Sójové mlieko pri črevnej chrípke. Neuškodí mu?

sakura77
27. mar 2008

ahojte!neviete niekto poradit?maly mal crevnu chripku,je to 6 dni,dietujeme ale uz zacina byt hladny a pyta v noci mlieko,to mu ale nemozem dat lebo mlieko a laktoza sa ma vynechat.tak ma napadlo co keby som mu dala sojove ?myslite zeby uskodilo? nema niekto skusenost?

eliska7
27. mar 2008

ake mlieko davaš,normalne?lebo v dnešnej dobe sa už nemusi vynechavať mlieko-to mne zas tak povedali lekari,vraj sa ma normalne podavať aj pri hnačkach a tak ,alebo špecialne mlieko v obdobi hnačiek 😉 -pytaj v lekarni je viac značiek

sakura77
autor
27. mar 2008

no vidis a mne povedali ze nic mliecne,asi to skusim.inak davam sunar.

eliska7
27. mar 2008

no mne to na pohotovosti povedali,to len volakedy,kazali čaj a suchare,normalne mu možeš dať papať ryžu,zemiačky,mrkvu,chude masko a mliečko čo bežne papa-rozhodne nezavadzaj ine mlieko,pretože prave ztoho može hnačkovať 😉 predpokladam ,že už nema riedke stolice ani nezvracia po 6 dnoch,tak sa neboj,pomaly chodte na normalnu stravu ako si mu davala. 🙂

sakura77
autor
27. mar 2008

vyskusam,hadam to nepokazim

eliska7
27. mar 2008

neboj ,viem čo hovorim 😉

tomaslavka3
27. mar 2008

ahoj nase male asi nemali crevnu chripku,ale vrackali a hnackovali.Tiez dr.zakazala aspon na24hod mlieko a vsetko mliecne.Tiez su vyhladvane,ale dovolila zemiaky,jablko s marinou a caj.

sakura77
autor
27. mar 2008

tomi,to vsetko aj my papame,ale v noci si to tazko viem predstavit,uz dnes som ho horkotazko udrzala na caji,tak len dufam ze este vydrzi ☹

eliska7
28. mar 2008

no ako pokračujete?

sakura77
autor
28. mar 2008

tak som to riskla a dala mu v noci sunar,ten stastny vyraz keby si videla 😀

zatial v pohode,ziadne "prehanky" ani "vracacky",tak dufam ze uz bude dobre 🙂

melory
28. mar 2008

moj pije len sojove mlieko, kravske nie a pri hnackach a vracani vynechavame

sakura77
autor
28. mar 2008

preco,mel,maju alergiu?

eliska7
28. mar 2008

teraz mi kamoška volala čo ma robiť,tiež hnačkuju a teplotuju,skoro skončili v nemocke na infuzkach,asi to víri všade.sakura no vidiš,už bude len lepšie 😉

sakura77
autor
28. mar 2008

no,aj tu je toho plno,vsade kde sa otocim

vavka33
28. mar 2008

Sakura,sojove mlieko mozes davat pri hnackach.Moja prva dcera ho pijavala od roka do troch a aj pri hnackach som jej ho davala.to jedine sa moze.

melory
28. mar 2008

ma alergiu na kravske, ked sme boli v nemocnici tiez kvili hnacka a vracaniu prisne nam sojove mlieko zakazali

eliska7
28. mar 2008

ono každy lekar povie inač a pravda je taka každemu zaberie niečo ine 😉 ja sa držim rad" modernejšich lekarov"ked niečo take je len dam všetko varene na vode,kojim dalej,slane tyčinky(zadržuju vodu,väčšie deti pravu pepsi)a lieky čo treba,najlepšie sa u nas doma osvedčili kvapky hylak,aj na mužovi,mne a aj deťoch-proste každa mame svoje receptury 😉

sakura77
autor
29. mar 2008

no,uz bolo celkom fajn,v noci uz som dala aj mlieko,ale teraz poobede bola zas "prehanka"- tak varim ryzovy odvar.dufam ze sa to nezopakuje,lebo ma asi trafi.ked on mi uz tie dietne suchotiny nechce jest ☹

filipa
15. apr 2008

v obdobi hnaciek sme tiez byvali na ryzovom odvare (aj pocas a po salmonele, bolo to hrozne obdobie, trvalo asi 4 mesiace). potom som pokracovala este nejaky cas na low lactosa umelom mlieko (v nasom pripade Nutrilon). to pomohlo, hnacky sa obmedzili. a samozrejme dietnejsia strava, ryza, zemiaky, mrkva, starsie pecivo. postupne som zacala davat probioticke kultury a potom pomaly opat privykala maleho na mlieko.

kangaroo
25. apr 2008

my sme tiez bojovali s prehánkami, decká pijú normálne sojové mlieko, počas prehánok som ho ale vysadila, dávala jej len moje mliečko a v dm- ke kúpené ryzové mlieko, mne zas lekár odporučil nedávat malej nič, v čom sú tuky....