Kojenie a vypadávanie vlasov. Máte rovnakú skúsenosť?

michaela444
15. okt 2010

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať, či máte podobnú skúsenosť. Dcérku kojím už 4,5 mesiaca a posledné týždne mi dooosť začali vypadávať vlasy. Prípadne, či neviete poradiť nejaké dobré vitamíny. Ďakujem.

etuska
15. okt 2010

@michaela444
mam podobnu skusenost.
Tu v UK som si kupila Pregnacare Breatfeeding a zda sa ze pomahaju-denne sa beru 2 tablety+jedna kapsulka je tusi s rybim olejom

katy1979
16. okt 2010

tak tento problem mam aj ja. zachvilu ostanem plesata. kupila som si vitaminy pre tehotne a kojace matky a budem dufat ze zaberu.

carmen86
16. okt 2010

ked mala moja dcera tiez okolo 3-4 mesiacov tak mi vypadavali vlasy, tiez som ju kojila, ale nemyslim si ze je to kojenim, ale skor tým ze organizmus sa vracia do ,,povodneho stavu,, a nebrala som ziadne vitaminy, iba som si dala troska ostrihat vlasy a casom to preslo.... 😉

tutifruti
16. okt 2010

mne kadernícka /po dievčatách/ povedala, že si môžem kúpit vitamíny, ale v podstate mám počkat, a že to prejde samo...., že to je prirodzené a nijak to neovplyvním, že to určite prestane, len musím byt trpezlivá... a mala pravdu,... takze tentoraz neriesim....

katy1979
18. okt 2010

hej samo to prejde len aby nam aspon tri chlpy ostali na hlave

johanka.
19. okt 2010

Mne tiez strasne zacali padat, akurat trochu neskor. Myslim, ze to nie je dojcenim, ale po porode padaju, ked som bola tehotna, tak mi skoro vobec nepadali, dojcenie to akurat trochu oddiali. Ja som si zacala oplachovat hlavu zihlavou. Padaju dalej, akurat mi vo velkom zacali aj rast nove.

denisece
20. okt 2010

Keby aj mne začali rásť nové len mám fakt obavy že z mojich už teraz biednych vlasov mi neostane ništ... 😒

zuziq
20. okt 2010

ja som kojila len do 3 mesiacov ale okolo 4 mesiaca mi tiez zacali padat vlasy a dooost velmi... to iste mala kazda jedna kamoska po porode - a to ich mam momentalne okolo seba dost vela 😀 je to asi normalne a urcite to prestane - mne asi po 2 mesiacoch a tiez mi zacali rast nove vlasy. vidim to na ofine, kde mi trcia kratke odrasty 😠 takze hlavu hore, urcite sa to upravi 😉 a chapem vsetky, ktore sa o svojich "5 vlasov" na hlave boja, ja ich mam tiez asi tolko 😀

maryanna
20. okt 2010

vypadávanie nemá nič spoločné s kojením ale s porôdom tehu a tak, že sa hormóny dávajú do kopy, a vypadávanie trvá tak do polroka....

michaela444
autor
20. okt 2010

Dík za odpovede aj za potešenie, že to prejde. Snáď nám tam nejaké teda zostanú 😀

adelaida33
8. júl 2011

Esteze je tu tato tema a najmä tieto odpovede, lebo uz som sa chcela rozrevat 😒 . Tak pockam a budem dufat, ze to fakt prejde.

dew00
9. júl 2011

dievcata, mozem potvrdit, ze to vypadavanie postupne prestane, mne zacali sialene padat asi 3 mesiace po porode, tiez som sa bala, ze tymto tempom mi na hlave nic nezostane, pretoze mi padali cele chumace a to som mala vlasov dost,vtedy som citala, ze by to malo prestat asi po pol roku od porodu, mne sa to upravilo asi po 7 mesiacoch, teraz je uz pekne vidiet, ako dorastaju kratke vlasy tam, kde predtym vypadali

dew00
9. júl 2011

a este jedna vec, tiez som si kupila vitaminy, sampony , atd, ale nic nezabralo, proste to musite pretrpiet a prejde to aj same

kkosalkova
26. sep 2012

dievcata, mozem potvrdit. Robila som si rozne zabaly s tekvicovym olejom, zihlava... akurat tych par vytrvalych vlasov nabralo viac lesku ale vypadavnie prestalo az akolo 7 mesiaca po porode. Ani vitaminy ani tabletky, takze pri druhom babe to uz tak tragicky neriesim a snazim sa s vlasmi co najmenej manipulovat. Viac som si ich dala prestrihat a cakam 🙂. Takze hlavu hore.

kvetinka211
26. sep 2012

mne to trvalo tak 2-3 mesiace a potom to prestalo (a stale kojim) ... takze nebudte zufale 😉
a kadernicka mi aj tesne po tomto obdobi povedala ze mi musi pri strihani vlasy trosku preriedit, lebo ze ich mam strasne huste 😀

janadechantal
9. sep 2013

baby, mne tiez strasne padaju vlasy, som tri mesiace po porode, niektore tu pisete, ze to je normalne, ale ja sa strasne bojim, ze to tak skoro neprejde, a pridem o polku vlasov, som zufala. nasla som jednu stranku, na ktorej ma zaujali sampony, pride mi taka hodnoverna, nemate s tymi samponmi niektora skusenost? http://www.biome.sk/vypadavanie-vlasov

winka99
9. sep 2013

@janadechantal zatial kazdej jednej kamoske v mojom okoli..aj mne...po porode vypadavali vlasy a ani jedna niesme plesata...je to normalny jav kedze pocas tehu nejak nevypadavali, alebo len minimalne
ja som na to nepouzivala nic, niekto mi radil aby som sa dala ostrihat, ale to nemalo efekt, skor to bolo horsie z toho dovodu, ze kratke vlasy ked som cesala, neostali zamotane na kefe ako dlhe, ale boli vsade po byte

mikinka2323
12. sep 2013

Tiez mi vlasy padaju odkedy kojim...9m...ostrihat skutocne nepomoze. Ako povedala moja kadernicka - padat neprestanu, len budu kratsie....🙂 Pomalicky ale pozorujem, ze zacinaju dorastat a hustnut, asi to chce len cas aby sa same spamatali. 🙂

suez
30. sep 2013

Aj mne velmi vypadavali dokonca som sa pri prvom dala ostriahat na kratko, lebo zbierat po celom byte metrove vlasy sa mi nechcelo, ale neoplesatela som🙂 neboj. Teraz zasa kojim a vlasy padaju☹ Kamoska mi poradila take ampulky z lekarne vola sa to Revalid. Treba to pravidelne vmasirovat do vlasov. Jej to neskutocne pomohlo, tiez jej pri prvej vypadol kopec vlasov, dokonca az tak ze mala "kuty" ale pri druhej uz nie. Vraj za to vdaci prave tomu revalidu. Ja som si kupila len vcera takze este neviem ci pomoze. Dufam ze ano🙂)) 😉

barboritta
1. okt 2013

@suez tak daj potom echo či to pomohlo.ja to riešim teraz tiež.už som skoro plešatá 😒

erikajandova
4. okt 2013

@suez
@barboritta mne pomohol babský recept biele víno a rozmarín 🙂 inak z lekárne je podla mňa všetko len reklamný ťah ako obrať ľudí o prachy a keď to berieš 2roky možno to pomôže 🤐 a ak nie, majú napísané "pri pravidelných dávkach 3x denne"...

barboritta
4. okt 2013

@erikajandova a aspoň po dobu 2-3 mesiacov 😖

sharlotta
4. okt 2013

Mne zacali vypadavat uz pocas tehotenstva, dokonca sa mi aj moje kucerave vlasy vyrovnali. Potom to asi po roku a pol same prestalo a teraz mam znova pekne huste vlasy a aj znova kucerave 🙂 ale uvidime, co to bude po porode.

erikajandova
4. okt 2013

@barboritta ved to ved to... 🙂 mne pomohlo toto za CCA 7-10 dní bolo po probléme 😀

suez
4. okt 2013

@erikajandova Fiha tak to idem vyskusat. A to treba vypit???? Ale nie robim si srandu🙂)) vyskusam, lebo babske recepty vacsinou funguju! Krasny vikend

erikajandova
4. okt 2013

@suez neeeee piť sa nesmie!!! do asi 0.7 až 1l vína bieleho asi 5 stoniek rozmarínu, ja ked nemám dám 1 balík sušeného ,nechať luhovať dva tri týždne, ale ja používam za pár dní. potom na suché vlasy vstriekať zabaliť hlavu do uteráka najlepši navečer, lebo vlasy su potom také tvrdé..to treba vyčesať potom...postup presne si nájde kyždý sám :O)) podla seba. najúčinnejší a najlepší recept. a bez tabletiek :O) strieka sa potom na pokožku hlavy a účinok človek pocíti viac-menej okamžite, že tá pokožka na hlave je iná..:O)

barboritta
6. okt 2013

@erikajandova a nesmrdí to potom?po tom víne 😒

erikajandova
6. okt 2013

@barboritta po víne ani nie,,,ale smrad z toho je trochu, predsa rozmarín sa mi zdá aromatickejší....ja to mám uzavreté v rozprašovači na kvety a na spodok tej trubičky som dala silonku aby sa triska neucpávala. ved treba skusiť... 🙂 daj vedieť či to zabralo 😉

suez
6. okt 2013

Tak recept ako sa patri🙂 idem zajtra "navarit" a vyskusam🙂))) Dakujeeem 😉

barboritta
7. okt 2013

@erikajandova skúsim 😉