Antibiotiká Klacid a pitie mlieka

gabena1
27. okt 2013

Ahojte maminy 🙂
chcela by som sa opytat mamiciek co davali deturencom KLACID atb /ale ten rozrobeny v lekarni/ ci pri nom mohli davat detom pit mlieko...maly ma skoro 3 roky ale rano, vecer si este biely napoj vychutnava...
nie som si ista ci som rozumela spravne lekarnicku ked mi ho vydavala ze hodinu pred alebo hodinu po nesmie pit milieko a kyslomliecne vyrobky...nie som si ista tou 1 hodinou nakolko mi potom vravela aj o BIOGAJI ze tiez nech tam je odstup 2 az 4 hodin aby to vsetko fungovalo spravne...na nete som citala o klacide ze sa moze zapijat aj mliekom...no teraz neviem...poradte mi ...mozem mu to mlieko vobec davat? a ked ano tak kedy...atb berie rano o 9.00 a vecer o 21.00.. dakujem za vase nazory /urcite si zavolam do lekarne kde mi ho dali 😉/

mischena333
27. okt 2013

@gabena1 Sestrin maly ho teraz uziva, pytala sa ma na to, je tam pisane, ze mlieko nema ziadny vplyv pri sucasnom podani ATB.Takze moze.U niektorych teda nie, zhorsuje vstrebavanie lieciva, ale pri tychto sa moze.

gabena1
autor
27. okt 2013

@mischena333 dakujem 🙂 preto som sem prisla po radu lebo papier pisal nieco ine ako lekarnicka vravela... 😒 dnes som mu dala mlieko v predstihu 😀

mischena333
27. okt 2013

@gabena1 V pohode, normalne by som si myslela, ze sa nesmie mlieko nato, ale ked udavaju, ze ano a aj sestra mu to dava priamo v troske mlieka.Tak nech je coskoro zdravy.Pekny vecer

h2
27. okt 2013

@gabena1 Ahoj, môj malý nedávno Klacid doužíval, o mlieku lekárka nehovorila nič, len o tom, že mu mám dávať nejaké probiotiká, ale tie majú byť v odstupe najmenej 3 hodín od antibiotika. Ináč, mlieko a ani žiadne probiotiká spolu s antibiotikami nijako neškodia, nemôžu dieťatku ublížiť, len znižujú účinok antibiotík. Klacid je antibiotikum špeciálne pre malé detičky, ktorých hlavnou zložkou stravy je mlieko, takže to určite nemá žiadny vplyv.

gabena1
autor
28. okt 2013

Ahojte maminky 😉 tak predsa mi nedalo a volala som do lekarne...tak mi lekarnicka vravela ze mliecko moze pit ale aspon taku hodinku pred aby ho nebolelo nahodou brusko s kombinaciou ATB ale inac sa moze ...
@h2 ja mu davam biogaju 2 hodky pred ATB snad bude ucinkovat ako ma...mam zauzivane davat mu rano pred tym ako isiel do skolky tak to uz nechcem menit...snad budu dostacujuce tie 2 hodky 😅

@mischena333 , @h2 este raz dakujem za pomoc 😉

mischena333
28. okt 2013

@gabena1 Nie je zaco, ved odtoho tu sme 😉 Prajem coskore uzdravenie

gabena1
autor
7. nov 2013

@mischena333 dakujem 😉 klacid snad pomohol..klop klop klop 😅

mischena333
7. nov 2013

@gabena1 Tak som rada,uz len preju,aby tak skoro neboli ziadne atb potrebne. 😉