Môžem zahustiť materské mlieko?

iskierka
6. jún 2012

Prosim Vas chcem sa Vás opýtat. Odsavam si mlieko kedze mam vpadnute bradavky. Sem tam dokrmujem nutrilonom, ked nestiham odsavat. Problem je ale v tom, ze materske mlieko jej velmi rychlo tecie cez cumel na flaske aj napriek tomu, ze je pre novorodencov, vyskusala som rozne druhy cumlov. A tym, ze jej to rychlo tecie, tak pri tom place a nechce ho. Prsnik od zaciatku nechyti hned podotykam.
Ja sa chce opytat, ci to materske mieko mozem niecim zahustit? Napriklad odsajem 90ml a dam tam za jednu odmerku nutrilonu 😕 Neviete niektora?
Mala ma 6 tyzdnov

monyccka
6. jún 2012

ja by som nezahustovala. skusali ste klobucik na kojenie? Alebo skusat dalej cumle, moja pila z MaM jednotky aj materske mlieko a v pohode.. Dodavat umele do materskeho sa mi zda nie velmi dobre riesenie.

niki0121
6. jún 2012

@iskierka Ahoj! Ja by som ti skôr odporučila klobučníčky na prsník a tak kojiť. Veľa mamičiek tak kojilo s vpadnutými bradavkami. Zahustenie materského mlieka? To som ešte nepočula. Opýtaj sa pediatričky . Inka držím palce aby ste tento problém vyriešili k obojstrannej spokojnosti.

nikuska265
6. jún 2012

ja som teraz videla v dm-ke cumle zvlášť na čaj a na mlieko (predtým som o tom ani nepočula) -tie na čaj by mali mať menšiu dieročku,boli to cumle pre novorodeniatka. a my máme fľašu avent a s ňou sme skopojné obe 🙂 veľa šťastia prajem

sante81
6. jún 2012

tiez odporučam flasku Mam , ja som s nou bola velmi spokojna, sadla nám ako 6ta v poradí.

carodejnica
6. jún 2012

@iskierka Neskúšala si kontaktovať laktačnú poradkyňu? Možno by ti pomohla... 😕 http://www.mamila.sk/pre-matky/kedy-kontaktovat...

jajamalka
6. jún 2012

ja som zahusťovala MM Nutritonom,ale kvôli tomu, že malá mala reflux...Čo sa fľašky týka, zn. dr. Brown ma jednu takú s úplne uzučkým otvorom, kúpila som v lekárni. Druhá vec potom bola, že to zahustené mlieko ten otvorček často upchávalo... 😖

iskierka
autor
6. jún 2012

@jajamalka Dakujem, potesila si ma ,a zatra sa opytam na tu flasku, a uz nezahustujes?

lauricka
6. jún 2012

@iskierka co sa tyka mlieka, je to zvlastne, ze ho nedokaze pit, ze jej rychlo tecie, lebo moji boli predcasnaci a zvladali to...tiez som odstriekala, plus dokrmovala Nutrilonom, ale da sa to urcite riesit tym cumlom na caj. Prave vcera som bola v rakuskej Bipe a tam som zhanala cumel NUK first choice a tam boli rozdelene jeden na caj a materske mlieko, dalsi na umele mlieko a dalsi na kasu. Co sa tyka miesania materskeho a umeleho, do jednej davky som to nemiesala, ale ked som sa pytala sestricky v porodnici, povedala mi, ze to v podstate nevadi, ved v zaludku sa to stejne tak ci tak rovnako pomiesa. Takze to nevadi, ze to kombinujes.

dai
6. jún 2012

@iskierka skus materske trosku prihriat - ty tym ze odsavas tak ono chladne - studene mliecko vzdy rychlejsie tecie ako mlieko normalnej teploty - ja to vidim ked normalne prihrievam - vlastne idealnu teplotu ma ked netecie... ked je moc teple alebo studene tak tecie strasne rychlo...
urcite by som mlieko nezahustovala, mozes tym malehmu sposobit zaludocne problemy ( miesat je ine - to by si ale musela aj vodu pridat... ale len do MM hodit prasok - to nerob...)

dai
6. jún 2012

@iskierka nutriton a nutrilon su ale 2 rozdielne veci - nutritonom sa zahustuje mlieko ked ma dieta reflux - to nie je UM

iskierka
autor
6. jún 2012

@dai vsimla som si to no uvidim skusim radsej ten cumlik na cajik zajtra nebudem zahustovat

katren
6. jún 2012

@iskierka na zahustovanie mliecka existuje NUTRITON, nie Nutrilon.....je to priamo na to....ja som tiez odsavala a musela som zahustovat, lebo mal maly silny reflux....

jajamalka
6. jún 2012

@iskierka už nezahusťujem,pretože nie je čo...Aktuálne sme na UM Nutrilon AR a ten je dosť hustý aj bez zahusťovania 😉

iskierka
autor
6. jún 2012

Dakujem baby, vsetkym, skusim najskor vymenit cumlik, a ked nie tak skusim ten nutriton

strapco13
6. jún 2012

@iskierka mas malinke babo este..je velka pravdepodobnost, ze sa ho podari prisat na prsnik a nebudes musiet pracne odsavat
bolo by dobre skontaktovat sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk
chce to sice trosku trpezlivosti ale da sa to

jorsulova
6. jún 2012

Urcite skus NUTRITON, presne toto iste mala sesterka s malickym pred par dnami. Mliecko odsava lebo ma vpadnute bratavky od narodenia nevedel chytit. Aj dokrmuje. Umele mliecko pije v pohode lebo je hustejsie a s jej mlieckom sa dusi a hneva sa, nechce ho pit, strasne place. Kupila Nutriton, je to len prirodne zahustovadlo so svatojanskeho chleba, akurat bude mliecko sytejsie a malicky krasne papal bez hnevania. S tym mu nemozes naozaj nijako ublizit.

jorsulova
6. jún 2012

@iskierka este som zabudla dodat ze malicky ma 8 tyzdnov, takze podobne ako tvoja mala

baklik
6. jún 2012

@sante81 ahoj, trochu mimo temu,ale tu flasku MAM ste skusali ako siestu v poradi? lebo my mame od narodenia flase MAM, maly je s nimi spokojny, ale od sestry som dostala Chicco a maly si na nu nie a nie zvyknut. dokonca ani avent cumel mu nebral. domnievala som sa, ze je to skor tym, ze na MAM je zvyknuty od narodenia...

sante81
7. jún 2012

@baklik je pravda ze ja som kojila a flasku sme nepotrebovali hned od začiatku, ale ako prvorodička som kupila pre istotu pred pôrodom v lekárni flasky 2, 2 som dostala, vrátane tej od aventu a chicco, niekde som dokupila len iny cumel, kaučukovy alebo iny tvar. ked mal syn 4 mes tak som počuvala mudré rady babičiek aby som si ho učila na čaj, lebo ked bude v lete teplo tak bude potrebovat viac tekutín, a ze budem musiet dokrmovat, flasu nikdy nechcel, ked mal 6 mes a začali sme s príkrmami, sám sa začal odstavovat a postupne sme prechádzali na UM, pil ho az do 2 a pol roka a jedina flasa ktorá nam sadla bola ta modra od Mam.

adelii
9. jún 2012

@iskierka Ahoj,ja mam skusenost zase taku,ze uz v porodnici nam sestricky miesali MM s UM,vraj to nevadi...tak neviem veru...kazdy ma na to asi iny nazor 😒

nicky182
9. jún 2012

ahoj, ja by som UM s MM nemesiala ...priznam sa, e este som nepocula o tom,ze dieta nechce mlieko lebo je riedke ....teraz si len na zaciatku, mas vela predneho mliecka ....poodsavaj trosku, kym nepojde zadne mliecko, to je take tukovejsie hustejsie a ponukni mu cez klobucik a uvidis ....ja som kojila s klobucikom skoro 8 mesiacov 🙂 pripadne sa popytaj v lekarni na nejake mlieko "huste" ...skusala si cumliky tommie tippie ? tie vyzeraju ako cicik a maju mini mini dierocku uplne od 0 m ...drzim palce, pa

beton
15. jún 2012

@iskierka tvoje babatko je este tak male, ze by som neriesila takto komplikovane poroblem, ale pokusila sa o normalne dojcenie. tvar bradavky nema na prisavanie babatka ziadny vplyv. na to ma vplyv pouzivanie flasky, cumlika, a inych nahrad prsnika, klobuciky... toto vsetko sa da odstranit a naucit babatko pekne prisavat, tak zvysit tvorbu tvojho mliecka, ale chce to odhodlanie a osobny kontakt s laktacnou poradkynou www.mamila.sk. kazdy problem s dojcenim sa da vyriesit. sama poznam baby, co sa rozkojili az v 3mesiacoch a presli na plne dojcenie, poznam dojciacu adoptivnu mamicku. dojcit moze kazda, ale je to hlavne osobne presvedcenie a rozhodnutie, do ktoreho ta velmi podporujem. stoji to za to sa na zaciatku ponamahat a potom mat vzdy po ruke sposob, ako dieta utisit na vela dalsich mesiacov.

mandragora22
15. jún 2012

@iskierka nezahustovala by som. bud by som presla uplne na UM, alebo sa pokusila este o nejaky ten uspech v kojeni, ale urcite by som nezahustovala! a ani nekombinuj prilis, mohla by si zbytocne urobit zaludku tvojej malej chaos a nieco zbytocne pokazit. ved sa porad s lekarkou, ale myslim, ze ti povie to iste. ak mas prilis malo mlieka, prejdi na UM, alebo ak mas moznost, pokus sa ziskat mlieko inej matky, neviem, ako sa to robi, ale su take moznosti... viem, ze sa taketo mlieko ci uz vykupuje, alebo dokonca daruje.. no neviem, co a ako a kde... ale nekombinovala by som. v ziadnom pripade 😉