Koľkokrát Panadol po očkovaní?

leria
6. nov 2014

Ahojte. Chcem sa opýtať. Včera sme sa boli očkovat, hneď ako sme prišli domov som mala dat malému panadol. Teplotu som mu vtedy nemerala, hneď zaspal. To bolo asi okolo 14.30. Do večera bol maly v pohode a v noci o tej 2.30 hod som mu dala ďalšiu dávku, po namerani a po odpočítaní 38,6C. Nechcem do neho zbytočne pchať, no neviem ako postupovať, ked bude mat opäť nad 38, v letáčiku píšu ze po ockovani len 2 dávky sa odporúčajú.... mam mu len urobit zábaly? alebo dat ďalšiu dávku?.... rozdiel medzi nimi by bol väčší nez odporúčaných 6 hodín .....

tajka1986
6. nov 2014

Ja by som mu dala dalsiu a dalsiu o 6hodin ak teplota bude nad 38,5. Ale nemyslim si ze este ich tolko bude potrebnych.

ushuaia
6. nov 2014

@leria vseobecne pokial dieta nema teplotu nad 38.5 ci uz po ockovani, alebo pri prechladnuti...sa antipyretika ,,ako prevencia,, nepodavaju..., kontroluj priebezne teplotu, dolezity je pitny rezim, pokial dieta prospieva a teplota nevystupi nieje dovod aby si sa stresovala...Moja dcera ma vsetky ockovania...ale nikdy som nedala antipyretikum , ani mi to lekar nikdy neodporucil...naozaj az pri horucke...

jasminet
6. nov 2014

nikdy som po ockovani detom lieky od teploty "preventivne" nepodavala, vzdy az ked vystupila teplota nad 38,5

rozdiel medzi davkami moze byt vacsi ako 6 hodin, nikdy nie mensi (tam sa odporuca ak naozaj horucka pretrvava striedat panadol a nurofen po 4 hodinach)

ushuaia
6. nov 2014

@leria a este by som ti odporucila pri opakovanych teplotach nad 38.5 striedat ibuprofen s paracetamolom, lepsie su cipky nezatazuju zaludok...kazdych 6 hodin...mozes urobit aj zabal...nie vsak studeny - iba vlazny, tym mu zbytocne sposobis sok...Pokial horucka neustupi do 3 dni je lepsie navstivit lekara...

alobalka
6. nov 2014

Po očkovaní je zvýšená teplota ok, telo si tak vytvára protilatky, aby bolo imunne voči mikrobom, proti ktorým sa ockuje. Teplotu by som znížila len nad 38,5 alebo ak má večer pred spaním 38. A dávku podľa letacika pribaloveho. Čítala som vyjdrenie 1 Mudr., vraj je po očkovaní lepšie dávať účinnú latku ibuprofen, lebo vraj paracetamol znižuje účinnosť vakcin... 😒 Samozrejme až pri horúčke.

ushuaia
6. nov 2014

@alobalka inak dakujem za info...som nevedela ze paracetamol znizuje ucinnost vakcin...zijem v zahranici, a dr mi odporucila paracetamol...aj tak som nikdy nepodala...

alobalka
6. nov 2014

@ushuaia ja som práveže dávala nad tých 38-38,5 paracetamol pri starších deťoch, toto som sa dočítala v nejakom mamickovskom časopise len nedávno a nikde v letakoch som to nenašla. Možno je to nejaká novinka 😉

ushuaia
6. nov 2014

@alobalka aha, no bohuzial tu ,,europske,, casopisy nezozeniem...,cerpam z mojich skusenosti - som zdr. sestra, alebo sa radim s kamoskou z sk... 🙂 , inak moja mala bola az po prvom roku zivota chora...prave teraz...v sobotu mala 38.5 rektalne, nekludna chuda v noci, plny nostek...to dostala ibuprofen, este sa to opakovalo na druhy den...teraz uz ziadne teploty, iba soplik...ale kedze bez klimy sa nezaobideme...no co uz...

alobalka
6. nov 2014

@ushuaia tak narýchlo som vygooglila, že:
preventívne podávanie paracetamolu pred a o očkovaní znižuje účinnost vakcin (to je podľa mňa logické, lebo tá mierne zvysená teplota po očkovaní práve súvisí s lahsou tvorbu ptotilatok, ako som vyššie písala). Žiaľ mnohi lekári stále po očkovaní doporucuju paracetamol len tak, aj bez horucky, len na tlmenie bolesti...
Ďalej som našla súvislosť medzi vakcinaciou a podaním paracetamolu - vyšší výskyt autizmu, nakoľko paracetamol na rozdiel od ibuptofenu nemá neuroprotektívne posobenie.
To, či pp znižuje účinnosť vakcin, aj keď sa podá pri horúčke som zatiaľ takto narýchlo nenašla, ak nájdem, dám vedieť....

ushuaia
6. nov 2014

@alobalka hej to dava logiku...inak ja sa divim, preco lekari odporucaju dat paracetamol bez dovodu...,ved ked sa zabuchnu dvere je po placi...radsej by som to riesila studensim obkladom...ako som spominala nikdy som nedala liek bez dovodu...
Ak nieco najdes rada si precitam...