Probiotiká Infant Dophilus. Akú s nimi máte skúsenosť?

lovey555
7. dec 2008

baby aké máte skúsenosti s nimi? ja ich dávam malej len tak na posilnenie imunity,lebo som prestala po 5.tich mesiacoch kojiť. manžel ma od nich odhovára,že je to predsa len chémia,tak budem vďačná za každý názor

jaduska
7. dec 2008

Lovey, imunitu treba nechať, nech sa vývija a posilňuje sama. Ja si myslím, že ak ide o normálne donosené, zdravé bábo, tak je to úplne zbytočné, možno dokonca aj škodlivé. Tieto lieky nepoznám, ale ja by som tiež nedávala...

danu
7. dec 2008
lili91
7. dec 2008

my ich berieme na odporucanie alergologicky. mala ma oslabenu imunitu a nejake alergie...ale keby bola zdrava, tak by som asi nedavala. na posilnenie imunity su aj ine pripravky. min. rok sme brali kvapky cebion a kamosky si velmi chvalia imunal...tak na prevenciu v zimnom obdobi. ale porad sa s lekarkou, urcite ti poradi odborne, ze co ano a co radsej nie

jaduska
8. dec 2008

Cebion som dávala aj ja, keď staršia nastúpila do škôlky, je pre deti od 1 roka a imunal je až od 3 rokov...

ikke
23. mar 2009

helenkasabinka • 1d • Dnes o 13:28
ahojte ja mam 10 mesacnu dcerku a davam jej tieto probiotika a chcem sa poradit a maminkami ktore ich tiez davaju svojim detickam ci su s nimi spokojne a kolko ich uz pouzivaju
maminky piste

danielkapo • 1d • Dnes o 13:31
Ahoj, nejaka tema o probiotikach je tusim vo volnej diskusiii....
kvoli comu davas malej tie probiotika? Ja ichmalej davam asi 2 mesiace, kvoli zapche...no prve2-3 tyzdne aj pomohli no teraz uz ani velmi nie....

renika • 1d • Dnes o 13:32
ja som dávala raz, keď Maxim bral atb, inak nie
prečo si túto tému založila v regiónoch? Patrí do témy Bábätká

helenkasabinka • 1d • Dnes o 13:33
ahoj ja som sem omylom dala tuto temu a cjhcela som ju dat do volnej diskusii ale uz som poprosila admin o presunutie
kazali mi ich dokina davat kvoli tiez zapche a obcasnym kolikam a zatial pomahaju
a na kolko ti vydrzia ja ich davam zatial malo

danielkapo • 1d • Dnes o 13:37
nam teraz konci ta krabicka...teda take dva mesiace mi vydrzali...davala som jej taku mini lyzicku...ale fakt prve dva tyzdne bolo fajn, potom nejak prestalo ucinkovat, kazdopadne ublizit jej to neublizi, tak skusam,...

alena22 • 1d • Dnes o 13:37
ahojte my sme ich papali ked mal maly atb predpisane prvy raz nam to nik nepovedal ze take daco je a maly sialene hnackoval z atb a po druhe uz sme dali probiotika a krasne sme to zvladli s beznou stolicou bez problemov ja som bola spokojna teraz mame stale v chladnicke keby nahodou

helenkasabinka • 1d • Dnes o 14:36
danielkapo ja som najprv davala NUTROLIN B ale tie jej nechutili leno to boli tablety ktore sa mali rozpustit v troske vody a dat vypit a mali taku divnu prichut ako celaskon a nechutilo jej to tak som zmenila potom probiotika a davam tieto
alenka super ze vam pomahaju aj ja ich mam v chladnicke

nicky95
23. mar 2009

My užívame od septembra na AE. Nám veľmi pomohol. Bez problémov ho zamiešam do raňajšej dávky mlieka. Musia sa uskladňovať v chladničke,lebo sa znehodnotia a nemajú žiadaný účinok. Ani ja som nevedela keď som kupovala prvú krabičku.

helenkasabinka
25. mar 2009

nicky ahoj a tebe kolko vydrzi jedna krabicka? 😕

nicky95
25. mar 2009

Necelý mesiac, ale ak som dávala menšou lyžičkou tak ten mesiac. Teraz sme pár dní neužili, lebo malý nepil ráno mliečko, ale od zajtra mu ho budem zasa dávať asi do raňajšieho jogurtu. Vám vydrží dlhšie?

tamia
26. mar 2009

nicky95,
čo je to AE??

nicky95
26. mar 2009

tamia- je to atopický ekzém.Som rada, že ten výraz nepoznáte./aspoň sa s tým netrápite/

tamia
26. mar 2009

nicky95,
dakujem... som rada aj ja, ale trápime sa s inymi... 😒

pajinka23
20. sep 2009

kolko asi tak stoja tieto probiotika???A Ich je viac ktore su to presne naupravu stolici babetka???

evette
20. sep 2009

stoja tak okolo 300 skk.....nedavno som malej kupovala BioGaia

dominka11
21. sep 2009

my ich berieme už 3krát kvoli traveniu, odporučila nám ich doktorka ešte ked bol Jakubko malinky, vybral 2 balenia, potom sme mali asi 3m. pauzu a teraz som mu ich znovu kupila, lebo sa nejako nemohol vykakat.

zuzanocka
24. sep 2009

ja som s tymito probiotikami velmi spokojna, mala(20mes.) dokonca zacala pekne kakat 1x denne - vzdy v rovnaky cas (a konecne na wc 😝 ) len som si teraz uvedomila, ako ste pisali, ze ich treba drzat v chladnicke, asi tyzden ich mam vonku v kuchyni na linke, myslite, ze uz je "po nich"? 😒

inak na imunitu malej - mensej- davam cebion, pri starsej dcere som davala imunal (parada, pocas celej doby, co bola v skolke, som nevedela u nej, co su to choroby), teraz uziva hlivu 😉

evette,
aj bio gaja je fajn, len sa mi zda, ze sa akosi rychlo minula 😅 a ta cena 😠

ingulka
25. sep 2009

ahojte, mate niekto skusenosti s uzivanim tychto probiotik a nastupom dietata do jasliciek / skolky? Uvazujem o nich na podporenie imunity.. hm???

zuza.m
25. sep 2009

moj maly ich berie.mali sme tatinka v nemocnici a tak som mu ich davala pravidelne každy den aby sme ho mohli navšetevovat bez rizik.ale aj napriek tomu dostal črevnu virozu.silnu že sme skončili vnemocnici.tak že neviem či pomohli abby neochorel,ale na kakanie su fajn aj ked mu idu zubky nemava hnačky ,možno je to spojene aj stym....neviem .

ingulka
26. sep 2009

ahojte, nasla som na stranke vyrobcu tychto probiotik, ze su doporucene detom od 2 rokov...., ale moja mala ma len jeden rocik.. 😢

http://www.pharmaagency.cz/?pg=infants&lg=cs#

wali
26. sep 2009

ingulka, ja som na ich strankach citala aj diskusie a otazky, ktore kladli priamo vyrobcom a jedna pani sa tam pytala na tusim 2-mesacne dieta, ci ich moze uzivat a odpisali jej, ze moze uplne bez problemov pol lyzicky denne.

wali
26. sep 2009

a nasla som aj stranku,kde som to citala: http://www.dophilus.sk/?id=27

ingulka
26. sep 2009

zasla som dnes do lekarne a vyziadala si pribalovy letacik od tychto probiotik... a div sa svete, tam bolo davkovanie ze od 0-6mes... potom od 6mes do 12mes... atd... som z toho 😒

mirustek1
2. okt 2009

aj moja mala uziva Dophilus,odporucili mi to v lekarni,a davam jej to ked uziva a po douzivani antibiotik a naozaj sa to davkuje podla veku dietata.Od 1roku sa dava 1 kavova lyzicka denne,V lekarni mi este odporucili aj Bio Gaja

sandra_sul
28. feb 2012

Nam to odporucili na gastre,ale mala ma tmavozelenu stolicu,tak sme to vysadili,ma 2 mesiace.Mohla to mat z toho?

maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danteska
28. feb 2012

@sandra_sul kojis ju? lebo moj maly mal stolicu zelenu aj ked bral probiotika aj bez nich,ale bol na UM Nutrilone.moj pediater pisal mail do firmy a odpisali ze pri Nutrilone je to normalne..tak som to neriesila a same to preslo neskor..

sandra_sul
29. feb 2012

Nekojim,krmime ju Bebou,najprv normalnou,vtedy mala zapchu a teraz sensitive,mala taku stolicu a od vcera nekakala,mlieko nemame menit,ale ideme na vyter,aj ked na gastre bolo vsetko ok.

attena
31. jan 2015

@nicky95 to sa moze do mlieka?

haruska
9. júl 2015

Dobrý deň, synčekovi ide 7 mesiačik a doktorka nám predpísala výživový doplnok INFANTS Dophilus. Keď som ho vyberala, tak mi z tadiaľ vypadla odmerka (0,05g), celá priesvitná, a na obale bolo napísané 1 až 3 odmerky. Nevedela som aké odmerky teda, keďže krabička bola prázdna, nevedela som o tom, že mi vypadla odmerka. Tak som myselela, že asi odmerky z umelého mliečka. Tak som mu teda spravila necelú odmerku (tá sa dáva do 30ml mliečka). Prosím Vás, nie je to nebezpečné? Nemám zájsť na pohotovosť? ĎAKUJEM za odpoveď! volala som aj nasej doktorke, ale ta mi uz nezdvíha.

janula2511
8. jún 2016

Ahojte a zabera aj pri hnačke?a niekomu uz pomohol pri atopickom ekzeme?