Môžem jesť čokoládu počas kojenia?

anicka246
16. jan 2014

Ahojte mamičky, mám 4 mesačného synčeka, chcem sa spýtať, jedli ste počas kojenia čokoládu??ak áno tak od kedy asi?? ďakujem

andreaa1981
16. jan 2014

Ahoj, ja som jedla vsetko normalne celu dobu (okrem alkoholu atd). Teda aj cokoladu, normalne Mars, Snickers aj cistu horku. Kedze malemu to nic nerobilo, tak som to ani nijak neriesila. Ale kamoska zjedla len kusok nejakej horalky, ci minonku a maly sa jej vyhadzal a dokonca mal aj krv v stolici. To musis najprv vyskusat v malom ak mas strach a ak nie je reakcia tak pokojne.

anicka246
autor
16. jan 2014

no tak skúšala som cez Vianoce, jedla som normálne linecké namáčané v čokoláde.. a nič tak dúfam že ked som si dala nutelu tak sa nič nestane ...

sharlotta
16. jan 2014

Bez cokolady by som nezila. Kazdy den zjem jednu celu cokoladu.

linda20111
16. jan 2014

@anicka246 ja som jedla cokoladu kazdy den, bez nej by som nevedela zit 🙂 malemu nic nebolo, nebol vyhadzany, ani nemal ine problemy. vyskusaj ako to bude u teba, ked uvidis nejaku zmenu na nom, tak asi budes musiet cokoladu obmedzit.

seraa
16. jan 2014

zeny viete vobec ze tehotenstvo a kojenie nie je choroba? 🙄
mozem jest jahody, orechy, cokoladu ? ved to co su za otazky ??
mozete jest vsetko ale z mierou tak ako ked nie ste tehotne
co sa nemoze su veci co su neni zdrave aj ked ste neni tehotne :cigareta, alkohol, lieky a mozno nejake agresivne stiplave jedla a veci na ktore ste alergicke ...

prasiatko30
16. jan 2014

@seraa tiez len v nemom uzase pozeram na co vsetko sa dokazu ludia pytat a co viac na kazdu zlozku potravy vytvorit aj temu 😀 😀 😀 😀 😀

sharlotta
16. jan 2014

Lebo sa vytvorili myty o tom, co vsetko sa nemoze a ludia tomu bohuzial veria.

prasiatko30
16. jan 2014

@sharlotta v tomto pripade sa treba riadit zdravym rozumom - vyskusam a uvidim - inaksie by kojacia zena by bola len na chlebe a vode 😅

jahodka8
16. jan 2014

@seraa V niektorých odborných článkoch sa píše, že cudzokrajné potraviny by sa nemali, že veľa deťom to spôsobuje ťažkosti, tak preto je tu veľa otázok na rôzne potraviny. Ked si prečítaš odborné časopisy aj letáky, tak tam sa o tom dosť píše - teda rady od lekárov na prevencie vzniku alergií.

anicka246
autor
16. jan 2014

@sharlotta asi tak... nám v nemocnici toľko potravín vymenovali čo všetko nemôžeme... pomaly skúšam kadejaké jedlá.. lebo sa to už fakt nedalo stále to isté jesť..

demo
16. jan 2014

@anicka246 mozes jest vsetko. len si vsimaj, ci po nejakej potravine nepride reakcia (kozny vysyp, ekzem, bolesti bruska, nafukovanie).
ja sa tymto otazkam necudujem, pred par rokmi sa kojace mamicky dost strasili, ze sa maju vyhybat alergenom a pod. teraz to vyzera skor tak, ze alergeny konzumovane pocas kojenia pripravia prirodzenou cestou detsky traviaci trakt na ich prijimanie.

prasiatko30
16. jan 2014

@
@jahodka8 ked si precitas vsetky odborne casopisy a rady od lekarov tak zistis ze nemozes jest absolutne nic a na druhej strane sa vsade najde nejaky iny vyskum, ktory potvrdzuje presne opacnu teoriu - napr deti a zavedenie lepku - prakticky v celej europe sa zavadza okolo toho 6-7m a mozno aj vyssie a v nordickych krajinach praveze odporucaju aby sa lepok zacal zavadzat co najskor lebo neskore zavadzanie lepku moze sposobovat praveze intoleranciu lepku - celiakiu - takze mozes si vybrat.

dalsi priklad rozdielov nazorov odbornikov ohladom stravovania - moje obidve deti zacinali v 5-6m s ovocim - a hadaj s akym - pomarancova stava +banan - obidve to prezili a nemaju ziadnu alergiu a odporucala nam to lekarka a asi 80% deti ktore byvaju v tejto krajine zacinaju na tom istom ovoci

takze ako hovorim treba sa spoliehat na svoj zdravy rozum a stravovat sa zdravo, pestro a skusat mozno to co inemu dietatu moze sposobovat problemy tvojmu to bude smakovat - aj prefiltrovane cez mlieko - a bude v poriadku

tenerifka
16. jan 2014

Vobec sa nedivim, ze je tolko alergii u deti, kedze niektore matky `su pocas tehotenstva a kojenia o chlebe a vode, a pritom je dokazane, ze ak sa deti s potencionalnymi alergenmi dostanu do kontaktu pocas tehotenstva a kojenia, nakoniec sa alergia u nich nevyvinie.....menej "odbornych" clankov a viacej zdraveho rozumu prosim.....

sharlotta
16. jan 2014

Pri dcere som jedla vsetko, ziadnu reakciu na nic nemala. Teraz som skisila orechy, nic, skusila som 3 mesiaciky mandarinky, nic, potom polku mandarinky, nic. Jedine ked som si dala chleba s medom, bol placlivejsi, skusila som este raz, znova. No viem ja, ci z toho? Mozno len nahoda. 2 mesiace som med nejedla, teraz znova skusim. A tak...Na Vianoce som si dala aj kapustnicu, dobre sa vyprdel, vykakal, ale prezil :P

demo
16. jan 2014

@sharlotta z vianocnej kapustnice prdia a placu aj dospeli jedinci 🙂

anicka246
autor
16. jan 2014

no ved ja viem že musím jesť kadečo a viac toho, malý mával každý večer koliky, teraz tiež ešte sem tam preto sa bojím, ale tak skúšať budem hádam to bude už len lepšie a lepšie, ďakujem za rady

cecil36
16. jan 2014

preco by si nemohla, mas na nu silnu alergiu alebo co?

sharlotta
16. jan 2014

@anicka246 moja dcera mala koliky 3 mesiace bez ohladu na to, co som zjedla, alebo nezjedla. Potom som zacala jest vsetko a koliky z nicoho nic odisli. Podla mna to ani so stravou nesuvisi. ale skus Babycalm v lekarni kupit.

demo
16. jan 2014

@anicka246 vsimaj si, ci koliky nesuvisia s kravskym mliekom.

anicka246
autor
16. jan 2014

@sharlotta kvapky máme už 7me vrátane babycalm 🙂 momentálne sme ostali pri Infacole..

anicka246
autor
16. jan 2014

@demo už som obmedzila mliečne výrobky, mlieko si dávam len kúsok do Cara, ale jedla som aj veľa jogurtov, syrov atd a od kedy nejem je to lepšie.. ale tak aj tak niekedy ho to ešte chytí večer..

marika39
16. jan 2014

jedz normálne všetko ako predtým , len si to sleduj či sa malému neobjaví nejaká alergická reakcia. 🙂

zuzullik1001
16. jan 2014

Ja ked som jedla cokoladu tak mala sa nemohla vykakat...

shmoulinka1
17. jan 2014

@tenerifka presne tak, ja som v ramci imunoalerg. okna malemu do 7. mesiaca zaviedla aj stipku kakaa, arasidov, citrusy, ryby a dalsie potencialne alergeny

martina05
17. jan 2014

@anicka246 ja som jedla a jem pri kojení normálne všetko s mierou....