Holtov krém na ekzém

salma16
4. feb 2013

Holtov krém na ekzém. Máte s ním skúsenosti?

xlucia
4. feb 2013

@salma16 ano. funguje

salma16
autor
4. feb 2013

treba ho používať pravidelne alebo iba občas?

xlucia
4. feb 2013

@salma16 coby pravidelne. podla potreby. hlavne na ekzem

mummy01
4. feb 2013

@salma16 nam na ekzem zabera vyborne

salma16
autor
4. feb 2013

a najlepšie večer alebo v pribehu dňa namastiť?

xlucia
4. feb 2013

@salma16 co mate bolave?

salma16
autor
4. feb 2013

@xlucia líčka a bradu

salma16
autor
4. feb 2013

@mummy01 a po akom dlhom čase to zmyzne?

reanda
4. feb 2013

moja mala po porode dlhsie problem zbavit sa vyrazok na tvaricke, doktorka nam odporucila holtov krem, raz som namazala a vyrazky zmizli a odvtedy mala cistu tvaricku, takze zabral super... teraz asi pred mesiacom sa jej spravil taky maly lisaj pri nosteku a stale sa jej to zvacsuje, zatial neviem, z coho to ma.. skusila som namazat holtovym, ale nepomohlo, skor sa mi zdalo, ze sa jej to este zhorsilo.. 😒 .. viac som to ani neskusala, kedze to ma rovno pod nosom a ten holtak hrozne smrdi.. ale uz som viackrat citala, ze niekedy pomoze, niekedy este zhorsi.. asi zalezi aj, z coho ten ekzem je

mummy01
4. feb 2013

@salma16 tak par dni to trvalo

parker36
4. feb 2013

@salma16 Mojmu 2-mesacnemu synovi kozna lekarka na ekzem, ktory pozrela asi z dvoch metrov od stola nasadila hned kortikoidne mast. Nebola som s tym stotoznena, bol mi odporucany Holtov krem, na ktory nedam dopustit. Ozaj hned krasne zabral, synovi sa ekzem na ruckach vobec nevratil. Do teraz mava v zimnom obdobi okolo ust jemne vyrazky, na to mu to tiez dam a behom 2 dni su hned prec. Syn si na krem tak navykol, ze aj napriek tomu, ze velmi prenikavo "smrdi" jemu neskutocne vonia.

salma16
autor
4. feb 2013

@reanda tak mne doktorka povedala, že to ekzém údajne nieje, tak nechápem potom prečo mi ten krém predpísala...no neviem...ale párkrát som mu tie miesta natrela a zdalo sa mi, že to bolo lepšie, tak uvidím,ale ďakujem za odpoveď🙂

andrejka1983
8. feb 2013

@salma16 je to velmi dobrý kremik na rozne tipy ekzemov🙂...a tiež imazol krem pasta,to je aj na plesnove,ekzemove a zapareninove miesta ak si si nie ista či je to 100 ekzem...tak tieto dva isto mat doma v lekárničke 😉

habdula
20. máj 2013

Baby a to nevadí, že v príbalovom je písané, že sa nesmie aplikovať dojčatám?

katrena23
22. máj 2013

Ahoj kocky, moja malicka bude mat v pondelok dva mesiace, od kedy sa narodila este nemala poriadne cistu tvaricku, iba v ten den co sa narodila bola cistucka uplne :D stale ma licka a dekolt cerveny ... aj ked mi lekarka predpisala vami spominany holtov krem na tvar a imazol na cervenu ritku, nejak sa to nehoji ani jedno ani druhe, jeden den mam pocit ze to mizne a v zapeti na druhy den je opät cela cervena a na ritke podrazdena, poradte mi prosim, som z toho na nervy, lebo vidim ze tu bud svrbi alebo drazdi a place z toho, lebo uz ten plac poznam ked len kvili pusu a strhava sa ... a ten plac je chvilkovy a taky utrapeny :((( ved to ako mamicky poznate urcite ... davam si pozor na stravu, myslela som najprv ze to je z cokolady, jedla som aj zmrzku a na nej bolo par orieskov, nejdem uz tyzden ani jedno anu druhe a nezmenilo sa to ... poradte mi niekto ak viete, trapim sa ked vidim ako sa trapi moja princeznicka :((( PS: boli sme ak u koznej, ta kozna bola tak blba ze okrem holtovho kremu a olivoveho oleja mi nic ine nepredpisala takze uz fakt neviem ... rada by som jej tu tvaricku vyhojila cim skor

lucialucia13
26. júl 2013

myslite ze by holtov krem mohol zabrat aj pre mna? mam 24 rokov, no co som si pozerala dost casto sa spomina..mam na krku nieco ako ekzem...doktor mi predpisal maste aj lieky...chvilu to fungovalo no zasa sa to zhorsuje...svrbi to a cely krk je cerveny :/

petra1301
6. okt 2013

katrena23 Aj ja mam problem?? Co na to davas???

1lulu1988
4. feb 2014

Moze sa Holtov krem pouzivat dlhodobo ??????

adrianaklapcik0
26. feb 2015

poprosím Vás o radu,môj maly má 4,5 roka a má na lícach stvrdnutú pokožku a také malé pupáčiky,má ju tiež dosť suchú,už sme vyskúšali všetky mastičky od kožnej no nič nezabralo,tak ak má s tým niekto skúsenosť prosím napíšte 🙂

barca1205
22. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

@katrena23 My sme mali ten istý problém, synček mal stále na tele fľaky. Prestala som používať mydielko a umývala som ho len čistou vodou. Mydlo som používala len na ritku, keďže plienka tiež robí svoje. Vadil mu aj prací prášok pre miminká, tak som prala len v eko prášku, aviváž samozrejme žiadna a všetko som žehlila. Červené fľaky som mu potierala aj materským mliečkom. Fľaky síce nezmizli ale mala som pocit, že ho to toľko nesvrbí. Neskor sa mu objavil atopický ekzém ale v troch rokoch z toho vyrástol. Takže teraz pokožku len poriadne premasťujeme po každom kúpeli mliekom na atopickú pokožku a je v pohode. Nevadí mu ani chlórovaná voda v bazéne, čo som veľmi rada, lebo je to malý vodníček a vodu miluje. Takže len vydržte

ayka2
3. jún 2015

Mne vcera primar kozneho oddelenia doslova nadal za Holtov krem, ked som spomenula ze obcas pouzijem na ekzem. Ze sa nema davat detom pod 9rokov. Ze sa so mnou odmieta bavit, ked nedodrzujem liecbu lekarky. Ta nam dala kortikoidy. Na mini ekzem som ich veru nechcela davat... Tak sme sa povadili a bolo. Vraj bola kauza a lekarka mala riadne zle z toho, ze ho dala malemu dietatu.
Inac lekar je to uznavany, vyhladavany. Ale nam Holtov krem pomohol....

srenata
13. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Holtov krém používal sestrin syn a veľmi mu pomohol. My sme ho tiež skúšali ale synček má diagnostikovaný atopický ekzém a na ten mu nepomohol. Niekoľkokrát sme museli siahnuť po kortikoidoch, pretože celé nožičky mal posiate škaredými červenými fľakmi a nič iné na to nezaberalo

karolinka789
13. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

@srenata Skúste kozmetiku Protopan. Moje deti mali tiež veľké problémy s ekzémom a trápilo ma, že sme museli občas použiť kortikoidy. Ale asi rok používame Local Cream z tejto kozmetiky a počas toho roka sme po kortikoiodoch nemuseli siahnuť ani raz a to je pre nás obrovský úspech. Pokožku majú vláčnu a nešúpe sa im 🙂

sonka345
13. júl 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Mojim deťom veľmi pomohla dlhodobá podpora imunity. Počas zimných mesiacov užívali sirup na zlepšenie imunity a laktobacily, pretože stále si nosili zo školky nejaké virózy. Nielen že boli zdravší ale aj problémy s ekzémom sa výrazne zmenšili. Až potom som si uvědomila, že ekzém mali najhorší vždy, keď boli chorí. Takže aj toto može výrazne pomocť 🙂

modrofuzik11
13. júl 2015

skusali sme aj holtov krem. kubko aj ondrejko mali/maju atopicky ekzem. zaberie len do urciteho stadia. na silnejsie reakcie uz je slaby. nam ukludnuje suchu podrazdenu kozu najma bepanthen. pouzivame aj excipial. kortikoidne maste boli strasne agresivne a uplne som ich vylucila.

ester851
4. aug 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Nám vobec nezabral ale sestrinmu synovi zabral výborne. Takže asi je to prípad od prípadu.Skúste a uvidíte. My sme skúsili kopec krémov, kým sme našli ten, čo nám vyhovoval. My teraz tiež používáme kozmetiku protopan (www.protopan.sk). Vyvinul ju človek, ktorý si sám prešiel liečbou atopického ekzému a nám veľmi pomohol

lenatali
19. aug 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

My ho máme stále v lekárničke, používali sme ho aj na štípance. na presušené miesta nám tiež zaberal 🙂

moje123
19. aug 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

My na ekzém používáme kokosový olej

adinka83
8. sep 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Tiež sme ho skúšali ale ekzém ešte zhoršoval. Všetky krémy pri atopickom ekzéme sú pokus omyl. Čo jednému pomože, druhému može uškodiť. Takže vyskúšajte a uvidíte. My sme správny krém hľadali pol roka. Takže držím palce 😉