Čo na vlhký kašeľ?

andrejka1983
14. dec 2012

dcerka ( 2.5 roka) mi už druhý týžden kašle, niekedy je to viac niekedy celý den nič a potom zrazu večer ju začne dráždiť ☹ , je to taký vlhký kašel...malá aj vysoké teploty, brali sme týžden antibiotiká, teploty už nemá ale ten kašel nie a nie sa ho zbaviť!!...už sme vyskušali Stodal, ale nič, teraz jej dávam Hedelix, zdá sa mi že lepšie, pije aj čaj na kašel a priedušky...doktor ju kukal že je OK, že kašel prejde, máme dalej davat sirupček 😖 ale kedy prejde???? dakujem za každu odpoved a za všetky domáce či babské rady 🙂

poiu
14. dec 2012

Ja som vyskúšala snáď všetko, lebo sme sa tiež nemohli zbaviť kašľa. Vyskúšaj bronchipret prípadne bronchicum.

ornela_tn
14. dec 2012

ja som tiež všetko skúšala a zabral zábal z jazvečej masti. Skús si ju zohnať niekde na inzerát od poľovníkov.

polyana
14. dec 2012

velmi dobré sú rozpustné tablety ACC 100 ale nie som si istá od kolkých rokov sú vhodné pre deti. A tiež sirup Ambrobene- je fajn na vlhký kašel. Mali sme ho pred mesiacom a zabral nám velmi dobre.

andrea1201
14. dec 2012

toto dobre poznám,my sme sa trapili s kašlom 2 mesiace a vždy ju drhlo v noci,vyskušali sme vela sirupov a nakoniec nam zabral Nasivin sinus-sirup,je sice na uvolnenie hlienu a na dutiny pri soplikoch,ale nám pomohol pri kašli

kristiii
14. dec 2012

ak máš pocit že jej ten hedelix pomáha tak ho skús zatial nechať, nám pomohol sirup Prospan, a ten je v podstate to isté + kalciový sirup

tynamartina
14. dec 2012

U nás zaberá Slomukol 100

vulka
14. dec 2012

My sme práve dobrali kvapky Pleumolysin.

marduliena
14. dec 2012

na vlhký kašel je aj solmucol dobrý ak ju zahlienuje aby to išlo von z nej,alebo stoptusin,

alena0305
14. dec 2012

cibuľový čaj - 2 cibule variť do vody, potom pridať ošúpané jablko a nakoniec majoránku - dá sa piť len tak alebo pridať citrón a med, nám vždy dá doktorka na prvé 2-3 dni kvapky pleumolysin zo suchého na vlhký ale potom na mokrý kašeľ ambrobene. Na noc aby ju nedusilo alergologický sirup zodac alebo trifed alebo sirup na suchý kašeľ sinecod príp. kvapky stoptusin, ditustat.

sssimi
14. dec 2012

Pridaj k Hedelixu Sinupret. Moja mala minulý rok (2a pol ročná) kašel 2 mesiace. Už som z nej bola zúfalá. Doktorka mi povedala, že jej prejde ažkeď sa oteplí a aj tak bolo.

monikamalacky
14. dec 2012

Aj mi sme po antibiotikách. Mám známu v lekárni a tá nám odporučila BRONCHICUM a je to super. Už žiadne vykšlávanie hlienov.než sme ho začali brať kašlali sme 4týždne.

ludka140281
14. dec 2012

mi sme dostali trifet,je na lekarsky predpis po 2 tyždnoch kašla ....po nom prestali do 3 dní(od alergologa,ale aj praktická lekarka ho može predpisat)

roo
14. dec 2012

My teda nastastie nemavame choroby, na ktore treba ATB, len bezne virozy. Na taketo stavy nedavam ziadne farma pripravky. Nech organizmus zabojuje, vycvici sa. Pomaham mu len vitaminmi, teplymi tekutinami, nepodchladzujem chore dieta, dalej cibulovy sirup, mastny obklad na hrdlo a priedusky, prip. do tej masti primiesam aromaticky bazlam na odkasliavanie (eukalyptovy), spanie s vyvysenou hlavou...
Volakedy som davala sirupy, chodili sme s kaslom ku lekarke, ale po roznych skusenostiach uz nie.

babajaga
14. dec 2012

skus varit cajiky...podbel,skorocel a dala by som aj cibulovy sirup....

kukucka1979
15. dec 2012

Na akykolvek kasel odporucam sirup Tannen od firmy Just. Je aj velmi chutny, tak s nim nemaju roblem ani deticky.

zirafka52753
7. jan 2013

Ak este mas malu choru a ma vlhky kasel a ma hlieny tak je dobre davat sinupred je na bylinkovej baze 🙂

renee17
27. jan 2013

Ambrobene nám pomohol od kašľu, moja kašľala asi mesiac prešla 5 sirupmi až to došlo do štádia zápal pľúc ☹ a to jej dali v nemocnici a pomohlo klop...

karoliinka
3. okt 2014

Stopkašel pro děti, ten máme vyzkoušený a nedám na něho dopustit. Obsahuje kromě bylinek taky betaglukany, které jsou dobré i na imunitu dítěte. Navíc je slaďoučký, takže ho malý bere rád.

jijiji1
3. okt 2014

solmucol sirup ,3 krát denne u nás po týždni pomohol..

monkabr
3. okt 2014

Karolinka, stopkasel moze pomoct, ale ja nechapem, ako mozu do lieku pre deti primiesavat taketo veci :
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E211

maca283
5. okt 2014

Ja na kašel pouzivam tanen sirup 🙂 prirodný produkt 🙂

siusinocka
5. okt 2014

solmucol alebo niečo na tej báze.. je to aj v práškoch, čo sa rozrobí vo vode..

barbora_789
20. nov 2014
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

stopkašeľ sirup dr. weiss pre deti je určite najlepší na vlhký kašeľ, synovi zaberie vždy 🙂

janula2511
16. feb 2015

Sinupret je len na nadchu alebo aj na kasel?

cajus
22. feb 2015

kaloba su kvapky ked sa beru antibiotika uz su zbytocne podavaju sa vtedy ked sa dietta alebo dospely citia ze ide na nich chripka cize sople hlieny atd.

iweta1her
4. nov 2015

my sme mali teraz veľký problém s kašlom doma, môžem s kľudným svedomím odporučiť stopkašel sirup!! veľmi pomohol

denda78
19. nov 2015

jednoznačne Erdomed ten je úžasný liek a k nemu do kombinácie kalciový sirup aby ešte lepšie vykašliavali - naša kombinácia overená, teraz sme mali riadny kašeľ a k tomu aj angínu - ATB, Erdomed + kalciový sirup Čoko - malá bola do 3 dní bez kašla už len atb berieme a kalciový sirup Čoko lebo jej mega chutí a pomáha výborne.

ralka
10. mar 2017

Baby prosím vas mala má 3roky už 3deň ju trápi vlhký kašeľ dávame ambrobene chcem sa spýtať ked si odkasliava tak mám strach či jej to nesadlo na priedušky poradte mi doktorka naša neordinuje

zemberka
7. feb 2020

Tjbjn

martam25
5. jún 2022

Syn mi kašle pomalí už 5 týždňov. U doktorky mal visledky dobre . Aj imunita sa mu zlepšila čo ju mal oslabenú . Brali sme Antibiotiká s Trifed sirupom . A nič nám nepomáha. Neviem čo mám ešte viskusať ako mu pomôcť. Chudák tak kašle na hlieny že aj vracia. Kašeľ ho duši stále či sme vonku sa unaví, či doma alebo v noci. Už som stoho zúfalá. Prosím Vás ak mal niekto niečo isté poprosím o radu.