Koľko Nutrilonu mám dať po kojení?

majussska1812
30. júl 2012

Prosim poradte... Vcera som prvy krat kupila nutrilon. Mam 6 tyzdnoveho syna. Kojim ale uz nemam tolko mlieka, vcera tahal 40 min. a hladny bol jak vlk co tak plakal potom som mu zarobila 100 ml nutrilonu vsetko vypil. Niekedy sa mi zda ,ze mam mlieka viac niekedy menej ☹ mam mu davst z jedneho a potom z druheho prsnika ? Len potom sa mi zda,ze sa mi tam malo vytvori ☹ ...takto ked dam jeden za 3 hodiny druhy tak sa mi ako tak naleje... A ked nemam tolko bo on taha taha dlho aj na 8 krat prehltne ☹ a potom je hladny... Kolko mu mam potom zarobit toho nutrilonu? Ked aj papal s prsnika alebo dat z druheho prsnika? Poradte niekto ☹ dakujem

luciferkax
30. júl 2012

Načo dávaš Nutrilon, ked máš mlieko v druhom prsníku??? Ved normálne nadojči z jedného prsníka, potom z druhého a mlieka bude dosť. Okolo 6-tyždnov sa bežne vyskytuje laktačná kríza, stačí viac piť a viac prikladať a do troch dní máš zas kopec mliekla, nutrilon dávať zbytočne. Telo pochopí, že mlieka treba viac a zapracuje. Ak budeš dávať Nutrilon, tvoje prsia si len tak nedomyslia, že majú tvoriť viac mlieka!

kats
30. júl 2012

@majussska1812 suhlas s luciferkax, pozri si clanky o rastovych spurtoch (rastove skoky) deticiek.... a ak das umele mlieko ako ma tvoje telo zistit ze ma vyrobit viac mlieka? mysli si ze je vsetko v norme a tak postupne dokojite... Treba teraz len jeden dva dni vydrzat neustale kojenie - a kludne striedaj jeden prsnik a druhy, potom zas daj z prveho a zas z druheho.... neboj maly sa napapa.... tuto krizu prekonate jedine kojenim a mliecko sa zas prisposobi babatku. tj odpoved je zarob mu NULA ml nutrilonu a vsetko bude OK

marsys
30. júl 2012

@luciferkax na krabici mas napisane presne davkovanie v danom tyzdni a urcitom mnozstve..staci si to len dobre precitat.

yesno22
30. júl 2012

@majussska1812 súhlasím s prvými dvoma príspevkami...navyše píšeš, že kojíš po 3h...ja som svoje deti v takom veku kojila cez deň aj každú hodinu, ak si pýtali...skús skrátiť čas kojenia na cca 20min a keď vypije jeden, daj druhý...o rastových špurtoch je na nete viac než dosť aj o tom, prečo nedávať UM, ak chceš kojiť...stačí naklikať a čítať...prípadne sa obráť na nejakú laktačnú poradkyňu 🙂 držím vám obom palce, aby ste to zvládli a kojili sa čo najdlhšie 😉

@marsys dávkovanie na krabici je určené pre deti čisto na UM, otázka bola, koľko dorobiť po nakojení 😉 ja vravím, že nedorábať nič, len kojiť, kojiť kojiť... 😀 😝

annyka241
30. júl 2012

mne povedali laktacne ze 10 minut jeden prsnik a potom druhy na striedacku ale ked ty sama uvidis a zistit ze mu mliecko nesatci z prsnika mozes kludne dokrmovat nutrilonom tym mu neublizis

denisenko
30. júl 2012

@majussska1812 ja tiež kojím drobčeka...od narodenia sme dokrmovali, asi 3 týždne a potom sa to rozťahalao...ale tiež..vela jesť, piť a hlavne prikladať.....ja ho dodnes kojím každé dve hodiny, niekedy aj 1,5...a kým bol malinký, tak mu trvalo aj viac než pol hodinu, kým sa najedol.....a za hodinu pýtal zas... 😀 😀 😀 ...neboj, ak máš mlieko, telo sa prispposobí a druhá vec...naliate prsníky....dieťa sa naje, aj ked nie sú naliate, mliečko predsa stále doteká..... 😉 😉 😉 😉

denisenko
30. júl 2012

@annyka241 každé dieťa je individuálne,,,,,,,niekomu stačí 10 minút a iné pije aj pol hodinu z jedného, podla toho, aký silný sací reflex má.... 🙂

luciferkax
30. júl 2012

@marsys mne Nutrilon netreba, ja máím prsia plne funkčné :D

malinkaaninka
30. júl 2012

mne pripadá tri hodiny nekojiť tak malé dieťa veľa.môj bol šrotovník,ten každú polhodinku.

boka79
30. júl 2012

ahoj, odpoved je ziaden nutrilon, take malicke deti su na prsniku aj cely den, aspon u nas to tak bolo a hlavne kolo 6. t je lakt. kriza, takze prikladat, prikladat a prikladat. Mozes si evtl dat senovku a benedikt a dat skontrolovat dojcenie, ked si si neni ista, ci je vsetko ok. Ja este teraz maleho prikladam aj kazdu hodinu a uz ma 4 mesiace, ked mu das flasku, bude mlieka este menej, takze hlavu dole a do boja

strapco13
30. júl 2012

@majussska1812 skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou..kontakt najdes na www.mamila.sk podla sojho okolila
skontroluje dojcenie, podjazykovu uzdicku a podla toho bud upravi polohi, prisatie aby sa babo dojcilo efektivnejsie.
Male babatko sa moze chciet dojcit strasne casto..od hladu , smadu, unavy, potreby zaspat, lebo mu je teplo, zima, ci chce citit mamu ..dojcenie je univerzalny liek na vsetky fyzicke a psychicke trapenia babatka, lebo prsnik=mama=bezpecie
kludne mozes pocas jedneho dojcenia ponuknut oba prsniky, plus pouzi techniku stlacania http://dojcenie.webnode.sk/postupy/stlacanie-pr... ..cize nechas dieta na prvo,m prsniku, ked uz nepije, stlacis prsnik, dieta zacne znovu pit /pozri do mojho fotoblogu na clanok myrty o dojceni..je tam rozpisane ako zists kedy dieta pije/, ked nepije ani so stlacanim, ponuknes druhy prsnik a postup zopakujes..takto mozes prsniky vystriedat aj viackrat pocas jedneho dojcenia, pretoze telo tvori najviac mliecka prave pocas dojcenia, lebo vtedy pri sani prsnika je najintenzivnejsiu signal pre telo, ze ma tvorit najviac mliecka
poradkyna takisto zistri ci je alebo nie je potrebne dokrmovat, ak je potrebne, ukaze ti ako zvysit tvorbu mliecka a ako dokrmit dieta priamo na prsniku, ab si neohrozila dojcenia a zaroven tym ze dokrmujes na prsniku tak dostane telo najvacsi signal, ze mliecka treba viac http://dojcenie.webnode.sk/postupy/protokol-na-...

majussska1812
autor
31. júl 2012

Baby dakujem moooc za rady....tuto noc som sa zobudila nato,ze mam mokru podprdu,pyzamo ,postel, prsniky uplne plne az snich striekalo 🙂)) takze paradaaaa....takze kwd mam takto mliecka mam mu davat z jedneho a za 3 hodky alebo kedy vypita tak zdruheho? Predtym mi po papani nikdy nevrackal teraz skoro vzdy...

strapco13
31. júl 2012

@majussska1812 ponuknes jeden prsnik a ked vypije a este chce, tak stlacis prsnik a ak uz ani tak vypije, ponuknes druhy prsnik, a postup zopakujes
ak chce len jeden prsnik na jedno dojcenie, tak na drzhe dojcenie ponukni druhy prsnik
cca 2-3 hodky ponukaj opakovane jedne prsnik, potom zase 2-3 hodky druhy..ono uvidis ako bude stacit malemu..cize riad sa hlavne diettkom a jeho potrebami

majussska1812
autor
1. aug 2012

Nechapem preco sa mi to mlieko zase netvori, baby chapete to sak vcera v noci som ich mala plne , ca zase vcera celi den sme boli na prsnikoch...aj dnes chudacik moj taha taha a az neskor prehltne. Pojdem dnes snim doktorke musim sa spitat co robit.. , ☹

beton
1. aug 2012

naco cakas tri hodiny? dietatko treba prikladat vzdy, ked zbadas akykolvek nepokoj a nevies, co urobit. na zvysenie tvorby mlieka treba zvysit pocet prikladani. teda prikladat donekonecna. lekarkou by som sa v tomto velmi neriadila, tie az na vynimky nemaju o dojceni sajnu. radsej sa spoj s laktacnou poradkynou www.mamila.sk. podla coho vies, ze sa ti mliecko netvori? to, ze prsniky nie su naliate a preplnene, neznamena, ze tam nie je mliecko. prsniky dojciacej zeny maju byt makke, inak si mozes privodit zapal. takze sa neboj, mliecka je vzdy dost, ak dojcis na poziadanie a mate spravne prisatie. dolezite je zistit, ci dietatko naozaj pije. lebo len efektivnym sanim sa mliecko naozaj tvori. hlavne si treba verit a zbytocne sa neznepokojovat. ak mate dost mokrych plienok 6-8 denne, dietatko sa javi spokojne, pribera, tak nemas co riesit. predpokladam, ze nutrilon si podala flaskou. kazde dokrmenie dietatka mimo prsnika vedie k znizeniu tvroby mliecka. v tvojom pripade dokrm nie je namieste, staci si uvedomit principy dojcenia a budete ok.
takto vyzera, ked dietatko na prsniku pije:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
takto vyzera spravne prisatie:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

majussska1812
autor
1. aug 2012

No asi mam ozaj dost mliecka. Ked sa narodil mak 3840 a 51 cm dostala som dva zapali ☹ laktacna mi pomohla 🙂 ked mal 3 tyzdne mal 4150 a 53 cm...baby a dnes co ma 6 tyzdnou ma 5840 a 58 cm pribral 3 viac ako by mal povedala Dr ,ale ze nevadi ... Ze len ked vzdy pita a je este dlho xo ma ist jest,ze nech mu dam caj,,vodu, ze sa mu moc roztiahne zaludok ☹ .... Takze ziaden nutrilon nedam ,je mu dobre takto primne. Dakujem, ze ma podrzite je to moje prve dieta.

boka79
1. aug 2012

@majussska1812

ahoj nechcem radu tvojej lekarky nejako podburat, ale ako mu das caj a vodu? Lyzickou? to mu velmi nepomoze take male mnozstvo a flaskou by som urcite nedavala, aby si si to kojenie nepokazila. Moj maly mal podobne miery v tomto veku. Ked sa narodil , mal 3960 a po 2 mesiacoch 6200, cize vela pribral, teda dost a nikto to neriesil. pozri si priberanie babatka na stranke dojcenie wordpress, tam su percentilove krivky, podla mna ste v norme, ked to je chlapec. Nic by som mu nedavala, skus dalej kojit, ten vahovy priratiok potom zmizne, spomali sa priberanie, osobna skusenost, moj ma teraz 4 m a 7500 g , cize za tie dalsie dva mesiace pribral uz len 1200 g.

maminka425
31. aug 2012

dobrý večer, chcela by som sa spýtať že stále mi plače malinký a dnes som kúpila prvý krát Nutrilon. Chcela by som sa spýtať či ho stoho nebude bolieť bruško. Ja som mu dávala Bebu ale zdá sa mi že veľa z toho grcká.

beton
2. sep 2012

@majussska1812 som rada, ze si uz pochopila, ze mliecka mas dost a ziadne UMeliny nepotrebujes. rovnako je to s cajom a vodou. caj je droga, ktora ma aj na dospeleho rozny vplyv a nikto nevie preco, takze dietatu urcite nie. voda je bezkaloricka tekutina, ktora zaplni zaludok dietatu nicim. to nema zmysel. co je to za pojem, ze "skor ako ma ist jest". kto urci takemu malemu dietatu, kedy ma ist jest? zakladom uspesneho dojcenia je dojcit na poziadanie a vzdy ked je dieta kvoli akemukolvek dovodu nepokojne prikladat. dieta neplace len od hladu, ale aj od pocitu samoty, potreby pritulit sa, pomojkat, zohriat, schladit, bolesti atd. vzdy, ked je nepokojne prilozit. ziadne 3 hodiny ani dve hodiny. niektore deti su prisate takmer vkuse. pre take male dietatko je to uplne normalne. doteraz s tebou bolo non-stop. a zrazu ma byt len kazde 3 hodiny? vysvetli mu preco... druha vec je, ze kazde krmenie dietatka mimo prsnika znizuje tvorbu mliecka. ak sa to deje flaskou, tak kazi aj prisatie a koniec kojenia je velmi blizko. takze ziadne MUDr_e rady, dojcit na poziadanie bez inych tekutin. tie sa podavaju az okolo 8-10 mesiaca. ani ked su tropicke horucavy. aj na bolesti bruska. vsetko riesi MM. vela stastia.

beton
2. sep 2012

@maminka425 kedze sme v laktacnej poradni, rada by som ti pomohla s vyriesenim problemu s dojcenim, nie s podanim UM. preco si sa rozhodla podat UM?
opis vase dojcenie, ako casto cez den, ako casto v noci. dostava aj ine tekutiny? flaskou alebo striekackou, lyzickou? pouzivate cumlik? kolko mokrych plienok denne mate?
ked toto budeme vediet, mozeme pomoct vyriesit problem s dojcenim a ziadne UM ti nebude treba.
pamataj na to, ze deticky placu nielen od hladu. ked mu das flasku, jasne, ze to vypije. ved co ma robit, ked mu to tecie do hrdla ako to prehltnut.... deticky placu aj ked sa chcu pritulit, nosit, chcu byt s tebou v uzkom kontakte, je im zima, teplo, nieco ich boli, boja sa a pod. moze mat vela podnetov z vonku, co nevie spracovat a vlastne potrebuje len neustale prikladanie na prsnik, lebo to kazdy plac vyriesi. zvys kontakt koza na kozu, naholo si lazkajte spolu do postele a mojkajte sa, maznajte, dojcite, kolko chce. a vela sa noste. napis viac, poriesime :o))

majussska1812
autor
6. sep 2012

Ahoj..nase kojenie, napapa sa o 19 potom o 22 hod niekedy sa zobudi o tej 1,2,3 rano ale vacsinou az otej 5-6 ráno.... Cez deň papa kazde 3 hodiny ale uz sa nam párkrát stalo ,ze prespal aj 5 hodín bez dojcenia....pocikane plienky,tych 6-8 plienok ako kedy... A ked boli horucavi tak som dávala aj davam vodicku kojenecku alebo cajik dávam s flaskou...denne pijem ja vela vody aj čaj na mliecko mam pijem stale, a homeopatika berem tiez... Vcerasa mi v jednom prsniku netvorilo mlieko jedol len druhý... Ale stoho jedol predtym tak bol taky cudny stale mrncal zase druhy den nekakal 17.9 bude mat 3 mesiace, ked aj spinkal tak sa tak strhol zacal mikat a plakat nieco sa mu asi snivalo... Ked si spomenem kolko mlieka som mala ked sa narodil to tiež 2 zápaly prsníkov vysoke horucky,,juj uz len pretoto sa bojim mat druhé dieta aby sa to neopakovalo...chcela by som ho dlho dojcit... dr mi ppvedala,ze ked je este daleko od jedenia,ze mu mam ponuknut vodu caj,ze lebo sa mu este viac roztiahne žalúdok a bude chcet viac mliecka... Ma 11 tyzdnov a 6710 g a 63 cm ked sa narodilmal 51 cm a 3840 g.... Dufam,ze mi poradíte,ako najdlhsie kojit,co mozem a co nie papat..