Neužili sme 1 dávku antibiotík. Máme ukončiť užívanie?

luciferkax
24. okt 2011

Ahojte, môj 8mesačný drobec bral tri dni antibiotiká - nemall teploty, ani bacila vo výtere, no doktorka mu ich dala na preliečenie. veľi som s tým nesúhlasila, len kašlal a bol zahlienený, ale netrúfla som si jej odporovať. No včera som šla preč a MM mu akosi zabudol podať jednu dávku a povedal mi to ráno, okrem toho som zaspala aj ja v noci, čiže je 24 hodín bez antibiiotík. Čo teraz? Pokračovať v podávaní alebo prestať? Čo mu uškodí menej? Vdaka vopred za názory

traktor
24. okt 2011

pokracovala by som dalej..nech ich doberie cele, tak ako ma

betina1984
24. okt 2011

@luciferkax ATB sa nedávajú na preliečenie, lebo si na ne navykne a potom mu nebudú žiadne účinkovať. Neviem, ja by som to asi nechala už tak. Ten hlien ak má v nošteku, mu odsaj a na kašeľ mu daj nejaký sirup. ATB sa na takéto veci nedávajú. Ja s tým nechodím ani k lekárovi.

gubcikova
24. okt 2011

na čo mu dávala atb?nemám rada takéto doktorky.naša dáva atb,len v nevyhnutnom prípade a to už ked vidí,že choroba neustupuje.a to dáva väčšinou na prírodnej báze.ja ked nesúhlasím doktorka jej ich nedá.a ked si stým nesúhlasila nemusela si ich vyberať z lekárne.a už by som mu ich nedávala.

benne
24. okt 2011

dobrať.. to že bacil nebol vo výtere, neznamená, že tam nie je, a ked už raz začal, nech neprestáva.. podať aspon kolko je uvedená dlžka minimálnej liečby v príbalovom letáku

irriss
24. okt 2011

@luciferkax
souhlasim s @traktor
Mrkni se poradne jeste do prilohoveho letacku, u vetsiny leku byva - "Co delat, pokud zapomeneme 1 davku ci dame vetsi mnozstvi"...

Kazdopadne ATB ma presne urcenou dulezitost podavani - at uz jde o davky rozepsane na dane hodiny, tak i dny, ktere by se mely dodrzet, pokud tedy jsme se ATB uz jinak nemohly vyhnout a doslo k nutnemu podani..😉, nepodcenovala bych didrzovani toho, jak mi bylo doporuceno...ATB ma svuj presny cyklus..
Nechci komentovat rozhodnuti Tve lekarky ani Tvoje...moje deti nikdy nemely ATB...

mafia102
24. okt 2011

urcite pokracovat

luciferkax
autor
24. okt 2011

len ide o to, že my sm e nevynechali jednu dávku, ale dve :(

irriss
24. okt 2011

@luciferkax
V zadnem pripade mu nedavej davku 3x!!!
Mrkla ses do toho letacku??

irriss
24. okt 2011

@luciferkax
Jak dlouho mel ATB uzivat a o jaky den jde, co jste zapomneli??Vim, ze dnes v noci, ale od zacatku brani ATB..byl to posledni den nebo den "mezi"?

traktor
24. okt 2011

@luciferkax to nevadi , ze vynechal..nedavaj mu dvojitu ani trojitu davku, len pokracuj v podavani dalej, tak akoby sa nic nestalo..akoby si davku nevynechala..pokracuj tolko dni kolko si mala..

irriss
24. okt 2011

@traktor
@luciferkax
Souhlasim ale pokud se jedna o posledni den , uz bych nepokracovala, uzavrela bych cely proces ATB timto zapomenutim..prijde mi zbytecne s prerusenim jednoho dne davat pripadnou posledni davku... 😉

..??i kdyz pravdepodobne je minimum 6dni😉 (?!)

traktor
24. okt 2011

@irriss ATB sa zväcsa beru 7 dni..myslim..cize preto by som este pokracovala..skoda nedobrat liek a prerusit liecbu..

irriss
24. okt 2011

@traktor
no ja napsala 6dni...taky mi to doslo... 😉

zuzana17
24. okt 2011

@luciferkax určite ich doberte, nevadí, že ste vynechali 2 dávky, normálne pokračujte ďalej, ale už nevynechávajte 😀

acko
24. okt 2011

teraz uz ATB doberte a nasledne by som sa zamyslela nad zmenou doktorky. pokial dava ATB na preliecenie, neviem ci by som k takej chodila ja a nie male dietatko...

luciferkax
autor
24. okt 2011

@irriss v letáiku píše len o vynechaní jednej dávky - má sa dať čo najskôr, s minimálnym odstupom 4 hodiny od dalšej dávky.... bral tri celé dni dávku - čiže 6 x, dnes malby ť štvrtýden....

traktor
24. okt 2011

@luciferkax fakt pokracuj tak ako si mala dalej..akoby sa nic nestalo..ked uz ste zacali brat ATB , je skoda celkom prerusit liecbu, nech uz ju vyberie celu..

luciferkax
autor
24. okt 2011

@betina1984 j a viem, že na preliečenie sa nedávajú, aj mne to bolo proti srsti.... ale u staršieho syna sme brali atb každý mesiac, u neho mali choroby strašne rýchly spád, napr. jeden den bol zdravý, druhý začal kašlať a v noci sme boli na pohotovosti.. čiže teraz mám strach, aby sa to nestalo aj u mladšieho, neviem sa prekonať 😒 😒 😒 hádam má mladší lepší imunitný systém

luciferkax
autor
24. okt 2011

doktorka povedala, že mám robiť čo chcem...úžas

kamajka
23. aug 2014

Ahojte,vie mi niekto poradit,vecer som zabudla dat synovi antibiotika,ma ich brat kazdych 12 hodin. Vcera rano dostal davku,vecer uz nie lebo som zabudla a spomenula som si az teraz. Mam pokracovat ako keby sa nic nestalo,alebo mu mam dat teraz rano vecernu davku,cez den rannu a vecer nabehnut ma system dalsou davkou? Zda sa mi to vela...ale nechcem zase aby sa mu choroba vratila..tak teraz neviem ako to mam vyriesit,je sobota a dr.nerobiiii....dakujem:-)

milka2008
23. aug 2014

@kamajka nie, daj iba dnešnú rannú a potom až večer. tú rannú daj v jeho zvyčajnom čase rannej dávky a potom po 12 hodinách večernú. Zabudnutú dávku nenahrádzaj už.

kamajka
23. aug 2014

@milka2008 dakujem🙂

misha1101100
22. júl 2022

@betina1984 mna dr zvozila, ze len tak brat atb sa nesmie. Tie bakterie, voci ktorym sa to berie, sa pozviechaju a ostanu rezistentne. Tak mi to vysvetlila