Môže sa pri antibiotikách Penbene piť mlieko?

ivusinka
5. okt 2008

Nemate prosim niekto skusenost s tymino antibiotikami? Moja dcerka ma anginu a predpisali jej Penbene. V lekarni ma upozornili ze sa tieto lieky nesmu kombinovat s mliekom, co je pre mne dost divne kedze dcerkin jedalnicek je z 80% tvoreny z mliecka a mliecnych vyrobkov a len tazko si viem predstavit 8 dni bez mlieka. Dakujem

junovka
5. okt 2008

http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=65356 Skus precitat.Ja tam osobne nikde nevidim, zeby sa nemohlo popri nich pit mliecko 😒 😕

veva55
5. okt 2008

my ich teraz berieme. nam v lekarni povedali len tolko, ze sa maju brat nalacno (min. hodinu predtym nejest) a po uziti min. pol hodinu nejest. ale vacsinou nam papanie vyjde akurat na cas uzivania, takze niekedy to nedodrziavame.

ivusinka
autor
5. okt 2008

Dakujem Vam, tiez som nic podobne nenasla, takze nase "mliecko mnam, mnam" ostane na dennom jedalnicku😉 diky este raz!

annag
5. okt 2008

ivusinka, neviem aká je veľká, ale zaraď jej aj probiotiká na črevnú flóru, lebo bude mať hnačku - napr. Nutrolin sirup

markiza
5. okt 2008

pri kazdych atb by sa nemalo pit mlieko ako pise veva, minimalne hodku pred a hodku po, lebo sa atb tazsie vstrebavaju...

zuzula28
7. okt 2008

ivusinka, veru veru, pani "kolegyňa" lekárnička bola síce chválihodne iniciatívna, akurát nesprávne, lebo penbene patrí do penicilínovej rady a táto s kalciom nerozpustné komplexy nevytvára...to mlieko treba pri ATB sledovať pre obsah vápnika, ktorý s ATB vytvára nerozpustný komplex a ATB potom v tomto komplexe (tzv. chelát) odíde so stolicou bez účinku...ale penbene takto nereaguje...takže treba vždy pozrieť príbalový leták a ak sa tam píše o interakcii napr. vápnik, horčík, hliník a pod. tak treba všetky takéto minerály obsahujúce lieky alebo aj spomínane mlieko obmedziť, ale v podstate sa to v tráviacom trakte už po 2 hodinách nestretne, čiže stačí odstup 2 hodiny...pri iných ATB sa zasa nesmú kyslé látky, takže pozor na čajíky s citrónikom, ovocné šťavy a pod. Lebo napr. pri penbene sa ovocná šťava na zapíjanie hodí 😉

tanja61
8. okt 2008

ahoj mi sme brali penbene a maly normalne konzumoval mlieko a aj mliecne vyrobky,mlieko sa nesmie a tiez aj mliecne vyrobky ked je teplota pokial viem ja 😉

jankas145
1. júl 2011

zdravím vás.....prečitala som si všetky príspevky a ďakujem za ne.....aspoň som kľudnejšia....moja Gretuška momentálne tiež berie Penbene ....lekárka tiež vravela žiadne mlieko a mliečne výrobky....čomu som sa tiež čudovala....no mám pocit, že po tomto lieku jej ba priam mliečko chutí....pričom inokedy nie je až tak závislá na mliečku.....tak neviem, či robím dobre, že jej na vyžiadanie to mliečko dám....ale prečitala som si od vás pozitívne názory tak som rada..... 🙂 😉