Kombinácia materského a umelého mlieka a nespokojné bábo

jajinka17
1. nov 2012

je nieco pravdy na tom ze ked moj maly 17 dnovy syncek papa odsavane materske mliecko ale zaroven je aj dokrmovany Nutrilonom Nenatal tak to je pricina jeho nespokojnosti??zvykne velmi plakat ale nemam pocit ze je to kvoli brusku...mate niektora skusenost ze niektorym deturencom nepasuje materske plus umele mliecko??dakujem

brumka111
1. nov 2012

Nemoze mat "tichy" reflux?

boka79
1. nov 2012

@jajinka17

ahoj a kedy je nspokojny? Po piti? Hned, alebo hodinu, dve? Nespokojnost vobec nemusi suvisiet s pitim, hladom etc.. Ako pise brumka 111 moze to byt aj tichy reflux, nemas pocit, ze sa mu vracia mliecko? Moj maly to mal, negrckal, ale niekedy aj dve hodinky po jedle sa mu vratilo a palilo ho to, potom naprazdno zhltol... Alebo mu treba odgrgnut? Prehyba sa pri piti dozadu? Tazko takto povedat, popis presne , kedy je nespokojny, moze to byt aj unava,, vela vnemov...oriste u takeho malinkeho to moze byt hocco, smutok za maminkou, chce na rucky...musite sa spoznavat, nemyslim, ze by to bola kombinacia MM a UM

jajinka17
autor
1. nov 2012

vacsinou je nespokojny hned po jedle...neprehyba sa vobec dozadu pri piti...najhorsie je ze zacne plakat a nie a nie sa upokojit ...uz by aj spinkal ale stale sa strhne a pokracuje v placi...som z toho zufala a tak zato sa pytam ci aj to moze byt pricina...ale asi to teda tak nebude..

eveenka
1. nov 2012

@jajinka17 ahojky, my sme mali presne toto iste, mala sa napapkala a miesto toho aby pekne zaspinkala zacala plackat, nakoniec sme mali aj mame reflux, trvalo nam to dost dlho cca 4 mesiace, palila ju zaha, nechcela byt lezmo iba na rukach gravitacia posobila a jej sa nevracalo mliecko a nepalila zaha, skus ho satkovat nam to veeeeelmi pomohlo, mozno len chce byt pri maminke je mu smutno...kombinacia UM a MM by nemala vadit ale moze ho boliet brusko aj ked sa nezda ze je nafuknutu ja teraz este preventivne natieram pred spanim malej pupika vetrovu masticku...drzim palce aby sa to zlepsilo...

1ivanka1
1. nov 2012

aj moja bola veľmi nespokojné bábo, tiež mala reflux ako
@eveenka a tiež sme ju museli veľa nosiť na rukách, poloha ležmo ani za nič,,,tiež ju pálila záha k tomu bolesti bruška, no proste začarovaný kruh, bol to hrozný pohľad, niekedy mala neskutočné kŕče, to už som plakala s ňou...ale prešlo to, teraz je nespokojná keď ju položím lebo je naučená na nosenie na rukách 😒

jajinka17
autor
4. nov 2012

po dvojdnovom trapeni a sledovani som zistila ze mame podla vsetkeho krce v brusku...takze uz aspon viem co mam nejakym sposobom riesit...juuuj a tak som sa tohto bala...a pozna niekto kvapky Biogaia???totizto maly ma len necele 3 tyzdne tak to mu asi nesmiem dat este...

alenf
3. dec 2012

@jajinka17 ahoj,my sme dostali ako 4tyzdnove kvapky biogaia pre deti kvoli kolikam a nafuknutemu brusku,kvapkaj raz za den 5 kvapiek naraz spolu s mlieckom.a k tomu espumisan kvapky pre deticky kvapkam pri kazdom kojeni 25 kvapiek.🙂

jajinka17
autor
4. dec 2012

@alenf dakujem krasne...uz sme si kupili kvapky...zda sa ze je to lepsie...totizto maly je celkovo taky velmi uplakany 🙂ale uz aspon krce nema..ale tak ci tak dakujem ...

alenf
4. dec 2012

@jajinka17 držim palce🙂!

nufficek
4. dec 2012

@jajinka17 cauko my sme mali to iste s malou, tiez som kombinovala moje mlieko a UM a mala som pocit ze jej to robilo sarapatu, no potom som ja mlieko uplne stratila tak sme uplne presli na UM. a z nutrilonu HA sme presli na nutrilon comfort, HA je sposobovalo strasne krce a zapchu, ten comfort je super a od vtedy kaka sama... biogaju sme davali 2-3 kvapky, podla mna je 5 vela este na to male brusko, vyskusaj uvidis tak po dvoch troch dnoch,a teraz je davam uz ako trojmesacnej infants dophilus. no a nam espumik ani sabik nepomohli absolutne ale baby-calm kvapky (tiez lekaren) cisto prirodny produk bez akejkolvek chemie a podla mna uplne zazracne malej sa ulavilo minimalne o 90% od vtedy...a este nam pomohlo masirovat brusko, nahriat plienku a na brusko tiez teplo robi dobre, a rurka....rurkovali sme a rurkovali denne aj 3-4x... videla som ze jej to pomahalo aj sa vyprazdnila pri tom casto dobre...nemusis sa bat zeby sa nenaucil sam tlacit 😉 nauci sa... 🙂 a potom nosit a nosit a hojdacie kreslo alebo babyvak svojho casu dost fungoval, hoci teraz tam uz nechce byt... takze drzim palce!!!

weronika29
15. dec 2012

@boka79
co znamena ze sa prehyba dozadu? moj maly to robi skoro stale ked papa, a strasne je nespokojny, a nervozny ked ho kojim, stale sa odtahuje od mojich prsnikov :(

majolenka11
18. dec 2012

@weronika29 najskôr ma reflux, aj môj to robil a začali sme zahustovat nutritonom do materskeho mlieka alebo po lyžičkch a veľmi to pomohlo teraz už kludne pije aj spinka.

betuska22
18. dec 2012

Ahoj no moj maly bol iba kojeny ko v nemocnici mu dali nutrilon a dostal z neho 3 bacilov.tiez plakaval mal leve v bruzku....od vtedy umele mlieka nechcem ani vydiet ☹