Dvojročný syn odmieta väčšinu svojho oblečenia

katkanova
6. máj 2013

predpokladam ze to su prve lastovicky obdobia vzdoru :D ma asi 2 oblubene tricka a dvoje nohavice ktore toleruje, rano je vzdy boj od farby slipov a ponoziek to zacina, pokracuje tym ze rifle absolutne nehrozi, kosele uz vobec, chapem ze to nie je najpohodlnejsie oblecenie, ale raz za cas mu proste potrebujem obliect aj to 😒 nas drahy synak si okrem toho svojho nic ine nechce obliect, prebieha to potom tak ze sa skruca, jaci, place, krici a ja fakt neviem - vacsinou to vzdam a obleciem mu to co chce, ale napr ked je to spinave, alebo nevhodne k danemu pocasiu, natiahnem ho do toho co treba tak po 5 min boja, ale plac samozrejme pokracuje dalej, pokusy strhat zo seba nechcenu vec tak isto - nemate niekto vyskusane nejaky trik, tip co u vas zabral? dakujem

cerez
6. máj 2013

Vzdor je fakt obdobie, ktoré vyčerpá. Asi by som ho nenechala vyberať si šatník, ale najlepšie mu dať vybrať len z dvoch variant. Prvá varianta by bola taká, o ktorej si presvedčená, že sa mu to nepáči. Tá druhá bude pozostávať z tvojho lepšieho výberu aj keď to nebude podľa jeho gusta. Dotvorila by som to ale tým, čo sa mu veľmi páči napr. jeho obľúbené tričko ale z nohavicami, ktoré chceš dať ty. Na svojom zotrvať. Ak sa to podarí, niečim ho odmeniť. Ty si ho už určite poznáš. Rovnako by som oblečenie neriešila ráno ale už večer.
@katkanova

silvia123
6. máj 2013

Moja malá nechce ani za svet nohavice, je to pančuchová dáma! Takže pančuchy a sukňu v pohode, ale tepláky, rifle, nohavice tiež vzdoruje. Takže keď sme vo vnútri nebojujem s ňou, nechám ju v pančuchách, keď ideme von, moja podmienka sú tepláčky, inak nepôjde, tak to ustúpi radšej. Ak ideme mimo domu a treba sa lepšie obliecť vzdor je väčší, lebo nemá motiváciu, ale oblečiem ju aj proti jej vôli, trošku popiští" a prejde ju to! Dnes som s ňou šla pre chlapca do škôlky a nemala som chuť počúvať vreskoty, tak som jej dala na pančuchy sukňu a bolo, ale keby nie je pekne, tak by nevyhrala 🙂. Je to sranda, také malé deti a už si rozkazujú 😀 😀 😀

feb13
6. máj 2013

@katkanova No mojmu synovi stopercentne nevyhovuje to co mu chcem obliect ja, nech je to hocico. Niekedy este ani nevidi co to je ale uz hovori ze to nie je dobre... najvacsi problem je s nohavickami, to mu niekedy musim ponuknut aj 5 kym najdem tie spravne (a niekedy su to prave tie prve lebo mu ich ponukam opakovane 😉 ) a potom ponozky... to si niekedy vyberie uplne rovnake ale aj tak to musi byt iny kus nez som ja chcela... takze to uz riesim tak, ze ho rovno postavim pred skrinu ze nech sa paci vyber si ponozky a gatky, ostatne ti vyberiem ja. Niekedy mam tam len jedny ciste, tak to trva nejaky cas kym pochopi ze teraz nema na vyber. Ostatne oblecenie viacej akceptuje odo mna (zatial).
Riesenie neviem, asi fakt len to ze mu das na vyber, podla pocasia a prilezitosti. Ja by som mozno skusila este tie oblubene niekde schovat na nejaky cas, alebo menej casto prat, aby to nevidel ani v skrini a mozno mu dojde ze si musi vybrat nieco ine a casom sa s tym zmieri.
A tomu placu a 5 min boja sa nevyhnes lebo su situacie ze treba obliect toto a skoncili sme debatu ale myslim ze treba sa to snazit minimalizovat.

lenuliatko
6. máj 2013

@katkanova síce veľmi neporadím, ale aspoň na odľahčenie. moja Sára ráno otvorí oči a zahlási: "čo obečieme?" a už ide k skrini a vyťahuje svoje obľúbené kúsky. Nemá problém si obliecť hocičo, ale občas si to svoje vypiští. A kamarátka mi vravela, že takto musela svoju malú nechať v lete nosiť zimnú baranicu na hlave, lebo s ňou neporadila. A sestra pre zmenu musela poskrývať zimné vetrovky a šály a čiapky, lebo jej malá sa zaťala, že nepôjde von, ak nebude poriadne oblečená. má necelé 3 roky a vonku bolo cez 20 stupňov. Takže, pevné nervy želám. Ale tiež sa mi pozdáva návrh, že dať mu na výber z 2-3vecí a potom poprípade odmeniť.

zuzka38
6. máj 2013

@katkanova my mame to iste, plus este diriguje co si "smieme" obliect my 😀 normalna mi da, ze mama toto nie, toto nepaci.. ale k veci, mne pomaha, mat dostatok casu na tieto jeho vymyslance, nie vzdy zaberie dat mu na vyber ako pises, proste niekedy si neoblecie ani ze nic.. dokonca sa mi stalo, ze som mu nenapadne pri hre nieco obliekla a on za desat minut zistil, ze co ma oblecene a zacal vrieskat a trhat to zo seba jak zmyslov zbaveny.. takze ja uz kaslem na to a snazim sa mu dat to, co si xce obliect.. spinave ale nie. proste to mame vysvetlene, ze to je spinave, to sa bude prat a tak sa von nechodi.. s topankami mame boj detto, po kazde by si najradsej obul len gumaky, ako pri tych pomaly 30tkach co boli si to neviem predstavit, takze tam to bolo nasilu.. obula som ho a za chvilu bol klud, ja dufamn, ze toto obdobie rychlo prejde a uistujem sa, ze na toto este s laskou a usmevom budem spominat kym nedojde puberta 😀

aknad
7. máj 2013

@katkanova skus tento proces vyberu oblecenia presunut este na vecer, mozno ako ritual pred spanim. Rano bude mat nachystane to, co si sam vybral. Daj mu vzdy vybrat z dvoch kusov oblecenia (vhodnych k danemu pocasiu), aby mal pocit, ze ma vec pod kontrolou ON 😉 Napriklad z dvoch triciek, dvojo nohavic.. U nas to takto fungovalo dlhsiu dobu 😎

ichbinich
7. máj 2013

Pozname. Aj ja som myslela, ze oblecenie si vyberaju 3- az 4-rocne dievcata... Nie, aj 2-rocni chalani.
Moje riesenie: oblubene tricka kupit hned 2 az 3 kusy. Mala som 3 body, ktore miloval, teraz aj 3 rovnake tricka. Horsie je, ked teraz vytiahnem nejake tricko, co som kupila pred rokom vo vypredaji, a prave to chce nosit den-noc... ☹
Uz som mu ale aj niesla mokre tricko z vesiaka na dokaz, ze je oprane a musi sa vyschnut, ze si ho moze dat zajtra.
Niekedy si chce vybrat veci sam, niekedy necha vybrat mna. Ja sa ho rano spytam, ci mu mam vybrat ja alebo ci si vyberie sam.
Jediny boj, ktory mame este stale kazdy den je, ze vecer chce ist spat v tricku a teplakoch, co mal cez den, a naopak rano sa nechce vyzliect z pyzama. 🙄 Ale uz sa to trochu lepsi.
Nohavice nechce, tak som mu nakupila teplaky. Uz som zvedava, ako budem na buduci vikend s nim diskutovat, ked pojdeme na svadbu, ze tam urcite nepojde v tricku s bagrom a v teplakoch 😉 Kupila som mu aj koselu aj polo-tricko, tak vlastne ma na vyber 😉 😀
Horsie je, ked chyti hysak a nik mu nerozumie. Potom, ked sa ukludni, tak ho necham vybrat, ale pretym reve a nik nerozumie, ze preco. A pritom chce ine ponozky 🙄 A tie su mi teda fakt suma fuk, ze ake si da. Ale nastastie take hysaky uz chyta ovela menej.
Inak sa snazim mu vybrat vzdy jeden kus jeho milovaneho, teda bud oblubene tricko alebo ponozky alebo slipy. Tym padom vlastne zabudne, ze mu obliekam aj menej oblubene tricko 😉
Ak by sa to zase zhorsilo, asi by som zaviedla podobny system, ako pise @aknad. Urcite to nebude fungovat na prvy krat, ale za pokus by to stalo. Uvidime 😉

lujza123
7. máj 2013

@katkanova ach pozname..moja neznasa ked si musi dat nejaku inu bundu alebo topanky, pripadne prechod zo zimneho na jarne oblecenie ..atd..proste ked si zvykne na teplaky a dlhe tricko tak kratke ani za svet ..to vresti ako zmyslov zbavena, samozrejme oblecenie si musi vyberat

Ja to riesim tak ze ponecham v skryni len vhodne oblecenie (teda ma tajnu skrinu kde ma vsetko naskladane a taku mini policku kde si vybera)...no a potom nasilim ☹ proste jej to oblecem aj napriek protestom...hadam nebudeme sediet doma koli tomu ze slecinka chce ist v 20 tich stupnoch von v bunde

rose1988
7. máj 2013

a ja som si myslela ze ta moja je divná 🙂 Moja dcera bude ma 2 roky a uz to robi asi mesiac. Dakedy je to fakt boj. Tiez ma svoje oblubene veci a ine uplne odmieta, no ked dakde ideme vonku tak jej poviem ze bud si to oblecie alebo nejdeme nikde a tak si to oblecie a celi cas jej to oblecenie nevadi. No ked jej ho chcem obliect zase, tak zase vzdoruje ach jaj.

babulina
7. máj 2013

aj my sme mali take obdobie, resp obcas este mame, u nas velmi pomaha hrat hru kto sa rychlejsie oblecie, tym ze ma starsiu sestru takze vyuzivam ich sutazivost 😉 ale aj ked sme mali len princeznu tak sme casto hrali ako rychlo si vie obliect ponozku, svetrik a aj zabudla co vlastne si oblieka

mummy01
7. máj 2013

Moja dcera bola taka od malicka a zial vekom sa to zhorsuje.Ma svoj vkus a neoblecie si len tak hocico...ja uz nic nekupujem bez nej lebo kopu oblecka jej potom lezi v skrini a nosi len oblubene veci.Dnes sme sa vratili z Londyna kde som ju vzala aj na nakupy,par minut sa otravene prehrabavala v regaloch a potom zahlasila ze vsetko je tam skarede a ona nic nechce...v zivote by som nepovedala ze existuje baba ktora sa z nakupov vrati domov len s jednou suknou 😀

katkanova
autor
9. máj 2013

@mummy01 chapem ju 😀 zijem v uk a nikdy sa mi tu nic nepaci v obchodoch 😀 no este ze nemame babu heheh

mummy01
9. máj 2013

@katkanova 😀 😀 😀

mis_ka
9. máj 2013

@katkanova u nas celkovo v obdobi vzdoru sa dari ta metoda dvoch veci na vyber ako spominala @cerez, ziadne ze co si oblecieme, ale oblecieme si toto alebo toto. aplikujem to na vselico, aj na jedlo, aj na cikanie ked nechce ist nikam (serblik alebo zachod)

katkanova
autor
9. máj 2013

@mis_ka noooo to bolo prve co som skusila 😀 s velkym neuspechom - "miki, oblecieme toto alebo toto" odpoved "toto nie, toto nie" 😀

katherine82
23. sep 2014

jaj baby ja uz som zufala moj si vybera este aj slipy teraz napriklad do skolky za svet neoblecie bundu ani vetrovku rano ideme autom tak ide v tricku normalne sa hanbim a najhorsie su tie prechody napr.leto jesen alebo v zime uz bol pomaly sneh a on este v tramkach chodil v sobotu sme boli na svadbe hodinu som ho obliekala nakoniec s revom som ho ako tak obliekla ale take mal hysaky ze s nim musela ist svokra domov :( az sa bojim zimy ako ho presvedcim na ciapku sal oteplovaky rukavice nehrozia vobec a nic nanho nezabera ani po dobrom ani po zlom