Koľko má približne zjesť 3 týždňové dieťa?

mia_ko
21. nov 2012

Ahojte, máme troj-týždňovu dcérku, chcem sa spytat kolko by toho mala zjest aby bola najedená? Zatial stiahne 100ml, nie je to vela. Mlieko si odsavam lebo si nevie chytit bradavku-chovam cez flasu. dakujem

slavka034
21. nov 2012

Ahoj. Myslím ze 100 ml je postacujuca dávka pre take miminko....dobrá jedoska je teda))

lucka1987
21. nov 2012

no my sme ledva vypili tych 90 ml

lienkan
21. nov 2012

pamatam si - ze sme pili 60ml - takze velmi dobre vypije 🙂

maminka86
21. nov 2012

tych 90 az 120 ml

gubcikova
21. nov 2012

náš syn teraz ledva vypije 90ml a to má 10mes.

vesa78
21. nov 2012

ja som mala pri prvom ten istý prípad,bradavky sa mi chytil až v treťom mesiaci nakoniec som kojili takmer 10 mesiacov no a presne si to nepamätám,ale určite tak okolo 100ml 😉

matozazzo
21. nov 2012

Ahoj, papa pekne, otazne je, ci mas mliecko, co ju nasyti.. Ak som spravne pochopila, mas pocit, ze jej to je malo a je hladna? Neskusala si klobucik, ked sa nevie chytit? Mne sa prva tiez nevedela chytit a pouzivala som klobucik cele kojenie (skoro do roka a pol)... Kazdy vravel, ze to nie je dobre, ale krasne papala, nevidela som v tom ziaden problem, len ze som to zo zaciatku stale prevarala a potom len umyvala pod horucou vodou. A netrapili sme sa. Druha sa uz pekne prisala. Vyskusaj, mozno by vypila viac, pretoze ked kojis, tak malokedy vies presne, kolko vypije 🙂

eveenka
21. nov 2012

ahojky, kazde babatko je ine, zalezi aj na tom kolko vazilo pri narodeni lebo ine mnozstvo vypije 2.800g dietatko a ine mnozstvo 4.000g babatko, ale tych 100ml je fajn, a ked jej das tu flasu s mlieckom tak vyzera ze by este tahala ak by tam mala viac? lebo dietatko si z prsnika vytiahne ovela viac ako ty odsajes odsavackou....skus ju prikladat pripadne ak mas moc naliate prsa ze sa nevie preto chytit tak skus odstriekat trochu a potom prilozit, alebo najlepsie zavolat laktacnu poradkynu - mne velmi pomohla bez nej by som uz davno nekojila!!!

lujza123
21. nov 2012

no klasika, ranajky, obed rezen zo zemiakmi......

Ale nie, robim si srandu, v prvom rade kontaktuj laktacnu poradkynu isto vam pomoze s tym prisatim...a mas po probleme kolko vypije, ci vypije dost a hlavne budes mat pokoj s odsavanim

pawlinka1
21. nov 2012

ahojte len mala otazocka je tu niaka mamina čo ma crohnovu chorobu?chronicky zapal, čriev

dodkap
21. nov 2012

skoda odsavat, zavolaj si laktacnu poradkynu a pories to kojenie, mas vysoku sancu, ze budes normalne kojit a stoji to za to. Pri kojeni ani nevies, kolko vypije, ani ta to nebude trapit. Dolezite je, ci dieta prospieva. To zn., ze ma dobru vahu a ked napr. kazdy tyzden, dva odvazis, tak sa jej vaha zvysuje. Netreba vazit denne. A to predsa bude sledovat aj jej lekarka, takze klidek, upozorni ta, keby nieco nebolo OK. 100 ml je urcite dost. Padla tu otazka, ze ci mas mlieko, co ju zasyti. Tak to si pis, ze mas, to ani nepochybuj :D

ritusuk
21. nov 2012

to je fakt indivindi,moje predc.dvojcata papali ako 3t.tusim okolo 60ml,aj to nedokoncili flasu,Zoji bola prenasana a papala uz okolo 120ml,teraz ma cez 2m.a rano a vecer jej uz robim 210ml,nieco tam vzdy necha,ale potom to do pol hodky dorazi.

kadan
22. jan 2013

ahoj ja mám tiež 3 týždňové bábo a v pôrodnici mi povedali že na každý deň okrem pôrodu sa na každý deň pripočítava 10
čiže teraz keď má malý 22 dní / -1 pôrod/ mal by vypiť každé dnešné kojenie 210ml
čo sa mi zdá veľa ale ten môj krpec to občas aj spapá
tak teraz fakt neviem lebo sa ku tomu množstvu približujeme dosť často....... ?????

monique26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka2013
3. feb 2013

moja sa tiež nevedela prisať, tak mi v nemocnici odporučili klobúčiky, dojčila som s nimi, ale už sa mi to nepáčilo tak som ich postupne vysadila, ešte semtam mávame problémy s prisávaním, ale už nám to celkom ide... kojím ju aj hodinu, kým sa sama "neodpojí"...niekedy aj odsajem a dávam jej potom z fľašky keď sa mi zdá že jej nestačilo...

juraj7686
12. apr 2017

Ano..... ja mam 3.8kg chlapca a ten tiez vypije 100vku len taky fukot. A za tri styri hodinky pyta zas.

beatrix85
18. apr 2017

No môj malý stiahne aj 120ml a má práve tri týždne, tak neviem... a to bol narodený v 37.týždni. Asi je to poriadne individuálne a pokiaľ dieťa spinká dobre, tak je napapané akurát.

divana
25. apr 2017

No ja mam 2tt dievcatko a papa 90ml ale kazde dve hodiny. Neviem ci je to dobre ale inak sa neda

janamexico
4. jan 2018

Ja mam 3 tyzdnove dievcatko a ako ako niekedy staci 90 inokedy stiahne 120 a dala uz aj 130 kojila som iba 2 tyzdne lebo to bolo nonstop 24 hodin a mala bola stale nervozna teraz papa nutriol a je to o nieco lepsie 😊