Poznáte Ribomunyl na zníženú imunitu?

pimpulienka
5. nov 2011

Dcerka (16 mesiacov) by ho od pondelka mala brať, ma zniženu nejaku zložku z vyšetreni imunoglobulinu. Len som trošku nesvoja pri preštudovani letaku. Som skôr za prirodne produkty, či homeopatiká.. Ake mate skusenosti s tymto liečivom?

jonas17
5. nov 2011

zle...vraj je to ako vakcína v tabletkách...môj syn to bral ako asi 3-ročný...keby som vedela to, čo viem teraz, tak mu to nikdy nedám...

katka1981
5. nov 2011

Brala som ho, asi 100 tabletiek mozno aj viac, lebo som mala a mam stale herpesy. Nepomohol mi vobec, a este mi aj zacal vadit, mame vadil na zaludok a mna vsetko svrbelo z neho. Na heprsy mi vsak nepomohlo nic. Ale pocula som na neho samu chvalu.

rebecca2006
5. nov 2011

my sme ribomunyl brali a ziaden problém nebol. Aj Imuran sme brali, malý mal fakt úplne roybitú iminitu, neviem, čo z toho, ale liečba nám pomohla. Je to vec názoru, ale ribomunyl rozhodne nie je vakcína v tabletkách, pôsobí úplne iným mechanizmom. Príbalové letáky sú všetky úplne hrozné, firmy tam musia uviesť úplne všetko, chránia sa. Či sa royhodneš dať liečbu závisí od Teba, nepíšeš, či máte aj nejaké ydravotné problémy, či máš dcérku často chorú, alebo je to len náhodný nález.... Ak si si nie istá, poraď sa aj s iným odborníkom. čo sa týka prírodných prostriedkov, určite ti y vlastnej skúsenosti môžem doporučiť kolostrum, od pol roka je možné podávať tekuté od Biocolu, len je to strašne drahé, malá fľaštička max na 2 týždne 30E
. Môj synček bol takto pred rokom stále chorý, boli sme aj v nemocnici s infekčnou mononukleózou, po nej mal asi pol .roka imunodeficit, bolo to hrozné, chytili sme všetko, vybrali kopec ATB, nakoniec sme úplne yrušili kolektívy, herne, shoppingy, obchody, chodila som sním len na čerstvý vyduch a max sme sa išli k niekomu pohrať, vybrali sme pomínanú ribomunynolú a isoprinosínovú kúru, a potom som mu dala aj to kolostrum. A vitamíny- Cebion a Cebion multi, hlavne pokiaľ mi zle jedo a mal obdobie, že okrem suchých cestovín nič. A probiotiká dlhodobo. Teraz OK, klop klop klop. KOlotsrum mu kupujem ďalej, ale už len kapsulové od Barnys, vysýpam granule, píšu že je od 3 rokov, ja ho dávam od 2. Nefdávam ho stále, len keď sme nachladnutý, alebo keď ideme napr. po lekároch alebo je niekto y rodiny chorý. Ostatným prírodným prostriedkom moc neverím, nie sú na to štúdie. Dávala som aj betaglukan sirup, jeden alebo dva sú od roka, vačšina od 3, ale podĽa mňa nerobí nič moc, neverím tomu. Hliváčik a podobné sajrajty sú od 3 rokov myslím. E3te niektorí lekári doporučujú rybí tuk- neviem, nakoľko pomôže pri yníženej imunite, ale myslím, že je to dobrá vec, len vačšinou to nechcú deti jesť. Homeopatikám veľmi neverím, mám vyskúšané scilococcinum a ešte nejaké iné, ale u nás nefungovalo nič. Držím palce.

annie13
5. nov 2011

my ho tiez beriem predpisala nam ho imunologicka, berieme kratko takze zlepsenie este neviem povedat, ale zhorsenie urcite nie

lienockaa
5. nov 2011

aj my berieme teraz..ako nastupil do skolky, po mesiaci ochorel a nevedeli sme sa z toho vyhrabat dalsi mesiac, bol doma cely cas, co sa nemal dobre a aj tak to takto dlho trvalo, mal strasny kasel, nic nam nan nezaberalo, preto ten ribomunyl..dala nam to alergologicka..odbery nemal zle, len kvoli tej dlhotrvajucej chorobe nam to dali..efekt zatial neviem posudit..

acikaa
6. nov 2011

ja som ho brala ako dieta,predpisala mi ho alergologicka ked som mala kasel a neprestaval mi ,mala som alergiu a rozhodla sa mi predpisat ribomunyl a pomohol mi

tinki
6. nov 2011

Moja staršia dcérka ho berie a pomáha nám. Nemáme žiadne negatívne účinky. Je to furt lepšie ako dávať dieťatku ant. Ešte sa popýtaj na sirup Imunoglukán. Je ofic.od 3 rokov ale v niektorých prípadoch odporúčajú od roka. Ak ti to doktorka dovolí, v kombinácii s ribomunylom je to na imunitu super. 😉

mariabilla
6. nov 2011

Dcerka 4 r ho mala v januari ale nerobil jej dobre ale neznasala ani Imunor teraz mame Isoprinosine a ten sedi.
Musis vyskusat ale suhlasim pribalovy letak je strasne citanie. My mame znizenu imunitu a alergiu a berieme isoprinosine treti mesiac. Teraz bola chora prvy krat a chodi normalne do skolky. Davam jej aj probiotika stale a teraz aj kolostrum, strasne peniaze to stoji ale pomaha podla mna najlepsie. Imunoglukan som tiez skusala ale nestalo to za nic.

desszi
6. nov 2011

Ja som ribomunyl davat odmietla - jednak po precitani letaku som z neho nebola dvakrat nadsena, jednak som sa nezavisle rozpravala s 3 rodicmi, ktori ho detom davali a kazde dietatko pocas jeho brania bolo choré. Tak som ho nedavala. Tiez mal syncek znizenu imunitu, ale stacili 3 mesiace detoxikacie a hodnoty sa zacali upravovat, po roku detoxikacie mal a ma vsetky imunoparametre v poriadku 🙂

henulienka
6. nov 2011

Staršia dcérka ho brala opakovane a jej veľmi pomáhal, ATB nemala už niekoľko rokov. Ja ho mávam tiež a takisto mi pomáha. Nežiaduce účinky sa u nás neprejavili žiadne.

janka_pn
6. nov 2011

prave sme dobrali poslednu davku, ale dcerka nastupila do skolky a uz sme sa 1 atb nevyhli... takze neviem ako by to bolo bez neho, mozno rovnako 😅. uz ho viac nedam, nezdalo sa mi, ze by bola imunnejsia 😉. ale inak ziadne negativa som nespozorovala. krvny obraz ma pekny, pred tyzdnom robeny.

amadora
6. nov 2011

my ho berieme teraz, pol ročnú liečbu, zatiaľ sme vybrali 4 mesiace. negatívne vedľajšie účinky nemáme žiadne. či pomáha zatiaľ neviem posúdiť. a čo sa týka rečí že "brali sme ho a aj tak sme boli chorí" ... ribomunyl nezabráni aby bolo dieťa choré, ale bude choré menej často a ľahšie nemoc zvládne

alami
6. nov 2011

syn mi ho užíva dlhodobo, s malými prestávkami už 6 rokov. Mal veľmi slabú imunitu, teraz je v pohode. Býva chorý len tak bežne, ako iné "zdravé" deti.

katuskaaa29
6. nov 2011

Ahojky, ano poznam ja som to brala v kuse 3 mesiace, ale mala som to rozdelene na etapy. To bol prvy liek na imunitu od ktoreho som neochorela. Mala som aj ne lieky, ale akonahle som ich dobrala, som bola chora, ale ked som dobrala rybomunil tak potom vsetko bolo OK, akoze z toho hladiska, ze som neochorela, potrebovala by som este dalsiu kuru, ale kedze som tehotna, tak lekar povedal, ze teraz mi radsej nic nepredpise.

beruska.zuzanka
6. nov 2011

@pimpulienka ahoj, ja som ho užívala nieko+ko rokov, mávala som jesenno-zimné kúry a dosť výrazne mi pomáhal 😉
neviem, ako to je pri tak malých detičkách
ja som ho brala na konci základnej školy a na strednej, takže od cca 15 do 19 rokov...

Kde chodíte k imunologičke, písni IP 😉

edita29
6. nov 2011

aj nam pomohol teraz už nie su chore nekončime u lekara len sa informuj u imunologičky ta ti poradi 🙂 🙂 🙂

misulienka
6. nov 2011

moja mala brala ribomunyl na imunit od septembra do maja a zial jej nepomohol. za ten cas vybrala aj 10 krat atb a vyberali jej nosnu mandlu.takze nam urcite nepomohol.

oksu
2. dec 2011

nam ho nasadila alergologička, ktora nam zistila alegriu a aj zniženu imunitu - hlavne kvoli soplikom, a každy mesiac, keď ho začne maly brat dostane sopliky. Švagrina ma podobnu skusenosť - ona vždy dostane herpes. A zlepšenie?! Tažko hľadať - začal brať Zodak - je iné ročné obdobie - alergické prejavy ktoré nas trapili su rozne.

cerez
18. sep 2012

Nám zabral, ale od ukončenej liečby sa dcérke vytvorili na perách a líčku také cievne vyrážky, ťažko mi je to opísať. Snažila som sa jej dávať ešte rok ascorutin, ale nepomohlo. Môžem len dúfať, že v dospelosti pomôže len laser.

evelin325
18. sep 2012

Môj synček má tiež slabú imunitu, ja mu dávam homeopatika Calcium sulphuricum a Ferrum phosporicum, som s nimi veľmi spokojná. Okrem toho mu dávam každý deň za lyžičku medu a olej z vlašských orechov. Veľa ľudí nevie o takejto možnosti zvyšovania imunity, to je veľká škoda, lebo dávať dieťaťu už od malička chémiu nie je podľa mňa správne.

sherynkamalinka
9. máj 2013

mojmu sposobil tazky zapal pluc ☹

sviezost
9. máj 2013

Moji synovia ho tiez brali a znasali ho dobre len skvor som mala problem ho donich dostat nechceli mi ho vypit zo zaciatku a potom si zvikli. 🙂

lubina
9. máj 2013

ja som ho uzivala sama, predpisala mi ho imunologicka na imunitu, zial nezabral mi vobec, tak mi musela zmenit liecbu, nakolko mi zistila az neskor ze mam znizenu vnutrobunkovu imunitu 😢

emita
10. máj 2013

Ja som mala pocit že nám skôr poškodil. malý bol ešte viac chorý (4 ATB za 3 mesiace- angíny, zápal priedušiek...) Pomohol nám imunor a more 🙂 lekárku sme nevideli od júla do apríla.

marusjacika
10. máj 2013

Suhlasim s maminkami, ktorym nepomohol. Tiez mam pocit, ze nam viac skodil ako pomahal. Teraz berieme IMUNOR, ale dcerke k tomu kupujem este bio kolostrum a velmi to pomaha, od polovice januara sme neboli u lekarky.

selema
10. máj 2013

Aj náš syn ho bral a vôbec mu nepomohol, práve naopak - vždy po ňom ochorel 😠

x_shushu_x
16. júl 2014

Maminy a v kolkych rokoch Vam nasadili ribomunyl pre deti? My máme 2 a trištvrte, znizenu imunutu a teraz sme dostali imunor a ribomunyl- najradsej by som jej ten ribomunyl nedala- pribalovy letak- nepribalovy letak- to zlozenie a skodlive "pomocne latky"....rozmyslam ci ta detska alergologicka vie o tom, ze to predpisuje detom....strasne... Nevie niekto o nejakej dobre alergologike v BA?...toto bola katastrofa- normalne som z toho dnesneho "vysetrenia" v nemom uzase, co niektori lekari dokazu ...

lejlla
16. júl 2014

starsi syncek ho uzival a pomohol nam 🙂

nika1082
16. júl 2014

Moja dcéra ho užívala, keď mala ale 4 roky. A môžem povedať, že jej veľmi pomohol. 🙂

juccy
16. júl 2014

moja dcerka to tiez brala a pomohlo jej to.bola chora skoro kazdi tyzden. Najprv to mala brat jeden tyzden v mesiaci a potom jeden celi mesiac.brala to to asi tak rok a teraz je uz na tom lepsie. odvtedi nebola vaznejsie chora. Podla mna je to lepsie ako kazdi tyzden pchat do nu antibiotika !!!🙂