Aké skúsenosti máte s kvapkami Espumisan?

janka3165
29. feb 2012

Pekny den maminky.chcela by som sa opytat mate nejake skusenosti s kvapkami na koliku Espumisan ?Mame doma maleho vnučika 1mesiac .a trapime sa zavše s kolikou.Ak mate skusenosti a poradit ako na to rada to uvitam .Aj neajky iny recept len aby Matuško uz nemal bolenie bruška .Srdečna vdaka starka jana

mrka2
29. feb 2012

urcite mu dajte, nasej malej velmi pomohol. uz presne neviem,kolko kvapiek, malo by to tam byt napisane. este mozte cvicit s nozkami, ze tlacite kolienka ku brusku...

boise
29. feb 2012

@janka3165 my sme sa velmi trapili s kolikami, vyskusali sme vsetko a zabral az baby calm...ciste prirodny, vypytaj si v lekarni a vyskusaj. U nas espumisan aj sabsimplex nula bodov 😝 😔

lolko_lenka
29. feb 2012

Dobrý deň, ja som malej dávala Espumisan L, nám pomohli, ale len keď boli tie bolesti slabšie. Keď už mala také tie strašné kŕče a neutíchajúci plač, tak najviac asi pomohol vankúšik naplnený čerešňovými kôstkami (dá sa kúpiť v DM), ktorý sa ohreje a slúži ako termofor a zároveň sa ním dá masírovať bruško. Najviac sa nám tiež osvedčila poloha na tigríka, kedy malá ležala na predlaktí tváričkou smerom k zemi. A vtedy sme pod ňu tiež dávali ten vankúšik.
A tiež som nejedla nič čo nadúvalo, dokonca som nemohla ani parené buchty a kysnuté koláče. Tak nech čoskoro tie koliky prejdú. Nám prešli okolo 3.mesiaca.

liv1
29. feb 2012

aj my sme sa s tym trapili a pomohol vcelku sab simplex. a ja som musela mat velmi upraveny jedalnicek lebo som kojila. vobec cerstvy chlieb, pecivo, ine naduvacie veci. skuste aj bio gaia.

jajka0211
29. feb 2012

nam pomohol aj espumisan aj sab simplex

stanislavao
29. feb 2012

Espumisan su slabe, ovela lepsie kvapky su Sab Simplex - kupite tiez v lekarni. nam velmi pomohli a koliky boli prec.

sigiinka
29. feb 2012

Dobrý deň, verím vám, je to ťažké mať drobčeka ktorého často boli bruško.Ja mam synčeka, ktorý od narodenia trpel bolesťami bruška tiež, narodil sa s nezrastenymi svalmi v brušku, mal ho také veľké, akoby v ňom mal nafúkaný balónik.Nám bol vtedy doporučený Espumisan kvapky, ktorý sa môže dieťatku dávať dlhodobo, koľko kvapiek to je uvedené v letáčiku, podľa veku bábätka, ak váš vnúčik máva často bolesti bruška, mali by ste Espumisan určite skúsiť, želám vám pekný deň

elienka
29. feb 2012

@janka3165 aj my sme mávali bruškabolenie, pomáhalo dávať si strašný pozor na stravu (najmä cibula, nemohla som ani kúsok, žiadne kupované párky, kupovanú paštétu som zjedla len raz a stačilo) espumisam nám ani kamoške moc nezaberal, lepšie nám sadol sab simplex kvapky, podaktorí si chvália kvapky infacol, treba vyskúšať. Ešte som pila veľa feniklového čaju (teda nieviem či je Matúško kojený) a často sme cvičili, nôžky sme pritláčali k brušku aj bruško sme masírovali. sem tam aj rektálnu rúrku som použila - to už keď som si nevedela rady - ale naozaj len sem tam, vraj je to návykové - my sme používali občas aj do polroka a nemá žiadne problémy.
ešte doporučujem kvapky biogaia - probiotiká na slovensku je napísané že sú od 3 mesiaca ale v čechách tie isté kvapky sú už od mesiaca - takže myslím že je to bezpečné.
Najväčšie bruškabolenie pomynulo cca v 3 mesiacoch, keď začala dvíhať nôžky

bambola
29. feb 2012

Nam Espumisan velmi pomohol 🙂 davala som 5 kvapiek pred kazdym kojenim, vecer 10 🙂

ladytt
29. feb 2012

My sme sa trápili s kolikami, stále nám dávali len espumisan a sab simplex, ale naše problémy vyriešili aj probiotika Biogaia. Mne ich poradila kamarátka a ja som poradila viacerým kamarátkam a zatiaľ všetkým pomohli. Dokonca som na internete našla aj jeden výskum, ktorý porovnával účinky látok probiotík /=Biogaia alebo Dophilus Probiotiká/ a prípravky obsahujúce simethiconum/ =espumisan a sab simplex/ a účinnejšie sú úrčite probiotiká. Určite odporúčam radšej probiotiká, niečo vyše týždňa sme mali po problémoch.

zu123
29. feb 2012

My sme sa trapili do 5. Mesiaca a jedine co nam pomohlo boli probiotika biogaia, odporucam 🙂

lili777
29. feb 2012

No my sme sa s malinkou tiež veeelmi trápili. Z týchto kvapiek nepomáhalo nič, tiež som skoro nič už nejedla. Najviac asi treba masírovať bruško, pravidelne. Totiž bábätko sa nehýbe, črievka tiež nie a tým pádom je trávenie spomalené a nadúva. Tak skúste probiotiká, nejaký ten sab simplex a masírovať bruško každú chvíločku. to sa osvedčilo nám

cukor
29. feb 2012

aj my sme sa trápili s kolikou.vyskúsali sme vsetko a ako doktorka povedala proste musíme vydržat a dieta z toho vyrastie .a naozaj po 3,5 mesiacoch bol pokoj.musíte vydržat.

kattka_xx
29. feb 2012

dobry den, u nas boli tiez hrozne koliky na dennom poriadku, ako maly rastol pomaly to prechadzalo a okolo 3 mesiaca to ustupilo.. Davali sme espumisan pred kojenim, trochu to zmiernilo, ale syn ich maval aj tak kazdy den. Skusali sme tiez vselico.., pomahalo cvicit nozickami, teply kupel, teple obklady na brusko (ja som ohriala obycajnu kuchynsku sol nasucho v hrnci, nasypala ju do malej obliecky od vankusika a tak prikladala).. Raz som vyskusala feniklovy cajik, dostat v lekarni a moze sa od ukonceneho prveho tyzdna. Hovori sa, ze kojenemu babatku nereba podavat dalsie tekutiny, ale mne sa velmi osvedcil. Malemu krasne odchadzali vetriky, a brusko bolo ovela ovela spokojnejsie, koliky mal sporadicky a miernejsie...Teraz mu cajik uz nedavam, a espumisan este ano, ale ovela menej...takto ho pomaly vysadzame. Drzim palce

mina76
6. mar 2012

Ahoj, u nas zaberal Sab simplex, pritlacanie noziciek k brusku a nosenie na predlakti. Ked bolo najhorsie, osvedcili sa nam kupele v teplej vode

radlinka
6. mar 2012

Espumisan dobra skusenost, presli sme na probiotika 😉

sweetsuzi
6. mar 2012

Nas maly mal koliky do toho 3. mesiaca, niekedy slabsie, a niekedy aj 4 hodiny rev ako na raty. Espumisan sme davali aj preventivne, aj ked bola kolika a pomahal, ale ked uz boli bolesti horsie, tak hlavne masirovat, nahrievat a uplne najviac nam pomohlo nosenie v satke a poskakovanie na fitlopte 😀 - tam mal jednak zohriate brusko odo mna, aj pokrcene nozky, no a ten pohyb ho ukludnoval. A tygrikova poloha tiez pomahala, to sme sa nanosili riadne 🙂
Nam napriklad feniklovy caj robil velmi zle, zistila som si potom u lekarky ze su aj deti ktore nanho reaguju opacne - bohuzial to bol nas pripad, tak len aby ste vedeli ze aj take sa stava.
Drzim palce nech to skoro prejde, ono sa to vekom lepsi a zachvilu si na to ani nespomeniete 😉

mirkacik
6. mar 2012

espumisan a sab simplex je v podstate to iste,len espumisan je drahsi...ja som skusila aj aj a pomohlo nam

katka251177
6. mar 2012

Nám Espumisan nepomohol vôbec. Dali sme Infants Dophilus - probiotický komplex pre deti a ten zabral hneď. 🙂

ejuska79
6. mar 2012

velmi zle...aspon si myslim ze to sposobil espumisan...ninka mala asi 3 tyzdne, koliky, proste stale ju bolelo brusko, prdkala a vela plakala..tak som na odporucanie dala espumisan... malá prestala uplne kakat a vsetko islo vrchom...potom sme museli aj rektalnu rurku pouzit, co sa jej to tam upchalo a strasne plakala..potom to len tak z nej vysplechlo..ja myslim, ze ju to asi nejak upchalo... ale nemozem na 100 percent potvrdit, ze to sposobil espumisan, ale stalo sa to prave vtedy ked tie kvapky dostala...

jespera
7. mar 2012

nam nepomohli, u nas zabral sab simlex...nic ine.

desszi
7. mar 2012

nam nepomohol ani espumisan ani sab simplex, pomohli prirodne kvapky Baby Calm

sylvia78
7. mar 2012

Pekny dnik prajem, tak mi sme Espumisan brali dlhodobo, od skoro narodenia az kym sme nazacali pomali prikrmovat a prechadzat na stravu okrem mliecka. Davala som 10kv pred kazdym umelym mlieckom, nemohla som kojit, a ked som uz prechadzala na papu tak uz iba rano na obed a vecer a tak pomali sme uplne prestali uzivat, a teraz uz ma 16mes a nastastie neviem co je to kolika u chlapceka. Co chlapci to maju castejsie a bolestivejsie, vraj... Teraz si dame Espumisan L uz iba ked sa navari nieco co nafukuje a vidim ze sa nejak zacina skrucat ale samozrejme teraz uz vecsiu davku. Mne to takto kazala dr a veru sme boli spokojní, nam nezabral Sab simplex tak sme skusili toto a nebanujem.

sissika
7. mar 2012

nemám odskúšané, ale mám známeho pediatra a vraj denne pár lyžičiek acidka vyrieši všetky koliky, keď už bude papať príkrmy, tak activia ...

sevi
8. mar 2012

ahoj.ja som espumisan davala synovi.pomohlo mu,pekne sa vyprdkal,brusko mal makke nie nafuknute,nebolelo ho.ale pozor!je navykovy.synator si nan ako babatko tak zvykol ze sa nevedel bez neho vyprdkat ani vykakat.az napokon som mu nakvapkala viac ako bolo treba a chudacik sa pokakal az na chrbatik.odvtedy nemal problem ...

kytykenka
8. mar 2012

radsej sab simplex, probiotika a pupikom natierat brusko

radka24
11. mar 2012

Ja mozem taktiez odporucat Sab a ceresnove kostky z DM trosku prihriate v mikrovlke a babatko nane. pekne sa uvolni, moj maly si aj pospinkal a potom sa pekne aj vykakal a bol kludnucky.

tibiana
4. máj 2012

My sme mali kvoli brusku denne "koncerty" ... bolo nam malej velmi luto ☹ . Espumisan sme davali 1x 25kvap., nezaberal navyse som zistila casom ze z neho zvracavala. Odporucila by som pred kazdym kojenim 1kvapadlo INFACOL, prejde len cez crievka, neuklada sa v telicku a pomaha pri kolike, potom natierame pupika, pripadne prikladame nahriatu plienocku, cvicime nozickami. No a okrem ineho 1x denne uziva mala BIOGAIA 5kvapiek. A KLOP KLOP stale su tie krce v brusku, no mam pocit, ze je to trosicka lepsie ... cize osobne ESPUMISAN neodporucam. Samozrejme pit feniklove cajiky /mamicka/ a malo by to prejst .. ale niekedy to odchadza same v 3.mesiaci. Zelam vam, nech je malickemu co najskor dobre 🙂

b1105
6. máj 2012

ahoj ano mozu byt ale sabsimplex je lepsi a moze sa to tak tiez ako espumisan do kazdej flasky mlieka/ to mam od zdravotnej sestry nie je to moj vymysel
a zaberaju mame to overene maly bol kolikavy tiez

maja21041989
6. máj 2012

Sú to výborné kvapky.ODPORÚČAM 😀