Môžem jesť počas dojčenia vlašské orechy?

majkamadu
20. júl 2012

ahojte 🙂)

prosím viete mi poradiť či môžem počas dojčenia papať vlašské orechy?? dnes som sa pozabudla a dala som si ich v štrúdli :( ďakujem za odpovede

xenicka13
20. júl 2012

ked nemas na ne alergiu, mozes, su zdrave 🙂

sabiatko
20. júl 2012

ahoj. ja jem vsetky orechy, citrusy,... vsetko okrem hribov a nie je problem. maly ma 3 mesiace.

nikolka2
20. júl 2012

Orechy (len vlašské a lieskovce) mozes pocas kojenia kludne papat 😉

vivusika
20. júl 2012

ja som nemohla, malý sa narodil v novembri a ja som na vianoce jedla orechové koláčiky a malý sa vysypal na líčkach 😒

mahmulienka
20. júl 2012

pocas kojenia mi pediatricka odporucila vlasske orechy, ostatne az po zavedeni prikrmov. babatku by to malo len prospievat, o mamine nehovoriac (samozrejme, ak nie si algergicka)

monhla
20. júl 2012

Ja som jedla všetko /pravdaže bola snaha o zdravé jedlá a to orechy sú ale občas som si dopriala aj niečo nezdravé 🙂 / Počas kojenia možeš mormálne žiť 😀 - ak vynecháš cigarety a alkohol. Ibaže by si na niektorú potavinu bola ty alebo bábenko alergický a to zistíš iba systémom pokus - omyl. Prajem pekné kojenie a radosť z bábenka.

karamel
20. júl 2012

podla poslednych vyskumov mozes jest uplne vsetko 🙂

amulienka
20. júl 2012

@majkamadu ahoj neviem ake stare mas babatko, ten prvy mesiac som sa obmedzovala, ale od toho tretieho jem uplne vsetko co mi chuti. orechy, arasidy, cokoladu aj kavu, kolu, jahody, este som nemala ananas a citrusy, ale nebola prilezitost, skusila by som. moja ma 5 mesiacov.

syslica
20. júl 2012

Predpokladám, že štrúdľa nebola orechová, ale ovocná, len "poprášená" orechmi, tak sa veľmi nestresuj. 😉 Je síce pravda, že orechy sú alergén, ale v takom malom množstve ich bábo v mliečku ani nezacíti. Môžeš síce uplatniť spomínanú metódu pokus-omyl, ale počkala by som až do obdobia zavádzania príkrmov.

ivanka.7
21. júl 2012

vlasske a lieskovce uplne v pohode, s ostatnymi by som pockala 3 mesiace a potom skusala postupne

anjelicek26
21. júl 2012

Jest mozes vsetko do radu, ja som vynechala len veci, co MNE nerobili dobre, lebo dieta je zvyknute z bruska na moju stravu, tak to znesie aj pri kojeni ;)

strapco13
21. júl 2012

pokial nemas alergiu, tak kludne mozes..ale moze sa stat ze babo zareaguje, vtedy ich nedas viac..ale to by zaragovalo hocikedy kedy by saa s nimi stretlo

darja12
27. feb 2016

naša má tiež červené líca, má 5 mes a líca má červené niekoľko mesiacov.. jedávam lieskovce, mandle, tekvicové semiačka, sezamové semiačka.. neviem, či je to z toho..

damarafrigg
27. feb 2016

@darja12 skus to na tyzd. vynechat a uvidis. Ja som 3,4 dni jedla vajick.pomazanku a moja sa vyhadzala a viac kakala. Prestala som a tvaricka sa jej vucistila aj brusko zlepsilo.
@majkamadu mozes vseko. ked zbadas nejaku reakciu tak vynechaj a zistis podla zlepsenia ci to bolo z toho. Ja jem vsetko zas to ale netreba prehanat.obmedzujem huby a nejem radsej plesnove syry. Pozor na cokoladu a citrusy. Posobia dost na kozne problemy.

ivikdurdik
15. dec 2021

ja som orechy vždy jedla, aj v tehotenstve, aj pri kojení a úplná pohoda, malý nemal žiadne reakcie

maggieee
19. dec 2021

v tehotenstve sa orechy určite odporúčajú ako bohatý zdroj omega 3 mastných kyselín

kozumplikovasandra
23. dec 2021

jj, sú mega zdravé , teda tie prírodné. Ja milujem tieto https://www.svetplodu.sk/myx-zakladka_z1203/#12858

incusa
28. dec 2021

aj ja som vždy jedla orechy a normálne kojila