Môže 8,5 mesačné bábätko papať Pribináčik?

nikolka06
26. okt 2011

Dobry den prajem chcela by som sa opytat ci mozem zacat davat mojmu syncekovi pribinačik alebo ine mliečne jogurty,kupujem mu v Dm tie od nestle alebo humany no velmi mu nechutia.Este kojim,cez den papame uz desiatu, obedik,a olovrant medzitym piskotky a pod.a kedy ste zacali pridavat hovadzie masko,alebo bravčove?zatial papame kuracie,morcacie mali sme aj telacie.Velmi mu chuti 🙂Dakujem pekne za odpovede..

edie63
26. okt 2011

Vsetci ti tu budu pisat, ze pribinacika urcite nie, az po roku kvoli tvarohu a smotane, ktore tam su vo vacsom mnozstve. Jogurty sa odporucaju okolo 9.-10. mesiaca, ak sa nemylim, aj z toho skor biely jogurt, najlepsie probioticky. Ja som dcere zacala davat hovadzie ked mala cca 10 mesiacov, bravcove som jej este nedala ale iba kvoli tomu, ze bravcove maso nejeme a nejako vzdy zabudnem jej kupit.

katy1979
26. okt 2011

davno tu tato otazka nebola 😀 tak posledne tri tyzdne. jogurty mozes niekto povie od 8.mesiaca niekto od 9. opytaj sa pediatra precitaj knizky ale rozhodnut sa musis sama. tvaroh a vyrobky z neho po roku. pribinacika nikdy 😝 hovadzie sme dali pred rokom bravcove velmi nejedavame

janka_pn
26. okt 2011

ja pribinaka ani citit nemozem 😝 dieta ho sice po roku uz asi moze, ale nedavala by som... ved naco???

mirka285
26. okt 2011

ja ked vidim v nazve temy PRIBINACIK tak mi chlpy stoja...nechapem co sa ho tolko vsetky trhate davat detom akokeby to bola najlepsia pochutka a deti bez nej nemozu vydrzat 😒 nevyse to balenie je take male ze dcera by musela zjest aspon tri aby sa zasytila alebo dve velke balenia 😖 nic v tom pribinaciku nevidim,to uz radsej pomixujem tvaroh s ovocim a je to sto krat lepsie,samozrejme az okolo roka...

elizabeth22
26. okt 2011

ja som zacala dávať mojej Elizabeth jogurty po roku,sem tam a teraz ma rok a pol a do tyzdna aj 4 jogurty zje,či Pribináčika,či Sabi jogurt,snažím sa obmienať,ale som rada,ze mi papá,ze jej chutí na ranajky zvyčajne 🙂

anjelicek26
26. okt 2011

Pribinacik = tvaroh. A tvaroh kedy? Spravne! Po roku! A aj to prosim radsej v zemlovke ako v pribinaciku 😝

Hovädzie mame casto, rybu uz pred prvymi narodkami, kuracie obmedzujem a bravcove nejedavame.

lusinkaj
26. okt 2011

nemalo by,predsa je tam tvaroh....a ten sa smie od roka...ale moje jedli z lidla mracik..ten obsahuje tvaroh od cca 9m.a su tu.....a potom uz aj pribinacik...

lucinka4
26. okt 2011

nam doki kazala tvarohove(co je aj pribinacik) az po roku kvoli oblickam a mala ho aj tak moc nechcela a teraz zje len trosku...u nas isiel na dracku obycajny biely jogurt zvolensky,na ochutenie mozes dat nejake vyzivy,my sme mali domace ale v jogurte ich nechcela...bravcove mala raz ale to bolo len kvoli tomu,ze nebola ina moznost a nedavno, hovadzie velmi malo,my sme hydina (kuracie a morcacie)a ryby

veronikam
26. okt 2011

Do roka urcite nie, je to tvaroh a tie sa do 1 roka nemaju davat detom.

tinki
27. okt 2011

Pribináčik nie..Normálne mám z toho zlosť. Moja svokra tiež stále chcela staršej dávať už od pol roka pribináčika. Strašne som sa s ňou kvôli tomu hádala...takže teraz keď počujem pribináčik, tak mám normálne zlosť. A hovädzie obsahuje mliečnu bielkovinu, takú ako kravské mlieko, takže radšej opatrne. Načo sa ponáhľať. Veď majú celý život pred sebou na jedenie... 😉

majsha
27. okt 2011

ja som ho malej davala a bola spokojna,kedy a ako zacat,ved to presne hovori pediater väčšinou.A treba to brat aj tak,ze kedysi davali rodicia co prislo,nebolo tolko veci na vyber ako teraz.A tu sme zdrave a stastne... 🙂

stvura
27. okt 2011

Baby, skutocne...ja nechapem vyznam tychto "otazok" a naslednych rad. Kazda z nas si predsa vie precitat doporucene tabulky s vyzivou malych deti a kazda z nas ma inu prestavu o jedalnom listku svojho dietata (jeme-nejeme urcite veci, mame potravinove alergie, sme vegetariani...atd). Ak je mamicka presvedcena ze jej 8.5m dieta musi mat jedalnicek "pracanta na stavbe", prosim...ja si dam svojmu to co uznam za vhodne (to je "super" ze mame vyborne reklamy, ktore do nas tlacia co je nasemu dietatu to najlepsie, i ked opak je pravdou)

nanulik
27. okt 2011

ja som začala dávať asi v 10 mesiacoch
ale nechápem prečo sa každý musí striktne držať všelijakých tabuliek? 100 pediatrov vymyslí 100 rôznych tabuliek a teraz babo raď!
ja som sa žiadne tabulky nedržala. malému som zavádzala prvé nemliečne ryžové kaše ked ešte ani 4 mesiace nemal. a teraz už je to čo varím aj pre nás s mm. samozrejme nedávam mu slaninu, alebo čili papriky alebo také veci čo sama uznám za nevhodné. ale ako krmili rodičia nás? tým čo bolo a netrápila ich nejaká tabulka.

kralicica
27. okt 2011

nie

zuzana17
27. okt 2011

Pribináčik a tvaroh až od roka, ako píšu baby hore 😀

ajca123
27. okt 2011

Sorry ale radeji aj ja by som dietatu spravila nieco domace ako kupovane břečky...
A takemu malemu by som radeji presnidavku ovocnu co spravis aj sama

tibinka22
27. okt 2011

My sme ho papali od 8 mesiaca, nevravím, že každý deň, ale áno... Ale je to na každej jednej mamičke a niekedy sa netreba striktne držať tabuliek, aj keď si vezmete že aj čo doktor to iný názor....

tea333
27. okt 2011

Hlavne si nemyl pribinacika s mliecnymi jogurtami. Pribinacik je bordel zo smotany a tvarohu, ktory je este neskutocne osladeny.dietatu by som to do 3 rokov vobec nedavala.
Mliecny jogurt, najlepsie cisty, bio, nebodaj aj domaci je uplne v pohode tak od 9.mesiaca, napriklad s ovocim

betina1984
27. okt 2011

Ja dávala malej Pribináčika od pol roka a žije, nič sa jej nestalo, neumrela. Jedna kamarátka dávala malej Pribináčika od troch mesiacov. Bola som rada, že papá aspoň nejaké mliečne výrobky. A keď to bol Pribináčik, tak som neváhala. Potom začala neskôr aj biele jogurty a teraz si obľúbila Monte.

crazybabenka
27. okt 2011

do 10 mesiacov žiadne pribináčiky....miláčiky a podobné somariny.....to nám zakázala doktorka.....od 7. mesiaca sa môžu klasické smotanové jogurty....ale nie čokoládové

lussy666
27. okt 2011

@betina1984 "A keď to bol Pribináčik, tak som neváhala" to mam chapat akoze pribinacek je top, najlepsi, najzdravsi? lebo nie je...

@nikolka06 ahoj, pribinaka by som nedavala vobec, ak tak po roku, ale lipanka, ten obsahuje len 4 zlozky narozdiel od P.🙂 Jogurty uz ano a masko okrem bravcoveho..
fakt sa neponahlaj s tym tvarohom, este sa kadejakych kravin naje az az......drzim palce....

gledis
27. okt 2011

ahojte, ja som sa tiež bála okrem príkrmu niečo iné jej dávať ale pýtala som sa doktorky a tá nám povedala že jej môžem dať kludne na desiatu tvaroh s ovocím alebo jogurt s piškotou a to máme len 6 mesiacov tak jej dávam miláčika a do toho rozdrvím piškoty alebo aktiviu bielu sladkú a veľmi jej to chutí a niekedy jej dám do toho aj banán

moma
27. okt 2011

ja som zacala davat v 8 mesiaci par lyziciek bieleho jogurtu tak 2x do tyzdna, teraz ma 9m a lekarka, ze jogurty v ziadnom pripade, az po roku. Je to divne, takmer vsetky deticky v takom veku uz papaju jogurty. Tak teraz neviem.

luciaa86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
27. okt 2011

@nikolka06 ja mám otázku na teba : NAČO PRIBINÁČIK :????? načo je to dobré? Pozerala si si niekedy obsah???

Áno, naše matky nás kŕmili od šiestich týždňov krupicou so sunarom, ale preto, že v posratom (sorry za výraz) socializme ich kŕmili myšlienkami typu, mesačné decko musí prespať celú noc atď atď...

DECKU do JEDNÉHO ROKA je bordel ako je pribináčik alebo monte úplne na nič...preboha však už použite vyhľadávač a prečítajte si to čo sa tu rieši už niekoľko rokov a za čo by vám každý pediater venoval minimálne začudovaný pohľad.

Odpoveď na tvoju otázku znie nie, nikdy by som svojmu dieťaťu pribináčika nedala. Je to zbytočne sladké, umelé a nevýživné...

li_la
27. okt 2011

My papáme Activiu bielu a iný jogurt by som mu zatiaľ nedala. A nejakého Pribináčka a Miláčika a iné gebuzinky určite nie, stačilo mi, keď som si prečítala zloženie...

mandragora22
27. okt 2011

@nikolka06 ahoj, podla mna sa dietatku nic nestane. radsej by som vsak davala plnotucny ochuteny jogurt, ako pribinacika. my sme dali prvy krat pribinacika v roku, velmi chutil, ale v sucasnosti ked ho ma raz za tyzden, tak je to vela, radsej davam jogurty. ale podla mna ked ho okusi, par lyziciek, nic sa mu nestane. na druhu stranu, ked budes od vsetkeho dieta chranit pomaly do dvoch, ci troch rokov, tak bude neskor alergicke takmer na vsetko. teraz budem mozno vyzerat ako spina alebo lajdak, ale mne ked sa dieta este len plazilo po zemi, ja som ani len nevysavala kazdy den, ako poniektore mamicky, proste som si povedala, ze musi okusit aj tu spinu, lebo inak bude precitlivele fakt na vsetko. povysavala som 2x do tyzdna a bolo vybavene. takze by som nebola az taka uzkostliva, 8,5 mesacne dieta uz tiez nie je malinkate babatko, ktore ma par dni 😉 🙂

rebecca2006
27. okt 2011

nie. Radšej počkaj s Pribináčikom a pod do roka, dovtedy biely plnotučný alebo smotanový probiotiký jogurt

jedina30
27. okt 2011

AHOJ,kazdy ma na to iny nazor..ja som davala synovi a aj dcere davam..nic sa s nimi nedeje..neriadim sa podla tabuliek..tolko toho kto povie,ze je mi z toho na...ak niekto chce,tak nech dava a ak nie,tak nech nepise,ze je to hnusne a tak..svojim detom som od 8 mesiaca(po debate s mojou pediatrickou)davala na zaciatku Activiu-bielu a potom ovocnu..tu proste milovali a pribinacika som dala snad 1-2 krat do tyzdna..su zdravi a travenie maju v poriadku.. 😉 😉