19 mesačná dcéra sa stále nechce odnaučiť od plienok

migely
11. jan 2015

ahojte mala ma už rok a 7 mesiacov a stale nechce isť na nočník už som ju aj posadil naň a nič aj somnou bola na wc treba tento problem riešiť u lekára či ešte ma čas

janinka444
11. jan 2015

@migely Ja mám dvojčatá a obaja sadli prvýkrát na nočník, keď mali 2 roky a 7 mesiacov, vôbec som to predtým neriešila..... 🙂

hamca
11. jan 2015

@migely netreba tlacit na dieta, my sme v tom veku ani nevedeli, co je nocnik. Odplienkovala sa zo dna na den, ked na to sama vyspela, mala 2 roky 4 mesiace. Takze klud, ma cas.

sense
11. jan 2015

uricte ma este cas....moja ma 20 a podarilo sa jej raz a to vcera ...

pencil
11. jan 2015

@migely och joj, po jednom posadeni na nocnik a jednej spolocnej navsteve wc sa dieta od plienok neodnauci. Na to treba podstatne viac a treba aj odsledovat mnozstvo faktorov. Skus zalovit v temach a vo fore, odplienkovaniu sa tu venuje mnoho diskusii.

Velkou prekazkou skoreho odplienkovania su napr. jednorazove plienky. Taktiez je dolezita zrelost a pripravenost dietatka a pod. Je toho ovela viac. Su aj velmi dobre navody ako s tym zacat, kedy s tym zacat a pod.

maminka267
11. jan 2015

Žiadne stresy, má čas. Každé dieťa musí nato "dospieť "... 🙂

tajka1986
11. jan 2015

@migely riesim presne tento isty problem. My sme zacali pred par dnami,ona sice povie cik cik ale uz je vacsinou po...uz som skusala aj nedat plienku vobec a nechat ju nech zisti ze ked sa nebude pytat,pocika si teplaky a bude citit chladno na nozicky ze pochopi ze treba kricat skor ale jej je to tak jedno ani si to nevsimla☹ kazdy sa pyta ci este mame plienky a mne je to blbe uz no ved predsa bude mat dva roky pomaly. Neviem co dalej☹

migely
autor
11. jan 2015

ja ju musím občas zobrať na služobku a je mi ju lúto že ju nemam kde prebaliť a ide to aj dosť do peňazí ale zase si poviem že radšej dám dcere ako keby som mal sedieť v krčme 😀

didi51100
11. jan 2015

@migely moj syn ma 19 mesiacov a aj ked na nocnik ho davam asi od 9. mesiacov, stale nosi plienky. proste este neprisiel jeho cas, aby sa od nich celkom odnaucil. hlavne na dieta netreba tlacit, aby niekde nevznikol blok. ale ked pohladas na fore, urcite k tejto problematike najdes ovela viac.

migely
autor
11. jan 2015

@tajka1986 už sme rozmyšlali prejsť na latkovky že ju neham pocikanu dlhšie nech jej to vlhko začne vadiť ale žena mi vyhlasila že ona to prať a skladať nebude 😠

grundia
11. jan 2015

Tak toto vobec nepovazujem za problem.Moja ma 25mesiacov a o nocniku ci wc nechce ani pocut.Neriesim to,ked bude chciet,nabehne mi sama,ze ide na potrebu
Vobec ju nenut,dieta si samo zvoli ten spravny cas..

migely
autor
11. jan 2015

@didi51100 tak to zavidím lebo mala hneť prcha z nočníka dam jej dole plienku posedí par min a prchá aj z plienkou sme to skušali a nič ani do plienky ani do nočníka 😠 ☹

aredhel
11. jan 2015

@migely moju som odnaucila od plienok mesiac pred druhymi narodeninami 🙂 urcite ma este cas 🙂

migely
autor
11. jan 2015

@grundia ale aspoň keby boli na každej čerpacej stanici prebalovacie pulty 😠

tajka1986
11. jan 2015

@migely skus uplne bez nech si pocika oblecko a par minut pockaj co bude robit ci si to vsimne u vas to mozno zaberie,u nas bohuzial zatial nula bodov 😠

migely
autor
11. jan 2015

@tajka1986 ok skusim a neham ju v tom aj 15 min :D

grundia
11. jan 2015

@migely tak o tomto mozme len snivat..tiez to riesime len v aute,,co uz 😒

migely
autor
11. jan 2015

lenže keď máte 2 mistnu dovku 😒 minule som ju nechcel zobrať joj ta robila cirkusy ale zas mam pokoj nevydem ešte na dalnicu a už spí 😀

didi51100
11. jan 2015

@migely no, u nas je nocnik spojeny aj s inymi aktivitami, napr. si na chvilku pri sedeni prelistujeme knizku alebo si stihneme postavit nieco z lega 😀 a popritom sa bavime aj o tom, co treba na nocniku urobit. mozno skuste tiez niecim dcerku zaujat, aby vydrzala sediet. 🙂

migely
autor
11. jan 2015

@tajka1986 skusil som jej dať dolu plienku no uvidíme , a spať nechce ani za toho sväteho a to ešte ju budem musieť zobrať zo sebou keď pôjdem načerpaj PH lebo to vrieska na celí barák 😀

zuzka38
11. jan 2015

@migely ma kopu casu

noname26
11. jan 2015

joooj vela casu pred vami, priskoro začínate. nenutte, bude mat odpor a jej cas sa tym oddiali

migely
autor
11. jan 2015

@didi51100 aj knižku o wc dostala na vianoce a nič

migely
autor
11. jan 2015

@zuzka38 mne ide len oto aby nebola tak dlho pocikana pokakana ked sme na služobke

migely
autor
11. jan 2015

@noname26 mne ide len oto aby nebola tak dlho pocikana pokakana ked sme na služobke

noname26
11. jan 2015

@migely pocikana v kvalitnej plienke moze byt isty cas, ved aj v noci cika a neprebalujete hned. a pokakana. no snad do polhodiny dake miesto na prebalenie najdete. tak jej davajte dost kremu proti zapareninam, ked uz mate takuto situaciu a hladajte. niekedy sa staci opytat v penzione alebo hoteli, ci zajst do velkeho obchodneho centra vo vacsom meste a je sanca ze sa prebalovaaci pult najde. alebo vas v penzione pustia do volnej izby a s patricnou vybavou, aby ste im to tam nezaspinili, ju prebalite. len musite zist z dialnice a trochu dost vas to zdri

migely
autor
11. jan 2015

@noname26 no veď to že ma to zdrží väčšinou pri nakladke a vykladke ju prebalim

noname26
11. jan 2015

@migely pokial nie je hodinu a viac pokakana, raz sa nic nestane. do tej polhodiny je to podla mna este ok, ale len ked sa inak neda

migely
autor
11. jan 2015

bohužial nedá už keď sú zacpi mi telefonuju že kde som tolko 😠

natalym
11. jan 2015

A keď ju vozíš na služobky, kde máš ženu?

migely
autor
11. jan 2015

@natalym žena je doma chodím max po Ružomberok raz som ju nechcel zobrať to bol cirkus ale ešte že spí skoro celu cestu