Skúsenosti s antibiotikami u detí. Aké sú tie Vaše?

kendra
20. máj 2008

Ahojte maminy,chcela by som sa Vás spýtať na Vaše skúsenosti s ATB.Môj malý ich práve dobral v nedeľu a počas ich užívania to bola hrôza a des.Nechcel papkať,bolelo ho bruško, zhoršil sa mu reflux (máme totiž silný reflux,ktorý u nás ešte stále šarapatí) čiže pri každom jedle to bolo niečo hrozné.O.i. chcel stále spať,bol apatický a veľmi podráždený.Už mu chválabohu dávam štvrtý deň Biopron,takže je to už lepšie.Aj chuť do jedla sa vrátila,klop-klop-klop.Mimochodom-brali sme Cepzil (tak nejako sa volali ATB) 😒

amj
21. máj 2008

ahoj. moje dcera měla kolem vánoc zánět průdušek, měla asi 4 antibiotika, byla protivná, spavá, chovací - a to furt, nechctěla jíst, ani moc pít. když jsme dobraly, tak byla ještě cca 2-3 dny taková, a pak jak začla normálně jíst to bylo ok. Měla z toho dokonce i šílený průjem. Ono je to pro mrnousky záhul antibiotika.držím palce!

petule.h
21. máj 2008

ahoj, tomášek měl antibiotika za 2 roky tak asi 5x, ale většinou to bylo krz angínu a uši a vzpomínám si, že první anti nám způsobili šílené průjmy, pak už ty ostatní né...napiš si jak se jmenují, aby jsi se tomu příště vyhnula..něco mu tam mohlo vadit.Já jsem ráda, že jsme je včera večer dobrali..

helka101
21. máj 2008

ahoj kendra.. my sme tiež brali antibiotika, nie také ako vy, ale nemali sme takéto príznaky, skorej sme hnačkovali, ale nechud do jedla,alebo podraždenie som u malého nebadala! aj ked prvý den bol ospalý, ale ináč sme to zvládli v pohode, aj ked sa im budem už radšej zdaleka vyhýbať.. 😔

tinockaaa
22. máj 2008

ahoj, my sme brali 3 antibiotiká za posledné 3 mesiace, hned prvé bol Cefzil, a hned po prvých dávkach začala malá hnačkovať. Ja som totiž zabudla na probiotiká. 😒 Som si spomenula na takú veľkú reklamu u detskej lekárky so sloganom "Neber antibiotiká bez probiotika" 😀 A taktiež som si spomenula čo to urobí so mnou, ked beriem antibiotiká bez probiotík, to mám trávenie aj iné veci hned v háji. Hned ale ako sme nasadili probiotiká (infants Dophlilus prášok odporúčam najviac), tak sa jej zlepšilo aj trávenie aj chuť do jedla aj nálada. 🙂

knobloska
13. mar 2013

Ahoj maminky, naše malá měla před 14 dny zánět průdušek, skoro týden léčený bez atb. Už tehdy jí začal průjem. Korunu tomu nasadila atb, teď kadí tak 15x denně, nechce nic jíst, pije docela dobře. Dneska jsem jí atb po poradě s dětskou vysadila. byl to Amoksiklav. Ale už šílím z toho, že skoro týden nic nejí. Dr se tváří, že je to v pohodě, no mně to moc v pohodě nepřipadá. Už jsem z toho na nervy. Výtěry jsou negativní, tedy na bakterie, viry dělat nebudou. Myslíte si, že se to zlepší po vysazení atb? Probiotika bere a moc jí nepomáhají.

jarkapa
22. mar 2013

Ahojte. Počas užívania antibiotík treba jednoznačne nasadiť aj probiotiká. Napr. Nutrolin B, príp. Lactobacilky a iné, je ich na trhu dosť. Tie sa užívajú min. 2-3 hodky pred podaním ATB a pred každou dávkou. Je neskoro, ked sa už nasadzujú po dobratí ATB, príp. počas ich užívania a ked sú ťažkosti už. Môj syn má 6,5 roka, ATB berie každý rok, tak 2x do roka a ešte ani raz sa nestalo, že by mu niektoré spôsobili ťažkosti. A to ich mal niekoľko druhov. Je alergik, pravidelne sledovaný u alergologičky, tak jediné, čo môžem odporučiť sú tie probiotiká. Pred začiatkom liečby ATB ako aj pár dní po nej. To sú moje skúsenosti.