B-komplex pre 15 mesačné dieťatko

dena567
31. aug 2014

mamicky viete mi poradit jedna mamicka mi poradila pre chut do jedla pre dcerku aby som vyskusala daat B-komplex......lebo malinka mi pocas krmenia vsetko vypluva a uz to trva dost dlho ...rvaj jej sestra mala takyto isty problem a ked drobcek uziva B-komplex tak mu to dost pomohlo..chcem hlavne vediet ci to moze aj 15 mesacne dieta?dakujem

bocianka123
31. aug 2014

ahoj, B-komlex môžeš v kľude dať aj 15-mesačnej, len či zaberie, to je otázne. Ja dávam "elánek", je tam zmes B-čiek a aj nejaké byliny.. a je to sirup, ten B-komplex sú takédosť tvrdé , ťažko sa delia i drvia ... možno niečo v sirupovej forme si vypýtaj .. ja som ho dávala obom mojim synom od narodenia a bolo to dosť problematické .. ale darilo sa.

dena567
autor
31. aug 2014

@bocianka123 ahoj a tiez mate take problemy s papanim ja malicka krmim aj hodinu lebo mi vsetko vypluva ale nasla som ten b komplex aj v kvapkach...s tym papanim je to hroza ale aj zubky jej idu ale uz to trva od 8 mesiaca a uz padam dole hubou...

dena567
autor
31. aug 2014

@bocianka123 a ja malickej sirupy nemozem vôbec davat lebo ona mi hned vsetko vracka potom aj stravu....

bocianka123
31. aug 2014

@dena567 aha, a prečo? reflux? ja ťa viem pochopiť s tým ne/jedením ... ja s tým bojujem už vac ako 1,5 roka.. u mladšieho syna (ten má teraz cez 3 roky). takže viem, o čom píšeš. skúšala som všeličo a tento elánek teraz dávam, sirup. a dr. čo ti na to povedala? ak jej inak nechýba nič, tak je to ozaj asi v dieťati. ja tiež netuším, prečo je to tak, že akoby prestal jesť.. ale u môjho asi reakcia na zmenu ...

dena567
autor
31. aug 2014

@bocianka123 reflux nema behali sme s nou aj po vsetkych vysetreniach vsetko ma v poriadku my uz bojujeme od narodenia vôbec nechcela flasku ale niako sm to do nej vzdy dostali a teraz je mozme zabavat ako kolvek nepomaha nic ale fakt ze vôbec nic...ae jej idu aj strasn rychlo zubky zub za zub...ona len co by dala do huby a tebe to robil tiez syn z ti vsetko vypluval?a doktor ani nic mali sme jej davat stale cipky...ze je to vraj tych zubkov...lebo vies bolo aj obdobie ked dlhsiu dobu pekne papala...ale toto co robi teraz to je hrone ja len dufam kazde rano ze sa mi pekne napapa krmime sa len cez lyzicku aj mliecko jej zarabam s nemliecnou kasou lebo ked to mala riedke mi to vypluvala...a fakt to co sme uz my vymysleli pri papani aby sa nam najedla keby to tu mam opisovat no hroza....a este mi treskn po lyzicke...po celej chalupe s nou chodim chalupa je po kazdom krmeni hore nohami...a vam nato co doktor vravel?my sme sa aj pytali na niake vitaminy a on ze naco jej davat ked ma vsetko v strave ale nevidi to ako sa mi trapime a aj ta malicka

bocianka123
31. aug 2014

@dena567 môj papal cca do 18 mesiacov pekne, aj z fľašky (kojenie odmietal, nevedel sa dobre prisať, bol predčasník, ťažký zápal pľúc atd atd) hoci tiež som ho musela zabávať, krmiť pri rozprávkach (ked bol starší), aby nevnímal, čo papá, prípadne mu obed kombinovať s niečim sladkým atd .. ale jedol bez problémov. a prešiel 18 mesiac , ja som nastúpila späť do práce, malý na striedačku k opatrovateľke a tam sa to začalo kaziť. takže u môjho syna to je asi tou zmenou, jeho reakcia. a tiež nič dr. nedala, aj som si pýtala peritol (liek na podporu chuti do jedla), ale dr., že načo, ved mu nič nechýba, iba železo iné má v poriadku. tak som to skúsila takto prírodne, v lekárni som opýtala na niečo tekuté.
môj syn práveže nevypľúval vôbec, on už neskôr to ani do pusy nedal.. ani k tanieru si nesadol ani nič...
a u tvojej dcérky to môže byť zo zúbkov, ale podľa mňa to tiež trvá už dosť dlho. asi len trpezlivosť. trošku je problém, ak tekuté lieky vypľúva, príp. nestrávi. a s tými čípkami sa to tiež nedá riešiť natrvalo - a aké čípky? a trávenie? či ? ja môjmu musím dávať skôr čípky na vyprázdňovanie, ked má problém a nejde mu to von ...

dena567
autor
1. sep 2014

@bocianka123 no sak prave ze to nechcem cipkami stale riesit neviem do kedy..a nmo lekarne sa popytam na nieco nech mi tam poradia...vies trva to dlho ale aj tie zubky jej stae vychadza dalsi zubok takze ak...deti by mali vidie zmysel zivota v papani a nie takto...bojovat s nimi co sa tyka papania..