Domáca lekárnička pre bábätko

kazunomiya
10. apr 2014

Milé maminy, poraďte mi prosím, čo by ste mi odporúčali mať doma v lekárničke, keď mám malé bábätko - čo sa môže hodiť z liekov, pomôcok, atď?
Inšpirovalo ma toto obdobie jarných prechladnutí, ale zaujímalo by ma tak celkovo, čo sa Vám osvedčilo mať vždy doma po ruke?
Ja samozrejme niečo mám, ale chcela by som si lekárničku doplniť 🙂

lorela
10. apr 2014

@kazunomiya Pri tak maličkom bábätku, aké máš, sa určite pred užitím čohokoľvek poraď s vašou pediatričkou.

A čo by si v lekárničke - do budúcna - mohla mať?
Detský Panadol, ktorý tíši bolesť a teplotu nad 38.
Na nádchu a soplík morskú vodu, napr. detský Physiomer alebo Quixx.
Na kašeľ rôzneho druhu homeopatikum Stodal.
Na koliky a bolesti bruška Infacol.

darina1952
10. apr 2014

@kazunomiya Ahoj, zatiaľ toho v lekárničke veľa nepotrebuješ, ale odporúčam mať.
- Panadol detský - suspenziu alebo čapíky
- na soplíky Nasivin pre bábätká - má žltý vrchnáčik takže si ho s dospeláckym nepomýliš
- na bolesť bruška sa mi najviac osvedčil BabyCalm - obsahuje feniklový olej, anízový olej, mätový olej a pomáha pri problémoch s kolikou a tráviacimi ťažkosťami od narodenia a má menej ako polovičnú cenu ako Infacol
- niečo na kašeľ ale tu sa radšej vždy poraď s lekárkou - pretože je dôležité určiť či ide o suchý či produktívny kašeľ a malú by mala radšej predtým popočúvať lekárka a tak odporučiť liečbu
- dithiaden - je na predpis a odporúčam ho mať doma v prípade vysokých horúčok treba podať podľa váhy dieťaťa 1/4 až 1/2 aby sa predišlo fertilným kŕčom (tie sú pri vysokých teplotách)
- na dezinfekciu sa mi osvedčil Detol - sprej za 4€ a využije ho celá rodina, neštípe pri dezifekcii malých poranení
- teplomer - ja ich mám viac aj klasický aj digitálny - je na tebe aký budeš používať
To je tak asi všetko pri tak malom bábätku 😀

monicm
10. apr 2014

@kazunomiya t

-nurofen od teploty,panadol nám nezaberal,resp. veľmi pomaly a na podstate kratšiu chvíľu,rovnako je aj od bolesti (napr. ked išli zúbky a bolo veľmi zle,tak som dala,síce polovičnú dávku,ale pomohlo),ale je fakt,že potrebuješ oba,v prípade neustupujúcej teploty potrebuješ striedať po 4 hodinách zložky

-do nošteka libenar,alebo mar,alebo niečo podobné (fyziologický roztok)

-odsávačku na soplíky

-teplomer

-calciový sirup

-niečo na bruško,ale my sme nepoužívali,takže v tomto neporadím,nemala som doma nič,len nejaký krém,ktorým som bruško masírovala,ale už si nepamätám,ako sa volal

inak treba ísť pri každej chorobe s takým drobcom k dr.nech radšej popočúva a skontroluje

stanislavao
10. apr 2014

usne kvapky Burow, nosne kvapky Nasivin, ocne kvapky Ophtalmo Septonex, sirup od teploty Nurofen, teplomer, kvapky od kasla Ditustat, alebo sirup Stoptussin, Enterol pre pripad hnacky, ktory zabera skoro okamzite, to je asi zaklad. este fenistil gel na postipanie napr.komarom, alebo pri nejakej koprivke, fenistil kvapky - antihistaminikum. kalciovy sirup som ja osobne nikdy nepotrebovala.

katy2
10. apr 2014

@darina1952 pozor! dithiaden je antihistaminikum - podobne ako zodac alebo fenistil
proti febrilnym krcom pri vysokej horucke je diazepam..... aby sa to nezamienalo... nie je to to iste.....

silvinuska6
10. apr 2014

my máme kvapky do nosika do ušiek panadol na horučku čipky do zadočku tiež na horučku a calciový sirupček ale na to ste vy ešte malý

filipka3
13. apr 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

ja by som odporucala aj probiotika - kvapky Actibax.. su to vyborne probiotika.. podporuju imunitu a mozes ich mat kludne v lekarnicke a na cestach so sebou.. na rozdiel od inych probiotik nemusia byt v chladnicke 🙂

tamaram283
17. apr 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my mame vzdy v lekarnicke pre malu: liek na horucku, kasel a sopliky... na koliku mame vyborne skusenosti s kvapkami Coliprev s enzynom laktazy.. malej velmi pomohli.. utisilii prejavy koliky, bolest bruska a nafuknutie ustupili.. a potom este mame vzdy probiotika Actibax.. vhodne aj pre babatka aj pre vacsie deti.. nemusis mat v chladnicke a takze ich mozme stale nosit so sebou..

visna264
30. apr 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

nam nikdy nechybaju so sebou probiotika,.. pretoze su na podporu imunity super.. posledny rok pouzivane Actibax.. kedze vela cestujeme potrebujeme mat so sebou vzdy lekarnicku pre deti a hlavne lieky na imunitu..Actibaxky su super lebo ich netreba mat v chladnicke.. su za super cenu a sa mi osvedcili pri dvoch detoch..

adka455
31. máj 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

my doma ficime na probiotikach Actibax.. nasadili nam ich ked mala mala ATB a odvtedy s nimi fungujeme.. neboli sme chory uz vyse roka. a jeme ich cela rodina 🙂nemusia byt v chladnicke. su cenovo prijatelne..podporuju imunity aj crievka.. maju ich vo forme kvapiek.. aj ako tabletky s cokoladovou prichutou pre vacsie deti 🙂

crissie
31. máj 2014

Ja by som este odporucila Imazol krempastu ak by sa babatku zaparila ritka.. to je u nas zachrana ak naaahodou.

sarinka2012
31. máj 2014

@kazunomiya Ahoj nečitala som všetky prispevky tak neviem ci niekto odporučal,ale rozhodne fenistilove kvapky,okrem toho ze pomozu hlavne teraz v lete od svrbenia z roznych dovodov (štipance,slniecko a pod) tak su vyborne aj pri silnom kašli,odporučila nam to ako prvu pomoc pediatrička,ked mala dcerka v noci silny kasel ktory ju budil.Teto kvapky stahuju opuch,čize aj v prijpade uštipnutia osou,alebo všelou či inym hmyzom sa mozu podať .Nie som si ista ci nie su len na recept,poslednych dvakrat nam ich lekarka predpisala (v novembri na ovčie kiahne a teraz na jar ako doplnok liečby kašlu) takze ich doma mam uz dlho,ale nemyslim že by bol problem poprosiť pediatricku o recept 🙂 Expiraciu maju cca 2 roky aj po otvoreni,takze ich mozes skladovat dlhodobo

veronikak55
22. jún 2014

ja by som odporucila probiotika Actibax.. nam na zvysenie imunity a pri castych ATB.. musim si zaklopat ale ficia na nich obe moje deti a teda choroba nas obchadza.. su vyborne lebo nemusia byt ani ani v chlade.. takze su super na leto, dovolenky, prazdniny.. starsiemu syncekovi ich davam uz v normal tabletkovej forme (cokoladova prichut.. tkaze nebojujeme s uzivanim) a mladsiemu davame formou kvapiek 🙂

caspino
23. jún 2014

@darina1952 nie dithiaden ale DIAZEPAM na febr.krče nie?

darina1952
24. jún 2014

@caspino áno, v treťom príspevku podo mnou o tom písala aj katy 😉

samasa
24. jún 2014

🙂

darina1952
24. jún 2014

@samasa áno viem, ale nemyslím že je potrebné ma na to upozorňovať tretí krát 😀 v jednej konverzácii 😉

fopka
24. jún 2014

@kazunomiya ahoj, poviem pravdu, ja som nemala pripravene okrem teplomera a odsavacky na sopliky absolutne nic, aj z toho dovodu, ze tak malemu babatku by som bala nieco podavat na vlastnu pas a isla by som radsej k lekarovi. Po prvej navsteve u pediatricky som si kupila kvapky do nosteka libenar na precistenie, vitamin D a pribioticke kvapky. a kedze sme mali problemy s travenim, tak som neskor kupovala sab simplex a espumisan. Neskor, ked uz maly bol vacsi, tak som si tiez urobila take zakladne zasoby.... kupila som napríklad sirup proti horucke, no zistila som, ze blbost, ked sme chytili virozu a maly mal zvysenu teplotu, tak som ho do neho nemohla dostat, prekazala mu ta sladká chut, hned sa z neho zgrcal. Takze u nas funguju len cipky do ritule. Panadol na nizsiu, v dobrej lekarni ti aj poradia, ze pri vyssej teplote ti uz ale nezaberie, ale napriklad nurofen. kedze ide leto, tak by som mala asi po ruke fenistil.... ale urcite nie kvapky, ale mast - gel. vlastna skusenost: moj bol pri pouzivani kvapiek ako zdrogovany, nevladal ani sediet, chcelo sa mu len spat. prespal mi skoro dva dni v skuse. ja mam este v lekarnicke smectu a kulisek. ale to len preto, ze sme mali tu spominanu virozu a maly mi velmi hnackoval, tak mi to ostalo. a este mam kvapky do ociek, kebyze prievan alebo nejake podrazdenie... take dvojbalenie, obycajne, na prirodnej baze. ziadna chemia... nespomeniem si ale ich nazov, stali par centov a su vyborne... poradila mi ich tiez lekarnicka, ze osvedcene a mala pravdu

modrofuzik11
24. jún 2014

samozrejme naplaste 🙂 , fenistil gel aj fenistil kvapky, cipky na vysoku teplotu (v chladnicke), bezdotykovy teplomer, bepanthen na suchu pokozku a male oskreniny.

lauricita7
31. júl 2014

urcte probiotika Actibax na upravu crevnej mikroflory, bruska, na podporu imunity

mamazem
15. aug 2014

Echinaceu ako prírodné antibiotikum.
Krém Droserin na podporu priedušiek a pľúc.
Spiron na dezinfekciu ovzdušia, hračiek a uľahčenie dýchania.
Pre väčšie deti určite krém Artrin, je vynikajúci na akékoľvek pomliaždeniny, hrče a podobne...
Drags Imun (dračia krv), tá je na všetko na rany aj vnútorne
Vironal na podporu imunity.
Všetko prírodné vecičky. Nájdete u nás na mamazem.

zuzuolej
5. dec 2014

u nas v lekarnicke nechyba leukoplast :D a probiotika, najidealnejsie actibax cokoladove lentilky
viete si predstavit reakciu drobca, ked zavetril, ze lentilky ako liecik a pomozu? :D 😉

teflonka
2. jan 2016

@mamazem toto skoro vsetko mame...mam dve deti...starsia teraz prvy krat schytala ATB mam pocit ze aj zbytocne..vraj zapal priedušiek...nejako zo stresu som jej ich podala...no mam 5 mesacne babo, tiez.je chory uz asi tyzden.robili mu aj vyter.atb mame len tak keby nieco (aliby) no jemu som nenasadila...z vyteru neboli komplet vysledky,no boli tam nejake zvieratka,ktore tam nemali co robit...myslite si, ze mu mozem podat draciu krv? A ake davkovanie? Pre 5 mesacneho. Je kojeny plne. Ja som tiez rovnako chora ako on. Draciu krv neuzivam aby nahodou nezastavilo mlieko. Uzivam allicin, vit.C, vironal. Mozte mi pls napisat ohladom tej dracej krvi, ci mate.vy alebo od zakaznikov referencie pri babatku?.vdaka! Na kontrolu ideme o dva dni.

mamazem
2. jan 2016

@teflonka S Drags Imunom u takých malých bábätiek skúsenosť nemám. Ak by som podala, tak len ako homeopatické riedenie, t.j. 1 kvapku do pohára tekutiny (voda, mlieko) a podávať počas dňa. Takto sa bábätkám napr. podáva Vironal 🙂

teflonka
3. jan 2016

@mamazem dakujem pekne za tip! Zatial som nedala nic, a uz je podla mna na dobrej ceste. Ale ak nieco vo vytere bude, nasadim v tom riedeni vironal aj malemu 🙂 starsia.berie vironal, ja tiez, jej davam.aj drags imun, v davke 2xdenne po 4 kvapky, vironal, tak isto, ale drags imun som teraz znizila na 1xza den 4 kvapky 🙂 som rada za tieto diskusie, ale musim veeela hladat, kym tu natrafim na niečo takéto normalne, co hladam 🙂