Drobec hryzie bradavku pri kojení. Ako ste to riešili?

veronika13
16. okt 2007

Ahojte, môj drobec má už dva zúbky dolu a strašne rád mi hryzie bradavku pri kojení, ono to už fakt dosť bolí, keď zacvakne a ťahá 😖 No a čo je horšie, idú mu zúbky aj hore, tak to si už radšej ani nepredstavujem čo bude 😢 Skúšala som ho napomenúť tým, že som mu ju vytiahla z úst, keď to spravil, ale jemu to je smiešne 😅
Ako ste to riešili vy, čo vám pomohlo?
Budem vďačná za každý typ 😉

niega
16. okt 2007

Ahoj, někde jsem četla (možná na stránkách Laktační ligy, nevím) - psala to nějaká dětská lékařka, že se má v takovém případě vsunout dítěti do pusinky prst. Časem mu dojde, že pokud kouše, maminka mu odebere prs a místo toho dostane prst, tj. je mu odepřeno mlíčko. Vyzkoušej a dej vědět, taky mě to výhledově čeká ☹

arabela36
16. okt 2007

Veronika: Presne tento isty problem mam momentalne aj ja ☹
A presne ako hovoris, je jej to este aj smiesne, ked ju napomeniem.

Vsimla som si, ze ma hryzie vtedy, ked je uz najedena. Tak jej uz potom viac nedam, ked ma pohryzie.

zgurkaa
16. okt 2007

Ahojte. U nas pomohlo, ked som jej stlacila pusinku, teda licka dvoma prstami. Pustila bradavku, je to trocha bolestive pre dieta, ale tiez u nas nic ine nepomahalo, az toto zabralo pri Simonke. Miska si to este nedovolila 😀 , tiez ma dva spodne zubky. Dajte vediet. 🙂

kikka
16. okt 2007

Ahoj holky,
v našem případě to malej zkusil asi jen třikrát. Vždycky to tak bolelo, že jsem bolestí úplně zakřičela a on se lekl tak, že se rozbrečel. Asi pochopil, že je to něco, co se nemá a už to nikdy znovu neudělal.

kacka79
16. okt 2007

a nebudou to zuby?? když jim lezou mají potřebu hryzat 😝

gedren
16. okt 2007

Kdyz me Helenka zacla hryzat, byla jsem trochu bezradna, ale pakrat jsem ji jako reakci na to kousla do nosu nebo do ruky (jemne samozrejme), stacilo 2x nebo 3x a pochopila 🙂

ladunka
16. okt 2007

Veroniko, taky jsem asi dvakrát bolestí zařvala, malou tím vylekala až se rozplakala a pak už nekousala. To bylo kolem osmého měsíce, když jí vyrostly první dolní zuby. Teď je jí skoro rok, vyrostly i dva horní a zuby občas při kojení trochu stiskne, naštěstí ne moc. Když to udlá, buď na ni houknu, ať mě nekouše, že mě to bolí, a nebo jí strčím do koutku malíček, zruším podtlak a vyndám prso z pusy s tím, že pokud mě bude kousat, nedostane nic. Tak hodně štěstí!

veronika13
autor
16. okt 2007

s tým prstom to skusím a tiež ho možno budem kusať do ručičky alebo nosa 😀 jemne 🙂

arabela, mne to tiež robí, keď je najedený, ale aj počas jedenia, lebo jeho zaujíma všetko okolo a za jedno kojenie cca 5 minút sa odpojí od bradavky aj 10x a zakaždým ma pokúše 😖 dnes až do krvi 😢

zevina
16. okt 2007

veronika, u nás to bylo tak, že kousal, ale jen dokud neměl zuby, teď jich má plnou pusu a už se nám to nestalo ani nepamatuju 😉 ale v moudré knize psali, že se má děťátku s klidem, ale důrazně říct, že to maminku bolí, případně prso odebrat a ono to časem pochopí, tak jsem se radami řídila a výsledek byl obvykle ten, že buď mu to bylo strašně k smíchu a nebo se naopak rozplakal, jako bych pokousala já jeho 😅
zkus to překonat, důsledně napomínej a snad to částečně samo odezní, až se ty zoubky vyklubou a částečně si to malý zafixuje, že se to prostě mamince nedělá 😉

kattom
17. okt 2007

veronika13 - nas maly ma tiez spodne dva zubky a ked papa - najskor sa troska naje a potom sup zacvaknut - tiez ma z toho velku srandu, ked ho napominam a vykriknem od bolesti. a ked mu prsko vezmem a vratim za chvilu - tak ked ma dost mliecka - znova zacne "srandovat" - ja mu hovorim nono, mikam sa od bolesti a nas maly huronsky smiech na celu izbu, aky on je vtipalek.
ale zistila som, ze je lepsie, ked si prsko drzim rukou a mam nachystany ukazovak. akonahle viem, ze ide zakusnut (proste to viem, ze to pride, nemusim sa nanho ani pozerat - sa mu uvolnia svaly na tvari a pomaly zacvakava - tak strkam do jeho ust ukazovak - radsej nech mi zakusne donho - a ked na trikrat po pohrozeni nono, mamina schova, stale pokracuje vo svojej hre, jednoducho ho dam s prska dole. a som si vsimla, ze ma v oblube zakusovat sa iba do jedneho prska

veronika13
autor
17. okt 2007

kattom, to je asi u týchto "kusajov" spoločné, mne tiež viac hryzie jeden prsník, pripisujem to tomu, že ten mám taký "zaostalejší" niekedy dlhšie trvá kým začne mlieko z neho tiecť a tiež sa mi tam tvorí menej, asi ho chce takto vytrestať 😀
Jakubkovi všetko najlepšie k 7 mesiačikom, my máme v pondelok 🙂

veronika13
autor
17. okt 2007

zevina, no múdre knižky toho popíšu, ale keď on sa mi smeje, keď ho napomínam a je na to kusanie ešte viac navnadený 😒 ale budem skúšať, snáď niečo zaberie, alebo mi odkusne bradavku a bude po probléme 😖 aaaaaauuuu

sisa_30
18. okt 2007

ja mám tiež taký problém, dcera mi zacala hryzt do bradavky a veru aj slzy mi vyhrkli od bolesti. Vyriesila som to tak, ze sme v lekarni kupili silikonove klobuciky na bradavky, ktore sa pouzivaju pri vtiahnutych bradavkach, alebo pri bolavych a odvtedy mame pokoj. Malá zahryzne, ale ja to tak necitim. Som rada, ze si nemusim mliecko odstriekavat a davat jej z flase. Mala si celkom zvykla, mala som zo zaciatku trosku strach, ze co ona na to, ale celkom fajn. Akurat pruser, ked si to nenabalim sebou a idem kojit...

veronika13
autor
18. okt 2007

celkom dobrý nápad s tými klobúčikmi, už ma to tiež napadlo, len som sa bála akoby na to reagoval, ale musím si zas zaklopať odvčera ma nepohrýzol, asi sa zlakol,keď som ho začala hrýzť ja 😀

sisa_30
18. okt 2007

ja uz radsej neriskujem, lebo je to take napete potom a ja milujem kojenie je to nadherny pocit. Aj na mna sa mala skeri ked som jej vysvetlovala, ze ma to boli, a este ked zahryzne sa na mna kukne, ze co ja na to...))) a tak som to vyriesila...

veronika13
autor
18. okt 2007

presne,môj sa tiež rehnil, a keď som vykríkla od bolesti, to bolo radosti 😀

sisa_30
18. okt 2007

mame deti skoro rovnako stare moja je 22.3 a tvoje?

veronika13
autor
18. okt 2007

môj tiež 😀 akú hodinu sa ti narodila? môj 02:55

sisa_30
18. okt 2007

Moja 14:52 v BB Ty už si bola davno po xi

veronika13
autor
18. okt 2007

to ja už som nevedela že som rodila 😀 😀 patrí sa aby bol chlap čosi starší nie?

sisa_30
18. okt 2007

No ved hej, ešteže tak a vahovo ste teraz na tom ako? My 8560g a spapame vsetko co pride pod ruku... 😀

veronika13
autor
19. okt 2007

my 9350, a zelenina nešmakuje, výživky má rád, piškotky s čajom ľúbi, fľašku s čajom moc nemusí, tak po krôcikoch sa hádam doprecujeme, aby papal aj zeleninku, ovocie mu celkom chutí, banán aj jablko spapá 🙂
k tej dohrýzenenj bradavke, tak už to toľko nerobí, zrejme pomohlo, že som ho trochu postrašila tým hryzením ja 😀

bibinka
19. okt 2007

u nás sa s prvým zahryznutím skončilo celé naše dojčenie ☹ . malý mal vtedy necelých 9mes.myl myslím zúbky aj hore aj dole po 2 a tak sa z celejsily zakusol, že mi išla až krv. 😒 .keď som vykríkla, tak sa asi zľakol, že už nasledujúce kojenie odmietol prso. tak som si musela odstriekavať a postupne sme prešli na umelé mliečko. bola som z toho dosť nešťastnáa preto som si dala záväzok, že pri druhom bejby to buď pretrpím alebo vymyslím nejaký fígeľ. nápadov tu padlo dosť. 🙂 🙂

veronika13
autor
19. okt 2007

Alexa kojíš? 9 mesiacov, to je pekné, nemáš si čo vyčítať

bibinka
19. okt 2007

Alexa kojím každé 2-3hoďky a chcela by som najmenej do roka. len mám trochu obavu z tých zubov. hlavne keď mi už teraz "cvaká" tými ďasienkami. ale ja sa nedám 😀 😀 😀

abela
19. okt 2007

Ahojky, tak naše malá taky - když jí rostly dolní dva zuby, tak pěkně kousala. A to mám druhé dítě - vzhledem k tomu, že první dcerku jsem kojila více než dva roky, mám bradavky skutečně odolné. Ale tohle jsem nezažila. Dělala to hlavně vždy ke konci kojení, když už byla téměř najezená, najednou skousla a jednou jsem myslela, že mám ukouslou bradavku ☹ . Krev mi valila, že jsem musela použít papírový kapesník na přiložení. Nevěděla jsem, co s ní mám dělat, pak jsem zjistila, že je to asi její hra (usmívala se) - vždy na konci kojení, když měla dost, tak hryzla. Pak už jsem na ní vždy poznala, že chce kousnout - protože se na mě tak šibalsky podívala a začala se usmívat. Vzala jsem prso - řekla jí důrazně, že nic nedostane a už nedostala... Trvalo to asi týden. Nejhorší bylo, že bylo léto a ona nechtěla nic jiného pít - nebyla zvyklá na čaj a já měla strach, že má žízen - ale vydržela jsem, radši jsem jí přikládala častěji, ale jak kousnula, tak jí to hned vzala. Ted má sedm zubů - a je to v pohodě - nekouše 😀 😀

sorbik
19. okt 2007

....moja mala este ziadne zuby nema, ale uz vie poriadne kusat, obcas sa poriadne zatne, a boli to, akokeby uz zuby mala....v piatich mesiacoch som zatial s vysvetlovanim neuspela 🙂

veronika13
autor
23. okt 2007

no tak môj s tým zas začal, už bolo fajn, bradavka zahojená, teraz pre zmenu kúše druhú 😖 no musíme bojovať ďalej 😀

anney
23. okt 2007

Já jsem s tímhle tedy neměla starosti, ale kamarádka ano.Probírala to s mudrou a ten jí poradil jednu věc.Jakmile malý zcvakne , štípnout ho zespoda do kůže na bradičce.Celkem bolestivě a už to prý nikdy neudělají.Jsou chytří, pochopí proč se to stalo a prý to už víc neudělají.Není to moje zkušenost, ale prý je to účinné. 😉

veronika13
autor
23. okt 2007

anney vyskúšam aj to 😀