Kde zoženiem materské mlieko od mamičky vegánky?

vituskovamamina
29. jan 2015

Ahojte!
Potrebovala by som poradit, kde by som mohla zohnat materske mliecko od maminky, ktora sa stravuje vegansky (nekonzumuje ziadne zivocisne potraviny)? Skusala som uz laktarium na kramaroch, ale take mliecko nemaju. Ja urgentne zhanam aspon pol litra.
Pripadne neviete, kde by som sa mohla nakontaktovat na dojciace mamicky, ktore by boli ochotne mliecko predat s tym, ze by pocas doby, kedy by som mliecko kupovala presli na veganske stravovanie?
Dakujem za tipy!

katka708
29. jan 2015

Poradit neviem ale mozem z cisto zvedavosti vediet preco take mlieko potrebujete? Babatko ma nejaky zdravotny problem? Pytam sa lebo som este nikdy nepocula ze by chcel niekto prave taketo mlieko ochudobnene o mineraly davat babatku

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luba41
29. jan 2015

skús kontaktovať laktačnú poradkynu..ak máš problém / 99%problémov s dojčením je riešitelných/, tak Ti poradí, pomôže, usmerní..aj prípadne poradí s odpovedou na Tvoju otázku http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉

lusyinka
29. jan 2015

Myslím si, že akékoľvek materské mlieko je lepšie ako umelé ;) Toto som ešte nepočula :-P

tykat
29. jan 2015

Otázka čiste zo zvedavosti...načo je vegánovi mlieko?
Či u kojencov to neplatí ak sú vegáni že nejedia mleko?

PS: Predpokladám, že si vegánka a z dieťaťa chceš mať tiež vegána, teda ak je to pre dieťa a nie "do kávy".

kiki68
29. jan 2015

to je aka sprostost, neviem preco by malo byt veganske, to uz niekomu asi nie je uplne dobre. Hlavne v nemocnici dostanes mlieko,co je uz vysetrene, cize nie od niekoho z ulice, co nevies co moze mat, co prekonal ani o tom netusi. Ale hlavne,ze je vegan. V tomto pripade by som kaslala na veganstvo. Je to zivotny styl dospelych ludi,co sa pre to rozhodnu z vlastnej vole,ale nie ohrozovat si dieta lebo chcem aby bolo nieco urcite vegan. Chapem filozofiu toho celeho, ale co to prinesie tomu malemu neviem...

applede
29. jan 2015

tak toto je uz asi na mna MOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......a nebudem to radcej dalej rozvadzat preco....!!!!!!!!!!!

alana1
29. jan 2015

niektorym tu uz riadne vypraza, nehnevajte sa na mna, ale spekulovat nad materskym mliekom je uz chore!!!!!!!!

warholette
29. jan 2015

@tykat vegani nepiju mlieko, ktore je urcene inym zivocisnym druhom. kravske mlieko patri teliatkam, kozie kozliatkam. materske mlieko zas patri detom.

sissy27
30. jan 2015

mňa by zaujímalo, ako si preveríš dotyčnú maminu, že sa naozaj stravuje tak, ako ty chceš... špeciálne, ak si uviedla, že by ti stačilo, ak by počas doby, keď budeš od nej brať mlieko, prešla na vegánske stravovanie? akože nevadí, že 20rokov jedla mäso, slaninu, klobásy na kilá, stačí, že odvčera je vegánka a už je to ok? prepáč, mne to príde, že vlastne ani sama nevieš, prečo to chceš, len si niekde niečo počula / videla / čítala a nadchla si sa... ale tak veľa šťastia...

malabiba
30. jan 2015

netráp sa, neverím, že nájdeš....a tu ťa väčšina bude mať za prinajmenšom "divnú".... 😀

nyusika
30. jan 2015

nech sa prihlasi osoba, ktora pozna jedneho vegana, co vyzera zdravo...a po tejto teme doplnim - je aj dusevne zdravy !!

ivuska027
30. jan 2015

To uz sa tu riesilo, ze jednej mamincke dieta malinke do dvoch ci troch rokov malo 3x zlomenu nohu, rozne zravotne problemy, bolesti hlavy, zavrate, nespavost a pod, riesila to na fore cela nestastna a ked uz nikto nevedel, co by jej od dobroty poradil, tak z nej vypadlo, ze je veganka a aj dieta ma taku stravu. V zivote by som takto nehazardovala s vyvojom svojho dietata, nikdy! Ked sa rozhodne pre takuto vec, nech je uz dospely a svojpravny.. Uz vidim ako mu v skolke a skole varia vegansku stravu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Či som sa zasmiala. Drzim palce 😉

ervenka
30. jan 2015

@petrusska6 tak napr. vit. B12 zo slnka nevycucas. B12 je dost dolezity. Dlhodoby nedostatok moze pekne rozhasit stitnu zlazu. Nahradzat maso sojou- uuuuplne zle. Soja a stitna zlaza- nepriatelia cislo 1. To len tak mimochodom, ale kazdy ma samozrejme pravo jest, pit co len uzna za vhodne. Len potom treba ratat aj s nasledkami.
PS: Nie som mudr. 😉

stanislavao
30. jan 2015

tak toto je baby sila. kupovat cudzie mlieko. kde mate zaruku, ze je ta zena zdrava? nikdy by som nedala svojmu dietatu cudzie mlieko.

izabelkas
30. jan 2015

Na facebooku su sukromne veganske skupiny, tam sa skus popytat. Ocakavat, ze sa niekto stane vegan zo dna na den je naivne, taki ludia aj keby mali snahu nebudu 100% vegani, lebo si neuvedomia kde vsade sa zivocisne veci pridavaju. Jedine ak nejaku zenu zavries doma a budes jej podavat stravu cez okienko. 😀

gitane
30. jan 2015

Myslím si že žiadna vegánka nebude mať mliečko nazvyš....

bodka70
30. jan 2015

Ako ja som za to, aby boli deti dojčené, mali neskôr zdravú stravu,otužovanie atď. atď. ale čo je veľa to je veľa. 🤐 🤐 😕 😕 😕 .

To ako dieťaťu ublíži tá jedna molekula živočíšnej bielkoviny v materinskom mlieku? A od vegetariánky by ti nestačilo? Tých je predsa len viac.

fokuska
30. jan 2015

@nyusika ja sa hlasim - poznam veganku, ktora vyzera uplne maximalne zdravo, nie je nijak extremne vychudnuta, ma normalnu peknu postavu, je ju aj za co chytit ked to mam tak povedat... ani som netusila ze je veganka, ma krasne zdrave vlasy, plet.... preventvne prehliadky ma vzdy na vybornu, ukazkove hodnoty... tiez tento zivotny styl nie je nic pre mna, cudujem sa ako je mozne ze maju vsetky potrebne ziviny atd, ale vidim na tej dotycnej ze sa to nejako da...

sabina1975
30. jan 2015

Materske mliecko sa prisposobuje potrebam dietata to znamena ze napr. moja 15 mesacna dcera potebuje ine mliecko ako novoorodenec a je tazke najst zenu veganku a navyse dojciacu s dietatom priblizneho veku ako ma to tvoje PS: ja osobne by som dietatu nikdy nedala cudzie mlieko

giddens
19. feb 2015

@vituskovamamina ahoj, preco potrebujes mliecko od veganky? cisto zo zvedavosti sa pytam..mas podozrenie ze maly ma na nieco alergiu? akoze, mne sa zda super, ze ti zalezi, aby mal taketo extra mlieko..no ale nechces radsej ty sama ho kojit svojim vlaastnym a tak budes vediet najlepsie ze co pije? tak ja o 3mesiaqce rodim a ak budem vladat, dam sa na veganstvo, tak s apotom ozvi 😉..doplnim ti nejake mlieko, lebo ja som aj pri prvom mala nadprodukciu a aj teraz mi uz strieka na vsetky strany

monika15
19. feb 2015

jaaaaaaaaaaaaaaaaaj baby vy sa nudite na tej materskej asi uplne ze ?????
americku matersku by vam trebalo 6 t yzdnov by ste nemali casu na hluposti !!!

alexanotbad
19. feb 2015

klop klop klop. a ked sa tvoje dieta v zivote rozhodne, ze nechce byt vegan?! das ho na adpociu?!

tinki
19. feb 2015

Ale to mlieko vobec nemusi byt pre jej dieta..ale na nejaky iny ucel...aj to je moznost..

voso
19. feb 2015

No ak by si aj nasla taku ochotnu, poriadne si to premysli. Ked som kojila davala som mlieko do nemocnice,ale predtym mi robili rozne vysetrenia,dotazniky,anamnezu,vytery uplne zo vsade. Vela stastia bez ohladu na to,co si o tom myslim 😖

wewe22
19. feb 2015

rozum mi dochadza ked nezozenies ako nechas dieta hladne lebo mlieko nieje podla tvojich predstav?

ssardinkaaa
20. feb 2015

Pozor, matka by nemala byť len veganka - ak chceš také mlieko, ale aj iné potraviny, ktoré konzumuje by mali byť vo vysokej bio kvalite a zelenina, ovocie z tesca alebo bežných obchodov, ktoré väčšina z nás navštevuje aspon z času na čas mi 100% nezávadené nepridu nech by mamička papala len ovocie, zeleninku - ide o to z akých zdrojov, navonok by mohla splnať všetky atributy ale rozbor mlieka by bol asi prekvapujuci. ....A sranda, že furt sa zameriavate len na potraviny - antiperspiranty, kozmetika,šampony, farby na vlasy, kremy na telo - všetky dioxiny z toho vam idu do mlieka. Antiperspiranty dokazatelne prenikaju do mliečnej zlazy a kontaminuju mlieko. Ideálne by bolo aby si si to mlieko ,,vyrobila sama,, ak je to možné lebo tak zdravu a idealnu ženu čo ti predá mlieko...neviem či nájdeš. Ale držím palce!!

mumrik
20. feb 2015

warholette - to je blbosť....v prírode sa stávaju aj také prípady, že si iný druh zvieracej matky privlastní cudzie mláďa, napr.: koza odchovala srnku. Máme farmu a tiež, keď sa stane že ovca odvrhne svoje jahňa, prikrmujeme ho kravským mliekom a to jahňa rovnako prosperuje ako jeho súrodenci....Vegáni majú pomýlenú logiku....

tanickaskorokubikova
20. feb 2015

Inak ženy a nezamysleli ste sa nad tým že ak mamička je veganka a už nejaký čas dojčí tak predsa nemôže dať dieťatku hneď mlieko od mamičky ktorá má úplne iné stravovacie návyky...Viete si predstaviť čo by to s bruškom toho bábätka porobilo?? Ja síce veganstvu tiež veľmi nerozumiem ale toto mi príde úplne logické 😕