2,5 ročné dieťa nechce požičať hračky. Ako reagovať?

2. dec 2010  • 
fotoportrét
fotoportrét
gocrazy
5
Registrovala sa 9. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 269 príspevkov a 60 inzerátov. Má 2 priateľov. Považská Bystrica.
 Ahojte, moj takmer 2,5 rocny syn nechce poziciavat hracky. ked k nam pridu na navstevu znami s detmi, tak im vsetko berie z ruk, nic im nechce pozicat, jednoducho vezme z ruk a hodi na zem, tak isto aj cez leto na ihrisku nikomu nic nepozical...nebol vzdy taky zrazu sa to vsetko zmenilo ani neviem ako, normalne sa hraval s detmi, hracky pozical inym....teraz neviem ako mam reagovat, snazila som sa milo mu vysvetlovat, ze deti sa spolu hravaju, ze si hracky poziciavaju, nepomahalo, tak som hrozbami tlacila ze ak nepozicia hracky, tak pojdu do velkeho vreca-na to mi on sam to vrece doniesol, len aby tie hracky nemusel pozicat....co mam robit? Ako mam reagovat? ved sa pred navstevou citim trapne, je to neprijemne, cim viac maleho upozornujem a beriem mu tie hracky a davam spat inym detom, tak je viac agresivnejsi a zurivejsi, pritom ked som s nim doma sama, tak je strasne zlaty, mily....ked sme niekde my na navsteve, tak si pekne hracky vypyta, poprosi a p otom podakuje, a pekne sa hra, len u nas doma je strasne panovacny...
30. nov 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
sjuzi
2
Registrovala sa 24. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 9639 príspevkov a 25 inzerátov. Má 13 priateľov. Trnava.
 @gocrazy je to normálka, patrí to k tomuto veku, neboj sa, prejde ho to... Aj my sme s tým dosť bojovali a bojujeme aj teraz ešte, ale skôr už len pri nových hračkách, ktoré majú "vyššiu" hodnotu... No, ale postupom času mám pocit, že už z toho vyrastá a teraz ako chodí do škôlky, tak je to čoraz lepšie.
Presne, čím viac budeš upozorňovať, tým viac si bude brániť. Oni to berú ako celý svoj "majetok" a v tomto veku si veľmi uvedomujú všetko svoje vlastníctvo.
Určite to však neignoruj, ale nesnaž sa ho zbytočne hrešiť či nútiť, ak náhodou požičia, tak ho pekne pochváľ, povedz, že sa ti to páči, keď požičia hračku. Ale ani to veľmi nepreháňaj.
Stále mu však opakuj, že je pekné požičať hračky a aj po návšteve u niekoho iného ako papagáj stále dokola, že aj napr. Samko ti požičal hračky, to je dobrý kamarát... Nech vie, že toto je to, čo by malo byť správne... emoticon
A ak by predsa len došlo už k príliš veľkému konfliktu, tak skús odvrátiť pozornosť detí, napr. chrumkami, dvdčkom, alebo pusti cd s pesničkami... nech sa trocha odventilujú... emoticon
U nás ešte dosť pomohlo, keď som povedala návšteve/kamarátom decentne dopredu, že máme akutálne takýto problém a že nech si malý kamarát donesie nejakú hračku "na výmenu"... To u nás dosť zaberalo a zaberá i doteraz... emoticon emoticon
Držím palce, snáď sa z toho niečo u vás osvedčí...
30. nov 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvojtanikova
2
Registrovala sa 20. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1632 príspevkov. Má 3 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 suhlasim so sjuzi, je to bezne pre deti v tom veku. Aj u nas vacsinou fungovalo "vymienanie hraciek", ked mu niekto pozical, potom sa aj on trosku ochotnejsie podelil. on z toho urcite vyrastie.
30. nov 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
u2jana
1
Registrovala sa 25. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 614 príspevkov a 17 inzerátov. Trenčín.
 suhlasim s tym, ze je to normalne.
u nas zafungovalo, ked som je povedala, ze sa deti prisli "len pohrat" a ze jej ich nezoberu prec emoticon
tak si to teraz opakuje, ked k nam niekto pride, "len pohrat" :D
30. nov 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vodnarky
33
Registrovala sa 23. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1491 príspevkov. Má 102 priateľov. Írsko.
 tiez suhlasim so sjuzi...aj my sme to zazivali..ale teraz to uz vyzera tak,ze...poziciam,ale potom aj ty mne!!! emoticon emoticon
30. nov 2010 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lleniak
1
Registrovala sa 3. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8242 príspevkov. Má 2 priateľov. Švajčiarsko.
 @gocrazy presne ako baby pisu
este mozte skusit - predtym, ako pride navsteva, nech maly povybera, ze ktore hracky si moze navsteva pozicat a ktore urcite nie - tie niekam spolu zavrite. ked navsteva odide, nezabudnite si povedat, ze ake je to super, ze pozical a aha, navsteva si nic neodniesla, pekne zasa vratili, presne, ako bolo dohodnute. a potom povyberajte poschovavane - a mozte sa zamyslat, ci nabuduce pozicia aj tie emoticon
ked nas krpec nechce pozicat napr. na ihrisku, tak nemusi - ale potom mu nedovolim, aby si on pozical od druhych. dost casto to funguje, okrem naozaj najoblubenejsich veci, na ktore nesmie nikto siahnut
30. nov 2010 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juliagregor
39
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 17973 príspevkov. Má 38 priateľov. Ilava.
 ahojte, mám troch chlapcov a u nás sú boje o hračky stále emoticon
v prvom rade sa vôbec netráp a skus upozorniť tvojivch priateľov, aby si ich deti na návštevu nosili aj ich hračky, na výmenu...požičať, vymeniť to su slová, ktoré u nás vždy zaberajú emoticon
30. nov 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elise
27
Registrovala sa 24. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 16414 príspevkov. Má 100 priateľov. Trnava.
 najlepšie je neriešiť sú t jeho hračky a nie vždy chcu deti požať čo je ich. ja to neriešim ak niektore požiča malému (požičal) tak podakuje ak nechce požičať len poviem že je pekne ak požičia a chlapček alebo dievčatko vrátia ale ak nechce neriešim ani prípadne hašterenie.deti si musia vybudovať svoje pozície.
30. nov 2010 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka5861
Jamat
Janka a Matúško PRO

Internetové obchody - Okres Topoľčany
PRO Shop: 127 inzerátov
71
 to prejde ,aj u nas sme take mali ..ale vzdy som mu vysvetlila , ze nie ja lakomec a ze pozicia, ze ma vela hraciek v izbicke na hranie a aj vymena bola dobra a najviac zaberalo slovko kamarat . ked bol vonku kamarat ,tak pozical aj sam od seba ...... vsetko chce cas. u nas to trvalo ,ale 3 mesiace ...no vzdy som iba vysvetlovala . pochopil emoticon
30. nov 2010 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gocrazy
5
Registrovala sa 9. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 269 príspevkov a 60 inzerátov. Má 2 priateľov. Považská Bystrica.
 ahojte,

dakujem vam velmi pekne za rady, ved mne samej bolo proti voli mu nasilim tie hracky brat a davat ich naspat detom, ktore si chceli pozicat alebo ho zato trestat tym, ze mu hracky zoberiem, len som mala pocit ze ked nezakrocim, ze potom z neho vyrastie sebec a lakomec. problem je asi aj v tom, ze sa stretavame vacsinou uz o rok starsimi detmi, ktore toto obdobie maju za sebou a nas potom pri nich vyzera ako taky nevychovanec...ale mate pravdu, som rada ze nas nie je jediny, budem sa snazit mu to vysvetlovat stale a ten napad s pretriedenim hraciek a vyradenim tych, ktore urcite nepozicia budem vyuzivat. uz som skusala aj to, aby si navsteva priniesla svoje hracky, ale to nemalo vyznam, vzdy sa nato vykaslali a na hracky jednoducho zabudli, alebo sa im s nimi nechcelo trepat...hm na moju skodu...dakujem vam este raz za rady
2. dec 2010 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Populárne albumy