Koľko materského mlieka má vypiť mesačné dieťa?

redusik
7. júl 2010

Mam 6tyzdnoveho synceka a zda sa mi, ze si po kojeni odsajem este velke mnozstvo mieka z prsnika, z ktoreho maly jedol a
potom je skoro hladny...papame kazde 2,5 az 3 hodiny ,ale ked nespi pyta uz po 1,5 hodine...kojenie nam trva cca 10min.a viac nechce..
inak pribera pekne, ale ked mu dam moc skoro, tak mu nestihne vytravit a vygrcka natravene mliecko..ked ho tryznim aby vydrzak, je to makacka, stale ho nosit...

emjee
7. júl 2010

1/ neodsavaj - maly vypije kolko potrebuje, odsavanim si len umelo navysujes produkciu mliecka
2/ papanie kazde 2,5 - 3 hodiny je ako z knizky 🙂
3/ papanie po 1,5 hodine nie je nic nezvycajne, babatka maju maly zaludok, ak pekne saje tych 10 minut (vidis, ze sa mu hybe celust v pravidelnych intervaloch a prehlta) a potom viac nechce, nenut ho, daj mu zase po tej 1,5 hod ked si vypyta - ked pribera nemas co riesit, ono sa to casom upravi same

na nosenie si zaobstaraj satku alebo ergonomicky nosic, da sa v nich aj dojcit

zuza.m
7. júl 2010

kamoška ma teras 4tt dievčatko a s malou bola u dr..prevažovali ju pred a po kojeni a mala si vytiahla 90ml.ale to je strašne individualne..ak je maly spokojny a papa po tych 2,5 až 3hodiny to je krasne...to že si sem tam vypyta po 1,5hod može byt len že je smädny alebo sa potrebuje upokojit.ak pribera nemaš čo riešit... 😉

moncicka77
7. júl 2010

čauko.mne syn vypil aj 150ml,naraz ked som odsala!ale ked som mu dala prsník dal len päť min.pil ,asi mu to stačilo!a tesne pár dní do jedného roka naraz prestal,normalne my to chyba!!!a jemu nie...tak že poradte my ako stratiť mlieko ,ked ho ešte mám a dosťťť!!!

anjelicek26
7. júl 2010

Max pije 90-110 ml, tiez ho sem-tam prevazim... spi 4-5 hodin v kuse a pribral mi za 4 tyzdne 1230 g... pokial je dieta po kojeni spokojne, nie je co riesit. Dieta ma na zaciatku maly zaludocek, preto pije castejsie. Musi sa roztiahnut, potom vypije viac. Urcite neodsavaj po kojeni - ked uz musis - tak pred kojenim, nech maly nevypije tolko predneho mlieka a dostane sa k zadnemu - tucnejsiemu, kalorickejsiemu - to aj viacej zasyti.

vefi89
7. júl 2010

deti majú v určitú časť dňa potrebu sať viac ako inokedy. v žiadnom prípade neodsávaj, tak ako písala emjee, máš potom nadprodukciu mlieka. nezáleží koľko vypije a v akých časových intervaloch, ale záleží na tom, že prospieva a je spokojný. čím dlhšie "trýzniš" dieťa ako si to napísala, tým pahltnejšie saje, tým pádom nasáva veľa vzduchu a môžu sa objaviť koliky. to že dieťa vygrcne je úplne normálne a normálne je aj to, že pol hodinu po vygrcnutí si znova pýta jesť. detičky nemusia len sať, ale oni sa na prsníku aj ukludňujú!!

katarina822
7. júl 2010

suhlasim s emjee.neries kolko kazde babetko je ine.niektore vypije 50ml a staci ine aj 150ml.niektore piju po 1,5hod.ine po 3.niektore prespi celu noc ine chcu v noci pit kazde 3hod. 🙂

brisilda
7. júl 2010

kocky tak tato otazka ma zaujala ja mam doma 2 mesacne babo a vypijeme len 70 az 110 ml neviem ci je to malo ale papkame kazde 3 hodky a raz denne vydrzi aj 4-5 hodin nejest v noci spime krasne da sa povedat ze celu noc takze podla mna je jedno kolko vipije mliecka zaklad je ze je spokojne a neplace 😉

strapco13
8. júl 2010

ja som bola nutena chvilu odsavat z jedneho prska..odsala som od 120-140 ml..maly mal vtedy cez 4 mesiace
ale netreba riesit kolko ma vypit..dolezite je ci je dieta spokojne, ci ma dost pocikanych a pokakanych plienok
kazde dieta je ine..vacsi alebo mensi hladosko, ma ine energeticke vydavky, iny metabolizmus
navyse MM sa meni podla potrieb dietata, ma ine zlozenie u 1 mes a 4 mesacnych...nemusi nadobudnut na objeme..kdezto UM je stale rovnake, tak ak chce pokryt vysie energeticke natroky, tak len zvacsenim davky..navyse dieta potrebuje aj sat pre svoje upsokojenie, co pri flaske vyzera akoby bolo este hladne, tak mama prida este trosku mlieka, dieta samozrejme vypije, ved to tecie..a tym sa umelo roztahuje zaludok
kdezto pri MM si dieta vytiahne, kolko chce, vladze, kolko ma chut

petrap001
11. júl 2010

ja som si dnes skusila prvykrat odsat mlieko,lebo som chcela vediet,kolko maly asi tak vypije a odsala som asi 40ml 😖 to je asi dost malo,ze? viac mi uz nedalo..ale tiez pije tak 5 minut a tak nechce a tak zasa o 5 minut chce zasa.tak sa to niekedy opakuje aj pol hodiny,kym sa poriadne naje.neviem,ci mam dost mlieka,alebo co...

nikush
11. júl 2010

@redusik
neries to, ved ti pije ukazkovo ako napisala emjee a ak si pyta po 1,5hod je to v celku ok, ved je sparno a je aj smadny, deti nepiju len kvoli jedlu, ale aj od smadu

aktak
11. júl 2010

babo ma vypyt len tolko kolko chce, kym pribera tak je vseko ok, a tie intrvaly mate uplne super 😉
moja bude mat tiez 6 tyzdnov, nekedy papame aj 2-3 krat za hodinu ked ju boli brusko ale vie aj 5 hodin v noci potiahnut, vobec to neriesim, nechaj to na babo a nestresuj sa, ani odsavat nemusis, tvorba sa prisposobi a babo bude stale viacej papat postupne

zuzkat1
12. júl 2010

@redusik to je jedno ako casto papa..pokym kojis davaj mu kedy chce a kolko chce... nesleduj cas,ked bude chciet vypyta si jest ..nezabudaj ze mm je aj proti smadu a ked je teplo tak sa mu ziada castejsie pit... pokial pribera tak neries ze ti ostane mliecko ..ja tiez odsavam,ale uz iba raz za den a davam do mrazaku ..ja uz pomaly zacnem prikrmy davat tak mam mliecko pripravene do kasiciek🙂

sesilia
21. mar 2011

Ahojte, narodil sa mi 23. januara 2011 krasny chlapcek ako rizikovy novorodenec a sama nemam pre neho dostatok vlastneho materskeho mliecka, ( velmi neradi mu davame umelu vyzivu ) a chcela by som sa spytat, ci sa nenajde tu v okoli podobna mamicka, ktora ho ma vela a nevie co s tym, najlepsie v okoli bratislava senec pezinok, prosim.

(sesilia.sesilia@azet.sk)

Dakujem

gabrisa
29. jún 2011

vopred dakujem za rady!!!prečo sa mi neda odsať viac ako 70ml mliečka....moj 3 tyždnovy synček vypije len 50ml mliečka za približne2-3 hodinky....nechcem aby hladoval ale ako mam vediet kolko mam odsavat,kolko mu davat,?ako mam vediet kolko z prsnikov vypije?a ked si odsajem do flasky tak len 70ml maximalne a vypije 50ml zda sa mi to maličko!ine mamičky tu pišu ovela väčšie čisla🙂

martaniana
29. jún 2011

pokiaľ ti bude pekne priberať tak mu stačí ,je to ešte malinké dieťatko nepotrebuje toľko... a pokiaľ vidíš že je spokojný a nie nervózny po papaní tak je dosť napapaný..v poradni ti ho odvážia a zistí sa ako priberá 🙂

murinka
29. jún 2011

nasa dcera bola velmi slaby papkac-ako mesacna vypila naraz 30ml 😕 😅 😝 v dvoch 60ml a v troch 100ml 😉

kukujka
3. aug 2011

moja dvojmesacna vypije od 50 do 90ml ako kedy

pancake
3. aug 2011

presne ako emjee píše...nechaj to tak...kojiš krásne ukážkovo, a babetko más presne také ako má byť 😉 😉
a neodsávaj. iba ak máš tlak v prsníku ze ta vela bolí a bábo nie je hladné....ono si potiahne kolko potrebuje a zvyšok mu ,,tam zostane na dalsi krat,, 😉 😉 uz sa potom iba dotvorí. nie je to ako pohár ze vypiješ do dna. to sa nedá. 🙂
moja dcera ma skoro 7mesiacov a veru tak vela nevypije. ze z kazdeho prsníka po deci..... a priberá pekne 🙂

zanka225
13. aug 2011

chcela by som vediet kolko ma vypit 7 tyzdnove babo, ak mu dam na flasu vypije mi 140ml, ale ked ho prilozim k prsniku nevysaje mi tolko, ma dost kolko si vysaje alebo ho mam este dokrmovat, dakujem

domeli
13. aug 2011

zanka225 - koľko má vypiť bábo (či 7 alebo hocikoľko týždňové) Ti najlepšie prezradí ono samo - stačí mu toľko, koľko si vysaje 🙂 Ak priberá (hoci len trošička), má dosť pocikaných plienok (približne 5-8/deň) a hlavne je spokojné, netreba dokrmovať. Či a koľko vysaje nemôžeš vedieť - nemáme v prsiach odmerky 🙂 a ver, že už malinké detičky sú veľmi šikovné a aj za 5 minút vedia vytiahnuť práve toľko mliečka, koľko ich zasýti. Fľašu odlož a nič nemeraj - nekaz si ňou dobré prisatie a krásne dojčenie. Keby niečo, nahliadni do laktačnej poradne tu na koníku alebo na stránku www.dojcenie.wordpress.com.

nibiru
13. aug 2011

ahoj vobec neries kolko vypije mne mala pila 120ml ked mala 5či 6mesiacou pre niekoho malo jej to stačilo dokonca ju vtedy ortobed oznacil za obezne dieta ked mala 5m.a 1tt vazila 8,5kg len kojena 😠 mne sa dojcila prve 3m. skoro kazde 2h. a to 45min.niektore deti maju super saci reflex a staci im 10min. ine si to vyhutnavaju saju pomali a trva im to dlhsie pokial pospieva neries to a uzivajte si krasne chvile

jaaty
13. aug 2011

neriaďte sa tabuľkami, detičky vedia koľko potrebujú 😉
Naša Hanka papala každé 3 hodiny a to presne 2,5 minúty!!!!!!!! - bola to jedna pesnička na obľúbenom CD, ktoré sme si pri kojení púšťali. Veľa ľudí tvrdilo, že je to málo, Priberala však adekvátne, jej vývoj či už psychický ako i motorický bol OK.
P.S. Dodnes papanie veľmi nemusí, doslova ju to zdržuje 😀 a najradšej by vtedy robila všetko iné- hranie, kreslenie, pozeranie.....

tanitta
13. aug 2011

presne 740ml osateho materskeho mlieka za 24hodin priberal tabulkovo....... ale ak nevazis pokojeni tak neviem ci presne vies kolko;)....

mila23
31. aug 2011

Ahojte, tiez mam problem s 3-tyzdnovym syncekom. Ak nie je prisaty na prsniku,tak strasne place. Bojim sa,ci mu staci kolko mam mlieka - ci nie je hladny. Lebo cely den preplace - upokoji sa iba na prsniku. Neviem zatial ako pribera - chystame sa k lekarke,ale viditelne velmi nepribral - ak vobec.
Skusala som si teraz na skusku odsat - aby som videla kolko mam mlieka a bolo to iba 35 ML z oboch prsnikov. Nie je to velmi malo? Bojim sa,ze mi lekarka bude kazat dokrmovat UM :o((
Ale hlavne ma trapi ten jeho neustaly zalostny plac :o((

lopo32
14. jan 2012

Ahojte,prosim vas kto mi vie poradit mam mesacnu dcerku a uz od zaciatku ako sa narodila pije a nevie prestat,a ja v prsniku nemam odmerku takze sa to snazim casovo odmerat ale nepomaha vzdy vytiahne vela,lebo mi dost grcka,a budi sa kazdu hodinu a pol a je zazrak ak prespi 3 hodinky.....kolko ma vypit take mesacne dietattko?

martuska00
15. jan 2012

ahojko mne vypije 100-110 a má 3 týždne,potom ju bolí bruško a nemože sa vykakať len z rúrkou poradte

toja
23. feb 2012

@martuska00 aj moj maly vypije asi tolko a ma nieco vyse troch tyzdnov..ked ma tvoja problemy s kakanim a placom,nema koliky?

aadulik2110
13. júl 2012

ahojte, mám 6 týždňového syna.... papá stále... zo začiatku by mohol stále papať... a tak kedy zaplakal - vtedy bol na prsníku, ale lekár mi povedal, že potom ho bolí veľa bruško, lebo je prejedený... a bola to pravda, lebo odvtedy len sem-tam má "bruškaté problémy". Je pravda, že cez deň i v noci ho musím odstaviť samá, lebo by len jedol a jedol... papáme síce každé 3 hodinky, v noci je to najprv 4-5-6 hodín a potom každé 3 hodiny, niekedy sa budí každé 2 hodinky, ale problém máme, že či cez deň alebo v noci... papáme 30 min. Malý papá celý čas rovnako.... nie sú tam pauzy... len mu to trvá, pediater nám odporučil skrátiť tento čas aspoň na polovicu, ale nedarí sa nám to... po 15min je uplakaný a po pol hodine si pýta znova... mám to riešiť alebo máme naďalej papať 30 min.

hedka17
13. júl 2012

@aadulik2110 moj tiez prvy mesiac a pol papaval 30 minut ja som to nechala tak kedze mi neublizoval na bradavky a vydrzal tie 3-4 hodinky ono sa to casom skratilo a cim bol starsi tym kratsie papal

maslenka47
13. júl 2012

@aadulik2110 a ako to chces riesit? nahucis nanho, aby tahal rychlejsie?
a mas dost mlieka? po tych 15tich minutach ti mlieko po stlaceni prsnika strieka alebo len kvapka? aj to by mohla byt pricina.