Jete popri kojení melón, jablká a nektarinky?

lejlla
4. aug 2012

chcem sa opytat maminky ktore kojite papate melon,jablcka,nektarinky a vobec take exot.ovocie? 😎

tilly24
4. aug 2012

ahoj, ja kojim, maly ma 6 mesiaccov a uz jem vsetko,, jediny problem su ochutene mineralky, z toho maly trosku hnackuje, ale inac v pohode, ovocie, zelenina, a bezn ejedlo mu nerobia problemy, ani kysnute cesto , nic, len tie mineralky ochutene. 🙂, a stym melonom - to som dala ocucat uz aj malemu - anic sa mu nestalo 🙂

titkovamiriam
4. aug 2012

uz sice nekojim ale jedla som pri vsetkych detoch vsetko,samozrejme s mierou a ovocie ako melon,jablka a nektarinky nepovazujem za exoticke ovocie.Ja napriklad nejem vobec citrusy ani ako dieta ani ako tehu a ani teraz mne proste pomarance mandarinky a podobne nechutia.Tak som ich nejedla ani ked som kojila. 😉 Melon ked kojis je fantasticky je to prisun tekutin 🙂

tinki
4. aug 2012

to musíš skúsiť, ako zareaguje...každé dieťa je iné..
Ja som nemohla jesť nič, zo všetkého sme mali plaču a plaču..až po 6.mesiaci som začala postupne a zvykala si..

andreah25
4. aug 2012

melón, jablko, nektarinky - nie sú exotické ovocia, sú to ovocia, ktoré rastú i u nás (ako marhule, broskyne, hrušky,...) takže určite môžeš. Vyhla by som sa skutočne exotickým ovociam ako pomaranče a mandarinky a pod.
Skús všetko naše, ale tak, že zješ niečo, počkáš dva-tri dni, či bude mať bábo reakciu a ak nie, tak jedz 😀 😀 😀 .

monhla
4. aug 2012

Ak bábetku neškodí - tak jedz! Ak škodí tak vynechaj! Mojej malej exotické ovocie nevadilo - iba pri väčšom príjme jabĺk /resp. jablkového džúsu/ boli nierne problémy a tak som jablko jedla po troškách. Treba iba skúšať. Ovocie a zeleninu určite nevynechávaj - sú zdravé pre Teba, teda i pre bábenko. Pekné kojenie 🙂

sabiatko
4. aug 2012

jasneeeee, vsetko co pride pod ruku 🙂

alenka600
4. aug 2012

Mozes vyskusat uplne vsetko vratane citrusov, paradajok, cokolady, atd atd....lebo vobec nemozes vopred vediet, ako dietatko zareaguje, niekomu to vadi, niekomu nie a je absolutne zbytocne, aby si sa zbytocne stresovala kvoli strave. Mne dali uz v porodnici ananas, plesnivy syr, morske plody, mandarinky a mala nemala absolutne ziadnu reakciu. Citrusy som skusala tak, ze som si dala najskor jednu mandarinku, ked nebol problem, dala som si na druhy den aj dve....proste zacni po trosku a uvidis reakciu.

janka3a
4. aug 2012

Ahoj,
ked som kojila prve, tak som jedla hlavne melony - tie vraj precistuju organizmus.Velmi mi pomohli aj citrusy, nakolko som mala problem so stolicou dlhsi cas.Akurat, co som nemohla jest boli banany.Z tych mi bolo navracanie.Ale inak vsetko, co prislo pod ruku.Mala nemala problemy a nema dodnes ziadne.

majcika
4. aug 2012

ja jem vsetko a cerveny melon na kvanta je uzasny 🙂 🙂 🙂

chloe001
4. aug 2012

Melon som uz jedla, jablko tiez, nektarinku som este neskusala. Ale tiez si myslim, ze to zavisi hlavne od konkretneho dietatka. Ja napr. nemozem cokoladu, mala bola ako muchotravka vyhadzana.Ale jedla som uz marhule a maliny a to bolo v pohode, aj cucoriedky a cernice v pohode.

miskax2
4. aug 2012

ja som jedla uz aj pomelo jahody ananas aj hryby napr 😀

boka79
4. aug 2012

ja jem naozaj vsetko, okrem drog 🙂 aj citrusy, vsetko , pokial nereaguje , treba vyskusat

martini
4. aug 2012

Pravda je, že ak babatko reaguje dobre, tak je to ok. Ale moj syn mal také koliky, že som ani náhodou nechcela skúšať. Proste som si nektarinky odoprela lebo mi to hoc aj len za jeden deň boľavého bruška nestálo.

strapco13
4. aug 2012

@lejlla strava dojciacej zeny /ako aj kazdej inej osoby/ ma byt vyvazena, zdrava a pestra ....jedine co by si mala vynechat su potraviny ktore skodia tebe, a potom je dobre vyhnut sa drogam, cigaretam a nadmernej konzumacii alkolu
cize ak mas na nieco chut, das si to a uvidis, dieta moze a nemusi mat reakciu, to sa dopredu urcit neda, rovnako ako pri prikrmoch nevies ako ti zareaguje
dalsie myty mam opisane v mojom clanku myty a pravdy o dojceni v mojom fotoblogu

zsuzsika1
18. aug 2012

U nás to ide tiež v pohode...skúšala som už asi všetko,na čo som mala chuť,ale vždy najprv "decentne",čakala som na reakciu a nakoniec som zistila,že jem všetko 🙂 malý bude mať čoskoro 5 mesiacov. 😉

sssimi
18. aug 2012

A nie len to, Zjem všetko čo nezie mňa 😉 😀 ........ 🙄

bibuska11
18. aug 2012

ja som jedla skoro všetko len nie čerstvé pečivo a potraviny ktoré nadúvajú a ani alkohol samozrejme nie

kimmie
18. aug 2012

Kolko ma Tvoje babatko mesiacov?
Moji chalani mali tak do 4 mesiacov seriozne koliky. Pri starsom som nemohla ziadne mliecne vyrobky, mladsiemu zasa vadili napriklad orechy a tiez vlaknina. Napriklad ja som si vsetky jablka, nektarinky, hrusky supala. Take slivky som nejedla vobec, melon by mal byt ok. Osobne si myslim ze vsetko s mierou. Ak som nieco zjedla co sa mojim chalanom nepacilo tak do 3 hodin prisla kolika (plakali bez utisenia a nic nepomahalo, boli cerveny v tvari, spoteny). Plac ustal tak po hodine, niekedy az dvoch.
Vo veku 4 mesiacov u nas koliky zmizli.

anjelicek26
18. aug 2012

Melon, nektarinka a jablka rastu v nasom podnebi, kludne jedz. Jedine, co nasmu malemu robilo - a robi aj dnes zle - bolo pomelo.

bianca
18. aug 2012

mozes vsetko co znesie miminecko.Ja som nejedla lebo mi to prislo chemicke ale domace zo zahradky by som urciten skusala.Musim postupne po troske skusit a uvidis co znesie a co nie.Uz aj jeden kusocek ovocia moze odstartovat reakciu tak skusaj,testuj a uvidis.Myslim ze univerzalny recept na to co mama moze a nemoze nejestvuje

marmota
7. okt 2012

ahoj, napisala si sem pred dvoma mesiacmi, tak neviem, ci je to este aktualne, no i napriek tomu ti napisem svoj nazor. :o) prve tri mesiace som si davala väcsi pozor nielen na ovocie, ale vobec na celkovu stravu. teraz jem vsetko. melony, jablcka a nektarinky by nemali robit väcsie problemy (u nas nerobia a ani nerobili), s exotickym ovocim, hlavne s citrusmi by som bola opatrnejsia, ale v zasade plati, vsetko s mierou. napriklad jahody su silny alergen, ale ak by si si dala denne zopar kuskov, nemalo by sa nic stat. na druhej strane, kazda sme ina, jednu z niecoho naduva, inu nie, to iste plati aj o babätkach, takze, tak ako sem uz niektore mamicky napisali, vyskusaj a uvidis. vsetko dobre prajem!

slivka2211
19. jún 2015

Dobry den chcela by som sa spytať možem pri kojeni maliny ? nektarinky a marhule lebo každy mi vravi niečo ine Dakujem za radu 🙂