Poraďte krém na hojenie rán, ktorý zabráni tvorbe jazvy

drobcek07
15. dec 2012

ahojte mamicky potrebujem poradit, mojej dcerke sa stal pred vcera uraz padla na stolik. Roztala si nostek pri ockach, ma tam asi cm ranku boli sme na rotgene a nema to zlomene ani nic ,len sa bojim aby tam nemala jazvicku(velmi si to vycitam)Chcem sa spytat ci nepoznate nejaky krem na hojenie ran ,alebo mi neviete nejako poradit

babajaga
15. dec 2012

@drobcek07 ak mala trosku roztate,nedavaj ziadne masticky..akurat betadine vydenzifikuj ranku..aj 2x denne..malo by sa jej to pekne zhojit...ked bude chrasticka,da sa v lekarni kupit masticka...nespomeniem si teraz nazov,ale v lekarni budu vediet...ona pomaha lepsie vyhojenie pod chrastou a aj ta chrasticka za par dni opadne a nebude ani hruba....

lucinocka
15. dec 2012

@drobcek07 http://www.la-roche.sk/la-roche-posay-cicaplast...
mne to pomohlo po porode na zahojenie po siti, mozno by to pomohlo aj Vam 🙂

lubenka01
16. dec 2012

contratubex - alebo najeko podobne, my sme to dostali po operácii na jazvičku -takmer nie je vidieť.

dazdovka
16. dec 2012

@drobcek07 moj muz mal skaredu nehodu na bicykli, 3/4 tvare chrasty a sitie (14 stehov okolo oci, obocie, lice), velmi zle... niekolkokrat denne si to potieral gazou namocenou v repikovom odvare a po odpadnuti chrast natieral mastou "Cicaderma" z lekarne a ma to krasne, fakt keby nevies, nevsimnes si ani, tak krasne mu ten repik vyhojil ranky. Aj lekarnicka - kamaratka nam potvrdila, ze repik je zazracna rastlinka 🙂

andrejka1983
16. dec 2012

@drobcek07 contratubex, to mi predpísal gynekolog na jazvu po císaraku...a k tomu som ešte si kúpila aj klasicku skorocelovu masť na jazvy z lekárne 🙂...a ak maš pri tom ešte aj modriny či opuch tak dobrý je na to Heparoid 🙂 vyskušaj

mami.sk
10. jan 2013

perfektné skúsenosti máme s krémom Cicaplast od La Roche Posay - použili sme ho keď si malá popálila ručičky /dlane/ na prieduchu z krbu - mala asi 1,5 roka ☹ veľmi pekne sa jej to zahojilo, odvtedy to používame na všetky rany a super 🙂

chiarinka
10. jan 2013

ja mam dobrú skúsenosť s Panthenol, je to penový sprej proti popáleninám, nezostala nám po ňom jazva.

turistka
9. júl 2013

obnovujem otázku 🙂 dcérka padla na kolienko - opät a ma to škaredé, mala este chrastu, ktora sa nevyhojila a padla opat na kolienko, nechce sa jej to zahojit, ani vytvorit chrasta, ma to skarede - take viac do hlbky, ked jej to prelepim, automaticky sa je ten leukoplast - podusticka zaschne do rany a ked jej ho chcem dat dole tak jej to zas trosku krvaca, co s tym? co by bolo na to najlepsie dat?

mamazem
13. júl 2013

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s Matuzalem gélom. Je vhodný aj na otvorené rany, popáleniny, obarenia, ale napríklad aj na vyrážky. Môže ale trošku štípať, najmä pri prvej aplikácii. K akejkoľvek objednávke na našom eshope posielame na požiadanie vzorku zdarma.

zigzag
13. júl 2013

aloe vera sprey je super, chrasta ostane pruzna, takze nepraska a ostava vlacna, navyse obsahuje hojive a antibakterialne latky, ja sama som mala par rokov skaredu popapalenu na tvari od vriaceho oleja, pera.brada, a neostala mi ani jedna jazva, zrast, ci cosi take, nic ine som na to nepouzivala striekala som to aj kazdu pol hodinu zo zaciatku.... @turistka a na rany dostat v lekarni taku gazu, ktora je napustena takym kremom, ktory zabrani prilepeniu gazy na ranu.... a kupat v repiku, to je super, my sme mali uraz nedavno a ta gaza je super, potom repika a aloe urcite sa pekne zahoji

partagnan
4. dec 2017

Mne sa podarilo porezať sa na cirkulárke, je to škaredé. Používam masť HemaGel krásne sa mi to hojí.

brusnatanecnica
4. dec 2017

BIODERMA Cicabio

partagnan
4. dec 2017

A Ešte kúpem ranu v tinktúre Chamomilla Teva, matricariae extractum, výťažok z harmančeka.

darinaza
9. jan 2018

Ahojte. Aj ja sa opýtať. Syn má ranu po rozbitej hlave, mal to aj zašívané. A ako mu vybrali stehy, hned do 1 dňa bola chrasta prec (netuším či odpadla sama alebo si ju strhol v skolke) a nepáci sa nám tá ranka, je dost siroka. Verím ze sa to zahojí, ale čím by sme to mohli podporiť, Ďakujem.