Hysterický plač pri kŕmení. Čo robiť?

kili
13. jan 2008

Prosím poraďte. Náš Adamko strašne histericky plače pri kŕmení, je hladný aj napriek tomu savičku vyplúva. Musím ho kŕmiť tak, že ho silno zovriem a trasiem s tým. Je to čoraz horšie. Začalo to asi v októbri, stupňovalo sa to, vyskúšala som vtedy iné mlieko, ale žiadna zmena. V novembri sa dostal do nemocnice na 3 týždne a keď sa vrátil, savička bola už úplne lepkavá (používame kaučukovú), tak som si myslela, že to bolo asi tým a dali sme novú. Zlepšilo sa to, ale úplne plakať neprestal už nikdy. Od vtedy zas postupne viac a viac plače. Začala som ho kôli tomu kŕmiť menej a po dvoch hodinách, lebo čím dlhšie ho kŕmim, tým je to horšie. Včera sme zas dali novú savičku ale teraz žiadna zmena. Už som úplne zúfalá, že ho takto TÝRAM 7-8x denne ☹

suki
13. jan 2008

Ahojky, a nemá prdíky? Nebo mu to mlíčko třeba nechutná. Nechceš zavolat nějaké laktační poradkyní, jsou i takové, které přijedou domů, podívají se na vás a zjistí, co malému vadí.Může to býs pousta věcí, ale naše malá taky dost plakala u kojení, vždycky ji začalo bolet bříško a pak nemohla jíst, no bylo to urpení, naštěstí už prdíky skončily.Tak dej vědět, jestli si nezavoláš tu poradkyní, já bych to asi udělala. 😉

kili
autor
13. jan 2008

suki, prdíky to nie sú, s tým nemáme problémi. U Samka to takto ako píšeš bolo, tak by som to rozoznala.
laktačná poradkyňa príde len ak kojím, nie?

suki
13. jan 2008

já myslím, že ti poradí, i když nekojíš, ony tomu rozumí celkově, ne jen, když kojíš. A nevadí mu fakt to mlíčk, třeba mu nechutná 😒

kili
autor
13. jan 2008

začalo to, keď mal Alprem, ten je fakt hnusný, ale už ho pil dosť dlho a bolo to OK, potom som prešla na Nutrilon a žiadna zmena.

musko
13. jan 2008

kili, určite sa poraď s lakt. poradkyňou - može to byť aj niečo vážnejšie - v nemocnici pri krmení neplakal? A neskúsiš lyžičku alebo hrnček?

musko
13. jan 2008

kili, najlepší sa mi fakt zdá klasický Sunar - je chuťou najbližší MM, aj keď teda ja som ho dávala len do kaší, Petrík okrem MM nechcel žiadne iné mlieko. A majú aj to kakaové - takže mu možno zachutí.

julova
13. jan 2008

kili - myslim ze Ti poradi aj tak 🙂...ja som mala a aj mam problem s kojenim a mala som doma poradkynu...a poradila mi aj alternativne sposoby krmenia, ktore su najpodobnejsie saniu ako z prsnika 🙂...ja by som do toho sla...ja som volala tuto.....

http://www.kojenie.sk/laktula

fakt ze mila pani - cez vikend sa plati 700,- Sk na hodinu a cez tyzden 500,- Sk.. 😖 ...ale poradila dost....

lante
13. jan 2008

Kili nemá niečo v pusinke?? Napr. niečo ako afty??

kili
autor
13. jan 2008

v nemocnici im tiež plakal, brali to ako fakt a neriešili to.
s lyžičkou ani hrnčekom to nepôjde, jeho zo všetkého napína. Napína ho aj so savičky, ani sa ho nemusí dotknúť, len tá predstava.

lante
13. jan 2008

Kvôli čomu ho napína?? Že sa mu to dotýka jazyka a podnebia??

suki
13. jan 2008

prostě si fakt zavolej tu poradkyni, to bude úplně nejlepší. Sice si to zaplatíš, ale za spokojené mimi to stojí 😉 🙂

julova
13. jan 2008

presne - ako pise suki...dovtedy som doma plakala a po porade s pani, co tomu fakt rozumie sa mi ohromne ulavilo...sice to vytiahne z penazenky nejaku tu korunu 🤐 , ale za spokojnost drobceka to urcite stoji 🙂

kili
autor
13. jan 2008

tak dík, zavolám 🙂

s prsníka piť nemohol, už v nemocnici ho z neho napínalo. Jemu vadí, že mu striekalo mlieko do hrdla a potom sa pozvracal, z odsatého prsa na nepogrcal. Aj savičku máme s dierkou hore, lebo s klasickej zvracal.

lante, neviem prečo ho napína. Histericky začne plakať len čo si ho položím ako pri kŕmení, potom sa rozkašle a keď mu dám savičku do pusi, skoro sa ho ani nedotýka a už ho napína. Ale toto nie je našťastie vždy a už som sa to celkom naučila zvládať. Ale musím ho triasť, čo pre neho asi nie je najlepšie.
On je strašne precitlivený, ani s príkrmamy sme ešte nezačali, lebo akonáhle dostal niečo na špičku jazyka, tak sa poblil 😔

s.arik
13. jan 2008

kili, položíš do polohy na krmení a hned kašle? a nešlo by to třeba ho krmit v sedě (i když nesedí, zkrátka změnit polohu na něco vertikálnějšího 🙄 ) ☹
přeju ať to brzy odezní!

lante
13. jan 2008

Potom bude asi fakt najlepšie zavolať. Pripadá mi to akoby mal príliš citlivé podnebie a preto ho zo všetkého napína. A povedzme si kto by bol rád keby ho v kuse napínalo.

kili
autor
13. jan 2008

sarik, polohy som už menila, skúšala som všeličo.

schnek
13. jan 2008

kili, my jsme měli asi týden podobný problém. Jakmile jsem si Ondru položila na ruku a uviděl lahev, spustil hysterák jak hrom. Vypil 20 (normálně pil 180-200) a víc ani ťuk. Řešili jsme to tak, že jak začal plakat dala jsem si jak na krknutí, pak mu kápla do pusinky pár kapek sabu (nebo nma savičku) a zase chvíli cucal. Takhle jsme se prokapali třeba na 120-150. Byl to boj.

susika
13. jan 2008

juj, ked toto čítam, kili, normálne s tebou cítim. už sa mi tiež stalo, že malá mi nechcela jesť žiadnym sposobom, tak som to vzdala, dala odsaté mlieko do pohárika a trápila sa lyžičkou.viac išlo vedla pusy, ale aspon niečo som do nej dostlala. do teraz neviem, čo jej vadilo, lebo zrazu začala zasa pekne papať.

julova - aké iní metody podobné kojeniu ti poradila?ja som malú nemala to šťastie prikladať od narodenia.ale krásne sa chytila, ked mala až 4 mesiace a to len na jeden prsník. z druhého sme sa trápili cez klobúčik, ale nevedela sa chytiť

kili
autor
13. jan 2008

lyžičkou by to nešlo, to by sa pozvracal.

kvapkať sab, tak to fakt neviem, myslím, že by to nepomohlo. Môžem skúsiť espumisan, ten máme. Ale jemu to prichádalo postupne, že čoraz viac plakáva a bráni sa. Už to v podstate trvá od októbra.

schnek
13. jan 2008

nám se to taky rozbíhalo postupně. Pak když už jsem si nevěděla rady, tak jsem si vzpomněla, že maminy kapou sab na dudlíka na uklidnění, tak jsem to zkusila a zabáralo nám to. Prostě když se rozeřval, tak jsem mu kápla pár kapek do pusinky, šoupla lahev a pilo se dál 😉

kili
autor
13. jan 2008

tak to skúsim.

vita1
13. jan 2008

kili, aj nas maly pri krmeni casto vystraja. pomoze len to, ked ho krmim aspon po 3 hodinach (nie skor), alebo ked si predtym trochu pospi. este celkom zabera, ak ho v priebehu krmenia necham viackrat odgrgnut. zrejme ma reflux, ale este to nemam potvrdene.

kili
autor
13. jan 2008

Adamko má reflux, ale tým to nie je, to som si istá. a po 2h ho krmim len posledné 3t a nechcem s tým prestať, lebo nemá tak plné bruško a keď sa pozvracia, tak z neho nevyletí tak veľa

alexandrakeselova
13. jan 2008

ahoj kili, tusim,ze existuje nieco ako neznasanlivost na mlieko, pohladaj nieco o tom na googli alebo sa popytaj na stranke www.mymamy.sk su aj laktacne poradkyne,ktore by o tom mohli nieco vediet, poradia ti zadarmo po telefone.drzim palce

janina77
15. jan 2008

Ahoj Kili, mne moj maly tiez vystraja pri jedeni, a tak som si povedala, ze kym nebude mat 4kg, tak ho budem tlacit podla mojich predstav a tak, aby priberal 150-200 g za tyzden.
Teraz ma uz cca 4200 g, tak som s tym skoncila. Teraz ked ho necham nejest 4 hodiny, tak vpohode vypije flasu. A ak ju zacne odmietat, hadzat sa pri tom vrieskat a pod., tak mu ju jednoducho dam prec a cakam kym dostane chut. Vacsinou ju aj tak (100-120 ml) vypije v priebehu polhodiny - hodiny. Takze priebezne ponuknem a vidim ako reaguje. V poslednom case mam pocit, ze mu viac chuti studene mlieko ako teple 😕 .
No a odkedy sme zacali s mrkvou, tak to teda na mlieko nema chut takmer vobec, zeleninu by jedol vkuse - ale z flase 😉. Mozno v tom je chyba, ze mu davam zeleninu z flase. Ale teraz mi je dolezitejsie dat do poriadku anemiu, ako tlacit do neho mlieko za kazdu cenu.
Ja teda mlieko tiez prave nemusim, a odpor som k nemu dostala uz ako male decko, ked ma mama nutila ho pit ☹.
Tak uvidim po tychto mojich pokusoch ze kolko priberie 🙂.

denka1
15. jan 2008

Ahoj kili.My mame rovnaky problem.Vcera sme boli u Dr a povedal nam ,ze mala ma koliku.Kazal nam vymenit mlieko Beba, za Bebu senzitivnu,tak ju skusame od vcera,ale nezda sa mi,ze by sa to zmenilo.Akurat som prisla na to,ze ked ju polozim na lezato a dam jej flasu,tak neplace a nespina sa tak casto.Potom si aj rychlejsie grgne.Grgat ju davam stale, ked zacne takto strajkovat, potom zase potaha a pokracuje.Mlieko mame skusat 3 dni,davam jej aj Espumisan skoro do kazdeho jedla,a natierame brusko Pupikom.A pomaha jej aj to,ked ju polozim na brusko a dam jej cumlik.Po tom Espumisane si aj dobre uvolni vetry.Musim s nou stale pochodovat a nechavat ju aj 5-8 krat odgrgnut.Dr povedal ,ze pomaha aj nieco teple na brusko.A ked je moc nekludna ,tak jej dam 2-3 kvapky Sab-Simlex na cumlik a to aj zaspinka.Dufam,ze to nebude dlho trvat a ze sa ti njaka moja rada zide.Budem nam drzat palceky,aby tie nase deticky tak netpeli,lebo mi ide strdce puknut, ked sa pozeram na malicku a neviem ,ako jej viac pomoct.Malo by to trvat podla doktorov prve 3 mesiace. 😉

kili
autor
15. jan 2008

denka, kolikou netrpí, to viem isto.

dnes som volala tej laktačnej poradkyni, čo sem dala link julova a tá mi cez telefón povedala, že to vyzerá na traumu. Potom som jej povedala, že to začalo akurát v tedy, keď bol malý na kyslíku, vtedy sme sa mu niekoľkokrát denne babrali s nosíkom, lepili mu hadičky k hlave, bol z toho strašne nešťastný. Tak možno je to fakt tým. Poradila mi homeopatku, no manžel je proti, že je to blbosť, ja neviem čo si mám myslieť. Ani si neviem predstaviť, čo tá homeopatka bude robiť a ako môže pomôcť.

denka1
15. jan 2008

Kili nasa mala nemala ziadnu traumu a robi to.Ta homeopatia jej podla mna nemoze uskodit,tak to skuste za to nic nedate.

kili
autor
15. jan 2008

denka, to je dobré, že nič za to nedáme 😀 , pár tisíc určite 😉

zdá sa mi, že dnes sa to zlepšilo. Prestala som mu totiž dávať lieky striekačkou, čo mu spôsobovalo riadnu traumu. Predtým som mu ich tak nedávala, vždy sa mi z nich totiž pogrcal, tak som ich dávala priamo do mlieka aj keď sa to tak nemá. Potom v nemocnici to robili tak, že mu ich dávali do kútika úst a on sa nepoblil, tak som to tak začala dávať aj ja. Je to tak asi od novemra. No ale ešte je skoro sa tešiť, uvidíme časom.

veverica
16. jan 2008

kili a konzultovala si tento stav s detskou lekarkou? Aj moj maly ma reflux a tiez sa velmi hneval pri papani (preto som ho prestala kojit) a aj pred a aj po papani. Mal aj vela dalsich priznakov o ktorych som si ani nemyslela, ze mozu suvisiet s refluxom. Teraz je to uz o cosi lepsie a snazime sa s tym bojovat, dostal aj sirupcek, ktory by mal zabrat (davame ho len od vcera).
Mojho maleho pravdepodobne palila zaha. No uvidime....
Ak by si sa chcela viac porozpravat tak mi napis ip, nemam vela casu sledovat diskusie 🙂

Drzim palce