RoboKid kalciový sirup forte

vefi89
21. jún 2013

máte prosím skúsenosti s týmto sirupom pre deti? Poslala som kamaráta po calcium chloratum, a doniesol mi tento sirup forte, ale mám strach ho dať malému, lebo ho absolútne nepoznám, a dokonca neobsahuje ani príbalový leták.

lulka12
21. jún 2013

Naša malá užívala pri prechladnutí a nábehu na zápal hrdielka. je to calcium s príchuťou banánu aby dieťaťu chutil.

Skladovať v chladničke myslím, že je tam trvanlivosť niekoľko týždňov po otvorení.

calcium pre dospelých užívame doma aj my dospeláci keď je to potrebné a bez problémov 🙂 🙂 🙂

lara75
21. jún 2013

Aj my sme to používali, pri zachrípnutí, pozor je to Forte, obsahuje viac vápnika. Pôvodný calcium chloratum má v v 5ml 120mg a Robokid má v 4 ml 160mg vápnika. Určite je to vítaná novinka, nakoľko je s príchuťou a ten pôvodný CaCl2 má hroznú chuť. Je úplne ok, kľudne to daj malému podľa návodu na použitie 😉

vefi89
autor
22. jún 2013

@lara75
@lulka12 dík žienky, len mám vždy strach z tých noviniek, lebo nie vždy ú v poriadku 😅

janette1105
23. jún 2013

Aj ja mozem doporucit, lepsie chuti, a staci dat iba raz denne.

vladuska311
20. sep 2013

ja som to kúpila, no po porade s pediatričkou aj rýchlo vyliala do WC - vyrobené v Poľsku :(

sara18
3. dec 2013

Upozornenie:
Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.

majkahavka
9. dec 2013

@sara18 akurát môjmu malému ho dali v lekárni že je lepší ako ten klasický, teda aspoň pre deti, ale prvé čo ma zarazilo je že nemá príbalový leták, a na fľaštičke napísané doplnok stravy s vyššou dávkou vápnika, pomôže to malému na suchý draždivý kašeľ? či sa držať klasiky? Ak vieš tak mi poraď, nerada skúmam nové veci na svojich deťoch, dík

majkahavka
9. dec 2013

@janette1105 zabral vám ak rýchlo ako klasika?

fuvola
9. dec 2013

@janette1105 Nám ho poradila pediatrička, keď bol malý zachrípnutý, lebo má vraj lepšiu chuť. Nakoniec ho malý odmietol vypiť práve kvôli chuti.

majkahavka
9. dec 2013

@fuvola ja fakt neviem či ho dať, teraz sme na sójovom mlieku, oliverko má 14 mes a kašle suchým kašľom, až ho dusí, vždy som mu dala kalciový sirup klasika, a ten zabral hneď, ale toto mi príde ako podfuk. Ani príbal.leták, ani dávkovanie, ani indikácie, tak preto som sa obrátila na túto tému, že mi niekto poradí..

sara18
9. dec 2013

@majkahavka ahoj, kašel neprejde len s kalcoivym sirupom, pridaj este ditustat kvapky, davkovanie podla letacika , je presne na suchy drzdivy kasel . kkupila som kobycajny kalciovy sirup a ten z polska isiel do wecka...

fuvola
9. dec 2013

@majkahavka ako píše sara18, ditustat je na suchý kašeľ, u nás vždy zabral a obyčajný kalciový sirup tiež, aj keď nemá príjemnú chuť.

zuzu100
9. dec 2013

Ahojte a kolko ml dáte pre deti z obyc. cal. sir. a z Robokid?

majkahavka
9. dec 2013

@sara18 ďakujem za radu, tak sa vraciam k starému dodbrému kalciovému sirupu ;)
@fuvola ďakujem za radu, tak sa vraciam k starému dodbrému kalciovému sirupu ;)

majulkap
9. dec 2013

Ja odporúčam pleumolysin kvapky celé vyliať do kalcioveho sirupu, pri suchom kašli, a 3 krát denne po lyzicke,pleumolysin utlmí a zároveň pomôže vykašľať...stará klasika, nám zabral,dcére som dávala ten bananovy lebo iný by si nedala a ten stačí 1 lyzicku denne....

beelinka
23. feb 2014

Akože nemám slov na toto. To uz čím nás idu kŕmiť . Ja som to kúpila tiež malému a bolo mi divne že tam nie je pribalovy leták a to zloženie .... 😝

magali
25. nov 2014

tento sirup vobec nieje lepsi ako klasicky kalciovy sirup.. je to len reklamny oblbovak, samozrejme ze prisladeny na lepsiu chut a ziadne ze viac kalcia.. je tam menej kalcia ako v klasickom, je to drahsie a vobec nie take ucinne.. mne to v lekarni vobec neodporucili, povedala mi pani z lekarne ze ak mam dieta zvyknute na klaciovy klasicky sirup tak mu mam davat ten

denne73
22. okt 2015

Prosim.vas davka pre skoro 5r dieta . Nikde som sa nedocitala.Vdaka

denda78
27. okt 2015

@denne73
Dávka je zvláštna - lebo 4ml sú vhodné od narodenia až po veľkééého chlapa.
My sme začali kupovať Doktor Čoko kalciový sirup- je super chutný a navyše obsahuje aj vitamín D ktorý zvyšuje vstrebávanie kalcia. Odporučila mi ho pediatrička a je fááák suprový- chutí a zaberá- navyše je to 150 ml čiže bol aj pre malú aj pre mňa 🙂

denne73
27. okt 2015

Hm,len ten coko u nas este nemaju:(

denda78
3. nov 2015

Aj ja som ho chvíľu mala problém zohnať- mali ale vypredali- bola bežná odpoveď v lekárni 🙂 ale objednala mi v lekárni a na druhý deň som mala (vzala som si hned dva.

maciatkolulu
3. nov 2015

Ale ten cokoladovy je az od troch rokov.

petruldo
3. nov 2015

@maciatkolulu no ale to kľudne preto, lebo testovanie výrobku pre deti pod 3 roky je véééľmi drahá záležitosť. je veľa vecí čo môžu deti do 3 rokov ale preto, že výrobca nemá peniaze na testovanie, tak uvedie od 3 rokov a vybavené.

maciatkolulu
3. nov 2015

@petruldo mne bolo povedane lekarni nieco ine... a jednoznacne si myslim, ze ked je napisane na niecom, ze az od tro h rokov nebudem polemizovat, ci mal niekto peniaze na testovanie ie, alebo čo, ale zameriam sa na vyrobok, kt.dieta moze.

petruldo
3. nov 2015

@maciatkolulu ok, len by ma zaujímalo čo ti v tej lekárni povedali. aj taký hylak je až od 3 rokov a veselo ho predpisujú už od roka

maciatkolulu
3. nov 2015

Nie nepovedali, pretoze som nepotrebovala hylak, takze sme sa o nom nebavili. Ja davam svojim detom lieky, ktore mi predp

maciatkolulu
3. nov 2015

Ktore mi prepise lekar, alebo odporuci, pokial kupujem lieky, vitaminy bez odporúčania, tak zasadne tie, kt.su vhodne pre ten dany vek, aky potrebujem...

petruldo
3. nov 2015

@maciatkolulu ale stále neviem čo ti v tej lekárni povedali

denda78
3. nov 2015

@denne73
som pôvodne z Prešova, a ak som si všimla správne tak aj ty- cinkla som známej do lekárne a viem ze majú v Arnike aj u spasiteľa 🙂

maciatkolulu
3. nov 2015

@petruldo ze nie je vhodne pre deti do troch rokov 😉 staci takto? Videla, ze moje dieta urcite nema este tri. Kedze mali k dispozicii aj obycajne, aj bananove (obidve vhodne aj pre deti mladsie ako tri) tak som to s nou viac nerozoberala a ani hylak.