Chamomilla vulgaris 15ch. Aké je dávkovanie?

anickaajanko
21. jan 2009

Prosim Vas ake mate skusenosti s tymto homeopatickym preparatom, odporucili nam to pri bolestiach rastu zubkov. Rozpustit do cajika.
Len si nepamatam kolko guliciek a ako casto?Je to vhodne aj pre skoro 5 mesačné dieťa?

ygreen
21. jan 2009

máme doma, dávám je, ale rozdíl nějak velký nepociťuju. Ale pokud nám to alespoň malilinko pomůže přežít další noci, když se klubou zuby, tak to dávám. Určitě to neublíží. Ale já na homeopatika nejsem 😉

eliska7
21. jan 2009

ja som tiež davala,no žiadne učinky som neviedela,najlepšie zabral Kamistad gel-mam to udskušane na sebe,super strpnu dasna do minuty!a tym utlmi bolesť,ostatne gely mala chcela cucať pre dobru chuť,no tento je hnusný,ale zabera 😉

eliska7
21. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... -tu si pišu baby aj o chamomile a použivani gelou na zubky,skus aj tam prečitať

eliska7
21. jan 2009

jaj zle som to vložila-tema sa vola zubky,tiež tu na babätkách 😖 len su až niekde na 3 strane

mywiel
21. jan 2009

anickaajanko vhodné nema vedlajsie ucinky, to je jedno ci rozpustis vo vode alebo v caji 3-5 guliciek.

mywiel
21. jan 2009

Na zubky dobre zaberaju homeopatické detské cipky Viburcol N. Moja mama je lekarnik. 😉

veronika13
21. jan 2009

používali sme, ale aj gélik, čosi to pomohlo

anickaajanko
autor
21. jan 2009

raz denne
?
Mywiel dakujem

lenkamt
21. jan 2009

Anickajanko - mne odporičula homeopatička 3xdenne 5granuliek

tu máš viac: http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

ale nám to nezaberalo, tiež odporúčam viburcol ten zabral super 😉 na ďasná dávam babydent 😉 ale idem kúpiť ten kamistad, všetci ho chvália

flor1
21. jan 2009

Ahojky, měli by se dávat 3 kuličky 2 x denně..min.15 minut před nebo po jídle..a opravdu dávat, jen když jsme si jistí, že to jsou problémy se zoubky : protivný, nedokáže si sám hrát, jedno líčko červené...jsou výborném, já nedám na homeopatika dopustit 😉

jabber
21. jan 2009

Tak my dáváme 3 kuličky 1x denně, zabírá to a stačí nám to 🙂 Viburcol je taky super, ten dávám na noc. Chamomilla nemusí zabrat každému, těch homeopatik na zuby je víc, záleží jak se dítě projevuje, mám někde rozpis od homeopatky, najdu a dám to sem 😉

jabber
21. jan 2009

Tak už to mám:

Chamomilla 15CH : dítě podrážděné, plačtivé, stolice zelená, jedna tvář rudá, druhá bledá, chce se nosit nebo ho uklidní jízda v autě
dávkování: 1x denně 3 granule ;
pokud je současně přítomen průjem, horečka, kašel, bolest v uších: 2x denně 3 granule

Podophyllum peltatum 15CH: vodnatý, hlenovitý průjem, častější dopoledne, stav se zlepší ležením na bříšku
dávkování: vždy po průjmu 3 granule

Mercurius solubilis 9CH : bolest dásní, dásně jsou oteklé, bíle povleklý jazyk, velké slinění, velká žízeň
dávkování: 1x denně 3 granule

Phytolacca 9CH : dítě tiskne opakovaně dásně k sobě
dávkování : 3x denně 3 granule

gabrielamikes
22. jan 2009

Nám nějak nepomáhajíí mudr.říká že jsou děti na které homeopatika nezabírají...

jarka007
23. jan 2009

gabriela tie homeopatika zaberaju, ale musia suhlasit symptomy. Ak das dietatu, ktore je napr. placlive, nechce byt samo, alebo proste ine symptomy, ako na chamomilu, tak nezaberie. Musi sa VZDY pozreta na symptomy, ake dieta vykazuje. Tak ako jabber napisala o chamomile je to spravne. To su typicke symptomy, akurat by som mozno doplnila nosenie sa s tym, ze chce hojdat.

milusenovakova
31. jan 2009

Dobrý den maminky,chtěla jsem se zeptat,ten kamistad gel,na zuby,v lékárně mi ho pro mimi 10 a půl měsíce vůbec nedoporučili. Nejsou teda nějaké vedlejší účinky? A opravdu pomáhá? Já zkusila chamomille vulgaris a zatim si myslím,že dobrý.

jabber
31. jan 2009

miluse - jestli vám Chamomilla zabírá, tak už bych prcka zatím ničím jiným necpala ani nemazala 😉

junovka
31. jan 2009

my pozivame jedine Chamomillu,geliky by som ja osobne nedavala 😉

elizabeth453
20. aug 2010

ako dlho sa moze chamomilla 15CH uzivat? je homeopatikum skodne a navykove? dakujem

junovka
20. aug 2010

@elizabeth453 homeopatika urcite navykove nie je a v spravnom uzivani ani " skodlive", len by sa nemali uzivat dlhodobo, lebo budu mat opacny efekt. My sme homeopatika chamomilla uzivali, len ked naozaj sa inak nedalo, cize mozno raz za par dni. 😉 Neviem ako si mala na mysli, ze by si chcela uzivat dlhodobo, ale ked uz tak, tak raz-dvakrat denne cely tyzden...a potom by som prestala 🙂

elizabeth453
20. aug 2010

taja je ich davam tiez len ked sa inak neda...ale napr. moja kamaratka dava chamomille vulgaris 15CH poziva uz rok a pol a to skoro kazdy den. ja malej dam ln obcas, ked vydim, ze je strasne nesvoja. tak uz mame len posledny zubok,,,tak vcera som jej dala dva krat a dnes...len sa pyta koli tej kamaratke, lebo zevraj dr. jej povedala, ze v pohode to malemu moze davat, aj tri roky v kuse, ze to neublizi....dik 😉

elizabeth453
22. aug 2010

...a este jedna otazocka...moze sa od chamomilli boliet brusko a vracat? dik

junovka
22. aug 2010

@elizabeth453 podla mna urcite nie.Preco??

tepka
10. feb 2012

@flor1 ano lepšie naž tá chemia skusiť dačo najprv prírodné🙂

nitrankanr
28. apr 2012

Moze sa kombinovat CH 15 s cipkami Viburcol ?

aneleh
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibajeho
9. júl 2012

Jejda aj nam idu zuby a uz sa to s nim neda vydrzat. Tyzden som uz nespala chodim jak matoha. Zeny stretol sa niekto s tym ze prave pri zuboch malo dieta zapchu? Moj kakava raz denne, no teraz jak mu idu zuby tak aj viac krat. Ale vcera vobec nekakal este ani dnes a strasne len tlaci a nic z toho. Suvisi to so zubami alebo to uz bude nieco ine?

majka1981
17. júl 2012

@ibajeho moze to suvisiet zo zubami... ak sa uz tlacia a ide aj krv, tak to moze sposobovat zapchu. 🙂

gletnulka
17. júl 2012

@nitrankanr určitě ano. taky je kombinujeme. A neboj, homeopatikama se předávkovat nedá...;)

pami2
11. sep 2012

@anickaajanko ja davam pred spanim 5 guliciek

lenkassk
28. jan 2013

@anickaajanko prosím vás, to sú kvapky??? aký je ich presný názov Chamomilla - IVAX ??? lebo v lekárni mi dali len toto.