zastanca kojenia, ale ked je to uz take, ako opisujes, tak by som to mozno uz neriesila. No co uz

patulka83
3. jún 2014

@avionka ach jaj,popisujes situacie,kt.som prezivala pri mojej druhej dcerke,ja som vydrzala 2 mesiace,aj to sa mi zdalo vecnost.Straaaasne som nechcela prestat kojit,ale uz jednoducho nebola moznost.Uz som sa ju aj bala prikladat,co ked zasa odmietne a zacne ten neutichajuci rev.Pokial nebudes uvolnena,v pohode,bez stresu,podla mna to neprejde.Psychika je naozaj velky hrac.Presli sme teda na UM,dcerka sa zmenila,bola omnoho pokojnejsia,ja takisto,potom som uz aj lutovala,ze sme sa tak dlho trapili...Inak,u nas tiez bola laktacna2krat,ale ked mi povedala nakoniec,aby som sa s malou v klude isla poprechadzat na Hlavnu a aby som este vzala aj druhu dcerku- ze aby sme si urobili spolocny vylet,tak som ostala vo vacsom uzase,akokeby som uvidela Yetiho...uplne nepredstavitelne!!!