Vyskúšali ste lieky na spanie a ukľudnenie pre dieťa?

nanny23
3. dec 2012

maminky máme lieky phenaemaletten ukludnenie a spanie pre dcerku , prosím o akekolvek info a týmto či podobným liekom , nakolko ma letáčik s vedlajšími účinkami priam vydesil na smrt a bojím sa ich dávat , dakujem za všetky postrehy

barbyes
3. dec 2012

ja úprimne nerozumiem prečo chceš dvojročnému dieťaťu dávať lieky na na ukľudnenie a na spánok?? 😲 tu by možno bola lepšia diskusia ako otázka...možno máš na to vážny dôvod, ale podľa mňa je to hlúposť, veď to musí byť príšerná chémia a pre také malé telíčko 😒

janinah
3. dec 2012

prečo také lieky drobčekovi naordinovali? spoľahni sa na materinský inštinkt,ak máš obavy,tak ich počúvni

ivka_666
3. dec 2012

Ja by som takéto lieky radšej nedávala....

happy3
3. dec 2012

ja by som rozhodne ziadne lieky na ukludnenie alebo spanie mojmu malemu nedala,ale neviem aky mate problem ked vam take daco Dr. naordinoval 😒

lenka268
3. dec 2012

Zrejme si zalozila ako druhu otazku kedze prvu bola zalozena diskusia ale je zatvorena, popros admina o zmenu na diskusiu,
a vsimla som si ze tam si pisala o diagnoze spankova porucha, radsej by som sa poradila s lekarom o tych neziaducich ucinkoch a to podrobne.

ginger_fox
3. dec 2012

@nanny23 mojmu najmladsiemu bratovi(extremny nespavec) raz pediatricka predpisala liek obdobneho charakteru. Ked to u nas doma uvidel moj otec(prvy manzel mojej mamy)-lekar, tak sa spytal, ze kto to preboha u nas uziva. Ked som mu povedala, ked som mu povedala, ze to predpisala pediatricka bratovi, tak mi povedal, ze moj brat to urcite nepotrebuje a nech mame odkazem, nech to bratovi urcite nedava a ked bude z neho nervozna, nech si logne sama 😉. Otca to vtedy dost vytocilo a aj sa ma pytal na meno pediatricky... takze tolko moja skromna skusenost s podavanim takehoto druhu liekov u maleho dietata.

lea641981
3. dec 2012

dietatu by sme namali podavat nic na ukludnenie nikdy 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ani na spanie 😢

slniecko41
3. dec 2012

Rozhodne by som to dieťatku nedávala, neviem, či si bola u nejakého odborníka, alebo Ti to predpísal pediater. Rozhodne treba zistiť príčinu prečo dieťatko nespinká, určite treba absolvovať pár vyšetrení...Je veľa lekárov, ktorí hneď predpíšu nezmyselné lieky a neskúmajú príčinu problému.....

evickapooh
3. dec 2012

no ja osobne by som nedala-je to dost silny liek,a k tomu navykovy...radsej vyskusaj nieco na prirodnej baze.,..neviem aky lekar moze 2 rocnemu dietatu naordinovat fenobarbital...tvoj malicky je hyperaktivny,resp extremne malo spi?neviem...ja by som najprv vylucila ci to nema organicky povod...ci nema bolesti resp nejaku skrytu chorobu...ked bude vsetko negativne tak treba zvazit situaciu... co je vacsie- benefit ci riziko...ja do 7 rokov by som nedavala malemu dietatu ziadne psychotropne lieky...mnozu mat take vedlajsie ucinky ktore nie su uvedene v letaku ....a vyjdu az ked bude dieta chodit do skoly...tazsie sa m bude ucit...ale ak sa rozhodnes ze mu to budes davat tak len polovicnu davku ci ti naordinoval ...a nie dlhodobo...resp. s pauzami...

euka210
4. dec 2012

aj ja som proti takymto liekom, lebo pricinu to vobec nevyriesi :(
Nas maly bol nespavec od narodenia, na neurologii nam dala brat vit. B6 tusim od 2m, ze ma citlivu nervovu sustavu. A ked sa to nezlepsi, tak ked bude starsi, tak lieky. Len oci som otvarala a nasa detska tiez. To B6 som mu sala len par krat, lebo mi bolo jasne, ze to nie je v tom.
Ako sa blizil rok, tak aj spanok kvalitnel a citlivy bude asi po mne...no nie je to ziadna vada, lebo tym napr. pekne reaguje na hudbu. Povahu dietata liekmi nezmenime.

namarie
4. dec 2012

My sme mali predpísaný Peritol, Dr. sa už na nás nemohol pozerať, ja kruhy pod očami až po zem, malá nervózna a nevyspata, každých 10 min. hore, často s plačom, 10 mesiacov neviem co je spánok, 3 mesiace je malá so mnou v posteli, to na chvíľu pomohlo, ale už je to zas ako predtým, aj teraz mi spí na rukách aby sa aspoň ona vyspinkala, každý vrátane mojej mamy do mňa huci nech jej tie lieky dám, ale ja nechcem, stále čakam, ze sa to zlepsi... Neviem aký problém máš ty a cez mobil by mi dlho trvalo pozrieť vek tvojho dieťaťa, takže tie lieky hned neodsudzujem, ale mala by si určite žiadať vyšetrenia nech sa zistí čím to je...

monika15
4. dec 2012

baby netreba hned komentovat ze preboha na co jej to....
asi @nanny23 tie lieky nekupila len tak na srandu.....

podla mna ked to lekar predpisal tak skus dat.... mozna po menej....
alebo sa opytaj na nazor ineho lekara ak sa ti to nezda...

DRzim palce !!!!

katka121
4. dec 2012

moj syn mával ako trojročný také akoby nočné mory, lekárnička nám poradila sirupček Sedalia, je to homeopatický sirup bez akýchkolvek vedlajších účinkov - jemnučký. Nám pomohol - podala som ho asi iba 5 x .........skús si na internete vyhladať príbalový letáčik Sedalia sirupu a prečítaj si - možno bude vhodný aj pre Vás.....

zrka
4. dec 2012

Tiez mam dceru, ktora ma teraz 11 rokov, ale ako mala - tak asi do 4 rokov spavala nesmierne zle. Uz som myslela ze skoncim ja na psychiatrii 😒 . Tazko niekto pochopi matku s takym dietatom, ktore jednoducho nespi. Povedat, nedat liek, ved je to svinstvo, je velmi jednoduche pre druhe osoby, ktore sa mozno nie super ale aspon trocha vyspia. Mne vtedy tiez mudr dala lieky sedalia. Ale ja homeopatickym liekom neverim, pretoze som si precitala na akej forme to funguje...Neviem ci dietatko spi s Vami v izbe, alebo na posteli. Ak ano, vyskusala by som spat nejaky cas mimo spalne a nechat to na tatina. Moja dcera sa ukludnila okolo 4 rokov. Do 2 rokov som nevedela co je to spanok..potom sa to trocha zlepsilo, ale aj tak to nebolo dobre. A ked uz budes na konci so silami, tak jej ten liek daj a uvidis co to urobi. Aj ked ja som nedala nic, a radsej by som to asi pretrpela...

ruzickaruzova
4. dec 2012

Sama píšeš že ťa vedlajšie účinky vydesili na smrť. ono asi ti rázne zapôsobil materinský inštinkt a to je dobre. nebudem ti tu písať žiadne moralizovanie, každá sme si prešla svojim a tým čo len všetko ofrflú by som dopriala sa cez den nevyspať a v noci sa prechádzať v bolestiach po nemocničných chodbách s bábom na rukách aby všetkých nepobudilo a s plačom pozerať na hodiny kedy už príde ten čas aby dieťa mohlo trošku zakvíliť a ja si na chvilu sadnem. alebo ako sa po spiačky venovať dieťaťu ktoré vôbec nezaujíma že maminka je tá vec čo vyzerá ako bezdomovec a to kde žijú nie je smetisko....ale väčšina z nás to pozná, len v inej miere.... ale napriek tomuto všetkému by som sa snažila prísť na koreň problému a snažiť sa vydržať všetkými možnými prostriedkami lebo predsa len - je to chémia a riadne silná 😒 😔 ale nenapísala si viac-prečo ti to doktorka predpísala - takže nik nemôžme vedieť čo sa za tým skrýva.

desszi
4. dec 2012

Urcite NIE. Pripada mi to ako v Amerike - na kazdy problem psychofarmaka. Tym ale nechcem vobec zlahcovat vasu situaciu, akurat sa mi nepaci, riesenie tohoto problemu, ktory v konecnom dosledku riesenim ani nebude. Rozpravala sa s Tebou pani doktorka? Zistovala co problemu predchadzalo? Odkedy sa takto trapite? Navrhla aspon nieco prirodne? Alebo supla hned liecik? V prvom rade treba zistit preco. Ja mam 3 rocneho syna a doteraz v noci nespime, takze ta viem plne pochopit. Ale existuje na zaciatok niekolko alternativ - bylinky (medovka, levandula, valeriana....tieto vsetky maju upokojujuce a uspavacie ucinky), dalej homeopatia (sedalia, sedatif z volne dostupnych polykompozitnych alebo potom monokompozitne po konzultacii s homeopatom). Okrem toho je dolezite si uvedomit, ze problem dietata do 3 rokov je vlastne problemom matky. To znamena, zeby bolo dobre sa zamysliet, ci maminku nieco vnutorne netrapi.

chovancova27
4. dec 2012

no ja som malému dala asi 2x dithiaden, ked mal silný ekzém a nevyspal sa už asi mesiac... ale vôbec to nezabralo... potom som mu to radšej nedávala, zdravý rozum mi vravel, že kašli na to... ved to prejde... aj prešlo🙂

hajanka
4. dec 2012

@nanny23 to nemyslis vazne 😲 nie, jediny raz som take lieky nedala a ani by som to nikdy neurobila, ani som nad tym vlastne nikdy neuvazovala, radit sa tu neoplati, kedze si nedala takmer ziadne info do uvodu, ani nevieme preco tie lieky vobec zvazujes

zuzkaremiaska
4. dec 2012

ja som svojej 2 ročnej dcére dávala sirup SEDALIA. no poviem Ti, vôbec nepomohol, ani trošku!! Prestávala som jej ho dávať, spánok sa aj tak nezlepšil ☹ Pediatrička mi povedala toľko:,, Deti☹ sa delia do dvoch skupín. Na spavé a nespavé. No a vaša dcéra patrí medzi tie nespavé.,, ☹ Nuž, vydržať! 😒

prasiatko30
4. dec 2012

urcite nedavat tak malym detom nejake oblbovaky - este aj u deti s diagnozou hyperaktivity cakaju najmenej do tych 3r kym ich zacnu liekami napchavat a ty chces svojmu dietatu davat ukludnovacie prasky - AJ KEBY MI HO DOKTOR PRE DIETA PREDPISAL TAK BY SOM MU TO NEDAVALA!!!!!! aku ma diagnozu tvoje ani nie dvojrocne dieta - ze nechce spat??? - to kolko vydrzi bez spania 24-48h????

stanislavao
4. dec 2012

nechapem preco davate detom lieky na spanie. ved to je strasne.

leyla24
4. dec 2012

Ahoj, tento liek sa predpisuje aj pri novorodeneckej zltacke ked neklesa bilirubin par tyzdnovim babatkam. Nam to tiez predpisala detska lekarka a tiez som najprv odmietla tieto lieky dat svojmu babatku/(6tyzdnovemu), vyskusala som ine alternativi na zbavenie sa zltacky, ale dnes sme boli na kontrole a stale to nie je v poriadku, takze dnes zaciname s uzivanim tychto liekov na 4-5 dni 2X denne po pol tabletke. Na tvojom mieste by som najprv vyskusala tiez nejake ine moznosti, ale ak nic nepomoze a budes skutocne vycerpana, vyskusaj aj tabletky pokial mate na to skutocne dvovod. Ale dlhodobo by som tieto tabletky bez vazneho dovodu urcite nedavala, kedze pri dlhsom uzivani ako jeden tyzden moze vzniknut zavislost.

meluela
4. dec 2012

@nanny23 je to liek na epilepsiu, obsahuje barbituraty, moze vyvolat zavislost. To vam predpisala pediatricka? Robili sa nejake podrobne vysetrenia? Ak nie, tak sa pytaj k neurologovi, ak ste uz boli tak chodte k inemu. Bez dokladnej diagnozy by som takyto liek dietatu v ziadnom pripade nedala. Neda sa verit automaticky vsetkym lekarom, zial ☹ Dobre ze si sa spytala tu na fore, treba patrat dalej a zistit ci za placom ak sa vymyka norme nie je nejake skyte ochorenie ... A ak je babatko zdrave, tak treba nespanie vydrzat, bude aj lepsie ...

lienka1601
4. dec 2012

aaach a zase... jako nespi 24 alebo 48 hodin?! keby nespalo aj styri dni ty kokos.. mamicka nevie tak sa pyta predpisala doktorka asi ma nejake dovody nerobi to len tak!!! ak s tym nemas skusenost tak nepis ako ty by si svojmu dietatu urcite nic nedala!!!
ach zeny ste premudrele niektore jak radia...
a rada... kedze nevieme podrobnosti je to tazko pomoct ti.. ale este by som skusila ineho pediatra.. mozno ti inak poradi...

veronicka1901
4. dec 2012

My prave skusame homeopaticky sirup Sedalia, ale ten sa neradi do skupiny liekov. Dcerka sa v noci prestala budit. Predtym bola pomaly kazdu noc aj 3 hodiny hore, hrala sa v postielke. Za poslednych 8 dni, co ho papa, bola hore len raz 🙂. Ale lieky na spanie by som jej veru asi nedala.

ivalam
5. dec 2012

mozem sa spytat na presny vek dievcatka? aky presne problem so spanim ma? nevie zaspat alebo sa budi? v akom case? treba patrat po pricine. tento problem je len priznakom niecoho... ak sa bude riesit liekmi na spanie, pricina sa nevyriesi.

talula
5. dec 2012

kazdy predsa vie, ze prasky na spanie su vysoko navykove!!! Dokonca mozu vyvolat aj schizofreniu... ja by som ani dospelemu cloveku neodporucila dat lieky na spanie nieto este dietatu! To kto vymyslel dat ich detom?!

vikusjk
5. dec 2012

@nanny23 neskusala si radsej homeopaticke lieky, ako tieto chemicke? Ak ta pribalovy letacik vydesil, mozno je na mieste zvazit, ci by neboli lepsie prirodne lieky, alebo ina alternativna medicina (ak si vyslovene proti homeo, tak su aj ine prirodne liecby, ktore organizmus nezatazia a nie su skodlive).

henikav
5. dec 2012

ja mam takeho nespaca syna, teraz uz ma 12. Od narodenia nam nikdy nespal cez den, v noci spi max 5 hodin a staci mu to, naucili sme sa tak fungovat, ale lieky som mu nedavala nikdy ziadne, aj ked lekari predpisovali

mimasimi
5. dec 2012

Tak tento liek je podávaný novorodencom pri žltačke už v pôrodnici, a ani o tom mnohé nevedia. Na letákoch popíšu všeličo, ani by som jej to nedávala, aj tak to nezaberie, môžno by bola ospalá, ale to by ten problém neriešilo. Ja mám tiež taký problém, ale som si už tak nejak aj zvykla, i keď musím povedať, že sa mi to odráža na zdravotnom stave. malý je hore každú pol hoďku, stále ho musím kojiť a pritom kolísať. Cumlík nemá, takže ja som jeho dudel. Ráno bývam úplne vysťavená, no a cez deň je to tak isto tiež zaspí len na pol hoďky a keď chcem, aby spal dlhšie, tak na prsník a kolísať. No a samozrejme, že ho kojím kam prídem, pretože sa potrebuje ukľudniť. Bývajú aj dni, keď odmieta tuhú stravu a je čisto len kojený. Takže odbehnúť si od neho aspoň na dve hodiny, to by teda nehrozilo. Stačí ho len vybrať na ruky z kočára vonku, a zima nezima, musí si cucnúť, a to má rok a 5 mesiacov. Takže si myslím, že Tvoja situácia nie je až taká strašná, ak sa Ti dá, oddýchni si cez deň od nej, u mňa to teda nehrozí, stále čakám, že to prejde .... ☹