Kedy mám vysadiť senovku a benedikt?

sara22
24. mar 2015

Baby,ked ste brali senovku a benedikt a uz ste z nich smrdeli,prestali ste brat,alebo brali az kym ste nemali tolko mlieka,kolko potrebujete? Ja uz smrdim ako seno,mnozstvo mlieka sa mi zvysilo ale stale to nie je tolko,kolko potrebujem (malej to nestaci a ked odsavam,viem si odsat max 50ml,co pre 5tyzdnove babatko je malo). Tak neviem,ci mam brat stale 3x2 tabletky a este sa mi zvysi produkcia,alebo uz nie a mam pomaly vysadzat..

dellfi
18. apr 2015

@sara22 ten liek je urceny na problemy s travenim a jeho vedlajsim ucinkom je to ze potporuje laktaciu. V amerike sa o tomrobili aj studie a normalne sa to tam na to predpisuje. U nas neboli robene ziadne studie a nie su objasne dalsie vedlajsie ucinky a tak liek ostava u nas registrovany ako liek na liecbu traviacich tazkosti. To vsak nemeni nic na tom, pomaha aj pri tvorbe materskeho mlieka. Len pozor na davkovanie! Doporucuje sa 3x1tbl denne a to treba dodrzat. Predavkovanie moze sposobit laktacnu psychozu. Ale ak dodrzis davkovanie, je to bezpecne a mas viac mlieka. No a ktomu si viac hladna lebo ti lepsie travi.

dellfi
18. apr 2015

@sara22 a prepac tie preklepy. Som sa nemohla dobre sustredit na pisanie tej spravy.

lucia_ma
19. apr 2015

Ak je ten Costi na predpis a decka to nebude chciet predpisat tak ako ste sa k tomu dostali? Ja som tiez citala studie z USA ze ako v kratkej dobe zvysi trobu mlieka a malo sa toho dostava do mlieka ale nie je preskumane z dlhodobeho pohladu jeho ucinok.. tak ako so vsetkym co sa da dietatku nemusi sa prejavit hned ale vplyv na jeho organizmus to ma.. ja som skor za prirodne cesty ako moringa a podobne ale je to na kazdom..
Ale ak to raz zacnete brat a zaucinkuje potom to treba brat stale alb?

dekys
19. apr 2015

@lucia_ma nie, ucinok je dlhodobý, ale je to individi, mne ucinok trval dlho,ak nie doteraz,mozno by som uz nekojila. ja pracujem v lekarni,takze mne to problem nerobí zohnat si 😉

lucia_ma
19. apr 2015

@dekys oki dik uvidim co povie moja decka.. ale tiez som pocula od viacera bab ze ked nieco zabralo tak Costi.. hmm

dellfi
19. apr 2015

@lucia_ma som si sama predpisala. 😉

lucia_ma
19. apr 2015

@dellfi a to sa ako da ? 🙂

dekys
19. apr 2015

@lucia_ma asi ze je doktorka 😉

dellfi
19. apr 2015

@lucia_ma 🙂 tak ze som to sest rokov studovala. 🙂 Inak mne to gynekologicka tiez nejak nechcela predpisat a pediatra som sa ani nepytala. Proste som si sama napisala potom. Myslim, ze o tom lieku je viac predsudkov ako poznatkov. Aj v Kanade ho bezne predpisuju na tento problem. U nas v europe sa robila jedna jedina studia a to na skupine starsich pacientov u ktorych je ovela vacsi predpoklad srdco cievnych ochoreni. Tymto ludom sa liek podaval a dokazal sa zvyseny vyskyt arytmii a zmien na EKG. Preto sa to nedoporucuje uzivat ludom so srdcocievnym ochorenim. Ale zaroven vzorka tychto ludi nebola celkom reprezentativna, kedze sa jednalo o starsich pacientov a zasluzil by si ten liek poriade preskumat.

dekys
20. apr 2015

@dellfi ale kedze na Slovensku je vsetko opačné, nic sa skumat nebude, aby o zisk neprišli firmy vyrabajuce umelé mlieko 🙂 ja som sa tiez nikoho nepytala,lebo Už som tusila odpoveď

lucia_ma
20. apr 2015

Hmm cize ked mi to decka nebude chciet predpisat a nerobim ani vo farmacii a nie som MUDr aj ked som tiez studovala.. tak sa k tomu aj tak nedostanem a je to vyriesene ))

dekys
20. apr 2015

@lucia_ma ja som uz párkrát posielala babam tu na konovi

morganaaa
19. okt 2017

@dekys ....po vlastnej skúsenosti by som COSti uz NIkdy nebrala.

dekys
19. okt 2017

@morganaaa ja som s nim nemala ziadny problem, kojila som 3 roky 3 mesiace, brala som ho ked mala rok.

malasandrika
19. okt 2017

Radšej by som nedojčila, ako brala Costi

morganaaa
20. feb 2022

@sara22 máš pravdu...costi...by som nikomu neodporucila... vlastná skúsenosť.