Koľko stojí poradkyňa pri dojčení?

merry1
26. okt 2012

Dobry chcela by som sa opytat kto ma skusenost s poradkynou pri dojceni?...kolko stoji take poradenstvo ?Ako prebieha take stretnutie?

la_bambulka
26. okt 2012

@merry1 ahoj 🙂 skus si poziet stranku mamila.sk, tam su poradkyne a aj cena
Ja som nasla taku, u ktorej sa neplatilo, poradila mi po telefone a som jej velmi vdacna - zachranila mi kojenie 🙂 (chcela som odstavit maleho kvoli operacii)
vela stastia 🙂

vonicka
26. okt 2012

20eur za hodinu, bolo to dost... ale su aj bezplatne poradkyne. bola u nas doma, 2 hodiny, kym babo spalo, pytala sa na porod, doterajsie kojenie, priberanie atd. ked sa maly zobudil, kojila som ho, ona sledovala ako to ide a komentovala a nakoniec dala podla mna dost zbytocnu "prednasku" o attachment parentingu. To uz somnebola nadsena, ze to platim, lebo to bolo trochu mimo laktacnej temy

estterka
26. okt 2012

@vonicka ale ono to s dojcenim dost suvisi a riesi mnohe problemy,co pri dojceni nastanu. dojcenie nie len strava totiz. tak preto ti o tom hovorila.

andelok
26. okt 2012

@vonicka Mozem sa spytat, ako sa volala dotycna? mam totiz podobnu skusenost s poradkynou z BA a tiez mam pocit, ze attachment parenting si mohla odpustit, kedze moj problem bol prilis vela mliecka...
@merry1 Zalezi od poradkyne, niektore maju poradenstvo aj zadarmo. Mne velakrat poradili cez telefon zadarmo, niekedy som pisala aj mail a raz sme mali u seba poradkynu aj osobne a ta chcela nejakych 20 euro za hodinu a to mi prislo uz celkom dost. Prebiehalo to velmi podobne ako ti napisala @vonicka , mala so sebou aj taku babiku, na ktorej sme si to skusali, potom sme skusali aj na dcerke. pozri na mamila.sk, tam je napisane, ci robia poradenstvo zadarmo.

chichinka
26. okt 2012

Ja som platila 40 eur za dve hodky alebo dve a pol, nepamatam presne...

veve16
26. okt 2012

niektoré to robia zadarmo, alebo aj za 5, 10 eur. ja som platila 10 eur.

moon1979
26. okt 2012

ja si neviem predstaviť, ako sa dá radiť cez telefon alebo cez mail ... to už potom skôr nájsť stránku s video ukážkami ... to je podľa mňa efektnejšie ...

andelok
26. okt 2012

@moon1979 No, ja som sa potrebovala poradit ohladne uzivania liekov popri dojceni a to sa da aj telefonicky...laktacne poradkyne nie su len preto, aby ukazovali, ako sa spravne dojci, ale aj na sirsie spektrum otazok okolo kojenia 😉

carodejnica
26. okt 2012

@merry1
Ja som kontaktovala LP, lebo sa syn odmietol prisať po podaní fľaše v pôrodnici, mne zachránila dojčenie. 😵 😵
V mojom prípade som platila za prvú návštevu 25€, každá ďalšia návšteva stála 10€. Nie je to veľa, pretože si zober koľko stojí UM. Ja som bola u nej doma, lebo moja poradkyňa má na to perfektné podmienky. Poradenstvo prebiehalo tak, že pri prvom sedení ho dostala na prsník, na ďalších sedeniach pozorovala, čo robím pri dojčení, čo robí bábo - potom ma usmernila, kde robím chyby, napravila polohu a podobne... a mala som jej inak zbierať a doniesť plienky za 24 hodín. 😅

quaxi
26. okt 2012

Ja som bola zadarmo. Mali sme problem s prisatim, co je najlepsie riesit osobne. Najprv zistovala situaciu - vsetko, co mohlo ovplyvnit prisatie, takze prve prilozenie, prikrmovanie, dudliky a pod. Potom som krmila babatko, skontrolovala prisatie, odporucila rozne hmaty, polohy, co a ako zlepsit, dost nam to pomohlo. Este mi trochu porozpravala o zasadach spravneho kojenia, prevencii pred problemami. Ja som uz mala druhe dieta, takze mnohe veci som uz vedela, tak to bolo cele na asi 1/2h. Cakala som, ze ma to bude stat minimalne 10-15E, ale pravdu povediac, zaplatila by som aj ovela viac, lebo nebyt tej poradkyne, asi by som coskoro davala za krabice UM kazdy mesiac podstatne vyssie sumy, takze aj tych 40E sa z tohto hladiska oplati.

vonicka
26. okt 2012

@estterka - ano, suvisi to spolu, ale o attachm.parentingu si viem precitat sama. O to ide. Nehovoriac o tom, ze dosla 15 minut neskor, a na konci sa tvarila, pri pocitani casu, ze dosla este o 5 minut skor a pomaly tam div, ze neprepocitavala cenu na minuty. Preto ma to trochu prekvapilo. Ale inak to nehodnotim zle, pomohlo mi to, aj ked najviac som si pomohla sama - prisat si ho na prso, ked uz tyzden fical na flaske.

lakte
26. okt 2012

cena je rozna a asi zalezi aj od regionu, na mamile su poradkyne a maju uvedene,ci robia poradenstvo za poplatok alebo nie. Poznam take, ktore cenu maju za jedno poradenstvo a je jedno ako dlho trva. 😉 Ak mate negativnu skusenost, je to na matke,aby sa ozvala hoci aj na mamilu, ktora poradkyne zdruzuje a dala podnet. Okrem toho, UM je drahsie ak to spocitate a to nehovorim o zdravotnych rizikach.
Attachment parenting, cize vztahova vychova je velmi dolezita a klucova pri dojceni a je povinnostou poradkyne matku s moznostou oboznamit, a aj pri nadprodukcii akokolvek sa to mozno zda irelevantne, je vztahova vazba velmi dolezita, kazdy jeden "problem" sa riesi najlepsie vztahovou vychovou, dojcenie je jednym z jej nastrojom a zapada do mozaiky. Ak vam teda poradkyna povie cosi aj z nej, je to sucastou poradnestva. Preco niektore poradkyne beru poplatky, je ten, ze aj vzdelanie ich cosi stoji, stale sa musia a su povinne vzdelavat a nemaju kurzy zadarmo, a teda dalsia vec aj cas, mohe z nich su matky, idu prec od svojich vlastnych deti, matky verte ci neverte ak to maju zadarmo, casto poradkynu zneuzivaju, lietaju niektore ako handry. Hoci sa priznam ze 40eur za poradenstvo sa mi zda prehnane 😝

lakte
26. okt 2012

a este teda k tomu telefonickemu poradenstvu, niekedy sa to da, ze netreba dojcenie vidiet, ale nie vzdy to samozrejme ide, ak sa matka potrebuje poradit o nejakom lieku, ktory potrebuje uzit, alebo vysledok vazenia, alebo prikrmoch a neviem co este, kde naozaj netreba osobnu pomoc, telefonicky,alebo mailom to ide. Toto poradnestvo je bezplatne a je to tiez z volneho casu poradkyne 😉

monbor1
24. jún 2013

Ahojte dievcata, tu v NL, za osobne poradenstvo platite za kazdu navstevu 150 Euro. Ak mate dobre poistenie, poistovna vam to preplati.
Ak nie, platite si to sama.
Ja som mala dve navstevy, nepomohli. Maly mal hrazdicku na jazyku, nevedel sa prisat, zistili to neskoro, ked sme boli na flasi lebo velmi plakaval ked prsnik videl.. A vypestoval si taku averziu k prsniku, ze odporucanie bolo skusit pockat 2 tyzdne kym zabudne, nekrmit v naruci... a tak.
Som z toho na prasky. Nekojim, mlieko odstriekavam, nic ine nerobim lebo toto dookola, a skusam ponukat prsnik. Vobec to nejde, vsetci odporucaju pockat.. no ja neviem.

hanuska100
31. júl 2014

Ahojte, mne sa drobec prvy krat prisal mesiac po narodeni a dovtedy som odsavala, krmila z flase a cumlik ml tiez. Jednej znamej sa maly prvy krat prisal az v siedmom mesiaci a dovtedy tiez iba odsavla a dava svoje mliecko z flase. Kojila ho potom este dva roky. Tak to nevzdavajte