Môžem 3 mesačnej dcérke dávať prevarené mlieko?

lady511
3. feb 2012

Ahojte maminy chcela by som vediet či nemožem mojej malej davat prevarene mliečko z obchodu? ma 3 mesiace alebo od kolkych mesiacov sa može toto mliečko davat?ja som vyrastala na tomto mlieku aj ked vtedy to mlieko bolo as o niečom inom...už prestavam kojit čo ma dost trapi a dávame BEBU..dakujem za vaše tipi 😉

zuzkatko
3. feb 2012

úplne tak malému by som asi nedávala tabulky hovoria až od jedného roka 😀 . ja som mojej skúsila dať ked mala cca 7-8 mesiacov ale nerobilo jej dobre zapekalo ju to a mala krče poznám maminy čo dávajú aj od pol roka,samozrejme je to na Tebe ak si myslíš že jej tým neublížiš tak daj 😉

lucka1987
3. feb 2012

@lady511 tiez by som s kravskym pockala.. ono je ine ked my sme na tych mliekach vyrastali.. ja som dokonca vyrastala na kozacom, lebo dedko mal kozy.. 😅 no my sme boli odolnejsie deti a aj to mlieko bolo trochu ine pred 25 rokmi ako je teraz... pockala by som tak aspon do 10 mesiaca...
ja som davala bebu, nutrilon, a teraz sme presli na sunar.. je lacnejsi a nezapeka ho z toho

lady511
autor
3. feb 2012

dakujem...ja davam bebu a je to vpohode...

emkab
3. feb 2012

A kojit nechces alebo mas malo mliecka? Lebo ak to druhe, tak tomu sa da pomoct, ak chces, napis mi do IP (mali sme rovnaky problem) alebo tu na MK najdes vela tipov ako na to, resp. kontaktuj nejaku laktacnu poradkynu. S tym kravskym mliekom nemusi byt problem, kt. sa ukaze hned, ako pisala napr. @zuzatko, len zatazuje tak maly organizmus, kt. este nie je schopny vsetko spracovat...

lady511
autor
3. feb 2012

chcem kojit samozrejme....aj papam jogurty odsávam....polievky...všetko skušam...

kralicica
3. feb 2012

urcite s kravskym mliekom pockaj, organizmus takeho maleho babatka este nie je celkom zrely na taky sok. KM obsahuje velke mnozstvo soli (prekvapujuce, vsak)? takze ak chces prejst na ine mlieko, najlepsie bude UM, napr. sunar, nie je az tak drahy a navyse pasuje velmi vela babatkam, narozdiel napr. od nutrilonu, ktory vela deti zapeka alebo pod. ja som davala KM od 1.roka, hoci dnesne reklamy hovoria, ze do 3 rokov treba UM, ale aj lekarka aj niekolko knih aj znamych mi povedalo, ze od roka mozem.

nelinka0401
3. feb 2012

podla mňa je na kravské mlieko ešte priskoro..ja som začala dávať až po roku.a potom mi dr.kázala dávať plnotučné..raz ho prevarím,raz nie.niektoré radia neprevárať,že sa tým stratia nejaké vitamíny iní radia naopak..

tinki
3. feb 2012

Trojmesačné bábätko je malé na kravské mlieko. Kravské mlieko je silný alergén. Kedysi alergie neboli. Treba počkať minimálne do roka. Najlepšie do dvoch. A prevárať? Krabičkové sa neprevára, lebo krabičkové prevarené je škodlivé! Sáčkové alebo v plastovej fľaši, ktoré nie je trvanlivé je kvalitnejšie a to sa prevára.

krtica11
3. feb 2012

ešte učite nie to je priskoro naš dobec ma 16 mesiacov a rano ma stale nutrilon obsahuje vitaminy dôležite pre ich vyvin iba večer mu davam kakao a to až od 13 mesiacov

fopardi
3. feb 2012

@lady511 nie , podla tabulky ma dieťadostavť bud UM alebo MM do dvoch rokov ale samozrejem do dvoch rokov kupovať um je dosť naročne a tak aspon do roka treba davať um ked si preratať cenu za napr sunar a za obyčajne 5dnove mlieko vyjde ta to skorona rovnako takže krabičkove ešte nie ale najlepšie ked sa poradiš s dr. ona ti to aj pekne vysvetli 😉

anjelicek26
3. feb 2012

@lady511 - ty si vyrastala na inom mlieku, jedla ine veci, dnes je dieta zamorene samymi e-kami, konzervantami, uz v tehu ich dostavalo cez pupocnu snuru z tvojej stravy, deti su dnes x-krat nachylnejsie na potravinove alergie. Neriskuj! Trojmesacne dieta ma byt na materskom, ak sa neda, tak na umelom mliekku. Kravske mlieko NAJSKOR od roka, a aj potom su alternativy - sojove, ryzove, mandlove, ovsene mlieko, netreba kravske. Do dvoch rokov je ten detsky organizmus este taky zranitelny, nenapadlo by ma mu dat nieco, co mu zatazi pecen, oblicky, travenie.

Takze NIE, nemozes jej dat kravske len kvoli tomu, ze je to lacne. Lekarka ti ho moze aj predpisat, nie je to nejaka vyhra, ale aspon nieco usetris. Nepocuvaj babky, ze to neskodi. SKODI.

gabena1
3. feb 2012

my sme zacali davat malemu 5 dnove mlieko( ktore som prevarala) od 8 mesiaca a teraz ho uz ani neprevaram, doktorka o tom samozrejme vedela 😉 , je tu a mlieko musi mat este aspon 3 x denne a na noc riedka krupica do flase nesmie nikdy chybat 😀 😀 😀 😵 😵 😵

sympa1
3. feb 2012

@lady511 3 mesacnej by som este nedavala...aj ked prevarene...aspon do roka nie

elephant
3. feb 2012

@lady511 A keď si zo začiatku kojila, bolo to ok? Stačilo to? Nemôže to byť teraz len dočasný nedostatok rpi rastovom sprinte? Ako chceš kojiť i ďalej, ako píšeš, tak skús kojiť čo najčastejšie, prikladať pri každom kojení k obom prsom, kľudne i dvakrát na každú stranu, medzi kojením odstriekať. Odstriekané si nechaj v chladničke na dokŕmenie napr. večer. A keď máš hneď po kojení pocit, že je ešte hladná, tak trošičku prikŕm.

Ako často papá? Ako priberá? A hlavne, akú má stolicu?

Kravské mlieko naozaj ešte nie, je to silný alergén! A neviem ako u vás v rodine, ja som kojená nebola, ale rozhodne mi kravské mlieko nedávali, ale Feminar a potom Sunar.

poleva
3. feb 2012

nie....aj moji sú na bebe HA,,,a majú 16 mesiacov
kde sa ponáhľaš?

lady511
autor
3. feb 2012

neviem musím len odsávat lebo cez den nechce pit priložím ju a hrozne plače ale v noci to je super v noci mi vytiahne obi dva...bez problemov...podotíkam že sa nikam neponáhlam...s kravskym mliekom len som chcela vediet...od kedy sa može dávat...

akramgad
3. feb 2012

ahoj v troch mesiacoch je ešte ozaj skoro mohlo by jej to zaťažiť bruško já som začala dávať malej kolo 9 mesiaca a od tedy ani iné nedávam ale len plnotučné aspoň do dvoch rokov teraz má 2,5 a miešam liter plno a liter polotučného 🙂 vieš ešte nemá tvoja malá ani príkrm takže počkaj aby si neublížila 🙂

kaja73
3. feb 2012

preco vobec zvazujes kravske mlieko v 3m? 😕
Len jedno ti poradim-neporovnavaj to co bolo pred XX rokmi s tym co je dnes 😲
Vtedy 1 krava uživila tak 1 rodinu,dnes cele mesto-ako je to mozne???? Radsej nechcime vediet.
Nasa imunta nebola taka rozbita so spusty vakcin,ako je u dnesnych babatiek-dnes sa alergiie vyvolavaju na pockanie tou chemiou v nich.
Ozaj ak sa da tak koj,este to nemas stratene a KM sa vyhni oblukom aj neskor.
Moj ma 25m a KM nepije ,pije rastlinne mlieka-aj to len trochu,ale jeho jedalnicek je pestry -velmi pestry. Nie je zelenina ,ovocie co nezje,avkado spapa kazdy den,pije stavy z ovocia a zeleniny,papa vela surovej stravy.
Ked už, tak UM je aspon upravene na potreby babatka-množstvom soli v nom,množstvom bielkovin a tukov v nom,ma v sebe minerály podla potrieb babatka.
A kedysi boli aj dojky-zeny co chodili kojit cudzie deti a tiez bol feminar a sunar-za nasho detsva.

nanulik
3. feb 2012

ja osobne nemám rada stravovanie podla tabuliek ale KM by som určite tak malému nedala. minimálne do roka. a ak ide o peniaze sú aj lacnejšie mlieka ako nutrilon alebo beba, napr hami má dobrú cenu alebo babylove z dm (my toto papáme) alebo cez net sa dajú tiež lacnejšie kúpiť ako v kamennom obchode

mircalla
3. feb 2012

ja som vyrastala na sunare, lebo vtedy bolo moderne nekojit....to neznamena, ze to co bolo je spravne.kravske mlieko by som urcite nedavala 3-mesacnemu dietatku

yvetulka
3. feb 2012

@lady511 ja by som tiez az najskor od roka, nas ma 3,5 roka a pije sunar doteraz, sice len pred spanim uz, ale nemienim mu davat kravske do siestich, ved aj na sunare 24 je napisane, ze od 24 mesiacov do 6 rokov. ale v skolke samozrejme tomu nezabranim. ale ty sa neponahlaj, mozno babu nebude nic od KM, ale moze sa to prejavit neskor, take malinke vobec nevie spracovat KM, strasne ho to zatazi.

kukucg
3. feb 2012

@lady511 Suhlasim s emkab, kontaktuj laktacnu poradkynu a skus pokracovat v dojceni, je to to najlepsie co mozes svojmu dietatu dat 😉 ked sa jeduje a nechce poit cez den, len vydrz, aj my sme t mali, trvalo to niekolko dni, bolo to tazke, ale prekonali sme to a uspesne pokracovali v dojceni 😉

seva
3. feb 2012

@lady511 dcerku mas este velmi malinku, byt tebou, urcite by som sa skontaktovala s laktacnou poradkynou, a skusila sa vratit k plnemu dojceniu. pises, ze CHCES kojit - najlepsim receptom je neprikrmovat a nedavat babatku flasu. je to velmi zjednodusene, ale myslim, ze este mas sancu, urcite by sa dalo v tomto smere nieco robit. skus www.mamila.sk. materske mlieko je najzdravsie, a zaroven najlacnejsie a aj najmenej "pracne" na pripravu.

matax
3. feb 2012

@lady511 nerob to.. mojej segry svagrina dala malickenu bábu, asi 3 mesačnemu kravske mlieko a skoncil na dýchacom prístroji na jiske, doteraz ma alergie..zle prospieva 😠 ☹ take male dieta este nevie spracovat taku velku bielkovinu, aku obsahuje karvske mlieko. Prosim, pockaj, mohla by si navzdy lutovat..dnesne deti su ine a vela dnesných dospelých má alergie.. Nerob to, skus kojit, skus kontaktovat poradkynu dojcenia, laktacnu poradkynu, ak sa nepodari dojcit, kupuj radsej umele mliečka pre dojcata a batolata, urcite sa to opalti viac, ako riskovat taku závaznu zmenu zdravoteho stavu.. ak sa ti zda z fin. hladiska beba draha, skus ine, ale urcene pre vek tvojho dieťatka... viem, ze aj tu na mk su temy zaoberajuce sa dojcenim

ikke
3. feb 2012

nie, nemozes, toto ti neodobri ziaden pediater! dovody tu uz boli spomenute asi uplne vsetky.

lvka
3. feb 2012

@lady511 podla mojho nazoru ma este cas ;) moj syn ma viac ako rok a kravske mliecko este nepil, zatial sa ani nechysta...
Pises ze dcerka ma 3 mesiace.. Pamatam si ze ja som mala prvu "laktacnu krizu" v 3 mes, potom v polroku... Ak chces dalej dojcit treba to vydrzat a stale stake prikladat, rozbehne sa to.. V lekarni dostat aj homeopatika na podporu tvorby mlieka, mne osobne velmi pekne pomahali 🙂

matax
3. feb 2012

ešte ma napadlo, ze kravske mlieko odporucaju az od ukončeneho tretieho roka.. ale zas, zacat kyslomliecnymi výrobkami, jogurtami mozes dľa mňa aj skor..aj trebars od roka. pozor n ato, čo som pisla, ze ten chlapček skončil na dýchacom prístroji..drzim palce s dojcenim

anjelik0907
3. feb 2012

@lady511 pokiaľ ti pije BEBU nemáš čo riešiť a dávaj jej ju 😉 ja som malému dávala obyčajné mliečko asi od 7 mesiaca (odporučila mi ho detská lekárka ) ,ale to len preto tak skoro, že on bol výnimočný prípad a žiadne iné mliečka ako SUNAR, BEBU, NUTRILON..... a iné vôbec nechcel ☹ jedine toto mu šmakovalo 😠 naozaj je to ešte skoro ,tak ak môžem poradiť dávaj jej ešte BEBU 😉

mataharyy
3. feb 2012

@lady511 To mléko co se kupuje v obchodě a všeobecně kravské mléko může mýt neblahý dopad na ledviny (obličky...?), takže samozřejmě je to na tvém uvážení, ale pokud to myslíš tak že místo umělého mléka, tak jí ho budeš muset dát hodně, čímž jí můžeš ty ledviny odrovnat, ale může se to projevit až za pár let... Navíc má úplně jiné nutriční složení a velmi snadno se ti může stát že ti začne ztrácet na váze, bude stále hladová... A to podle mého u tak malého dítěte příkrmem (i kdyby jsi ho začala dávat teď 😒 😅 ) nedotáhneš... Já bych to nedělala a co se týče stravy malých děti jsem celkem liberální a neřídím se tabulkama, ale přijde mi to zbytečný risk, zvlášť když to mléko, stejně jako vše ostatní, těm dětem neuteče, tak proč je silou mocí tlačit stále víc a víc dopředu 😉

lenkacka
3. feb 2012

určite nie,je to skoro.Mlieko z obchodu neobcahuje potrebné živiny a vitamíny ,ktoré materské a napr. Nutrilon a iné takéto mlieka obsahujú.Dieťatko potom može byť anemické-chudokrvné. Neodporúča sa to a pochybujem,že by Ti Tvoj doktor povedal niečo iné. Ja som kojila malú do 18teho mesiaca a ešte zo 3 mesiace som jej dávala Nutrilon-ráno a večer. Moja mamina robí na detskom príjme a tak viem od nej čo a ako. Keby nebolo to mlieko také drahé,tak určite jej ešte dávam NUTRILON,aby som vedela,že má všetky potrebné minerály,živiny atď.... Určite ešte počkaj