Kanavit. Do kolkého mesiaca ste ich podávali?

ivkka
13. feb 2008

Ahojte.Rada by som vedela do kolkého mesiaca ste podávali kvapky kanavit.Mne lekárka povedala že do pol roka a potom prestať.Mohla sa pomýliť?Známa má ročné dieťa a ešte ho dáva,je to individuálne?

mikca
13. feb 2008

kanavit se má podávat jen při plném kojení do půl roka...já to takl měla u obou dětí...pak začneš s příkrmeme a K vitamin je všude, takže to není nutné

julia225
13. feb 2008

ja som to ani nikdy nedavala... 😲

nasticka
13. feb 2008

jj ja ho tez davala do pul roka, dokud jsem plne kojila

rusovcanka
13. feb 2008

Ahoj,mi sme ho davali asi 8 mesiacov- nasa pediatricka odporucala pokracovat az do jedneho roka,aj som sa chcela jej rady drzat,lenze jedneho dna som sa zobudila a napadlo ma,ze sme na kanavit uplne zabudli 😅 a uz som ho viac malej nedavala.

zuz11
13. feb 2008

spomynaju sa aj v inych temach tieto kvapky ale podla mna v letaciku pri nich je napisane ze ako a do kedy ich brat popripade sa treba spytat pediatra alebo v lekarni
my sme davali do pol roka teda pokial som iba plne kojila 😉

monkula
13. feb 2008

aj my, do pol roka, v MM 😉 😉

zanetka82
13. feb 2008

tak my jsme davali do 1 roku 😉

carlisse
13. feb 2008

Kanavit už jsem dokapala, před týdnem poslední kapičku - dle rady lékařky do půl roka.

anatanka
13. feb 2008

O tom slysim poprve, my nic takoveho nemame...

ene
13. feb 2008

Pry se dava do vykapani lahvicky, to nam vydrzi asi hodne dlouho s moji frekvenci vzpominani si na to 😅

zusma
13. feb 2008

My ho máme dávat do 1 roku.

kyri
13. feb 2008

my do půl roku (a plně jsme kojili...)
a zbylo nám ho teda docela dost, asi půl lahvičky 😒

gedren
13. feb 2008

My kapali do pul roku 1x mesicne (nebo mozna behem sestinedeli tydne a pak mesicne, ted nevim), a lahvicky nam zbyla vetsina ;)

rinuska
13. feb 2008

Kanavit sme dostali v poradni len raz na lyžičke.A nemali sme v tom pokračovať.Pravidelne dávame Vigantol.vit.D

pietra
13. feb 2008

kanavit sme povodne mali davat do pol roka, ale davali sme kratsie, kedze sme bolu postupne viac na UM ako MM

zevina
13. feb 2008

kanavit se dává jen kojeným dětem do zavedení příkrmů (frekvence podávání tak nějak jak píše gedren) pak už vitamínu K mají dostatek v ostatní stravě, hrozilo by předávkování, kdo je na UM tak nekape, tam už je "káčko" v mlíčku 😉

alami
13. feb 2008

ene - tak je tu niekto, kto tiež zabúda? Aj vigantol mi drží podivhodne dlho. Ako dlho vám vydržala flaštička? Lebo mne drží a drží a stále je tam toho dosť...... 😨

ivkka
autor
13. feb 2008

ďakujem,ja som ešte tento mesiac dala ale keď stačí do pol roka tak ho teda vysadím.alami mne vigantol vydrzí asi tak štyri mesiace 😉

johanda
13. feb 2008

alami, nám Vigantol vydržel snad do roku, ale v létě jsem moc nedávala, stejně jsme byli furt venku, takže sluníčko se o vit. D postaralo. Teďv zimě kapu docela poctivě 😉
Lahvička od Kanavitu je taky skoro plná, pokud so pamatuju, tak první měsíc se kape každý týden, a pak 1x měsíčně do 6 M, tzn. 10 kapek celkem - to je fakt zanedbatelné množství. Ségřině dcerce to kapala dr. v poradně.

janka1874
13. feb 2008

mne sa kanavit posunul od kolegyne ale je to sialene ked si mas kupit kvapky a pouzijes z nich ani nie stvrtku flase este ze mam kolegynu ktora rodila o pol roka skor ako ja a komu ho ja posuniem este zatial neviem ale uz jeden typ mam aspon mamicky usetrime a aj lieky sa zbytocne nevyhadzuju

bambusek
13. feb 2008

Ahoj, my jsme taky davali do pulroku jednu lzicku denne 🙂 😀

alcatko.j
13. feb 2008

my prvni mesic kazdy tyden a pak jednou za mesic do pul roka 😉

janka1874
13. feb 2008

to asi kazdy ma davat do pol roka ale my davame kazdy mesiac podla vahy pocet kvapiek plati to aj u Vas

bambusek
13. feb 2008

Ja jsem to spletla davali jsme do 14 dnu kazdy den a pak jednou za mesic do pul roku 🙂 , kazdy den davame vigantol 🙂

cazadora
13. feb 2008

my to měli stejně jako alcatko jen už od 3,5 měsíce sme na UM a to dávat nemáme páč už je to zabudovaný v Um, jo a dávat sme měli vždy jen jednu kapku

ttina
13. feb 2008

my ho este davame...malej sa pomaly zrasta fontanelka...myslim, ze to je individualne...

martinaema
13. feb 2008

Takze ja mam pred sebou predpis od pediatricky, ale tiez som to citala v jednom zdrav. casopise: Kanavit 1x tyzdenne 2 kv. do prvého mesiaca veku, potom pokial je dieta vylucne dojcene 2 kv. 1x mesacne. A Vigantol do 1 roka 2 kv. denne

ada78
14. feb 2008

my sme prestali, ked sme zacali davat prikrmy

iza
14. feb 2008

Kanavit se opravdu dává do půl roku miminka,jedno jestli je mimi kojené nebo na UM..pokud mudr nedoporučí podávat Kanavid déle obecně se končí 6tým měsícem

luckaa
14. feb 2008

Tak to koukám holky,my Kanavit brali akorát první měsíc 1xtýdně 2 kapky,ale nekojila jsem. 😕