Zápal prsníka a strata mlieka. Dá sa vrátiť ku kojeniu?

ewita999
28. mar 2011

ahojte mamicky..potrebujem radu..moj syncek ma len dva tyzdne..najskor som normalne kojila, malinkemu chutilo a potom sa mi strasne naliali prsia a boleli bradavky a maly vobec nechcel jest..isla som gynekologovi a ten mi dal antibiotika aby sa mi zapal prsnika nerozsiril..no ked som isla spat a rano som sa prebudila tak uz som mala makke prsia a skoro ziadne mlieko..tak teraz maly papa umele mlieko, uz 5 dni a moje prsia odmieta, chcem aby sa mi znova spustilo mlieko, chcem kojit :( ..da sa to este nejako zachranit? prosim poradte ak mate s tym podobnu skusenost. dakujem

radka1188
28. mar 2011

Moja mala uz od mala nechcela prsnik a to som vyskusala skoro kazdu polohu.Vzdy sa odtahovala.A potom dosiel este aj stres a mlieko mi uplne odislo.Skus si odsavat ak mas este mlieko.A davaj mu z flasky vela maminiek to tak robi 😉

ali27
28. mar 2011

odporucam kontaktovat cim skor miestnu laktacnu poradkynu, dufam, ze uz nie je neskoro.... drzim palce.
zoznam laktacnych poradkyn najdes tu: http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

katy1979
28. mar 2011

@ewita999 volaj laktacnu necakaj zbytocne. Nie je mozne ze len opadlo to uvodne naliatie prsnikov? ono to potom vytvara dojem ze nemas mlieko. daj vediet ako si to vyriesila celkom ma to zaujima. drzim palce nech sa ti to podari.

ewita999
autor
28. mar 2011

@radka1188 mam velmi malo mlieka...ked si stlacim bradavku, tak mi vyjdu maximalne dve tri kvapky a to je vsetko :(
@ali27 dakujem, skusim sa niektorej ozvat dufam ze mi pomozu 🙂

ewita999
autor
28. mar 2011

@katy1979 zajtra zavolam, nechcem teraz nikoho otravovat s tym...mne sa zda ze nemam mlieko, len par kvapiek mi vyjde a to je vsetko, potom uz nic nejde...este pred par dnami mi vytekalo mlieko a teraz nic, som z toho zufala

katy1979
28. mar 2011

ja to tak mam z jedneho prsnika. z jedneho ked zatlacim tak strieka a z druheho len kvapky. a mlieko tam je kedze sa maly z toho naje. ale ked ani nekojis ani neodsajes a nic ziadne napatie v prsiach ani sa nenalievaju tak tam asi naozaj nic nie je. skus cez den cinknut ze co ti poradia

katy1979
28. mar 2011

@ewita999 a to asi vies vela pit. teda tie 3litre denne, niekto pije vineu niekto nealko pivo polievky. caje na laktaciu

katrinka8
28. mar 2011

@ewita999 - neboj sa, to, ze Ty vytlacis 2-3 kvapky, nemusi nic znamenat. Ja ked si chcem odsat rucne mlieko, tak mam co robit, aby som nazbierala 1 cajovu lyzicku (davam do toho kazdy den dcerke vigantol). A ked chcem napr. do nejakeho jedla odsat, tak to sa trapim ako kon aj 20 minut kvoli par ml... A dcerka ma takmer 10 mesiacov, stale ju kojim a do 6 mesiacov bola vylucne dojcena 😉 Nestracaj nadej a zavolaj co najskor tu poradkynu, co Ti tu baby dali link, nic nie je stratene! 😉

seva
28. mar 2011

urcite kontaktu laktacnu poradkynu! najdes aj tu: www.mamila.sk.
tvoj syncek je este velmi malinky, stoji za to bojovat, aby mohol dostavat materske mliecko ...
umele mlieko mu davas vo flaske ? je mozne, ze preto zacal odmietat prsnik...
ak mas doma odsavacku, skus kazde 2 hodiny odsavat, a cim skor sa spoj s laktacnou! urcite sa to bude dat este zachranit! dolezite je, aby si ty sama chcela.

radevka
15. jún 2011

ahojte, nechodila som na toto forum, ale stala sa mi taka vec o ktoru sa chcem podelit, co sa tejto temy tyka.
Narodil sa mi v aprili syncek a vsetko bolo v poriadku, kojila som casto a mliecko bolo.
ale v maji som mala statnice a tie stresy boli strasne a o mlieko som pochopitelne prisla.
na kontrole po sestonedeli som sa zdoverila sestricke u gynekologa a ta mi poradila:
volnopredajne homeopatika RICINUS COMMUNIS 5CH
(mala zelena amplulka, v kt.je 60malych minicukrickov)
3xdenne 5granuliek, cize to vydrzi na 4dni.cena cca 3eura

a po troch dnoch uzivania a prikladania maleho tak 5-6x denne mi mliecko STRIEKALO!!
takze odporucam..aspon mne pomohlo...dufam ze to funguje globalne🙂

julienka
15. jún 2011

@radevka je super, že sa ti mliečko vrátilo, ale že by to bolo len tými homeopatikami... ťažko povedať. Skôr to, že si bola v pohode, kľude a spokojná. To spravilo svoje pri obnove mliečka. Tie homeopatiká sú ako lentilky....