Koľko odsatého mlieka má vypiť novorodenec?

zumza
13. sep 2012

Ahojte, nedarí sa nám kojiť, malý sa za nič na svete nechce prisať, takže si mliečko odsávam. Neviem však, koľko mu mám dať vypiť na jedno papanie? platia tie množstvá ako pri UM aj pri odsatom MM? a od kedy mám rátať časový interval jedenia? od kedy začneme alebo od kedy sknčíme jesť? lebo nám to trvá niekedy aj hodinu..

zigzag
13. sep 2012

ahoj, no tolko kolko samo chce, nech sa napapa do syta, samo vie najlepsie,kolko potrebuje a je to voje mliecko, cim viac tym lepsie, ja som tiez odsavala,lebo sa mi maly od 4 mesiaca nechcel prisat.... 😉

zuzanapp
13. sep 2012

novorodenec aspoň mne tak povedali že keď má 6 dní tak 60ml a každým dňom o 10ml viac a potom dlhšie na 100ml ale asi fakt podľa toho koľko chce zjesť 🙂

xenicka13
13. sep 2012

moji pili ked prvy mesiac max. 90 kazde 3-4 hodiny, pili max. 20 min

mahulenka87
11. júl 2013

☹ ahoj. ja mám ten istý problém. malý nechce piť z prsníka... Tak si mliečko odsávam a papáme cez striekačku.

sundance
11. júl 2013

Baby, ale pozor, keď papajú Vám cez striekačku, tak im dajte váš prst do pusinky, na horné ďasno z vnútra...to vyvoláva unich pocit sania, nám to veľmi pomohlo prvé dni,keď nevedela malá ťahať a takto sa to naučila a odvtedy sa kojíme....